dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Post Prośba w aranżacji łazienki

    Przeglądam Wasze forum od dłuższego czasu. Widzę, że potraficie dobrze doradzić zatem i ja zwracam się z prośbą o pomoc co tu wykombinować w mojej łazience?!

    Wymiary: szerokość 1700mm, długość 3000mm.

    Bardzo podobały mi się projekty i styl użytkowniczek Mazo oraz Aneta s. Ale ogólnie cały temat dotyczący szarych i białych wnętrz jest interesujący. Dlatego przy podłodze upierałbym się na płytki affron (półpoler, mat? w wymiarze 65,5x65,5).
    Co do reszty: odcienie białego plus drewno.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka.jpg
Wyświetleń:	677
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	72076   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aff.jpg
Wyświetleń:	334
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	72077  
    Ostatnio edytowane przez SKY20 ; 29-12-2011 o 14:43

  2. #2

    Domyślnie

    SKY 20 - skoro pomysły Ci się podobały to uprzedzę już dziewczyny, które bardzo fajnie podpowiadają i dopytam.
    Gdzie masz przyłącza? Gdzie drzwi wejściowe do łazienki? A najlepiej wrzuć rysunek bądź nawet zarysy pomieszczenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że widać załącznik.
    Przyłącza są dokładnie w tych samych miejscach jak na tym szkicu. To na samej górze to małe okno

  4. #4

    Domyślnie

    Tak średnio wygląda toaleta na przeciwko zlewy, wiem, że za dużo możliwości kombinacji nie ma ale może jednak udałoby się to jakoś przesunąć? Natomiast jeśli chodzi o płytki to moim zdaniem zdecydowanie matowe, będą bardziej elegancko wyglądać. A czy one będą położone w miejscu tego "połączenia" zlewy i toalety czy drewniany element? Jeśli drewniany to błyszczące płytki mogą wyglądać nieciekawie.

  5. #5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka2.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	74128

    Można przesunąć ją trochę w stronę drzwi, ale nie wiem czy coś to da. Zabudowana z drewna będzie tylko osłona wanny.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Napisał SKY20 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka2.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	74128

    Można przesunąć ją trochę w stronę drzwi, ale nie wiem czy coś to da. Zabudowana z drewna będzie tylko osłona wanny.
    Proponuję dać panel drewniany na całej wysokości ściany za toaletą.

  7. #7

    Domyślnie

    Załączam aktualne zdjęcie i liczę na Wasze porady. Po lewej stronie jest miejsce na pralkę, potem wc. Pod oknem zarezerwowane miejsce na wannę, a po prawej stronie drzwi blat+ zlew.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka2.jpg
Wyświetleń:	348
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	91673  

  8. #8

    Domyślnie

    A jakiś pomysł na szafkę czytelniczki? W jaki sposób zamaskować pralkę (wąska Candy 33 cm)

    Chciałbym łazienkę podobna do projektu Magda34:



    lub Arogos:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!!!!!!/page368

    lecz prostokątny układ sprawia, że jest mało ustawna.
    Ostatnio edytowane przez SKY20 ; 29-12-2011 o 14:26

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wrzucam wizualizacje Twojego pomysłu na ile pozwala program . Płytki to zgodnie z życzeniem affron półpoler. Na ścianach można je usunąć i zastąpić innymi, bo te są dość potężne (32 x 98 cm)
    Od siebie proponuję by pomyśleć o szafkach pod umywalką i przedłużyć je aż do wanny. Takie miejsca do przechowywania zawsze się przydadzą, a między wanną a umywalką i tak jest niewykorzystane miejsce.





  10. #10

    Post

    Julianna16 dziękuję za wizualizację. Odnośnie płytek na ścianach podoba mi się projekt Magdy34. Myślę, że te jasne kafelki pasowałyby i to od ziemi do sufitu.

    Nie mogę edytować pliku 3D, ale zwrócę się jeszcze z pytaniem Czy masz pomysł na jednolitą zabudowę w celu ukrycia pralki? Co o tym sądzisz?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	93646

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    To takie moje przyzwyczajenie, że nie daję kafli tam, gdzie wydają się zbyteczne (można pomyśleć wówczas o grafice, fototapecie, lustrze, itp.), ale każdy ma swoje preferencje , więc wykafelkowałam do sufitu . Zmieniłam kafle, bo affron jest tylko albo ciemny albo beżowy. Teraz jest arkesia grafit + grys. Zielony też jest, skoro ma być jak w projekcie Magdy .

    Jeśli miałoby być tak jak sugerujesz (biała zabudowa nad pralką i drewniana nad wc), to chyba troszkę za ciężko na to pomieszczenie.
    Zrobiłam coś podobnego do Twojej sugestii (niestety program daje tylko takie możliwości).

    Hmm... a gdyby tak nieco inaczej?
    Zabudować całkiem pralkę wówczas dostęp do niej wymagałby otwarcia zabudowy. Zamiast koloru białego zrobić obudowę w kolorze drewna jaki planujesz na wannie. Aby odciążyć wszystko wizualnie zrobić takie "schodki". Będzie oryginalnie i praktycznie, bo można schować i w środku, i postawić coś na schodkach.

    Schodkami można pójść jeszcze dalej, czyli za wc jeszcze jedna szafka (np. na zapasy papieru toaletowego) i wówczas najniżej będzie wanna .
    Oczywiście cały czas mówimy o płytkiej pralce (33-34 cm).

  12. #12

    Domyślnie

    Ta ostatnia wizualizacja ze schowaną pralką najbardziej mi pasuje. Dziękuję. Tak myślę, czy nie dać tej zabudowy od ściany do ściany?! (tworząc jedną płaszczyznę), a wannę zastąpić prysznicem.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cieszę się, że mój pomysł się spodobał
    To dokładniejsze zobrazowanie schodkowej wersji
    Tak:

    albo tak:


    Jeśli zabudowa ma być na całą ścianę, to wejście do prysznica będzie mało komfortowe.
    W grę wchodzi w zasadzie jedynie wejście z narożnika.
    Na wizualizacji kabina ma 90x90. Mniejsza jest niewygodna .
    Dodatkowo zabudowa jeszcze bardziej zwęża wąskie pomieszczenie i robi się mało wygodny tunel.
    Zrobiłam wizualizację tego pomysłu.
    Nad wc są szafki głębokości geberita, głębsze będą "ciężkie". Wysuwanie geberita (na głębokość zabudowy) też nie ma sensu, bo zabiera się miejsce, którego nie ma za wiele.
    Zabudowa ma 36 cm głębokości.



    To inny pomysł na zmieszczenie wygodnego prysznica i zabudowy. Pralka w tym przypadku jest ładowana od góry, więc nie można jej zabudować, ale można dać nad nią lustro i optycznie powiększyć pomieszczenie.
    Prysznic jest tu komfortowy - 120 x 80.




    Można jeszcze pomyśleć o parawanie szklanym na wannę i wówczas będzie 2 w 1.



    Są też chyba składane modele.
    Coś w tym stylu (program nie ma parawanów, więc wcisnęłam na siłę kabinę).


  14. #14

    Domyślnie

    Czy to pomieszczenie jest w kształcie prostokąta czy jest jakaś wneka bo już zgłupiałam?
    Możecie uzupełnic mi pozostałe wymiary?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Ja też miałam problem czy jest wnęka/komin . Może SKY20 doprecyzuje?
    Okno zaś jest tak małe, że nie ma go w moim programie, więc pozostaje wyobraźnia

  16. #16

    Domyślnie

    Hej, oto moje uwagi

    1. Brakuje wersji z wymiarami okien i drzwi. Na moje oko, w łazience nie ma za bardzo miejsca na prysznic 90 cm... Prosba o weryfikacje. Patrz prośba szocik

    2. Z układem za bardzo sie nie poszaleje, ale zawsze może być gorzej

    Biorąc pod uwagę takie ustawienie

    czyli gdy mamy umywalkę naprzeciwko WC, trzeba koniecznie zwrócic uwage na głebokość umywalki i wielkość miski, żeby nie zatarasować sobie przejścia do wanny i korzystania. (tak dla średnich wymiarów wychodzi mi, że zabudowa geberitu ok 20 cm (chyba że będzie stelaż wpuszczany w mur, wtedy trochę cm można zyskać) + ok 55 cm głębokość miski + ok. 50 cm glębokość umywalki - zostaje na przejście ok. 50 cm. Pytanie, czy to wystarczy dla sky 20 (julianna16 a ile Tobie wyszło na wizu?))

    3. Zabudowa - cóż, z jednej strony kwestia optyki z drugiej funkcjonalności. Rozumiem, że chęć obudowania pralki wynika z potrzeby stworzenia miejsca do przechowywania.

    Niestety, mnie osobiście żaden z proponowanych wariantów wysokiej zabudowy nie do końca przypadł do gustu. Akurat w tej łazience - uroczym ale jednak jamniku - zabudowa "zeżre" przestrzeń. Nawet przy wąskiej pralce zabudowa powinna mieć ok. 40 cm głębokości…
    Różnicując głębokości (zabudowa + geberit) burzy się do tego harmonię prostych linii. Nie mówię, że to tragedia, bo można z tego wybrnąć (aksamitka ma np. trochę zygzaków u siebie, ale u niej jest równowaga przez jednolitość płytek). Wspominam o tym, bo osoby lubiące ład i gładkie jednolite powierzchnie mogą mieć z tym problem. Oczywiście to opinia subiektywna no i wiadomo, ze czasem optyka sobie a rzeczywistość skrzeczy.

    Optycznie, ja skłaniałabym się ku propozycji julianny16 wklejonej powyżej, może z drobnymi modyfikacjami. Drzwi zakładam otwierają się na zewnątrz, więc w celu zwiększenia powierzchni do przechowywania spróbowałabym dać możliwie długa kombinację szafka wisząca + umywalka z szafkami pod spodem, np. co najmniej

    Wtedy pralka bez zabudowy, a nad pralka grzejnik. Nad geberitem i pralką będzie przestrzeń, która pozwoli tej łazience optycznie "spuchnąć"

    Jeśli natomiast zabudowa pralki ma koniecznie być, to schodki choć sa propozycja odważną, sprawdzają sie lepiej niż wszelkie inne proponowane rodzaje zabudowy. Trzeba by już pokombinować z układem płytek i materiałami, zeby się te różnice glebokosci - obudowa pralki plus geberit ładnie komponowały.

    Dodatkowo wklejam do inspiracji pod hasłem dwa zdjęcia "jak sobie radzili w podobnej sytuacji inni"



    Do rozważenie dorzuciłabym jeszcze opcję zabudowy pralki takiej jak w szkicu pierwotnym, tzn. pojedyncza szafka o szerokości i glebokości niezbednej na pralke ale wysoka do sufitu. Obudowana lustrami, lub w kolorze płyteczek, żeby mozliwie zniknęla.

    To chyba tyle przemyśleń z mojej strony.

    Sky20 orzech do zgryzienia masz, ale myślę, że nie będzie źle.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 08-01-2012 o 23:38

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Dziękuję Aantenko, że zajrzałaś i napisałaś . Mam nadzieję, że to pomoże Sky20 podjąć decyzję.
    Odległość o którą pytasz ma ok. 60 cm (37 szafka pod umywalkę, 15 zabudowa, 55 muszla)

  18. #18

    Domyślnie

    No problemo Zobaczymy co powie Sky20

  19. #19

    Post

    Na początku podziękuje Wam za podpowiedzi, dobre rady, wizualizacje i zdjęcia A zaraz postaram odnieść się do wcześniejszych postów.

    W łazience jest komin. Z lewej strony (ten szary kwadrat ze zdjęcia Szocik. Ma on wymiar 25cmx25cm do wysokości ok 200cm, później ma już inny kształt,taki tunel szeroki na ok.40cm). Uzupełnię w ciągu paru dni wymiary.

    Zależy mi na prostej, nawet minimalistycznej łazience. Stąd pomysł aby ukryć jak najwięcej rzeczy. Ale argumenty AAntenki przekonują mnie, że faktycznie taka zabudowa na całej długości bardzo pomniejszy pomieszczenie.
    Nie potrzebuje wanny 170cm mogę mieć mniejszą albo prysznic. Najgorzej z miejscem na pralkę dlatego sądzę, że dobrze ją postawić przy wejściu z lewej strony, pod tym kominem (posty Julianna16 i Aantenki). Grzejnik jest z prawej strony drzwi tuż przy wejściu.

    Także uzupełnię projekt Julianna16, który spodobał mi się od razu o dodatkowe wymiary. I coś wymyślimy Mam jeszcze do przeczytania i obejrzenia kilkadziesiąt stron wątku o łazienkach na tym forum

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał SKY20 Zobacz post
    Mam jeszcze do przeczytania i obejrzenia kilkadziesiąt stron wątku o łazienkach na tym forum
    Oj sporo tego, ale naprawdę warto

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony