dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie KOMINEK z PŁASZCZEM WODNYM

    a tu coś dla majsterkowiczów
    kominek zdał egzamin w zimę - było miło,przytulnie i ciepłej wiody nie brakowało.
    budowa zajęła 1 wieczór razem z hydraulikiem
    na ponad 2m komina zostało nawinięte około 90m rurki
    paląc otwartym ogniem temperatura na WYJŚCIU rośnie w tempie expresowym

    Tu była reklama

  2. #2

    Domyślnie

    Powiedz coś więcej na temat tego co zrobiłeś? Jaka średnica rury miedzianej użyłeś? Nie wiem czy dobrze widzę ale masz na tym kominie tak naprawdę dwie wężownice podłączone do pionu?
    Ja tez się zastanawiam od jakiegoś czasu czy nie zastosować takiej wężownicy do podgrzewania małego bojlera w kuchni tylko obawiam się że zbyt szybko bym mógł w nim tą wodę zagotować.

  3. #3

    Domyślnie

    Oooo...mój pomysł zerżnął.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Powiedz coś więcej na temat tego co zrobiłeś? Jaka średnica rury miedzianej użyłeś? Nie wiem czy dobrze widzę ale masz na tym kominie tak naprawdę dwie wężownice podłączone do pionu?
    Ja tez się zastanawiam od jakiegoś czasu czy nie zastosować takiej wężownicy do podgrzewania małego bojlera w kuchni tylko obawiam się że zbyt szybko bym mógł w nim tą wodę zagotować.
    jednego możesz być pewien jeśli będzie za krótka długość rurki to nie wygrzeje dostatecznie wody.
    znajomy ma nawinięte 30m na niecałym 1metrze i wygrzewa wodę raptem do 30'C

    wszelkie pytania kierować do hydraulika
    Paweł 60333749.507325311


    a co do rżnięcia to chyba tylko las mogę z twojej fotki


    POZDRO.....
    Tu była reklama

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    to wszystko zależy od pojemności zbiornika na wodę i rozwiązania ogrzania tej wody.
    my mamy 500lit.bufor +pompe ciepła kominek jak tako rozpalamy przy niskich temperaturach -10/20c lub gdy chcemy mieć więcej ciepłej wody .
    a ile zajmuje rozgrzanie wody to nad tym specjalnie się nie zastanawiałem, mogę jedno napisać że paląc ''żywym ogniem''suche drzewo' nie ma problemu z uzyskaniem temp. wody na wyjściu z kominka rzędu 100C.


    Tu była reklama

  7. #7

    Domyślnie

    no to coś z dzisiejszego wieczoru
    przy pełnym załadowaniu kominka i paleniu na fulll
    po niespełna 10 min temperatura zaczęła szybko rosnąć i momentalnie doszła do 120C, natomiast na powrocie zawsze jest o 20C niższa
    na wymienniku przy buforze temperatura też szybko rośnie

    Tu była reklama

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Witam.
    jednego możesz być pewien jeśli będzie za krótka długość rurki to nie wygrzeje dostatecznie wody.
    znajomy ma nawinięte 30m na niecałym 1metrze i wygrzewa wodę raptem do 30'C
    Dla tego, że rura jest owinięta wokół komina, gdyby była w kominie to efekty były by lepsze. Ja mam 22m rury fi 18mm.
    pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie - to ja miałem 35 metrów na zewnątrz i woda nie nadążała się ogrzqać przy pompie na pierwszym biegu. W zasadzie powinna chodzić 5 sekund, 5 sek. przerwy, 5 sek... i tak w kółko.
    Poradziłem sobie z tym inaczej.
    Zajrzyjcie:
    http://forum.muratordom.pl/jak-zrobi...go,t153635.htm

    pzdr
    T.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kazikw25

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    1

    Domyślnie KOMINEK z PŁASZCZEM WODNYM

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Witam.

    Dla tego, że rura jest owinięta wokół komina, gdyby była w kominie to efekty były by lepsze. Ja mam 22m rury fi 18mm.
    pozdrawiam.
    witam
    a jakiego efektu należy się spodziewać przy użyciu cieńszej rurki np. o średnicy 10mm i powiedzmy 50 metrów? Myślę o rozwiązaniu gdy rurka będzie umieszczona na zewnątrz rury dymowej (chodzi mi o łatwiejszy do niej dostęp)

  11. #11

    Domyślnie

    A powiedzcie mi jedno - czy "sztuczne" wychładzanie spalin nie ma negatywnego wpływu na żywotność komina, nic się nie skrapla, nie tworzy się maź. Wielu ludzi z piecami na paliwo stałe ma problem jak za mało podaje powietrza i piec nie daje takiej temperatury jak trzeba?

  12. #12

    Domyślnie

    Witam chciałbym odświeżyć temat ponieważ zastanawia mnie jak by nawinąć na rurę spalinowa miedz fi 10 o długości 50 m i podłączyć bezpośrednio bez wymiennika do bufora 300 l. Im mniejsza średnica bez przesady oczywiście optymalne fi 10 moim zdaniem tym efektywność większa na pompie bieg 2 szybsza wymiana ... nie wiem Panowie czy dobrze myślę ma ktoś podobnie zrobioną instalacje /?

  13. #13

    Domyślnie

    a nie lepiej kupic wymienik ciepla?To takie cos co montuje sie jako rure idaca do komina ,ale posiada do tego plaszcz wodny ktory podgrzewa wode CWU lub CO, jest tego sporo w sieci.
    Regulamin forum

  14. #14

    Domyślnie

    Witam dzięki za odp wydaje mi sie ze to jest mało efektywne za doza ilość wody w tym wymienniku i nie zdarzy ogrzać to sie sprawdzi ale w częściowym podgrzaniu wody a na tym mi nie zależny...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony