dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie prośba o pomoc pomalowanie bramy garażowej

    Szanowni,
    zakupiłem bramę garażową powlekaną blacha aluminiową w kolorze białym. Cziałbym przemalować ją na kolor bezowy bardziej odpowiadający kolorystyce domu. Myślałem o zakupie lakieru w sprayu i prysnięciu w garażu samodzielnie.
    Jakie polecacie lakiery i czy jest to dobry pomysł? czy lepiej kupić farbę w puszcze i pociągnięcie wałkiem? Czy stosować podkład?

    Oglądałem 2 lakiery: Den Braven i DECO Color. Ceny za puszkę 400 ml nie przekraczają 10 zł, biorąc pod uwagę cenę chyba nie są to lakiery z górnej półki ale może ma ktoś z nimi doświadczenie i zachowują się dobrze

    proszę o rady ponieważ brama kosztowała pow. 2000 i nie chciałbym jej zepsuć,
    dziękuję,
    Adam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: prośba o pomoc pomalowanie bramy garażowej

    Cytat Napisał Adamxyz
    Szanowni,
    zakupiłem bramę garażową powlekaną blacha aluminiową w kolorze białym. Cziałbym przemalować ją na kolor bezowy bardziej odpowiadający kolorystyce domu. Myślałem o zakupie lakieru w sprayu i prysnięciu w garażu samodzielnie.
    Jakie polecacie lakiery i czy jest to dobry pomysł? czy lepiej kupić farbę w puszcze i pociągnięcie wałkiem? Czy stosować podkład?

    Oglądałem 2 lakiery: Den Braven i DECO Color. Ceny za puszkę 400 ml nie przekraczają 10 zł, biorąc pod uwagę cenę chyba nie są to lakiery z górnej półki ale może ma ktoś z nimi doświadczenie i zachowują się dobrze

    proszę o rady ponieważ brama kosztowała pow. 2000 i nie chciałbym jej zepsuć,
    dziękuję,
    Adam

    A ten kolor biały to jakaś farba, czy samo aluminium? Skąd aluminium w bramie za 2kPLN? To na pewno nie ocynk?
    Spraye nie zapewnią zadowalającej jakości. Lepiej już wałkiem i farbą w puszce. Podkład zawsze lepiej dać. Farbę obecną zmatowiłbym delikatnie papierem ściernym.

  3. #3

    Domyślnie

    no właśnie mam watpliwości czy po pomalowaniu wałkiem nie będzie śladów,

    dokładnie w katalogu jest taki zapis:
    blacha aluminiowa powlekana strukturą drewnopodobną kolor biały

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamxyz
    no właśnie mam watpliwości czy po pomalowaniu wałkiem nie będzie śladów,

    dokładnie w katalogu jest taki zapis:
    blacha aluminiowa powlekana strukturą drewnopodobną kolor biały

    No to pozostaje kwestia z czego jest ta struktura drewnopodobna. pewnie jakieś tworzywo sztuczne. Dowiedz się jakie i poszukaj odpowiedniego rodzaju farby dla tego tworzywa.
    Nie wiem o jakie ślady chodzi przy malowaniu wałkiem, ale pewna struktura na pewno zostanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony