dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leonn

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    3

    Unhappy Gres Polerowany Arkesia beige - smugi czyszczenie POMOCY!

    Witam


    Zarejestrowalem sie na tym forum poniewaz wyczytalem tu wiele ciekawych informacji lecz teraz zwracam sie z ogromna prosba do fachowcow poniewaz zostal polozony gres Arkesia Beige Poler - OPOCZNA nastepnie po polozeniu przed fugowaniem wyczyszczony na blysk - nastepnie zaimpregnowany srodkiem HG do gresu polerowanego - na drugi dzien wypolerowany z nadmiaru srodka - rowniez blysk chociaz po impregnacie jak sie bardzo bardzo przyjrzalem to jakies tam smuzki bylo widac ale delikatne moze przez to ze nanosilem pedzlem - nastepnie plytki zafugowalem fuga mapei flex jasna taka no i zaczal sie koszmar


    mam w tych plytkach korytarz i kuchnie - w kuchni fuge umylem po 10 min woda i pozniej po wodzie i tak zostaly jakies drobinki fugi bo plytki robily sie biale podczas wysychania i po tej wodzie pozostawilem na dluzej do przeschniecia okolo 20 min nastepnie znow przetarlem ciepla woda a na korytarzu okolo 10 min i jakie wnioski


    w kuchni wszystkie plytki mam matowe ze strasznymi smugami nie do wytarczia - probowalem srodka HG usuwanie trudnych plam wosku i brudu, domestosa, clina i jedynie pomaga troche clin gdzie po nim plytka sie juz blyszczy (zdjecie 2) i tak tych smug nie widac ale nadal jest bardziej matowa


    rece mi juz opadaja 2 dni na kolanach ze szmatka
    dołączam zdjecia jak przykladam do polozonych płytek płytkę świeżą z paczki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	1977
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	48513   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	1500
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	48514  

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, nie wiem czy to ma znaczenie, ale zanim zaimpregnowałam Arkesie, to myłam ją dokładnie hg czysty gres - aby odtłuścić (chyba po to;p).

    Mam pytanie odnośnie tego clina, p którym zaczęła się błyszczeć płytka, to jest płyn do podłóg, jakiś konkretny? Z mają Arkesią rok było ok a teraz cała jakaś w smugach

  3. #3

    Domyślnie

    Ludzie nie straszcie, bo u mnie czeka ponad 50 metrów prawie tego samego gresu (grys)do położenia w salonie i kuchni. Dopiero po kupieniu doczytałam, ze to trzeba impregnować, już przed fugowaniem i obchodzić się jak z jajem.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  4. #4

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=arkesia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=arkesia

    zona m temat wraca ja bumerang juz od paru miesiecy. Ile trzeba własnej pracy włozyc w te płytkę, to wiedzą najlepiej właściciele Arkesi. Jak lubisz siebie karac to kładz na podłogę......

  5. #5

    Domyślnie

    Czy mapei flex to nie jest przypadkiem fuga epoksydowa? Mam te płytki i naprawdę jestem zadowolona. Dla mnie poler jest ok. Porażką okazał się mat. Tych mam tylko parę sztuk i chętnie bym je wywaliła. Moją podłogę myję płynem z lidla na bazie octu. Nie ma żadnych smug.
    iWCIA43

  6. #6

    Domyślnie

    Problem rozwiązany, płytki zwrócone, kasa oddana. Szukamy od nowa czegoś dobrego, ale już w satynie, lub pół polerze.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony