dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lukas K

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Hydro- i termoizolacja nierównych fundamentów.

    Witam,

    mam zamiar wykonać hydro- i termoizolację fundamentów w 25 letnim budynku. Odkopałem w dwóch miejscach około 2-metrowe odcinki fundamentu i wyglada na to, że fundament był lany bezpośrednio w grunt, przez co jest bardzo nierówny. Miałem zamiar po oczyszczeniu fundamentów zaizolować je Dysprbitem (Izolbet) następnie przykleić styrodur, a na koniec dać folię kubełkowa. Niestety w chwili obecnej nie bardzo wiem co powinienem zrobić - czy równać je (tak naprawdę trzebaby wylać około 10cm betonu obok istniejacego fundamentu w niektórych miejscach) i zastosować wyżej opisana procedurę, czy dokładnie oczyścić, a następnie nałożyć kilka warstw Dysperbitu, a termoizolacje zastosować tylko do części ścian znajdujcych się poniżej gruntu, czy robić jeszcze coś innego? Poniżej wklejam zdjęcia jak to wyglada w rzeczywistości, może ktoś z was mógłby mi doradzić co mam zrobić w takim przypadku?







    p.s. czy takie odsłonięcie fundamentów jest bezpieczne (nie podkopywałem się poniżej poziomu posadowienia)?

  2. #2

    Domyślnie

    Kup proszek od pigeona zasyp i zapomnij!

  3. #3

    Domyślnie

    I co zrobiłeś?
    Pozdrawiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    właśnie ja też zastanawiam się czy takie odkopanie nie spowoduje pękania konstrukcji.
    Te fundamenty to chyba idealne miejsce na stosowanie izolacji płynnych. może nawet tu mozna walnąć pianke poliuretanową?

  5. #5

    Domyślnie

    Specem od fundamentów nie jestem, ale tutaj widać, że gdy się górę wyrówna, to uzyska się mniej więcej równą płaszczyznę.
    Na tyle równą, że można by spróbować kleić styrodur grubą warstwą kleju. Tyle że klej musiał by być na całej powierzchni( taki zamiennik rozważanej warstwy dodatkowego betonu)i warstwą na tyle grubą, aby w efekcie osiągnąć taki stan, że dalej w górę, w miarę łatwo będzie pociągnąć ocieplenie ścian.
    Klej nie musi być jakieś cudo, bo przecież i tak docieplenie faundamentowe zostanie dociśnięte do ściany warstwą ziemi.
    A co do obaw o stan odkopanego fundamentu, to też uważam, że taka praca powinna byc robiona etapami po parę metrów i to w różnych miejscach, nie obok siebie. Co prawda fundament podkopany nie będzie, ale trudno ocenić jak zachowa się odkopany na całej długości ?
    Ostatnio edytowane przez pzw ; 06-03-2012 o 00:17

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam
    W tym momencie idealnym rozwiązaniem było by zastosowanie zaprawy hydroizolacyjnej dwuskładnikowej, którą można by było nałożyć bezpośrednio na odkopany fundament. Zaprawa ta jest tzw. ciężką izolacją wodoszczelną i zastępuje tradycyjne izolacje tzw"czarne mazidełka". Następnie po wyschnięciu mógłbyś przykleić styropian zwykły lub najlepiej ekstrudowany o wysokiej wodoszczelności na zwykły klej do ociepleń.
    Szczegóły związane z produktem o którym mowa powyżej http://www.fast.zgora.pl/index.php?a...d&d=prod&e=189
    W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

    Serdecznie pozdrawiam
    Adam Kamianowski
    Specjalista ds. Technicznych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony