dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie obliczenia dotyczące schodów

    hej
    Jestem w trakcie obliczanie ilości schodów wysokość klatki schodowej to 298 cm przy wysokości stopnia 16,5 cm wychodzi mi 18 stopni i mam pytanie ten 18 stopień to już korytarz na górze czy nie? Czyli ten 18 musi on być wylany o 16 cm niżej ponieważ przyjdzie jeszcze wylewka.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    wysokości 298 / 18 = 16,55
    dł biegu 17 x 25 = 425 cm

    przy schodach betonowych zafrze pamiętaj co na stopniach będziesz miał n/p stopień drewniany o gr. 4 cm odejmujesz około 4,5 cm na wysokości to znaczy ;
    1 stopień ma wysokości 12,05 , od 2stopnia do 17 mają wysokości 16,55 , a 18 wysokości wynosi 21,05 i wtedy jak tak będą wylane schody to stolarz przy montażu będzie zadowolony a stopnie będą mieć równe wysokości .
    Pamiętaj punkt zero dolnej posadzki musisz przyjąć razem z wykończeniem Płytka ,Parkiet ITP a górny punkt zero tak samo


  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Ze stopniami to nawet "starzy" murarze sobie nie radzą No niestety, wyższa szkoła jazdy, żeby poprawnie wyliczyć a potem jeszcze rozrysować schody

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Dla tych co to robią codziennie to normalna praca .
    jak ktoś się boi sam wyliczyć schody to niech zamówi projekt w skali 1-:-1 i tylko według projektu zaszalować schody i betonować , do tego jeszcze jak są schody zabiegowe to idzie jeszcze zamówić wydruki stopni i rozrys poręczy .

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał alaa23 Zobacz post
    hej
    Jestem w trakcie obliczanie ilości schodów wysokość klatki schodowej to 298 cm przy wysokości stopnia 16,5 cm wychodzi mi 18 stopni i mam pytanie ten 18 stopień to już korytarz na górze czy nie? Czyli ten 18 musi on być wylany o 16 cm niżej ponieważ przyjdzie jeszcze wylewka.
    16,5 przy wewnętrznych schodach to za niska wysokość
    Ja bym zrobił 298:17=17,5cm
    W prostym biegu będą miały 16x25=4m
    Schody będą wygodniejsze a i mniej miejsca zajmą albo można zrobić je na to konto trochę szersze

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał LasekD Zobacz post
    16,5 przy wewnętrznych schodach to za niska wysokość
    Ja bym zrobił 298:17=17,5cm
    W prostym biegu będą miały 16x25=4m
    Schody będą wygodniejsze a i mniej miejsca zajmą albo można zrobić je na to konto trochę szersze
    Jest norma co pisze że wysokości stopni nie powinna być nisza jak 16 cm i nie wyższa jak 19 cm , ale jak klient mówi że chce wysokości 16,5 to ja mu to wykonam jak na to jest miejsce , lecz najwygodniejsze schody są przy wysokości około 18 cm lecz do tego niema reguły . Ja wykonywałem schody co odniesienie było 23 cm i szerzycielki stopnia zejściowego było około 22 cm i schody były wygodne i zmieściły się w otworze 160 cm x 120 cm i wysokości była 280 cm .

    PS. długości do szerokości niema nic do znaczenia

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Wys.17-18 szer.25-28
    To są najwygodniejsze schody
    Wszystko inne to tylko z braku miejsca ale nikt mi nie powie że będzie wygodne
    Że zmieściłeś schody w otworze 160x120 chwała ci za to ale nie mów że są one wygodne
    Ażurowe przy wchodzeniu i owszem ale przy schodzeniu to jest drabina
    Ostatnio edytowane przez LasekD ; 26-08-2011 o 20:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony