dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 902
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 18038
  1. #1841
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bradykardia1
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    147

    Domyślnie

    witam
    mam pytanie odnośnie brabantów- wsadziłam cały szpaler wzdłuż ogrodzenia w kwietniu, pięknie się zakorzeniły i nawet był spory przyrost w tym roku.
    W odległości ok 2 m od ogrodzenia biegnie rów do którego niestety czasami sąsiedzi coś wysączą - ale wydaje mi się , że to nawet pomagało moim tujkom.Deszcze i spora ilość wody też raczej nie zaszkodziły bo po drugiej stronie działki krzaczki rosną
    Natomiast jakieś dwa tygodnie temu wszystkie zaczęły rudzieć od dołu i w tym momencie praktycznie wszystkie nadają się do usunięcia - oglądałam każdą gałązkę nie widzę żadnej inwazji robali czy grzybów .
    co im może dolegać?
    wiecie -nawet zaczęłam zastanawiać się czy ktoś im nie pomógł w szybkim zgonie , ale co by mogło na nie tak zadzialać?

  2. #1842
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AGP-ON
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Prośba o identyfikację





    To jakaś sosna, na końcach gałęzi ma piuropusze z igieł.
    Komiks z budowy
    Komentarze
    Pchła pchłę pchła i ta pchła była zła, że ta pchła ja pchła

  3. #1843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Czy mozna jeszcze ciac wierzby, tawuły japonskie? czy juz lepiej zaczekac do wiosny?

  4. #1844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mika73 Zobacz post
    Droga Elfir, czy mogłabyś doradzić, co posadzić na rabacie (zdjęcie poniżej)
    .
    A jaki styl ma całość domu i ogrodu? Jaka gleba?
    Bo można posadzić:
    1. naprzemiennie kuliste żywotniki i szczepione migdałki lub wierzby hakuro + jakaś bylina do wypełnienia szczelin
    2. Wysokie ażurowe lub wąskie drzewka 3 szt. (glediczja "Sunburst", jarzębina "Fastigiata", grab "Frans Fontaine" itp.) podsadzone trawami ozdobnymi, np. rozplenicą wschodnią
    3. 3 szt strzyżone w kule, wyprowadzone na pniu, żywotniki lub jałowce + okrywowe świerki (np. Nidiformis) + trawa ozdobna

  5. #1845
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorbie Zobacz post
    Fprzesadzic roże dziekie
    Co to jest "róża dzika"? Bo np. róża pomarszczona to wielki, ekspansywny krzew. jest tam na niego miejsce?

  6. #1846
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bradykardia1 Zobacz post
    wiecie -nawet zaczęłam zastanawiać się czy ktoś im nie pomógł w szybkim zgonie , ale co by mogło na nie tak zadzialać?
    Psy?

  7. #1847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał markoto Zobacz post
    Czy mozna jeszcze ciac wierzby, tawuły japonskie? czy juz lepiej zaczekac do wiosny?
    ostatnie cięcia powinno przeprowadzać się do połowy/końca sierpnia

  8. #1848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGP-ON Zobacz post
    Prośba o identyfikację
    Pierwsze zdjęcie - żywotnik zachodni,pewnie Smaragd. Obok jakiś jałowiec, ale kiepskie zdjęcia, więc strzelam, że to np. jałowiec chiński "Spartan".
    Drugie zdjęcie to strzyżona sosna pospolita.

  9. #1849
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AGP-ON
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Właśnie o sosnę mi chodzi.
    Na pierwszym zdjęciu w tle też sa te sosny
    Onie nie sa strzyżone, na sąsiednie posesji rośnie młda sztuka a na zdjęciach jes żywoplat z takich sosenek i one tak wlasnie rosną
    Komiks z budowy
    Komentarze
    Pchła pchłę pchła i ta pchła była zła, że ta pchła ja pchła

  10. #1850
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mika73
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A jaki styl ma całość domu i ogrodu? Jaka gleba?
    Bo można posadzić:
    1. naprzemiennie kuliste żywotniki i szczepione migdałki lub wierzby hakuro + jakaś bylina do wypełnienia szczelin
    2. Wysokie ażurowe lub wąskie drzewka 3 szt. (glediczja "Sunburst", jarzębina "Fastigiata", grab "Frans Fontaine" itp.) podsadzone trawami ozdobnymi, np. rozplenicą wschodnią
    3. 3 szt strzyżone w kule, wyprowadzone na pniu, żywotniki lub jałowce + okrywowe świerki (np. Nidiformis) + trawa ozdobna
    Dzięki bardzo. 3-cia propozycja bardzo mi odpowiada. Sam dom jest bardzo prosty, działka jest prostokątna, równa. Podejrzewam, że jeszcze nie raz będę zawracać Ci głowę , bo dopiero zaczynam działać w ogrodzie.

  11. #1851
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bradykardia1
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Psy?
    nie mamy psów, a działka jest ogrodzona, krzaczki natomiast sa posadzone od strony wewnętrznej drogi.
    zastanawiam się nad sąsiadkami , ech.............

  12. #1852
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Co to jest "róża dzika"? Bo np. róża pomarszczona to wielki, ekspansywny krzew. jest tam na niego miejsce?
    Własnie te róze przesadziłam, bo wydaja mi sie ekspansywne, dostalam je i musialam posadzic, bo bym zrobila przykrosc bliskiej mi osobie, ale teraz przesadzilam i bedzie ok. W ciagu roku urosła ok 1m, nie wiem czy to róza pomarszczona, wyglada na nia. Poniewaz mialam dwa pięciorniki miesiac temu posadzone z doniczki a rosna duze i tam gdzie rosly bylo za malo miejsca to posadzilam je i tez stwierdzilam ze przesadze tam jeszcze cyprysika kolumne i na razie wyszlo tak:

    ta trawa to mąż mi podsypał bo własnie skosił. Jeszcze dosadze 2-3 pieciornikow. Okazalo sie ze rabata ma 3m dlugosci jak usunelam te roze

  13. #1853

    Domyślnie

    a ja mam 2 pytania do Elfir.
    1. czy, jak i kiedy mogę przesadzić 2 roczną śliwę wiśniową. W przypływie jakiegoś pomysłu posadziłam ją zbyt blisko domu. Teraz chcę przesunąć, a akurat mam miejsce, bo niedaleko budują nam 7piętrowy blok i idealnie ta śliwa zasłoniłaby mnie od jego widoku. Czy teraz to dobra pora na przesadzanie?

    2. mam wał ziemny odgradzający ogródek od drogi. Na szczycie wału stoi płot na który puściłam winobluszcz pięcioklapowy, za płotem wzdłuż niego posadziłam szmaragdy, coby zimą łyso nie było. Na wale od strony drogi chcę posadzić bzy, żeby odgrodzić się od hałasu i kurzu. Jak często sadzić bzy i czy ma sens wplecenia pomiędzy np. berberysu, zeby dodakowo uzyskać ochronę przed nieproszonymi gośćmi?

  14. #1854
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    I jeszcze jedna rabatka
    Jest taka

    Musze cos zmienic, bo
    1. jest za mdlo- za duzo jednostajnej zieleni
    2. jednakowa wysokosc roslin nizszego pietra
    3. nie apsuja do siebie te iglaki, thuja Danica, cyprysik groszkowy, żywotnik wschodni
    4. róża tutaj narazona jest na wiatr i caly czas fruwa na boki
    Pieciornik juz jest przeniesiony
    chryzantema jest tylko na jesien

    Koleżanka namawia mnie na leszczyne Contorta w miejscu róży

    Czy wtedy do leszczyny moge dolozyc naokolo niej thuje Danica na zmiane z tawułą golden caarpet tak jak sa czesciowo wokol rózy i zostawic lawende te 3 krzaczki? I jeszcze myslalam o jakiejs miniaturowej sosnie, tylko jakiej? Clematis do przeniesienia, jeszcze bym zostawila te fiołki
    Elewacja bedzie raczej jasno żółta albo lekki beż

    Elfir co o tym sądzisz?

  15. #1855
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AGP-ON
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zrobiłem nieco lepsze zdjęcia, może to pomoże w identyfikacji











    Komiks z budowy
    Komentarze
    Pchła pchłę pchła i ta pchła była zła, że ta pchła ja pchła

  16. #1856
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janis77

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam ponownie. Mam kolejne pytanko do Elfir. Mianowicie jakiś czas temu powycinałem dziko rosnące drzewa owocowe (głownie śliwy) i pozostały mi pieńki których bym chciał się pozbyć. W jaki sposób mogę je usunąć, niekoniecznie wyrywając z korzeniami, może jakiś specyfik który spowoduje ich zmurszenie i rozpad? Z góry dzięki za odpowiedz.

  17. #1857

    Domyślnie

    Dzień dobry!
    Elfir mam następujące pytanie - 2 lata temu posadziłam glediczię Sungurst miała wtedy żółte liście, zimą zmarzła trzeba było obciąć niektóre gałęzie. Od tej pory nigdy nie wybarwia się na żółto, cały czas liście są zielone a mnie chodziło o żółty akcent na tle zielonych tuj, czym to może być spowodowane.

  18. #1858

  19. #1859

    Domyślnie

    A ja mam pytanie jak przezimować młode sadzonki pęcherznicy. Latem zrobiłam trochę sadzonek w doniczkach, ale nie mam ich gdzie na razie wysadzić. Jak najlepiej je przezimować - zostawić na podwórku, przenieść do garażu?
    Czandra

  20. #1860
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Midori
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGP-ON Zobacz post
    Zrobiłem nieco lepsze zdjęcia, może to pomoże w identyfikacji
    Najprawdopodobniej to pinus parviflora 'Glauca' chyba tylko ta sosna ma tak charakterystycznie rozwichrzone igły.

Strona 93 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony