dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 197
  1. #41

    Domyślnie

    Gdzie moge kupic zestaw solarow hewalex w dobrej cenie.

  2. #42

  3. #43

    Domyślnie

    Witam,

    Na początku pażdziernika założyłem kolektory 300l + 3 kolektory . Mimo słonecznego października jakos szału z ciepła woda nie ma i tak musze ja ogrzewać piecem.
    Niestety położenie dachu zmusiło do założenia ich w kierunku zachodnim..no może lekko wchodzacym w południowo-zachodni. Ta sytuacja spowodowała, że kolektory "widzą" dopiero słońce o godzinie 11.00 a już o 16ej chowają się za budunkiem sąsiada od zachodu. Hmm, Jaki się u was zachowują kolektory o tej porze? Dodam, że mam kolektory płaskie, firmy Immergas. Mam nadzieję, że na wiosnę to jakoś ruszy...

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrzMag

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    29

    Domyślnie Pytanie o solary

    Witam ,

    szukam dobrego systemu kolektorów słonecznych.n (dofinansowanie), 114 m kw., C.O. - piec z podajnikiem na paliwo stałe (ekogroszek lub węgiel lub palety), potrzebuje kolektory słoneczne do ogrzewania wody cało rocznie - dach duży skośny od strony południowej. Możliwość podłączenia systemu do pieca w razie braku pogody (piec się automatycznie wtedy włącza na odpowiednią temperaturę do wody).

    Pozdrawiam
    PrzMag

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał montek84 Zobacz post
    Witam,
    skontaktuj się z tą firmą dadzą odpowiedź na wszystko.
    Pozdrawiam
    Montek
    Na pewno to zrobię, i opiszę

  6. #46

    Domyślnie

    Czy nikt nie widzi, że każdy wpis montek84 jest wpisem reklamowym, w którym pod byle pretekstem odsyła do strony własnej firmy?

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Mnie to zarzucają - że każę ludziom myśleć samodzielnie...
    On znalazł inny sposób na realizację celów inwestorów.

    Tak źle a tak - niedobrze.
    To jak?



    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Czy nikt nie widzi, że każdy wpis montek84 jest wpisem reklamowym, w którym pod byle pretekstem odsyła do strony własnej firmy?
    qrde wszyscy widzą i spoko jest bo nikt nie reaguje. Pewnie samotny jest i do lustra już mu się znudziło gadać

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Mnie to zarzucają - że każę ludziom myśleć samodzielnie...
    On znalazł inny sposób na realizację celów inwestorów.

    Tak źle a tak - niedobrze.
    To jak?



    Adam M.
    Adam, kto to taki śmie coś takiego powiedzieć, T.B. już tu nie ma. Powiedz a zaraz zrobimy taką jatkę, że się schowa gdzie raki zimują.

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maksymot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-302
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Poszukuję dobrych kolektorów słoneczny oraz firmy ktora pomoże zalatwić mi calą papierkową robotę z dofinansowaniem.
    Słyszałem od znajomego wiele pochlebnych zdań o firmie URLICH.
    Sprawdzałem u nich ceny i są naprawdę przystępne.
    Jak przebiega proces instalacji kolektorów na dachu?
    Czy ktoś miał styczność firmą urlich i jej produktami i może potwierdzić dlugą żywotność oraz wysoką wydajność ?
    Z góry dzięki za odpowiedź

  11. #51

    Domyślnie

    Jak chcesz założyć ULRICHA to odezwij się na PW. Mogę w bardzo dobrej cenie zaoferować instalację 36 rur + 300 litrów. Może być sam materiał albo instalacja z dotacją, montażem i cała papierologią dotacyjną.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksymot Zobacz post
    Witam
    Poszukuję dobrych kolektorów słoneczny oraz firmy ktora pomoże zalatwić mi calą papierkową robotę z dofinansowaniem.
    Słyszałem od znajomego wiele pochlebnych zdań o firmie URLICH.
    Sprawdzałem u nich ceny i są naprawdę przystępne.
    Jak przebiega proces instalacji kolektorów na dachu?
    Czy ktoś miał styczność firmą urlich i jej produktami i może potwierdzić dlugą żywotność oraz wysoką wydajność ?
    Z góry dzięki za odpowiedź
    Moim zdaniem, w porównaniu do konkurencji to te kolektory nie mają "wysokiej wydajności".
    Jeśli chodzi o ceny zestawów to są tylko o kilkaset złoty niższe od AquaPakietów Compact Paradigmy + polski zbiornik a jakość i uzyski nieporównywalne.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  13. #53

    Domyślnie

    Koledzy - nie zauważyliście, że to po raz kolejny podła reklama... ? Aż brzydko w ostatnim czasie na forach się robi. Pojawia się user z jednym lub dwoma postami i zachwala produkt...

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksymot Zobacz post
    Witam
    Poszukuję dobrych kolektorów słoneczny oraz firmy ktora pomoże zalatwić mi calą papierkową robotę z dofinansowaniem.
    Słyszałem od znajomego wiele pochlebnych zdań o firmie URLICH.
    Sprawdzałem u nich ceny i są naprawdę przystępne.
    Jak przebiega proces instalacji kolektorów na dachu?
    Czy ktoś miał styczność firmą urlich i jej produktami i może potwierdzić dlugą żywotność oraz wysoką wydajność ?
    Z góry dzięki za odpowiedź
    Nikt nie potwierdza tej wysokiej wydajności...

  15. #55

    Domyślnie

    Firmy, które korzystają z tego typu marketing same sobie szkodzą. Posty często wypisują pracownicy firm reklamowych, którzy nie mają pojęcia o produkcie. Wypisują bijące sztucznością posty, pod dyktando marketingowca. A skoro ktoś musi uciekać się to takich metod, to może jego produkt nie zasługuje na autentyczne pozytywne opinie internautów.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  16. #56

    Domyślnie

    Witam

    MAm takie pytanie wczoraj u mnie na budowie wypuściłem ciepłą wodę z bojlera 300l i dziś na koniec dnia (śląsk - upał) bez poboru miałem 85 st. w całym bojlerze czy to dobry wynik czy uważacie że niewystarczający

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Ostatnio głosił się do mnie kolejny klient z kolektorami URLICH do naprawy. W tych kolektorach pękają po kilku latach rurki ciepła.
    Fragment korespondencji klienta:,, ... pękają rurki miedziane w dolnej części. Wysłałem zapytanie do Urlicha tam skierowano nie do przedstawiciela przyjechał wymienił płyn i jako powód braku sprawności podał i dodatkowe niskie ciśnienie płynu solarnego.
    Oczywiście poprawy brak, a co więcej nastąpiło pogorszenie pracy''.

  18. #58

    Domyślnie

    Urlich chyba od jakiegoś czasu ma problemy z jakością, a przynajmniej ze stosunkiem ceny do jakości.
    Nie pierwszy raz się słyszy jak do zbiorników w zestawach dobierają sporo za małe kolektory. No ale oczywiście cena wtedy jest konkurencyjna. Tyle, że później klienci psioczą.

  19. #59

    Domyślnie

    Witam, może ktoś mi podpowie czy warto zakładać kolektory do wspommagania c.o. i do c.w.u. Posiadam dom o powierzchni ok. 100 m2, w tym na parterze 60 m2 ma być ogrzewanie podłogowe, na górze cztery nie duze grzejniki. Ile kolektórów (myślę o płaskich) potrzeba. Dach skierowany jest na południe pod kątem ok. 45 stopni. Jaki bufor ewentualnie, czy kombi i jakiej pojemności. No i oczywiście ile to będzie kosztować. Z góry dziekuje

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew78 Zobacz post
    Witam, może ktoś mi podpowie czy warto zakładać kolektory do wspommagania c.o. i do c.w.u. Posiadam dom o powierzchni ok. 100 m2, w tym na parterze 60 m2 ma być ogrzewanie podłogowe, na górze cztery nie duze grzejniki. Ile kolektórów (myślę o płaskich) potrzeba. Dach skierowany jest na południe pod kątem ok. 45 stopni. Jaki bufor ewentualnie, czy kombi i jakiej pojemności. No i oczywiście ile to będzie kosztować. Z góry dziekuje
    witam

    wg mnie kolektory do wspomagania co w naszym klimacie to nieporozumienie
    wystarczy popatrzeć na ilość dni słonecznych, które mieliśmy w czasie ostatniej zimy - podobno była to "najmniej" słoneczna zima od czasu, kiedy prowadzone są statystyki
    czyli w okresie, kiedy trzeba grzać słońca jest mało
    popytaj znajomych jakie temperatury uzyskują z solarów w okresie zimowym

    ponadto duży dodatkowy koszt (solary, bufor, skomplikowanie instalacji)

    pozdarwiam

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony