dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mcc
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Mrowiska
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    136

    Domyślnie Wstrzykiwanie piany PU

    Witam,

    czy ktos sie orientuje czy uda sie wstrzyknac piane PU do tzw. przestrzeni powietrznej przez otwor ok 7cm*1m, biorac pod uwage, iz trzeba wlozyc ok 6-7m rurki od gory sciany - do miejsca w fundamencie ktore chce dotrzec? Mozecie ew. polecic jakas ekipe w rejonie Minsk Mazowiecki - Wawa, ktora dodatkowo dysponuje kamerka, ktora mozna nadzorowac takie wtryskiwanie (zalezy mi na bardzo precyzyjnym wykonaniu)?

    Dzieki z gory!
    Pzw,
    MCC

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcc Zobacz post
    Witam,

    czy ktos sie orientuje czy uda sie wstrzyknac piane PU do tzw. przestrzeni powietrznej przez otwor ok 7cm*1m, biorac pod uwage, iz trzeba wlozyc ok 6-7m rurki od gory sciany - do miejsca w fundamencie ktore chce dotrzec? Mozecie ew. polecic jakas ekipe w rejonie Minsk Mazowiecki - Wawa, ktora dodatkowo dysponuje kamerka, ktora mozna nadzorowac takie wtryskiwanie (zalezy mi na bardzo precyzyjnym wykonaniu)?

    Dzieki z gory!
    wprowadzenie wężyka technicznie nie możliwe tylko wiercenie od boku .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mcc
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Mrowiska
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    136

    Domyślnie

    Wiercenie od boku nie wchodzi w gre musialbym zrobic kilkanascie dziur w okladzinie ceramicznej sciany...

    Pzw,
    MCC
    Pzw,
    MCC

  4. #4

    Domyślnie

    Mam podobny problem, z tym że poszukuje rozwiązania do zaizolowania termicznego rury wyciągowej wentylacyjnej umieszczonej w jedyn z kanałów kominowych. Rura fi 150 stalowa spiro biegnie w niewykorzystanym kanale kominowym z parteru na poddasze do rekuperatora - ok 7m (komin w projekcie miał pełnić jedynie funkcję wentylacyjną - obecnie wykorzystany jako przestrzeń dla pionu kanalizacyjnego, wentylacji i wyciągu z okapu - każdy w osobnym kanale). Niestety niebyło możliwości włożenia rury ocieplonej, dlatego teraz jedynym rozwiązaniem jest izolacja całego kanału. Szukam na to sposobu... Natrysk pianą PUR niestety prawdopodobnie odpada, ponieważ po rozmowach z kilkoma wykonawcami tej metody dowiedziałem się ze nie jest to możliwe. Może ktoś ma jakiś pomysł?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mcc
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Mrowiska
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    136

    Domyślnie

    Z wierceniem sciany to sam moge sobie wstrzyknac. Mam pistolet i pianke moge kupic ...
    Pzw,
    MCC

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał OLGIER Zobacz post
    Mam podobny problem, z tym że poszukuje rozwiązania do zaizolowania termicznego rury wyciągowej wentylacyjnej umieszczonej w jedyn z kanałów kominowych. Rura fi 150 stalowa spiro biegnie w niewykorzystanym kanale kominowym z parteru na poddasze do rekuperatora - ok 7m (komin w projekcie miał pełnić jedynie funkcję wentylacyjną - obecnie wykorzystany jako przestrzeń dla pionu kanalizacyjnego, wentylacji i wyciągu z okapu - każdy w osobnym kanale). Niestety niebyło możliwości włożenia rury ocieplonej, dlatego teraz jedynym rozwiązaniem jest izolacja całego kanału. Szukam na to sposobu... Natrysk pianą PUR niestety prawdopodobnie odpada, ponieważ po rozmowach z kilkoma wykonawcami tej metody dowiedziałem się ze nie jest to możliwe. Może ktoś ma jakiś pomysł?
    a może zasyp perlitem

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcc Zobacz post
    Z wierceniem sciany to sam moge sobie wstrzyknac. Mam pistolet i pianke moge kupic ...
    są piany które miesza się na budowie zalewa i dopiero po chwili zaczynają pęcznieć

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    a może zasyp perlitem
    Nie pomyślałem, ale to chyba rzeczywiście najlepsze rozwiązanie (łatwe i tanie).
    Niestety zaden z wykonawców natrysków pianą PUR do których skierowalem zapytanie, nie chciał sie podjąc zlecenia..tłumacząc odległością, zbyt małym zleceniem, bądz brakiem technologii.... Dlatego wykonam zasyp z perlitu. Dziękuje za dobrą porade

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony