dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Jakie farby do ścian polecacie

    Jestem przed kolejnym malowaniem ścian w domu. Mam położony Dulux w ciemnych odcieniach takie trochę" angielskie" kolory - bordo i zieleń. Teraz planuję jasne odcienie. W związku z tym moje pytanie - czy trzymać się farb dulux / słyszałam ,że ich jakość spadła/, czy jest może coś lepszego?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Magnat lub Tikkurila. Magnat jest droższy.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Po pierwsze to kup sobie białą i nią przemaluj te ciemne kolory. Potem dawaj to co kupisz. Zdecydujesz się na kolorek to będziesz znał firmę. Bo zwykle ten wymażony odcień jest tylko realizowany przez jedną firmę.

  4. #4

    Domyślnie

    powiem tak: troche juz sie w zyciu namalowalem roznych scian i niemal wszystkich producentow farb juz przerabialem i powiem szczerze ze jesli cos tanszego to smialo moge polecic: Sniezka Barwy Natury albo Nobiles 4 Pory Roku - u mnie w cenach 70-75zl za 5L, bardzo duzo pomalowalem scian Beckersem i to jak dla mnie jest rewelacja koszt 90-95zl za 5L w wiekszosci sam nia malowalem u siebie jak rowniez klientom polecam jako numer 1.

    wszelkich innych farb staram sie unikac jak ognia a Dulux no niestety nie dosc ze nie jest wcale taki tani koszt 86zl za 5L, to i jego jakosc nie nalezy do porzadanych ( o wiele lepsze powyzsze tansze)

    za Duluxem jak dla mnie przemawia tylko i wylacznie ciekawa paleta kolorow ( sam mam pomalowane 2 pomieszczenia Duluxem tylko i wylacznie ze wzgledu na kolor co do efektu i jakosci powloki nie jestem z niej zadowolony wogole )

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kammilo

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    2 lata temu postanowiłem że wybuduje dom nie od razu, tak za kilka lat , jednocześnie musiałem odświeżyć swoje aktualne mieszkanie. w każdym pokoju pomalowałem inną farbą aby wiedzieć ze swoich doświadczeń, która jest najlepsza. bo opinie na forach zawsze są podzielone. w kuchni i łazience pomalowałem magnatem od śnieżki, mam do tej farby zaufanie świetnie się zmywa i ma dobre kolory, i się nie zawiodłem!

    Dulux – niby fajny tylko nie można go w żaden sposób czyscić bo się zmywa, i mam kilka wyblakłych plan (mam psa który ślini się dość intensywnie)

    Nobiles - strasznie mała wydajność, nieopłacalna i finalny kolor różni się od tego przedstawionego

    Dekoral – jego całkowicie odradzam, przez dwa lata szukałem choćby jednej zalety, nie znalazłem

    Śnieżka kolory natury - pomalowałem ją przedpokój, choć nie jest magnatem dobrze się zmywa i jest bardzo wydajna i to ona wraz z magnatem zagoszczą w przyszłości na każdej mojej ścianie, mojego domu.

    Tyle w tym temacie, Pozdrawiam Kamil.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wiktori

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja zawsze byłam zadowolona ze śnieżki i jak znajomi się pytają czy coś, to polecam śnieżkę, jest dobra, wydajna, ładnie kryje, nie ma problemów z codziennym użytkowaniem. Polecam.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Janek_wilk

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jestem za magnatem u mnie wszystkie ściany pomalowane są tą farbą. Jest wydajna i ma intensywne i cieszące oko kolory.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Roksanna

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    Z palety Magnata chyba najbardziej podoba mi się szlachetny kryształ. Robiłam sobie ostatnio na ich stronie symulację, jakby wyglądał mój duży pokój po generalnym remoncie i nie powiem, farba razem z meblami, które mam prezentuje się elegancko. Słyszałam też, że jest dobra?

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar e-Rzecznik_Magnat
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-923
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek_wilk Zobacz post
    Jestem za magnatem u mnie wszystkie ściany pomalowane są tą farbą. Jest wydajna i ma intensywne i cieszące oko kolory.
    Witam! Miło słyszeć, że farby marki MAGNAT znalazły się w Państwa domu. Przy okazji chcę podziękować za zaufanie marce MAGNAT i naszym produktom. Zapraszam na nasza stronę internetową, gdzie można odnaleźć nie tylko całą gamę naszych produktów, ale i skorzystać m.in. z Kreatora Wnętrz (aplikacji w formie dekoratora wnętrz).

    Pozdrawiam,
    Piotr Młynarski
    Online Ekspert marki MAGNAT

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wodi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    Też chwalę sobie Magnat, uważam że nie ma sobie równych. Kolory są naprawdę wyraziste, zbliżone do naturalnych odcieni. Dobre ceny znajdziesz w sklepie budowlanym

  11. #11

    Domyślnie

    mam pytanie zanim zaczne juz malować. chce zagruntowane cegly pomalować tikurilą super white. czy to będzie dobra farba do cegiełek? planowo chce je oczyscic, lekko wyronac i nalozyc dwie warstwy gleboko penetrującego gruntu opryskiem. ktoś może cos doradzić?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Stoję przed wyborem farb do domu. Stąd moje pytanie- czy do malowania GK muszę dobrać farby specjalnie do tego podłoża przeznaczone?
    Czy może wystarczy zwykła farba lateksowa? Jakiej firmy farby wybrać: Tikurilla, Bondex, Beckers, sto czy magnat?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 28-04-2015 o 20:44
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Najpierw je dobrze zagruntuj bo pozniej wyjda Ci cyrki i bedzie placz, ze wydalem majatek na farby a efektu nie ma.
    Malowania takimi farbami, tez trzeba sie nauczyc. To nie szmiry za pare zlotych.

    Pozdrawiam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wszystko mam zagruntowane białą snieżką.
    GK nawet trzykrotnie. Woęc nie powinno być źle.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    spectrum

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łoziska
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Polecam farby fluggera cena/jakosc odpowiednie narzedzia malarskie lub natrysk i wszystko bedzie ok.

  16. #16
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Ściany z płyt gipsowo-kartonowych z powodzeniem można malować farbami Śnieżka Satynowa: http://www.sniezka.pl/produkty/farby...iezka-satynowa i Śnieżka Barwy-Natury: http://www.sniezka.pl/produkty/farby...a-barwy-natury
    Płyty gipsowo-kartonowe bez problemu może Pan również pomalować farbą MAGNAT CERAMIC: http://www.magnatfarby.pl/produkt/ma...arba-do-wnetrz Trzeba tylko pamiętać o uprzednim zagruntowaniu powierzchni farbą gruntującą MAGNAT PRIMER: http://www.magnatfarby.pl/produkt/ma...jaca-do-wnetrz
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-Rzecznik Śnieżka Zobacz post
    Szanowny Panie,
    Ściany z płyt gipsowo-kartonowych z powodzeniem można malować farbami Śnieżka Satynowa: http://www.sniezka.pl/produkty/farby...iezka-satynowa i Śnieżka Barwy-Natury: http://www.sniezka.pl/produkty/farby...a-barwy-natury
    Płyty gipsowo-kartonowe bez problemu może Pan również pomalować farbą MAGNAT CERAMIC: http://www.magnatfarby.pl/produkt/ma...arba-do-wnetrz Trzeba tylko pamiętać o uprzednim zagruntowaniu powierzchni farbą gruntującą MAGNAT PRIMER: http://www.magnatfarby.pl/produkt/ma...jaca-do-wnetrz
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka
    Może wypowie się Pan w innym wątku dotyczacym waszego produktu- gruntu śnieżki.
    Inwestorzy mają spore problemy po zagruntowaniu ścian Śnieżką.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #18

    Domyślnie

    Polecam farby Tikkurila.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum (pkt 5.2.5 b/c)

  19. #19

    Domyślnie

    ja też jestem zadowolony ze śnieżki, pod kątem czyszczenia

  20. #20

    Domyślnie

    A czym się różni grunt od farby podkładowej?? albo podkładowo-gruntującej ? To jest takie 2w1?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony