dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 898 z 902
Pokaż wyniki od 17.941 do 17.960 z 18033
  1. #17941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lens79 Zobacz post
    Chociażby tak żeby podpowiedzieć jak najszybciej pędraki zwalczyć
    W tej chwili nie ma żadnych dopuszczonych chemicznych środków doglebowych dla amatorów, więc zostają nicienie

  2. #17942
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lens79

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W tej chwili nie ma żadnych dopuszczonych chemicznych środków doglebowych dla amatorów, więc zostają nicienie
    Dziękuję

  3. #17943
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie dotyczące cyprysika lawsona columnaris. Jak często trzeba je podlewać bo gdzie nie zapytam, gdzie nie poczytam to inaczej piszą. Mają z 50cm aktualnie. I kiedy i czym je podlewać. Druga sprawa, jakieś opryski robić na wszelki wypadek? Mam ich dużo, na około działki i nie chce żeby coś im się stało. Nie są jakoś super wybarwione na niebiesko. Troszkę nawet od spodu robią się żółtawe. Sadzone są na piaszczystej glebie.

  4. #17944
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Witam. Mam pytanie dotyczące cyprysika lawsona columnaris. Jak często trzeba je podlewać bo gdzie nie zapytam, gdzie nie poczytam to inaczej piszą. Mają z 50cm aktualnie. I kiedy i czym je podlewać. Druga sprawa, jakieś opryski robić na wszelki wypadek? Mam ich dużo, na około działki i nie chce żeby coś im się stało. Nie są jakoś super wybarwione na niebiesko. Troszkę nawet od spodu robią się żółtawe. Sadzone są na piaszczystej glebie.
    Cyprysiki zaraz po posadzeniu muszą mieć stabilnie umiarkowaną wilgotność NA POZIOMIE KORZENI (a nie z wierzchu). Jak często podlewać zależy od ilości naturalnych opadów i temperatur. Podlewa się wodą. Na piaszczystej glebie na pewno szybciej przesychają, ale też ostatnio chyba sporo padało?
    W kolejnych latach, gdy się ukorzeni, cyprysik znosi krótsze, umiarkowane susze.

    Nigdy nie robi się oprysków "na wszelki wypadek". Jak już czujesz silną potrzebę wzmacniania roślin to zainwestuj w jakieś stymulatory wzrostu korzeni.

  5. #17945

    Domyślnie

    Do kiedy Waszym zdaniem można przesadzać [sosnę]?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-08-2023 o 19:07

  6. #17946
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga773 Zobacz post
    Do kiedy Waszym zdaniem można przesadzać [sosnę]?
    Przestań spamować linkami to ci odpowiem.

  7. #17947
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Cyprysiki zaraz po posadzeniu muszą mieć stabilnie umiarkowaną wilgotność NA POZIOMIE KORZENI (a nie z wierzchu). Jak często podlewać zależy od ilości naturalnych opadów i temperatur. Podlewa się wodą. Na piaszczystej glebie na pewno szybciej przesychają, ale też ostatnio chyba sporo padało?
    W kolejnych latach, gdy się ukorzeni, cyprysik znosi krótsze, umiarkowane susze.

    Nigdy nie robi się oprysków "na wszelki wypadek". Jak już czujesz silną potrzebę wzmacniania roślin to zainwestuj w jakieś stymulatory wzrostu korzeni.
    A mogę poprosić o pomoc w wyborze stymulatora? Wybór jest duży a nie wiem który będzie odpowiedni. Następna sprawa nawożenie. W jakich terminach? I nie chce nawozów gotowych, wolę poznać jakie pierwiastki mają być w jakim stężeniu w nawozie i kupię sobie w rolniczym. Tylko potrzebuje poznaj te wartości. I jeszcze jedno pytanie, czym sypnąć trawę żeby się dobrze zakorzeniła i zagęściła. Bo po azocie to tylko do góry idzie i kosić trzeba a najmniejsza susza robi z nią masakrę pustynna.

  8. #17948
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    A mogę poprosić o pomoc w wyborze stymulatora? Wybór jest duży a nie wiem który będzie odpowiedni. Następna sprawa nawożenie. W jakich terminach? I nie chce nawozów gotowych, wolę poznać jakie pierwiastki mają być w jakim stężeniu w nawozie i kupię sobie w rolniczym. Tylko potrzebuje poznaj te wartości. I jeszcze jedno pytanie, czym sypnąć trawę żeby się dobrze zakorzeniła i zagęściła. Bo po azocie to tylko do góry idzie i kosić trzeba a najmniejsza susza robi z nią masakrę pustynna.
    Nie używam, więc nie umiem pomóc z konkretnym.

    Nawozi się rośliny, które wypotrzebują składniki pokarmowe z gleby. A dopiero co zostały posadzone, więc składników powinny mieć dodatek. Najwyżej możesz sobie zrobić badanie w stacji chemiczno-rolniczej ilości składników pokarmowych w glebie - chociaż to się robi przed sadzeniem.
    Nawozisz na początku sezonu, kiedy rozpoczną wegetację (pojawią się przyrosty).
    Nie wiem czy gdziekolwiek znajdziesz zapotrzebowania cyprysików na poszczególne składniki mineralne w zależności od pory roku i wieku rośliny. Może ktoś kiedyś robił taką pracę naukową, możesz napisać zapytanie do uniwersytetów rolniczych, jak cię to fascynuje. W 99,99% ogrodach rosną bezproblemowo bez takich szczegółów.


    trawników nie wolno przesuszyć. Jak trawnik ma być ładny, musi mieć nawadnianie. Wiosną dajesz wieloskładnikowy, a potem z przewagą azotu, bo fosfor spowoduje, że trawnik będzie chciał kwitnąć. Na jesień dodatkowo potasu.

  9. #17949
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Co najlepiej zwabi osy do pułapki?
    Oczywiście wiem, ze może to być woda z cukrem, sok owocowy, owoce.
    Ale nie do końca to u mnie działa. Może jest jakiś specyfik co je zwabi masowo.
    Wyjadają mi wszystkie jeżyny, dewastacja totalna.
    Oczywiście mam w pułapce też te jeżyny, ale nadal skala łapania niewielka.
    Może jakiś "wzmacniacz zapachu" do jeżyn/soku w pułapce albo coś, sam już nie wiem.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #17950
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie używam, nie wiem

  11. #17951
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Co najlepiej zwabi osy do pułapki?
    Oczywiście wiem, ze może to być woda z cukrem, sok owocowy, owoce.
    Ale nie do końca to u mnie działa. Może jest jakiś specyfik co je zwabi masowo.
    Wyjadają mi wszystkie jeżyny, dewastacja totalna.
    Oczywiście mam w pułapce też te jeżyny, ale nadal skala łapania niewielka.
    Może jakiś "wzmacniacz zapachu" do jeżyn/soku w pułapce albo coś, sam już nie wiem.
    Giman, to przypadłość ogrodowa U mnie murarki przylatują na śniadanie i wygryzają kawałeczki szynki. HA, HA, HA....
    Osy też są, ale nie zauważyłam, żeby wyżerały owoce. Za to w tym roku ptaki zeżarly mi wiśnie i aronię prawie całkiem. Z wiewiórkami ścigamy się w kwestii orzechów, szczególnie włoskich. No, taka ogrodnicza karma. To przynajmniej z pożytkiem. Nie to co ćma bukszpanowa, której na szczęście w tym roku nie ma u mnie.
    Nie przejmuj sie, to nie co roku tak.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #17952
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Pewnie mam wyjątkową jeżynę. Borówek, malin, aronii nic mi nie wyjada.
    A jeżyna zjedzona doszczętnie przez osy i trochę brzoskwinie nadjedzone przez osy.

    Ale z tym, że to nie tak co roku to fakt - rok temu ta sama jeżyna i zero os.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #17953
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Aronii nigdy nic nie rusza poza ptakami, które u mnie w tym roku miały wyżerkę, bo nie trafiłam w okienko zbiorów Za to ze zbiorów zeszłego roku mam nastawione 50 litrów aroniowego wina.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #17954

    Domyślnie

    Mam taki dylemat. Wczoraj ogród gdzie ma być trawa została potraktowana glebogryzarką, obecnie jestem w trakcie ręcznego wałowania i wyrównywania terenu. Teren posiada nawodnienie automatyczne. Specjaline czekałem na siew na drugą połowę sierpnia licząc że pogoda będzie juz duzo przyjemniejsza a tutaj przez nastepne 2 tygodnie zapowiedzi po 30 stopni w ciagu dnia.

    Czy mimo wszystko mogę wysiać trawę w miejscu gdzie automatyczne nawodnienie jes? Mam jeszcze jedno miejsce gdzie już musialbym podlewać z ręki, tam pewnie lepiej poczekać na wrzesień?

    Jeśli to ma jakies znaczenie to nasiona kiepenkerl classic.

  15. #17955
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tam, gdzie masz nawadnianie termin siewu jest dowolny. Dobrze podlej przed siewem.

  16. #17956
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Jeden z cyprysów lawsona kolumnowego zaczyna brązowieć od dołu. Góra bardzo wyblakła. O co chodzi? To już 3 cyprys który w ten sposób umiera. Cóż za chorobsko go zabija? Mam ich 70 i pozostałe mają się raczej dobrze.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 150m2. Jeszcze nie zamieszkany..
    Ławy 10cm epsaqua.
    Ściany Potorhermy 25 dryfix + 20cm styro grafit 0.031.
    Dach 30cm welny 0.035
    Podłoga 10cm eps100 0.035
    100% ogrzewanie podłogowe 8cm wylewki
    Samsung EHS Mono 8kw

  17. #17957
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej zabija je upał i susza. Mogły mieć słabszy system korzeniowy, mogły być przesuszone przed sadzeniem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-08-2023 o 14:32

  18. #17958
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie. Jesienny nawóz do iglaków. Kupiłem worek 50kg nawozu PKM. Potas 12%, fosfor 23% i magnez 4%. Oraz worek 20kg siarczanu magnezu. Magnez 21%, siarka 36%. Mam pytanie jak je zmieszać i w jakich dawkach sypać pod iglaki? Kilkanaście mam takich 4 metrowych świerków i 70 sztuk właśnie tych cyprysów około 70cm. Dziękuję za pomoc z góry

  19. #17959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie nawozi się roślin w pierwszym roku po posadzeniu. Czy reszta iglaków wykazuje objawy niedożywienia?

  20. #17960

    Domyślnie

    Tydzień temu wysiałem trawę(skład poniżej). Generalnie sporo trawy dosyć szybko zaczęło kiełkować i ładnie schodzić, ale widzę też że jest sporo nasion które "stoją w miejscu". Są też miejsce/placki gdzie są nasiona ale nic nie wschodzi. Teren ma podlewanie automatyczne. Czy te nasiona które nie wschodzą póki co mogą być już martw czy może po prostu niektóre odmiany trawy które były w tej miesznce potrzebują wiecej czasu? Czy może niepotrzebnie panikuje?

    Życica trwała- Lolium perenne (Vesuvius) – 20%
    Życica trwała- Lolium perenne (Eurodiamond) – 15%
    Życica trwała- Lolium perenne (Jubilee EG) – 10%
    Kostrzewa kępowa – Festuca rubra commutata (Eurocrown) – 10%
    Kostrzewa krótkorozłogowa – Festuca rubra trichophylla (Javelin/Euromaster) – 10%
    Kostrzewa rozłogowa – Festuca rubra rubra (Jasperina) – 10%
    Wiechlina łąkowa – Poa pratensis (Linares/Limousine) – 10%
    Wiechlina łąkowa – Poa pratensis (Limousine/Linares) – 10%
    Poa supina – 5%

Strona 898 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony