dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Bramy garażowe KRISPOL

    Jestem na etapie wybierania bramy garażowej. Interesuje mnie brama krispol jest w ofercie najtańsza. Czy ktoś z was ma taką bramę i jak się sprawuje. Czekam na odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie kicha

    Mam taką od blisko trzech lat i stoczyłem z nią kilka walk.
    Zaczęło się pierwszego lata, kiedy tak się nagrzała (kolor brązowy), że nie chciała się zamknąć. Głupi budowlańcy (w końcu to nie ich brama) zastosowali rozwiązanie siłowe, co spowodowało nietrafienie pióra jednego z paneli w swój wpust. Naprawiłem w dosłownym pocie czoła.
    Parę tygodni później szlag trafił drugie pióro.
    Szkoda słów. Szczerze niepolecam. Lepiej dołożyć trochę grosza i kupić coś porządniejszego - chyba że Krispol zmienił technologię.
    Możesz podesłać fotę, żebym mógł stwierdzić, że to moje badziewie?
    Peteros

  3. #3

    Domyślnie

    Sorki, ale zdięcia ci nie prześle mam tylko katalog w ręku. Jest to brama segmentowa 2500 na 2250 kaseton i do tego napęd.

  4. #4

    Domyślnie

    Czekam na odpowiedzi od was.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam bramę Krispol segmentową z napędem, ale dopiero od jakiegoś miesiąca, jeszcze nie mieszkam i rzadko używam. Brama robi jednak dobre wrażenie i liczę na to, że ominą mnie problemy Peterosa.
    Kolor ostra czerwień, może nie będzie się nagrzewać jak brązowa.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzegorzS
    Mam bramę Krispol segmentową z napędem, ale dopiero od jakiegoś miesiąca, jeszcze nie mieszkam i rzadko używam. Brama robi jednak dobre wrażenie i liczę na to, że ominą mnie problemy Peterosa.
    Kolor ostra czerwień, może nie będzie się nagrzewać jak brązowa.

    Witam

    Ale jaka jest cena tej bramki - bo może się okazać że inne są tańsze
    ja osobiście mama na oku brame Hormana - cena 4000 zł
    brama 2250 x 2500 z napedem pomalowana na kolor złoty dąb!!!

    Piotr

  7. #7

    Domyślnie

    Moja kosztowała 4500 wymiar bodajże 2500x2700, napęd na pasku, obniżone nadproże, montaż. Prawdę mówiąc ceny porównywalnych bram różnych firm niewiele różnią się od siebie.

  8. #8

    Domyślnie

    Brama segmentowa 2300+300 kolor dowolny + 400 montaż + 1000zł napęd = 4000zł grubość bramy 4 cm. Hormann proponował mi w podobnej cenie ale grubość bramy to 2cm .Ale wolę grubszą bramę bo jest cieplejsza i sztywniejsza.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Zamawiamy brame KRISPOL podwójna, wymiar 4830X2200. Kaseton ,zloty dab, z napedem i montazem - okolo 7000zl.
    Brama KRISPOLU jest okleinowana tak jak okna. HERMAN ma bramy malowane.

  10. #10

    Domyślnie okleinowane???

    To chyba zmienili technologię - moja jest malowana. Wiem, bo w paru miejscach się przytarła. Zaraz wybiorę się do garażu, spiszę jej dane z tabliczki znamionowe i podam na forum, co powinno rozwiać część wątpliwości.
    Gwoli ścisłości, ja też miałem wybór: Krispol albo Hoerman. Wybrałem pierwszą opcję i żałuję - tym bardziej, że dwóch moich znajomych ma opcję nr 2 i nie przeżywali "moich przygód".
    Peteros

  11. #11

    Domyślnie dane bramy

    A zatem:
    KRISPOL K2RC, rok prod. 2001, masa 89,74kg, naciąg sprężyn 9,4; nr seryjny 4175.
    Dodam, że działa toto z napędem elektrycznym Chamberlain. Nie wiem, jak długo jeszcze pociągnie, ale liczę się, że kidyś czeka mnie wymiana na coś porządniejszego.
    I na koniec, wynik przeszukania segregatora "Buduję": za całość (brama + napęd + montaż) zapłaciłem 3600. Za porównywalnego Hoermana (+ napęd) o grubości 2 cm wołali o 1000 więcej, a za grubość 4 cm (jak mój Krispol) grubo powyżej 6000.
    Peteros

  12. #12

    Domyślnie

    temat stary jak świat lecz pytam czy cos się w tych bramach zmieniło na lepsze Dają teraz bramy z napędem za 1 zł .
    http://www.krispol.pl/o_firmie/aktua...dzamy_promocje
    co myślicie czasu mało.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  13. #13

    Domyślnie

    hm nikt nie ma coś kombinujeta ?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja mam bramę Krispola 450x225 cm - jeździ i działa bez zarzutu. Napęd Marantec a radio Nice.

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam zagwozdkę bo Horman sprzedaje po 2999 przy 7% vat plus montaż to jakieś 3,400 tylko że nie ma klamki i zamka z zewnątrz jak nie bęzie prądu to trzeba przed dom przejść do garażu . A Krispol do 18 ma promocję i cena zbliżona wychodzi.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ya
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    Ja mam zagwozdkę bo Horman sprzedaje po 2999 przy 7% vat plus montaż to jakieś 3,400 tylko że nie ma klamki i zamka z zewnątrz jak nie bęzie prądu to trzeba przed dom przejść do garażu . A Krispol do 18 ma promocję i cena zbliżona wychodzi.
    Tylko ta promocja Hormana obejmuje chyba tylko jeden rozmiar - 2500 na 2125, przynajmniej tak wynika z ich strony.
    Też przyglądam się temu Krispolowi i nie wiem... Jeden ze sprzedawców mówił, że Wiśniowski się popsuł i Krispol jest lepszy ale nie wiem...

  17. #17

    Domyślnie

    Gdzieś czytałem, że najważniejszy w bramie jest montaż

    Co do jakości bramy trudno mi się wypowiedzieć bo nie mam porównania z innymi. Otwiera się i zamyka i jest wejściowo/wyjściowa (polecam skecz Kabaret Moralnego Niepokoju pt. Drzwi - http://www.youtube.com/watch?v=EOsEDmLHbvU)

    Automatyki są od różnych producentów więc może na to patrzeć też trzeba...

    Reszta wszystko równo - raczej kwestia estetyki i ceny. Co do klamki to mam tylko uchwyt do pociągania ale nie ma w nim zamka.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,
    zamontowana w kwietniu, kolor orzech, wymiar standardowy chyba 2200 x 2150 (dokładnie nie pamiętam), bez napędu.
    Sama brama OK, ale montaż wykonany kiepsko (firma GP System z Sieradza), dopiero po zgłoszeniu reklamacji panowie zrobili jak należy. Na razie co do jakości bramy nie mam zastrzeżeń.
    Panel z pianką 4 cm wydaje się solidny, profile przykręcone do sufitu w 4 miejscach dobrze usztywniły konstrukcję. Przed reklamacją tylko w dwóch miejscach była przykręcona do sufitu i przy otwieraniu i zamykaniu wszystko latało na boki. Ręczne otwieranie nie sprawia żadnych problemów, działa lekko i zastanawiam się czy dokupować sterowanie.
    Cena z klamką i zamkiem coś ok. 2750 zł.
    Samo rozwiązanie zamka to jakaś farsa. Cięgno na stalowej lince, dla złodzieja 3 min i brama otwarta. Jak zna ten "super patent" to wystarczy w panelu w odpowiednim miejsu wyciąć otwór, pociągnąć stalową linkę i brama otwarta.
    Tak więc tu trzeba pomyśleć nad innym rozwiązaniem .
    Pozdrawiam - Daniel

  19. #19

    Domyślnie

    Jak wygląda to cięgno? Idzie do zamka w uchwycie?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał irreality
    Jak wygląda to cięgno? Idzie do zamka w uchwycie?
    Tak,
    przekręcając klamkę pociągasz stalową linkę która odciąga blokadę z boku bramy. Strasznie to prymitywne jest.
    Kluczykiem blokujesz klamkę, nie można jej przekręcić.

    Teraz się zastanawiam czy panowie nie zamontowali jakiegoś gniota zamiast patentu bram Krispola.....

    Nawet znalazłem coś takiego (przewinąć do końca stronę):
    http://www.segment.com.pl/akcesg.html
    Pozdrawiam - Daniel

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony