dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 95
  1. #1

    Domyślnie Czy warto kupic lodówkę typu SDS?

    Witam,
    jesteśmy w trakcie projektowania kuchni i nadszedł czas wyboru sprzętu AGD. Od poczatku nie wyobrażaliśmy sobie innej lodowki jak side by side, jednak po obejrzeniu jednego z modeli Samsunga nasz czar prysł...strasznie wąskie półki i tak naprawde nie wyglądała ani na porządną lodówkę, ani zamrażarkę.Zastanawiamy się czy wszystkie te modele faktycznie są tak niepraktyczne w środku?(firma nie ma znaczenia- na żywo tylko Samsunga widzieliśmy)czy w ogóle jest sens takową kupowac?jakie są wasze doświadczenia?

    drugie pytanie też do doświadczonych: jak jest z użytkowaniem czarnego sprzętu agd?faktycznie wszystko widac?

  2. #2

    Domyślnie

    chcesz szerokie półki i praktyczny zamrażalnik to kup któryś z czterodrzwiowych modeli Sharp'a. Lodówki są superpraktyczne, energooszczędne i mało awaryjne. Niestety cena nie jest najniższa.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SJF800SP(SL)..jpg
Wyświetleń:	594
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	40675   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SJF800SP(BK)1..jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	40676   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SJF78PEBE..jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	28,8 KB
ID:	40677   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SJF73PESL..jpg
Wyświetleń:	348
Rozmiar:	24,6 KB
ID:	40678  
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darpiot Zobacz post
    chcesz szerokie półki i praktyczny zamrażalnik to kup któryś z czterodrzwiowych modeli Sharp'a. Lodówki są superpraktyczne, energooszczędne i mało awaryjne. Niestety cena nie jest najniższa.
    Darpiot, widzieliśmy te lodówki są super, jednak masz racje co do cen...zastanawiam się, czy w tej cenie nie lepiej kupic zwykłą lodówkę, a do tego zamrażlke osobną bo na nią bedziemy miec miejsce w spiżarni.

  4. #4

    Domyślnie

    moim typem długo był czterodrzwiowy sharp ale zdecydowaliśmy, że dla dwojga wystarczy mniejsza. I tak zakupiliśmy Siemensa model KG46NH70 o szer 70cm czyli 10cm szerszą niż standart. Lodówka ma 185cm wysokości. Jeżeli chcesz większą to KG49NH70 - 200cm wys. Bosch ma też takie bliźniacze produkty.
    Cena tej niższej 2700zł z dostawą ze sklepu internetowego
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23afa144d2f90574e0&#.jpg
Wyświetleń:	507
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	40805   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2cd2e79cfff3da9a35.jpg
Wyświetleń:	604
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	40806   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d095fa2b7272666d62&#5.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	40809  
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Też planuję zakup lodówki SBS i po długich poszukiwaniach i lekturze w sieci zdecydowałem się na Beko GNE 114610FX. Ma dobre opinie, niezła cenę i jest ogromna. Nie posiada środkowego słupka i dzięki temu jest w niej dużo miejsca. Na żywo wygląda także przyzwoicie.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    jak dla mnie jedynym argumentem przemawiającym za SBS jest kostkarka...można ją dostać także w niektórych modelach liebherra, ale cenowo przebija on część SBS...poza tym chyba dla dużej rodziny, bo do 4-5 osób zwykła lodówka 200cm starcza aż nadto...

  7. #7

    Domyślnie Lodówka side by side czy jednodrzwiowa?

    Spotykam wśród wielu swoich znajomych lodówki side by side jednocześnie spotykam się w rozbieżnymi opiniami na temat lodówek side by side.

    Pytanie do użytkowników takich lodówek czy warto było kupić taką lodówkę?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo ciekawych informacji można się dowiedzieć o side by side na tej stronce, przy okazji można zgarnąć fajne nagrody

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał megi24 Zobacz post
    Bardzo ciekawych informacji można się dowiedzieć o side by side na tej stronce, przy okazji można zgarnąć fajne nagrody

    Nie działa to przekierowanie?????

    Zapodaj linka jeszcze raz.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  10. #10

    Domyślnie

    Też się zastanawiam, co będzie lepsze dla rodziny 2+2. Obecnie mamy dość dużą lodówko-zamrażarkę wolno stojącą 1-drzwiową.
    Moja koleżanka jest z side-by-side bardzo zadowolona, twierdzi, że często korzystają z dystrybutora wody i kostkarki.
    Z tego co na szybko porównałam, to zużycie energii jest ok. x2

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał bettka Zobacz post
    Też się zastanawiam, co będzie lepsze dla rodziny 2+2. Obecnie mamy dość dużą lodówko-zamrażarkę wolno stojącą 1-drzwiową.
    Moja koleżanka jest z side-by-side bardzo zadowolona, twierdzi, że często korzystają z dystrybutora wody i kostkarki.
    Z tego co na szybko porównałam, to zużycie energii jest ok. x2
    Ale są np. lodówki jednodrzwiowe z automatyczną kostkarką.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Ale są np. lodówki jednodrzwiowe z automatyczną kostkarką.
    Jednodrzwiowych nie ma
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Ale są np. lodówki jednodrzwiowe z automatyczną kostkarką.
    Dokładnie

    Tak czytam i się zastanawiam nad istota pytania. Chcesz podążać za modą?? bo wszyscy teraz takie kupują? Dla czterech osób to wystarczy z jednymi drzwiami spokojnie.
    Taki mały przykład. Kupujesz samochód, bo potrzebujesz powiedzmy dojeżdżać do pracy, masz do wyboru osobowy, który mniej pali, wszędzie wjedzie, albo busa, ładnego, z dużą paką. Wybór wydaje się oczywisty. Po co masz kupować busa, który znacznie więcej pali i jest mało zwrotny w mieście.
    Duża lodówka zużywa znacznie więcej energii i prawdopodobnie przy wielkości Twojej rodziny będzie chłodzić i zamrażać powietrze.
    Niestety ludzie postępują co raz mniej logicznie... Do jazdy w mieście kupujemy pickupy, vany i suvy, bo są modne przy okazji ładne, praktyczność i ekonomia jest tu na ostatnim miejscu. Dlatego też i w domach dla 3-4 osób nie rzadko pojawiają się ogromne lodówy z równie wielkimi kolorowymi ekranami. Jak kogoś stać to czemu nie. Pytanie tylko po co, bo tradycyjne lodówki mają równie elegancki design a przy tym zużywają mniej energii

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111 Zobacz post
    Jednodrzwiowych nie ma
    A właśnie że są
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Dokładnie

    Tak czytam i się zastanawiam nad istota pytania. Chcesz podążać za modą?? bo wszyscy teraz takie kupują? Dla czterech osób to wystarczy z jednymi drzwiami spokojnie.
    Taki mały przykład. Kupujesz samochód, bo potrzebujesz powiedzmy dojeżdżać do pracy, masz do wyboru osobowy, który mniej pali, wszędzie wjedzie, albo busa, ładnego, z dużą paką. Wybór wydaje się oczywisty. Po co masz kupować busa, który znacznie więcej pali i jest mało zwrotny w mieście.
    Duża lodówka zużywa znacznie więcej energii i prawdopodobnie przy wielkości Twojej rodziny będzie chłodzić i zamrażać powietrze.
    Niestety ludzie postępują co raz mniej logicznie... Do jazdy w mieście kupujemy pickupy, vany i suvy, bo są modne przy okazji ładne, praktyczność i ekonomia jest tu na ostatnim miejscu. Dlatego też i w domach dla 3-4 osób nie rzadko pojawiają się ogromne lodówy z równie wielkimi kolorowymi ekranami. Jak kogoś stać to czemu nie. Pytanie tylko po co, bo tradycyjne lodówki mają równie elegancki design a przy tym zużywają mniej energii
    To dobre pytanie tak naprawdę to obecnie muszę postanowić jaki projekt kuchni ma wybrać ten z lodówką side by side czy bez a jest to spora różnica w całym projekcie.

    W lodówce side by side podoba mi się kostkarka do lodu i wygląd.

    Ale są też lodówki jednodrzwiowe z automatyczną kostkarką a do tego o pojemności większej niż side by side.

    Z drugiej strony wszędzie gdzie byłem w nowo wybudowanym domu zawsze widziałem lodówkę side by side
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Nie tak dawno zastanawiałem się na lodówką side-by-side, ale kupiłem 70cm szerokości klasyczną z dużymi szufladami na dole. Po prostu dla mnie praktyczniejsze jest wrzucanie mrożonek do szuflady(własna produkcja).Side-by-side jest praktyczniejszy do przechowywania mrożonek żywności wysokoprzetworzonej - w pudełkach. Ale tego akurat nie używam. Dlatego dla mnie wybór był prosty.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    A właśnie że są
    Tak?
    To proszę o jakiś przykład
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111 Zobacz post
    Tak?
    To proszę o jakiś przykład


    Liebherr CBNes -5167

    Wersja premium mam komorę 0 st C i automatyczną kostkarkę tzn musi być na stałe podłączona do wody.

    Kostki lodowe są automatycznie uzupełnianie.

    Pojemność tej lodówki jest taka sama a czasami większa niż side by side i można do nie wstawić większe gabarytowo przedmioty.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Liebherr CBNes -5167

    Wersja premium mam komorę 0 st C i automatyczną kostkarkę tzn musi być na stałe podłączona do wody.

    Kostki lodowe są automatycznie uzupełnianie.

    Pojemność tej lodówki jest taka sama a czasami większa niż side by side i można do nie wstawić większe gabarytowo przedmioty.
    OK.
    Ale jak dla mnie to mamy w tym modelu drzwi dwoje jedne u góry a drugie na dole
    Czyli jest to model dwudrzwiowy z dolnym zamrażalnikiem tzw. combi
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja długo myślałem nad lodówką...SBS mi się bardzo podobały ale po pierwsze cena po drugie zużycie energii...zdecydowałem się na jedno drzwiowego samsunga z tacką na lód (niezależną od szuflad zamrażarki) i raz za czas nalewam wodę do foremki i wysypuje lód do szuflady...wspomniany Liebherr fajny, ale cena w granicach 7tys zł ciut duża...

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony