dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie Instalacja w mieszkaniu

    Nie to żebym się znał i chciał to sam naprawić ale ciekawi mnie gdzie patałach elektryk popełnił błąd. Robiłem remont całego mieszkania w bloku. Została wymieniona cała elektryka puszki kable wsio wsio. Zamontowałem rolety do okna. I teraz gdy rolety otwierają się lub zamykają podczas włączonego laptopa i podpiętych dysków zewnętrznych następuje takie jakby ułamkowe przepięcie. Dyski się restartują i jest tak jakby spadek napięcia. Jak podłącze przedłużaczem do innego pokoju to nie ma tego problemu. I teraz ciekawi mnie czy po prostu źle podpiął rolety do instalacji czy skopał całą instalację w pokoju.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał manfred1 Zobacz post
    Nie to żebym się znał i chciał to sam naprawić ale ciekawi mnie gdzie patałach elektryk popełnił błąd. Robiłem remont całego mieszkania w bloku. Została wymieniona cała elektryka puszki kable wsio wsio. Zamontowałem rolety do okna. I teraz gdy rolety otwierają się lub zamykają podczas włączonego laptopa i podpiętych dysków zewnętrznych następuje takie jakby ułamkowe przepięcie. Dyski się restartują i jest tak jakby spadek napięcia. Jak podłącze przedłużaczem do innego pokoju to nie ma tego problemu. I teraz ciekawi mnie czy po prostu źle podpiął rolety do instalacji czy skopał całą instalację w pokoju.
    Myślisz że ktoś jest jasnowidzem? Może zaproś "patałacha" by poprawił. Czasami jedno niedokręcone złącze wystarczy do takich objawów.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Rozumiem ale patałacha nie zaproszę bo mnie szlag trafia na inne niedoróbki. Dlatego też poszukam jakiegoś speca nie mędrasia który rozezna się i mi pomoże.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał manfred1 Zobacz post
    Rozumiem ale patałacha nie zaproszę bo mnie szlag trafia na inne niedoróbki. Dlatego też poszukam jakiegoś speca nie mędrasia który rozezna się i mi pomoże.
    Patałach powinien, po zakończeniu prac instalacyjnych i podaniu napięcia na obwody przeprowadzić tzw. pomontażowe badania odbiorcze i potwierdzić zgodność instalacji, jej stanu technicznego i ochrony przeciwporażeniowej z przepisami (PB, PN). Wymagane co najmniej oświadczenie o wykonaniu powyższych, za co ponosi się odpowiedzialność, dopuszcza do eksploatacji itd.
    Masz kolego taki świstek i/lub protokół pomiarowy ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Nie mam bo to była firma remontowa budowlana która kompleksowo wykonała cały remont. Nie otrzymałem świasta bo najnormalniej nie miałem pojęcia że takie coś mają wystawić. Szkoda gadać.

  6. #6

    Domyślnie

    Aaa, już wiem. 3 w 1 No to się narobiło !
    Wystawili chociaż jakiś rachunek z wykazem robót ?
    Pewnie przewody 3-żyłowe, ale końce żył o barwie z-ż poobcinane ?

    PS. Mówiąc szczerze, nie żałuję takich "klientów" Widziały gały co brały ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cała dokumentacja jest odebrana od zewnętrznego elektryka który sprawdzał instalację i całą dokumentację zabrał i zdał do spółdzielni. Ale jak sprawdzał co sprawdzał nie wiem bo się na tym nie znam. Nie widziałem żadnej dokumentacji. Ale nasz administrator jest taki służbista że by mi nigdy nie popuścił braku tej dokumentacji. Problem polega na tym że "ci" robili a "ten" ich sprawdzał i podbił odbiór tylko jak sprawdzał?

  8. #8

    Domyślnie

    Wiele by wyjaśniły
    - zdjęcia, na przykład tablicy rozdzielczej (jej wnętrze)
    - obecność wszystkich gniazd ze stykami ochronnymi
    - obecność przewodów 4-żyłowych przy tzw. żyrandolach".
    Trochę mnie dziwi niemożność obejrzenia przez lokatora dokumentów typu protokół , jakiś schemat czy oświadczenie wykonawcy.
    Użytkownik ma mieć pewność, że jest ona sprawna i bezpieczna.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Wszystkie dokumenty jak i odbiór instalacji oraz nowe podłączenie do licznika na klatce jest sprawdzone. Cała dokumentacja jest oddana wraz z wszystkimi zgodami do Spółdzielni. Wszystko działa poprawnie zmywarka, bojler, piekarnik wsio działa poprawnie. Boljer nawet tak zrobiłem że poprzez stycznik i zegar mogę sterować smartkiem. Tylko i wyłącznie rolety i to tylko na laptop tak działają jak pijany mąż na żonę

  10. #10

    Domyślnie

    No to w czym problem ? Pomiary i kontrola instalacji wszystko wyjaśni, ale skoro ...
    Rozumiem, że fotek nie będzie , tak samo jak odpowiedzi na moje pytania.
    W tej sytuacji pomóc już nie mogę.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Zdjęcia mogę wykonać dopiero w niedzielę jak będę w domu. Nie ma problemu.Z żyrandolem może być o tyle problem że musiałbym dużo rozkręcać ale jesli jest potrzeba to oczywiście zrobię to.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał manfred1 Zobacz post
    Wszystkie dokumenty jak i odbiór instalacji oraz nowe podłączenie do licznika na klatce jest sprawdzone. Cała dokumentacja jest oddana wraz z wszystkimi zgodami do Spółdzielni. Wszystko działa poprawnie zmywarka, bojler, piekarnik wsio działa poprawnie. Boljer nawet tak zrobiłem że poprzez stycznik i zegar mogę sterować smartkiem. Tylko i wyłącznie rolety i to tylko na laptop tak działają jak pijany mąż na żonę
    To po co zawracasz gitarę ludziom na forum? Biegaj do spółdzielni i tam żale i pytania.

    Budzi się mąż, patrzy a na stole 4-ry schłodzone butelki piwa i list następującej treści:
    "Kochanie wypoczywaj, jakbyś czegoś potrzebował to zadzwoń zwolnię się z pracy i przyjadę, twoja kochająca żona."
    Mąż na to pyta syna co się stało? Czy wrócił wczoraj z kwiatami lub pierścionkiem, lub coś w tym rodzaju, bo nic nie pamięta?
    Syn na to:
    - Coś ty, przyszedłeś o piątej nad ranem kompletnie pijany, awanturowałeś się, a gdy matka ściągała ci spodnie to powiedziałeś:
    - Spierdalaj ty stara k*rwo, ja jestem żonaty.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Czytaj durniu ze zrozumieniem. Tam jest oddana dokumentacja i niby kogo mam się tam pytać co i jak sprzątaczki???

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Tę dokumentację to spółdzielnia zeżarła i wys..ała? Spółdzielnia nie smok i nie pożera takich przeterminowanych księżniczek. Idziesz chłopczyku do sekretariatu, zasiegasz języka gdzie trafiają protokoły, udajesz się do pokoju na ten przykład nr 215 wyłuszczasz temat jak suszone orzechy i żądasz kopii protokołów - kserokopii, które należą ci sie jak psu micha, gdyż zapłaciłeś za mieszkanie i szanowną spółdzielnię utrzymujesz swoimi comiesięcznymi wpłatami za ekspolatację. Jesli się lękasz, to poproś kogoś starszego i obytego w urzędach, kto powiedzie cię za rączkę i dopilnuje aby ci się krzywda nie stała przy przechodzeniu przez schody i progi, ewentualnie abyś sobie oczka nie wybił o klamkę.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Tę dokumentację to spółdzielnia zeżarła i wys..ała? Spółdzielnia nie smok i nie pożera takich przeterminowanych księżniczek. Idziesz chłopczyku do sekretariatu, zasiegasz języka gdzie trafiają protokoły, udajesz się do pokoju na ten przykład nr 215 wyłuszczasz temat jak suszone orzechy i żądasz kopii protokołów - kserokopii, które należą ci sie jak psu micha, gdyż zapłaciłeś za mieszkanie i szanowną spółdzielnię utrzymujesz swoimi comiesięcznymi wpłatami za ekspolatację. Jesli się lękasz, to poproś kogoś starszego i obytego w urzędach, kto powiedzie cię za rączkę i dopilnuje aby ci się krzywda nie stała przy przechodzeniu przez schody i progi, ewentualnie abyś sobie oczka nie wybił o klamkę.
    Napiszę jeszcze raz bo widzę że uparłeś się tej dokumentacji jak rzep psiego ogona. Fachman zrobił instalację i ją spartolił a drugi bez sprawdzania pewnie mu zaufał i wystawił kwit na odebranie że jest wszystko w porządku. Na dokumentacji jest cycuś glancuś a w pokoju cuda. Dlatego nie potrzebna mi dokumentacja a porządny elektryk. Zanim ogarnę speca wcześniej zrobię zdjęcia może problem leży no nie wiem w złym podłączeniu rolety może lampa źle podłączona.

  16. #16

    Domyślnie

    Możesz kolego jeszcze reklamować robotę, nawet w Spółdzielni i zakwestionować rzetelność dokumentacji (cokolwiek w niej jest).
    Instalacja ma być przekazana do eksploatacji jako sprawna i bezpieczna, a tego nie ma.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    No to tez jest wyjście ale w lutym tego roku minęło dwa lata. Z drugiej strony kopać sie z tymi dwoma to chyba ponad moje siły pewnie mnie pokonają Generalnie jak znajdę namiar na tego co odebrał instalację to własnie do niego zadzwonię udając greka że coś się dzieje jakieś cuda

  18. #18

    Domyślnie

    Kopanie się w takiej sytuacji jest ... uciążliwe, tym bardziej, że wykonawca (a raczej odbierający czy też zatwierdzający) po takim okresie może się wyprzeć, bo stwierdzi, że na dzień "odbioru" wszystko był w porządku, co potwierdzono pomiarami i na przykład podpisem lokatora. A okres gwarancyjny pewnie właśnie w lutym minął.
    Jedyne wyjście na dzień dzisiejszy to zaprosić kumatego elektryka-pomiarowca, on dojdzie przyczyny takiego stanu rzeczy.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    To co przez dwa lata było ok a teraz coś się dzieje? I teraz "paproki" itd.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    To co przez dwa lata było ok a teraz coś się dzieje? I teraz "paproki" itd.
    Co kolega sugeruje ?
    Że autor grzebał na przykład ?
    Znam sytuacje, gdy dziadostwo wyłaziło po ośmiu czy dziesięciu latach, gdy paprok połączył Al z CU bezpośrednio.
    Wcześniej działało ... przecież.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony