dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    jak to ktoś mądry powiedział: od przybytku głowa nie boli
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  2. #22

    Domyślnie

    Klejenie tylko na placki nie jest wykonaniem fachowym. Klei się po całym obwodzie płyty i w środku kilka placków.
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał majo
    mdzalewscy .... to juz bedzie 4 W
    nie majo, nie jest tajemnicą, że mimo 3W, balkony, stropy wykuszów, ścianę miedzy garażem a częścią mieszkalną, itd... trzeba docieplić.


    ps. juz ~ już, itd..., nie czuję przez klawiaturę wyrazów, mimo iż na maturze ocenka bdb, na studiach już nie było "polaka", ot analfabetyzm wtórny
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #24

    Domyślnie

    Czy to wszystko o czym tu piszecie ma zastosowanie również do ocieplania styropianem sciany fundamentowej? Czy moze dlatego ze bedzie przycisnieta ziemia nie jest potrzebne kolkowanie warstwy ocieplenia? Przecież niżej ławy nie spadnie...

    Będę wdzięczny za opinie
    Inwestor to brzmi dumnie....

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    Czy to wszystko o czym tu piszecie ma zastosowanie również do ocieplania styropianem sciany fundamentowej? Czy moze dlatego ze bedzie przycisnieta ziemia nie jest potrzebne kolkowanie warstwy ocieplenia? Przecież niżej ławy nie spadnie...

    Będę wdzięczny za opinie
    Napewno nie opadnie ale jeśli nie zakołkujesz powyżej poziomu gruntu a potem będziesz chciał obłożyć np. klinkierem to może odpaść. Ja kołkowałem tylko powyżej gruntu. Pozdrówka
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał rubin23
    ...ale jeśli nie zakołkujesz powyżej poziomu gruntu a potem będziesz chciał obłożyć np. klinkierem to może odpaść.

    taaa i to jest dobrze uzasadniona myśl - i za to cenię sobie to Forum najbardziej - sam bym pewnie nie pomyślał że kiedyś będe chciał mieć klinkier....

    WIELKIE DZIĘKI
    Inwestor to brzmi dumnie....

  7. #27

    Domyślnie

    Rzeczywiście, kołkowanie będzie bardzo dobrym dodatkowym zabezpieczeniem.

  8. #28

    Domyślnie

    Wczoraj byłem w churtowni kupić próbną partię kołków.
    Uprzejmy pan zapyał z czego mam ściany - odpowiedziałem że z Porothermu, a on wyciągnął jakiś specjalny kołek z trzpieniem stalowym. Cena tego draństwa to 90gr sztuka
    Imho z tego co mi wiadomo to kołki z trzpieniem stalowym stosuje się do wełny. Pozatym powiedział, aby kołki wchodziły min. 8cm w mur rodzimy

    W takim wypadku kupiłem 10 szt. standardowych kołków plastikowych za 13 gr

    I tu dostałęm dobrą radę - aby wiercić wiertłem o 1 numer mniejszym niż standardowa średnica kołka - czyli nie wiertło fi 10 ale fi 9
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  9. #29

    Domyślnie

    Racje miał Pan z hurtowni, że powinien wchodzić 9 cm w ceramikę poryzowaną. Było, w którymś numerze muratora. Ja się spojrzy na układ komór w pustaku to standardowy kołek 15 przechodzi przez 1 max 2 ścianki czyli rozpiera sie na 2 cm. Kupiłem kołki 21 z trzpieniem stalowym przy 10 i 12 styropianu za 45gr/ szt (mogę podać namiary pod Pabianicami). W Pabianicach proponowałi mi za 1,50 zł.
    zrób to sam

  10. #30

    Domyślnie

    A wiertło stosowałeś jakiej średnicy??
    Są jakieś opory przy wbijaniu??
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    ps. juz ~ już, itd..., nie czuję przez klawiaturę wyrazów, mimo iż na maturze ocenka bdb, na studiach już nie było "polaka", ot analfabetyzm wtórny
    zobacz na to:
    http://www.republika.pl/net4u/images/4.jpeg

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał xavi
    A wiertło stosowałeś jakiej średnicy??
    Są jakieś opory przy wbijaniu??
    10 Boscha wytrzymała ok 1500 kołków, nie warto oszczędzać na wiertłe. Opór przy wbijaniu trzpienia konkretny w momencie kiedy zaczyna rozpierać, dlatego wiem, że mocno się rozparł. Prawdę mówiąc nie wiem jak sie wbija plastikowe, ale ja z moimi zdolnościami do niszczenia różnych rzeczy... z drugiej strony plastikowe pewnie lepiej eliminują mostek termiczny.
    zrób to sam

  13. #33

    Domyślnie

    Argument odnośnie mostka termicznego mocno do mnie przemawia
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Tutaj jest instrukcja ATLASA nt wykonania docieplenia styropianem.
    Pozdrowienia

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał xavi
    Argument odnośnie mostka termicznego mocno do mnie przemawia
    No właśnie, dlatego ja biłem z trzpieniem stalowym.
    zrób to sam

  16. #36

    Domyślnie

    Dla dociekliwych moge podać, że poprawka z uwagi na łaczniki mechaniczne w ilości 4 szt./m2 o sred. 8 mm wykonane z PCV wynosi 0,0000503 W/m2K. Poniewaz U podaje sie z dokladnością do dwóch mijsc po przecinku nie ma to wpływu na wynik, leczs nie zwalnia to projektanta z obowiazku uwzględnienia tych strat.

  17. #37

    Domyślnie

    Dzięki jeżyk, bo gdzieś tam chodziło mi po głowie, że mam ze stalowymi gorzej ocieplone niz z plastikowymi.
    zrób to sam

  18. #38

    Domyślnie

    chechlak teraz to już tylko zmarzniesz
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldon
    widziałem, widzałem potwierdzam na 1000%, świetny przykładowy tekst
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  20. #40

    Domyślnie

    Małe sprostowanko do mojego porzedniego postu. Tej porawki nie uwzględnia sie, a nawet sie jej nie liczy ponieważ liczy sie tylko gdy wsp. przewodzenia ciepła mat. łącznika jest wiekszy od 1 W/mK, a dla PCV jest to 0.2. Ale gdy ktos wymyśli sobie łączniki całe ze stali to dodatek jest juz całkiem duzy, poniewaz lambda stali=58W/mk to dodatek ( 4 szt/m2, fi=8mm) wyniesie 0.0582 W/m2K. Niezły szok

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony