dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piterpw

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    6

    Question Płyta fundamentowa projekt/wykonawstwo

    Witam,
    Jesteście w stanie polecić jakiegoś gramotnego projektanta we Wrocku lub okolicy który wykona projekt płyty energooszczędnej? Generalnie szukam wykonawcy całości ale megathermy i inne legallety chcą zarobić jakieś kosmiczne pieniądze na czysto na każdej płycie (tak sobie przekalkulowałem materiały i robociznę wg bieżących stawek i to co proponują jest dość mocno przekalkulowane).

    Poczytałem istniejące wątki i jakoś nie jestem usatysfakcjonowany. Szukam jakiegoś fachowca, który to pyknie od strony projektu i wykonawstwa.

    Projekt mam Z19, jakieś 180m2 zabudowy, izolacja na XPS'ie, grunt dopiszę jak zerknę wieczorem do badań geotechnicznych.

    --
    PW
    Ostatnio edytowane przez piterpw ; 23-08-2011 o 10:56

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piterpw

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pana Sochę namierzyłem już wcześniej właśnie z forum, właśnie okazało się że jest z Wrocka. Trochę drogi bo za projekt samej płyty woła 10zł od m2 zabudowy tejże płyty, co wychodzi u mnie jakieś 1800-1900zł, ale twardo jeszcze negocjuję Z Panem Arkadiuszem z Helixa tez już kiedyś rozmawiałem i odniosłem trochę wrażenie, być może mylne, że nie jest zbyt mocno zainteresowany współpracą - standardowe formułki w odpowiedzi. Skontaktowałem się ponownie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki w każdym razie.

    Może ktoś ma jakieś jeszcze propozycje?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darecki86

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-254
    Posty
    18

    Domyślnie

    I znowu nawiążę do Domu Modelowego w Jankach. Podobno on stoi na parkingu, a fundamenty są z płyty fundamentowej. Robiła je firma Izodom 2000.
    Namiary na nich: www.izodom2000polska.com

  4. #4

    Domyślnie

    a jakieś namiary na kogoś z mazowsza? pow. zabudowy 140m2 ile to może kosztować?
    dostałem wycenę:
    Konstrukcja płyty
    Grubość płyty 18 cm z pogrubieniem do 30 cm / pogrubienie wieńców po obrysie zew oraz ścianami wew nośnymi / W przeciwieństwie do płyt MegaTerm płyta Ecoterm posiada zdecydowanie większą sztywność , zastosowanie poszerzeń/pogrubień zwiększa sztywność płyty.
    Zastosowane materiały izolacyjne to XPS grubość 100 mm oraz EPS 100 grubość 120 mm
    XPS zastosowany jest bezpośrednio pod poszerzeniami / rzut w zał przy czym w zał jest przekrój płyt pod domy szkieletowe w naszym przypadku wieńce mają wymiary 25*30 , grubość płyty 18 cm podwójne krzyżowe zbrojenie/

    Konstrukcja płyty jest optymalna pod kątem izolacji termicznej / od 100-120 mm/ zastosowanie innych grubości izolacji nie ma sensu - pod płytą panuje tem 8 stopni

    Największe straty ciepła sa poprzez tz cokół płyty fundamentowej. W przypadku budownictwa tradycyjnego można przyjąć ocieplenie np 150 mm przy zał , że grubość tz fasady wyniesie 200 mm.

    Jeszcze jedna istotna rzecz mianowicie po wykonaniu płyty, obiektu należy wykonać w części mieszkalnej / z pominięciem części garażowej/ dodatkową warstwę izolacyjną oraz posadzkową/ - inne rozwiązanie jest nie właściwe :
    - cześć garażu to pomieszczenia nie ogrzewane a więc w przypadku niższych tem płyta była by wychładzana.
    - w przypadku płyt np Megaterm powstaje mostek termiczny w miejscach typu montaż drzwi wejściowych , garażowych , drzwi balkonowych nie możliwy do wyeliminowania - tylko zastosowanie dodatkowych warstw izolacyjnych eliminuje ten problem .
    co Wy na to?
    Ostatnio edytowane przez greyhawk ; 09-10-2011 o 02:09

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A czemu niby ma służyć ta dodatkowa warstwa izolacji. Przecież płytę się robi po to aby robiła za akumulator jak dasz izolację na płycie to przestanie ona robić za taki. Mostków pozbywamy się prawidłowym montażem okien i.t.p. a nie dodatkową izolacją płyty i to z góry.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    .. Przecież płytę się robi po to aby robiła za akumulator ...
    A niby dlaczego? Nie każdy jest fanem Legaleta i ich wątpliwej mądrości.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    A niby dlaczego? Nie każdy jest fanem Legaleta i ich wątpliwej mądrości.
    A kto tu mówi o Legalecie. Ja nic nie mam zamiaru topić w płycie. Najpierw płyta potem podłogówka. Oczywiście bezpośrednio na płycie bez żadnej izolacji.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Arturo twoją płytę znam i wiem co chcesz osiągnąć. Nie jest to jedyny sposób. I nie każdy musi tak konstruować płytę. Drogi mogą być różne a sprawa ta sama: tanio uzyskać komfort cieplny i dodatkowo mieć stabilnie posadowiony dom( co w naszym regionie jest problemem).

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Arturo twoją płytę znam i wiem co chcesz osiągnąć. Nie jest to jedyny sposób. I nie każdy musi tak konstruować płytę. Drogi mogą być różne a sprawa ta sama: tanio uzyskać komfort cieplny i dodatkowo mieć stabilnie posadowiony dom( co w naszym regionie jest problemem).
    Zanim zaczęto budować płyty na izolacji termicznej robiono je bez takowej. Płyta spełniała tylko funkcję nośną. Opis takiej jest do tej pory dużo częściej spotykany w popularnych publikacjach (choćby muratora) niż płyt na izolacji. Ocieplenie podłogi jest na płycie, pod posadzką. Mostkiem na styku płyty i ścian nikt sie specjalnie nie przejmuje albo też stosuje się izolację pionową. W sumie nienajgorzej chyba to funkcjonuje. Płyta na izolacji jest fajnym pomysłem tylko jest pewien drobiazg - izolacja właśnie. Albo horrendalnie droga, albo byle jaka.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał piterpw Zobacz post
    Pana Sochę namierzyłem już wcześniej właśnie z forum, właśnie okazało się że jest z Wrocka. Trochę drogi bo za projekt samej płyty woła 10zł od m2 zabudowy tejże płyty, co wychodzi u mnie jakieś 1800-1900zł, ale twardo jeszcze negocjuję Z Panem Arkadiuszem z Helixa tez już kiedyś rozmawiałem i odniosłem trochę wrażenie, być może mylne, że nie jest zbyt mocno zainteresowany współpracą - standardowe formułki w odpowiedzi. Skontaktowałem się ponownie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki w każdym razie.

    Może ktoś ma jakieś jeszcze propozycje?
    1800-1900 za projekt samej płyty to bogato. Ja za 2000-3000 robię całą konstrukcję domku do 200m2 i też jestem konstruktorem z Wrocławia
    W razie pytań proszę o kontakt
    [email protected]
    tel. 608 713 819

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    w1067

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    jetem pierwszy raz na tym forum. Mam małe zapytanie odnośnie płyty fundamentowej. Chciałbym wybudować sobie domek gospodarczy na zgłoszenie o pow. 25m2 wykonany z betonu komórowego a dach kryty gontem bitumicznym. Może ktoś posiada jakiś gotowy projekt płyty pod tak nieduże obciążenie. Płyta nie musi być odizolowana termicznie od podłoża.

  12. #12
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Cytat Napisał SKUT13 Zobacz post
    1800-1900 za projekt samej płyty to bogato. Ja za 2000-3000 robię całą konstrukcję domku do 200m2 i też jestem konstruktorem z Wrocławia
    tel. 608 713 819
    Z Wrocławia??? Wujek google twierdzi iż z wioski o nazwie Piotrowice... Nie wszyscy siedzą tak jak Ty na KRUS'ie i dlatego ty "możesz" (tylko czy ci nie wstyd??) robić konstrukcje za 2 tys zł. Większość projektantów w PL płaci spory ZUS na którego muszą zarobić co przekłada się na ceny projektów.

  13. #13

    Domyślnie

    elka51

    Zluzuj warkocze.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał elka51 Zobacz post
    Z Wrocławia??? Wujek google twierdzi iż z wioski o nazwie Piotrowice... Nie wszyscy siedzą tak jak Ty na KRUS'ie i dlatego ty "możesz" (tylko czy ci nie wstyd??) robić konstrukcje za 2 tys zł. Większość projektantów w PL płaci spory ZUS na którego muszą zarobić co przekłada się na ceny projektów.
    Wójek google dużo może twierdzić, a Tobie nic do tego gdzie mam firmę zarejestrowaną i w przeciwieństwie do ciebie działam legalnie i płacę ZUS i podatki. A wstyd, to powinno być Tobie za ten komentarz. tak czy siak odp..l się ode mnie i dalej myj gary w UK

  15. #15

    Domyślnie

    I na jakiego wykonawcę płyty zdecydował się Pan końcowo? Pana Sochę czy Pana z Helixa ? Proszę o info.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorita2000 Zobacz post
    I na jakiego wykonawcę płyty zdecydował się Pan końcowo? Pana Sochę czy Pana z Helixa ? Proszę o info.
    Dorita, wątek jest sprzed sześciu lat. Odgrzebałaś trupa.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #17

    Domyślnie

    Jakiego wykonawcę wybrał Pan końcowo do płyty fundamentowej ? Może Pan go polecic?

  18. #18

    Domyślnie

    A są jacyś żyjący o wątku "płyta fundamentowa", którzy przerabiali ten temat w realu i mogliby podzielić się wykonawcami innymi niż "krajowa piątka" ?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja się bawiłem na początku w firmę czy kształtki Izodom, potem miałem firmę ze Śląska brać. Jeśli już to ich polecam ogarnięcieci i nie obedrą ze skóry.
    Na koniec płytę na szkle piankowym zrobiłem praktycznie sam i kilku ludzi do pomocy. Cała płyta z instalacjami i ociepleniem na szkle piankowym z Austrii wyszło mi 50 tyś. wymiary 15x9 prawie.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...fabrykat/page2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony