dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    zmartwię ciebie bardzo, mój murarz wziął 30tyś za SSO razem z dachem, domek ma 400m2

    Fakt nie pisałeś ze parterowy.
    A jak wygląda to dopiero zobaczyłem na zdjęciach termowizyjnych dzisiaj. Chociaż tej trzeciej kondygnacji ciężko jest tam się dopatrzeć. Chyba że głęboko schowana pod ziemią.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 19-12-2012 o 08:49
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    gdzie tak konkretnie mówię ??

    mam 3 kondygnacje po 136m2 każda + garaż 42m2
    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    zmartwię ciebie bardzo, mój murarz wziął 30tyś za SSO razem z dachem, domek ma 400m2
    Trochę to się męczące robi, bo stosujesz jakieś niedopowiedzenia, półsłówka. Raz jakiegoś słowa nei napiszesz ale je sugerujesz, potem napiszesz jakieś słówko a reszty znów się każesz domyslać. Podałeś jakąs absurdalną kwotę za wykonanie SSO domu 400m2 a teraz się okaże, że za ta kwote to murarz był tylko głównym majstrem a reszte robiłeś Ty ze szwagrem, teściem i sąsiadem.
    Po takim "żelaznym" forumowiczu oczekiwało by się trochę wiecej wiarygodności bo aż strach pomyslec jakie wnioski czlowiek mógłby wysunąć gdybyśmy dyskutowali na jakis inny temat, np. energooszczędności domu, a Ty bys też coś nie coś napisał, jakiegos słowa nie użył sugerując jego uzycie, a potem sie z tego chciał wycofać. Męczące to bardzo...
    lubię wąchać winyl

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-lub-5-litrowy
    10 tyś postów o moim domku
    przeczytaj dokładnie a potem mi wmawiaj że czegoś nie powiedziałem lub coś nie dopowiedziałem
    Wiesz co, chyba sobie jaja z ludzi robisz. Jak mozesz to jako odpowiedzialny forumowicz opisz w 1 poscie technologie swojego domu i wklej to do swojej stopki, bo odsylanie do watku z tysiacami postow faktycznie kieruje nigdzie. Wtedy bedzie wiadomo o jakim domu mowimy.

    Cos mi sie wydaje, ze podany przez Ciebie watek zawiera opis kilkuset domow z kilkoma tysiacami przemyslen na ich temat.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-lub-5-litrowy
    10 tyś postów o moim domku
    przeczytaj dokładnie a potem mi wmawiaj że czegoś nie powiedziałem lub coś nie dopowiedziałem
    Nie rozsmieszaj mnie. Nie pisze w tamtym wątku tylko w tym i w tym wątku przydało by się więcej powagi, wiarygodności i rzeczowości z Twojej strony. Nie interesuje mnie tak Twój domek jak to, że podałeś że za 30 tys mozna zbudować SSO domu 400m2 co uważam, za niewiarygodne. Nawet jesli wtedy gdy budowałeś były inne, niższe ceny, to na pewno mas z tego świadomość, więc nie powinienies forsowac poglądu, że obecnie za taka kwote może jakas ekipa wybudować dom 400m2, bo to BZDURA
    lubię wąchać winyl

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    znaczy co ?? w wątku o styropianowych pustakach mam ci opisać dokładnie technologię budowy mojego murowanego domku ze szczegółami gdzie od razu w pierwszym poście zaznaczyłem że ze względu na cenę zrezygnowałem z styropianowych pustaków ??
    Znaczy, ze podaj namiary na murarza, z taka cena w mojej okolicy mialby roboty na 1000 lat.

    Tak mocno sugerujesz ile to murarz metra sciany zrobi w jakim czasie, a uwzgldniles ile czasu na budowie zabieraja szalunki/zbrojenia i innego dodatki ? Bo jak dla mnie ich udzial w SSO to znaczny procent, tak w okolicy polowy calego czasu potrzebnego na SSO (przerw technologicznych nie uwzgledniam).

    Tak czy inaczej za jakis czas przedstawie wlasna kalkulacje dla mojego przypadku.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    musiał byś mu dużo kasy zapłacić żeby do Krakowa wyemigrował i rodzinę samą w Łodzi zostawił

    PS w temacie zbrojeń, u mnie były 2 stropy teriva + schody do piwnicy
    Skonczmy juz ta kwestie. W Krakowie taki dom jak Twoj moglby murowac spokojnie za 70-80 tys, moze wtedy na te pare miesiecy by mu sie oplacalo.

    Tutaj sa takie ceny i trudno.

    pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Skonczmy juz ta kwestie. W Krakowie taki dom jak Twoj moglby murowac spokojnie za 70-80 tys, moze wtedy na te pare miesiecy by mu sie oplacalo.

    Tutaj sa takie ceny i trudno.

    pozdrawiam
    Wszędzie sa takie ceny. W okolicach Wawy wątpie by znalazł ekipe, która dom 400m2 wybuduje za mniej niz 100 tys. Z Łodzi do Wawy niedaleko, raptem 100km i to autostradą, więc może tutaj przeniesie się ekipa mpoplawa. Na wieczór mogliby wracać do domu, rodziny
    lubię wąchać winyl

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Oj znam jedną taką firmę i to niedaleko mojej obecnej budowy. W czasie jak szukałem ekipy do budowy z Ytonga z ich certyfikatem facet mi powiedział otwarcie - panie my tu mieszkamy, mamy firmę ale budujemy w Warszawie za normalne pieniądze. Tutaj byśmy robili za pół tamtej stawki.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #29

    Domyślnie

    Ja mieszkam w takim domu przy ulicy i jest zdecydowanie ciszej niż w bloku u moich znajomych!
    A co do akumulacji ciepła to przenosi się to na mniejsze koszty ogrzewania i klimy bo grzeję lub chłodzę tylko powietrze i nie interesuje mnie czy ściana jest wyziębiona czy przegrzana- komfort cieplny w moim domu uzyskuje w krótkim czasie a co jeżeli po 2 tyg urlopie w domu z cegły masz wyziębioną ścianę? 2 dni chodzisz w kurtce :]
    I kolejna sprawa to koszty domu- ja swój dom wybudowałem w standardzie energooszczędnym (ściana U=0,15) za tą samą kwotę jaką oferował mi lokalny wykonawca za stan surowy z ceramiki.
    Polecam opinie tych, którzy mieszkają w takich domach a nie opierać się przed podjęciem decyzji na domysłach!
    Polecam stronę FB producenta
    https://www.facebook.com/izodompl?ref=hl
    www.izodom.pl
    www.pasywnedomy.eu

  10. #30

    Domyślnie

    Duży problem dziś to odpowiedź na pytanie:
    Ile będzie kosztował mój dom?
    "Panie 30 000 za robotę"
    Oho wydaje mi się niewiele, materiały kupię sam itd...
    NIC BARDZIEJ MYLNEGO!!!!
    Ja budując swój dom zbierałem ceny gotowego SSO i jak prosilem firmy i muraży o konkretne ceny ryczałtowe za poszczególne etapy to większość się zapowietrzała i nie rozumiem dlaczego? Czyżby chcieli mnie wraz ze swoją kochaną Hurtownią budowlaną "zakręcić"- Panie a jeszcze worek cementu, kilo gwoździ i m3 desek na dziś. Ja w to nie wszedłem, wziąłem ekipę polecaną przez Izodom i za SSO energooszczędnego domu (U=0,15 ściana U=0,14 Płyta fundamentowa, strop Teriva i dach z izolacją od Izodom zapłaciłem 1660 zł/m2) i zamknąłem ten dom mieszcąc się w 2 000 PLN
    Znajomi którzy połasili sie na oszczędności budując samemu do dziś nie chcą się przyznać ile ich wszystko kosztowało albo przyznają że poprostu przestali liczyć i jeździli do hurtowni jak do biedronki dokupując co chwilę jakieś gadzety dla majstra bo "Panie kierowniku zbrakło"

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post

    Fakt nie pisałeś ze parterowy.
    A jak wygląda to dopiero zobaczyłem na zdjęciach termowizyjnych dzisiaj. Chociaż tej trzeciej kondygnacji ciężko jest tam się dopatrzeć. Chyba że głęboko schowana pod ziemią.
    A ile cię kosztował m2 tego domu na gotowo?

  12. #32

    Domyślnie

    - co z ewentualnym pożarem? jak ten materiał się zachowa?
    styropian się wytopi ale konstrukcja domu jest betonowa więc nie ulegnie uszkodzeniu i remont po pożarze jest jak najbardziej możliwy

    - co ze zdrowiem użytkowników domu, czy ten "styropian" nie wpływa jakoś
    negatywnie na zdrowie, coś się ulatnia z niego, promieniuje itp.?

    Styropian został uznany przez PZH i ITB jako jeden z nielicznych materiałów budowlanych jako w 100% bezpieczny dla zdrowie" a materace przeciwodleżynowe w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi na oddziale wcześniaków są wypełnione materiałem dostarczonym przez IZODOM (ten sam z którego robią klocki!!! Mają w firmie podziękowania od ordynatora kliniki neonatologii- to mnie w 100% uspokoiło

    - co z przenoszeniem dzwięków, czy czasem nie jest tak, że wszyscy wszystko
    słyszą w domu? tzn. siebie nawzajem pomiędzy pokojami?

    Sam beton nie jest najlepszym izolatorem akustycznym ale byłem a takim domu pokazowym i 100% lepiej niż moim starym mieszkaniu w bloku.
    Polecam sprawdzić zgodność przegrody "ściany" z normą mówiącą o izolacyjności akustycznej i wtedy widać że te ściany są naprawdę ciche! A podważają to producenci silikatów bo mają lepszy parametr tylko czy potrzebujemy czegoś lepszego niż dobre?

    - czy nie ma problemu z osadzaniem drzwi, okien itp.?

    Mątujemy je do rdzenia betonowego ciut dłuższymi kotwami i po problemie- tożto ściana z betonu!!!! :]

    - co z wykraplaniem wilgoci w ścianach, czy tam nie zalęgnie się jakiś
    grzyb, pleśń pomiędzy warstwami styropianu?

    Punkt "rosy" wykraplania sie jest w warstwie izolacji czyli jest czysto teoretyczny bo tam wilgoć nie ma możliwości się dostać by się wykroplić :]
    Pozatym styropian jako materiał nieorganiczny nie jest pożywką dla grzybów, pleśni i innych stworzeń boskich i nie ma takiej możliwości

    - skoro to jest taka cudowna metoda to czemu nadal buduje się domy raczej
    metodami tradycyjnymi?

    Ponieważ większość firm budowlanych opiera swój zarobek na prowizji ze składu budowlanego i nie chę się uczyć nowych rozwiązan.
    W USA na dziś ta metoda ma już 20% rynku budowlanego ponieważ drewniane domki im już parę razu zdmuchnęło, przeszli na masywne domy właśnie w tej technologii!!!!

    Kolejna sprawa to słaby marketing Izodomu czy Thermodomu, jeszcze ich nie stać na reklamę w TV i dlatego większość ludzi planujących budowę nie ma pojęcia o istnieniu takiego rozwiązania.

    No i niestety architekci, którzy w Polsce tak mało zarabiają że też projektują z tego materiału, ktorego producent zapłaci im prowizję więc znów wracamy do punktu braku kasy na "przekupienie" przepraszam przekonanie architektów do tego że to rozwiązanie jest ok (finansowo dla architekta)

    Brzmi to okropnie ale tak wygląda polski rynek a Izodom zamiast mieć sukcesy w Polsce, chula sobie po świecie i lepiej jest znany w Norwegii, Dani Niemczech czy Austrii niż u nas.

    - domy budowane tym systemem mają podobną prawie zerową akumulacyjność
    ciepła, tylko czy to jest aż takie ważne jak chce ogrzewać pompą ciepła?

    Brak akumulacyjności to wielka zaleta!!! Wiem bo mieszkam w takim domu i daje oszczędnośći, (ogrzewam i chlodzę tylko powietrze i nie interesuje mnie czy ściany są nagrzana czy wyziębione) i w 10 min uzyskuję zadaną temperaturę, mam zwykły piec kondensacyjny i klimę i POLECAM WSZYSTKIM nie pakować się w zbędne wynalazki.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Wójcik Zobacz post
    A ile cię kosztował m2 tego domu na gotowo?
    Na dzień dzisiejszy brakuje mi PC, rekuperatora (instalacja już pociągnięta), drzwi wewnętrznych i płytek lub paneli na podłogach. 2K/m2 na pewno nie przekroczę.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #34

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś w przystępny sposób może mi szybko powiedzieć, jaka jest różnica między Termodomem a Izodomem? Wyglądają tak samo, przynajmniej na pierwszy rzut oka. No może poza płytą fundamentową, której nie widziałam w Termodomie. Czy ktoś budował z któregokolwiek systemu znając różnice między tym a tym drugim?

    Będę wdzięczna za przystępne wyłożenie tematu.

  15. #35

    Domyślnie

    [QUOTE=Tomasz Wójcik;6961362]
    - czy nie ma problemu z osadzaniem drzwi, okien itp.?

    Mątujemy je do rdzenia betonowego ciut dłuższymi kotwami i po problemie- tożto ściana z betonu!!!! :]

    to oznacza że mamy ciepły montaż w cenie budynku

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony