dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaka dachowka do dosyc plaskiego dachu (27st)?

    Witam!

    Za niedlugo bedziemy na etapie wyboru dachowki na nasz domek.
    Strasznie podobaja nam sie plaskie ale mojego meza naszly watpliwosci czy przy takim "plaskim" dachu taka dachowka bedzie dobrze wygladac (twierdzi ze beda widoczne same "schodki").

    Potrzebuje Waszej pomocy i rady! Czy macie taka dachowke na podobnym dachu lub widzieliscie podobne domy? Albo moze macie taki plaski dach z inna dachowka? Licze na Wasze porady, bo nie chcialabym wydac kupe kasy na plaskie dachowki a efekt bylby oplakany.

    Dzieki!

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Efekt będzie opłakany jak zatrudnisz ekipę nie mającą doświadczenia w karpiówce. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dachówka ma być nie karpiówka, ale płaska typu Koramic Actua, Creator Domino itp

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Ci co nie kładli karpiówki mogą mieć poważne kłopoty z estetycznym wykonaniem takiego pokrycia i taki był sens mojej wypowiedzi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    tak samo CI co nie kladli blachodachowki moga miec problemy z estetycznym wykonaniem z niej dachu......ech
    prosze o merytoryczne wypowiedzi na temat

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak widać nie rozumiesz moich wypowiedzi ale nic to. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Ok, to na ktore z wyzej zadanych pytan to byla odpowiedz???

    a) czy macie taka dachowke na podobnym dachu?
    b) lub widzieliscie podobne domy?
    c) albo moze macie taki plaski dach z inna dachowka?

    A piszac ze - podobaja nam sie plaskie ale mojego meza naszly watpliwosci czy przy takim "plaskim" dachu taka dachowka bedzie dobrze wygladac - nie chodzilo o to jak ma byc ulozona, bo to ze prosto i przez ekipe z doswiadczeniem jest oczywiste ale o to, czy (tak jak bylo pozniej dopisane) nie beda widoczne same "schodki" - czyli wydanie kupe kasy na droga dachowke a dach bez efektu.

    Prosze o wypowiedzi osob, ktore moga nam pomoc. Dzieki!

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    27 stopni to nie jest jakiś super płaski dach, cała Prowansja Toskania pół Portugalii to są takie właśnie spadki. Praktycznie każda zakładkowa czy to cementowa czy ceramiczna dachówka będzie odpowiednia.
    Co do tego jak dom będzie wyglądał, zależy wiele od jego ekspozycji, otoczenia, perspektywy z jakiej będzie widoczny, sposobu zrobienia detali dachu , wreszcie wysokości okapu ponad poziom obserwatora i takie tam. Moim zdaniem, płaskie dachówki ex definitione pasują do domów w jakiś tam sposób nowoczesnych, bez ganku wykuszy itp gargameli, i to bardziej determinuje ich zastosowanie niż kąt dachu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek9000 Zobacz post
    27 stopni to nie jest jakiś super płaski dach, cała Prowansja Toskania pół Portugalii to są takie właśnie spadki. Praktycznie każda zakładkowa czy to cementowa czy ceramiczna dachówka będzie odpowiednia.
    Co do tego jak dom będzie wyglądał, zależy wiele od jego ekspozycji, otoczenia, perspektywy z jakiej będzie widoczny, sposobu zrobienia detali dachu , wreszcie wysokości okapu ponad poziom obserwatora i takie tam. Moim zdaniem, płaskie dachówki ex definitione pasują do domów w jakiś tam sposób nowoczesnych, bez ganku wykuszy itp gargameli, i to bardziej determinuje ich zastosowanie niż kąt dachu.
    Dokładnie.

    Płaskie dachówki do nowoczesnych domów, bo do takich domów ktoś wymyślił te dachówki. Do domów klasycznych ----> klasyczne

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A co to znaczy "dom klasyczny"? A karpiówka to niby nie jest płaską dachówką? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    A znacie jakąś płaską dachówkę (ceramiczną), która nadaje się do dachu o kącie nachylenia 15 stopni?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Każda się nada pod warunkiem profesjonalnie wykonanego krycia wstępnego. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Czyli deskowanie i papowanie? Tylko to chyba bez sensu? Bo skoro trzeba to robić, to założenie jest, że będzie ciekło. Ale rozumiem, że takiej, której przeznaczenie jest do tak płaskich dachów nie ma. Dzięki za odpowiedź!

  14. #14

    Domyślnie

    Witam,
    na dachu o kącie pochylenia 27 st. można zastosować dachówkę Turmalin RuppCeramika lub dachówkę Tegalit Braas.
    Najniższy zalecany kąt pochylenia dla dachówki Turmalin wynosi 30 st., przy zastosowaniu odpowiedniej warstwy wstępnego krycia można Turmalin układać od 10 st. Szczegółowe informacje dot. wymagań warstwy wstępnego krycia znajdują się w Instrukcji montażu - http://www.monier.pl/katalog-ruppcer...e-montazu.html. W przypadku dachówek płaskich jak Tegalit i Turmalin zalecamy układadać poszczególne rzędy z przesunięciem zamków.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał an/nd Zobacz post
    ... to chyba bez sensu? Bo skoro trzeba to robić, to założenie jest, że będzie ciekło.
    To jest z sensem bo cieknie zawsze bez względu na kont nachylenia dachu. Gdyby krycie docelowe dawało gwarancję szczelności to krycie wstępne byłoby zbyteczne! To krycie wstępne odpowiada za szczelność dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    Słyszałem, że na płaski dach czy też stropodach bardzo dobrze wyłożyć papę bitumiczną. Czy to dobry pomysł?
    Regulamin zabrania reklam

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Praktycznie jedyny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony