dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie samodzielne"ręczne"szlifowanie parkietu czy możliwe?

    Mam w domu podłogę z "klepek" tzn.małe prostokąciki ułożone w kwadrat.Podłoga jest w stanie "średnim" Obecnie w mieszkaniu są kładzione gładzie wiec parkiet mimo kartonów położonych na nim trochę ucierpi...ze wzg finansowych chciałbym samodzielnie odnowić parkiet co zasugerował mi sam budowlaniec .....Mianowicie powiedział żebym samodzielnie ręcznie zeszlifował/zmatowił podłogę a następnie pomalował lakierem za pomocą wałka.Czy to może się udać?czy sugerujecie jakieś konkretne wałki,lakiery ,papier do ścierania?Oczekuje wszelkich porad na ten temat z góry dziękuje koledzy....

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianczypek Zobacz post
    Mam w domu podłogę z "klepek" tzn.małe prostokąciki ułożone w kwadrat.Podłoga jest w stanie "średnim" Obecnie w mieszkaniu są kładzione gładzie wiec parkiet mimo kartonów położonych na nim trochę ucierpi...ze wzg finansowych chciałbym samodzielnie odnowić parkiet co zasugerował mi sam budowlaniec .....Mianowicie powiedział żebym samodzielnie ręcznie zeszlifował/zmatowił podłogę a następnie pomalował lakierem za pomocą wałka.Czy to może się udać?czy sugerujecie jakieś konkretne wałki,lakiery ,papier do ścierania?Oczekuje wszelkich porad na ten temat z góry dziękuje koledzy....
    Proponuję Ci racjonalne rozwiązanie.
    Zleć cyklinowanie fachowcowi natomiast lakierowanie wykonaj we własnym zakresie.
    Będziesz miał satysfakcję z wykonanej roboty jak również trochę zaoszczędzisz. Pozdrawiam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Proponuję Ci racjonalne rozwiązanie.
    Zleć cyklinowanie fachowcowi natomiast lakierowanie wykonaj we własnym zakresie.
    Będziesz miał satysfakcję z wykonanej roboty jak również trochę zaoszczędzisz. Pozdrawiam.
    Fachowiec oceni również czy wystarczy "zmatowić" czy też trzeba zeszlifować stary lakier bo jest np poprzecierany do gołego drewna. Parkietkomplex wie co pisze. Ja tylko raz w życiu próbowałem samemu szlifować parkiet i pomimo tego że zajmowałem się stolarstwem zawodowo więcej tego nie próbowałem. W razie potrzeby wynajmowałem fachowca. Używając tylko ręcznych narzędzi zrobisz to w miarę dobrze ale zajmie ci to kupę czasu. Narzedzia elektryczne przyspieszają prace ale wymagają wprawy dosyć specyficznej. W 5 minut sie tego nie nauczysz. W 5 godzin też nie. Efekt szlifowania jest niestety widoczny w całości dopiero po polakierowaniu gdy na poprawki jest już za póżno. Twoje klepki prawdopodobnie są dosyć cienkie. Nie da się ich w nieskończoność poprawiać. Weź speca, na 99% zaoszczędzisz czas i pieniądze.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony