dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 197
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert Hewalex Zobacz post
    Sterowniki solarne HEWALEX posiadają funkcję automatycznego zrzutu ciepłej wody z podgrzewacza gdy w instalacji zamontowane są kolektory próżniowe, które z racji niskich strat ciepła do otocznia nie realizują funkcji wychładzania nocnego. Podczas nieobecności domowników automatyka ta może także uruchamiać dodatkowe urządzenia, np. pompy cyrkulacyjne, które będą schładzać podgrzewacz.
    Ponadto kolektory próżniowe HEWALEX, tak jak kolektory płaskie, posiadają zdolność automatycznego opróżniania się z płynu solarnego, chroniąc go w ten sposób przed uszkodzeniem.
    Ja bardzo jestem ciekaw jak działa ten system samoistnego opróżniania się z płynu solarnego kolektorów płaskich?
    Chyba nie chodzi o to, że jak się przegrzeją to wywali zawór bezpieczeństwa?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andi007 Zobacz post
    Jestem przed instalacją wod.-kan. i c.o. w nowym domu (4 osoby) i zastanawiam się nad pompą ciepła do CWU 3.8 kW.
    Czy będzie ta pompa dobrze współpracować z kotłem c.o.? Gdzie należy ją instalować, na zewnątrz czy na strychu?
    Co trzeba jeszcze dokupić do niej żeby to dobrze pracowało? Pompa jest produktem chińskim?
    Jaki jest okres gwarancji? Może macie Państwo jakieś schematy jak to podłączyć do instalacji cwu?
    Czy może są jakieś inna rozwiązania żeby w okresie wiosna - jesień (kiedy nie działa ogrzewanie c.o.) grzać CWU.
    [/email]
    Pompa ciepła PCWU3,8 jest to powietrzna pompa ciepła do wody użytkowej produkcji HEWALEX. Dzięki wysokiemu współczynnikowi COP doskonale sprawdza się zarówno latem jak i w przejściowych okresach grzewczych (wiosna, jesień). Należy ją montować w pobliżu podgrzewacza wody, wewnątrz budynku. Współpraca z kotłem jest możliwa poprzez zastosowanie styku zwiernego, czyli kocioł musi być wyposażony w automatykę.
    Pompa posiada wbudowany wymiennik tytanowy oraz pompę obiegową, dzięki czemu nie wymaga ona stosowania żadnych dodatkowych urządzeń ani wymienników i może współpracować z każdym istniejącym rodzajem podgrzewacza. Na pompę ciepła udzielana jest pełna dwuletnia gwarancja HEWALEX. Pompa ta występuje również w wersji zintegrowanej z podgrzewaczem ze stali nierdzewnej, wyposażonym w jedną lub dwie dodatkowe wężownice grzewcze, również ze stali nierdzewnej: http://www.hewalex.pl/oferta/podgrze...-pompa-ciepla/. Zaletą pomp ciepła HEWALEX jest również to, że oprócz funkcji grzewczej mogą jednocześnie schładzać pomieszczenia latem.

    Innym wariantem podgrzewania wody w okresie przejściowym mogą być kolektory słoneczne, jednak nie gwarantują one uzysków każdego dnia. Ciekawym wariantem może być natomiast zestaw kolektorów słonecznych z podgrzewaczem z pompą ciepła: http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy...-pompa-ciepla/

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Ja bardzo jestem ciekaw jak działa ten system samoistnego opróżniania się z płynu solarnego kolektorów płaskich? Chyba nie chodzi o to, że jak się przegrzeją to wywali zawór bezpieczeństwa?
    Instalacja solarna jest bezobsługowa. Żadne otwarcie instalacji i wypuszczenie z niej glikolu nie może mieć miejsca.
    Stany, w których może dojść do sytuacji przegrzania glikolu występują np. w czasie awarii, gdy nie pracuje pompa obiegowa (brak zasilania, uszkodzenie pompy, uszkodzenia sterownika) lub w czasie normalnych przestojów spowodowanych brakiem odbioru ciepła.

    W celu uchronienia płynu solarnego przed przegrzaniem i uszkodzeniem należy zapewnić jego naturalne wypłynięcie z kolektora słonecznego w momencie, gdy kolektor uzyskuje wysoką temperaturę stagnacji (temperatura postojowa) i wzrasta w nim ciśnienie. Rozwiązaniem najprostszym i niezawodnym w każdej sytuacji jest stosowanie takiego układu absorbera, który umożliwi naturalne spłynięcie glikolu w część instalacji znajdującą się poniżej poziomu kolektorów, a konkretnie do naczynia przeponowego. Warunki, jakie muszą zostać spełnione, aby miało to miejsce są następujące:
    - odpowiednia konstrukcja absorbera (harfa pojedyncza, układ meandryczny z rurami zbiorczymi),
    - naczynie przeponowe, którego pojemność dobrano z nadwyżką na pojemność kolektorów.

    W stanie stagnacji rosnące na skutek wysokiej temperatury ciśnienie wypycha płyn z kolektorów wprost do naczynia przeponowego. Po naturalnym schłodzeniu kolektorów, pod koniec dnia, gdy nie ma już operacji słońca, glikol ponownie powraca do swojej ciekłej postaci.

  4. #24

    Domyślnie porównanie cen zestawów kolektorów płaskich

    Witam,

    podmiot, który sprzedaje kolektory Hewalexu przedstawił mi ofertę na dwa zestawy solarne wraz z montażem: jeden zestaw w wersji tylko do podgrzewania wody, a drugi także do wspomagania c.o. (co do zasady, dom zamieszkiwany przez 3-5 osób, będzie ogrzewany kotłem na paliwo stałe, na parterze będzie zamontowane ogrzewanie podłogowe na ok. 108 metrów 2, a tylko na piętrze o wielkości ok. 50 m2 grzejniki).

    Czy może Pan się wypowiedzieć czy parametry techniczne dobrane przez oferenta poniżej są prawidłowe przy założeniu pełnienia różnych funkcji przez dwa różne zestawy.

    Proszę także o wypowiedź odnośnie tego czy cena jest rozsądna. Rozumiem, że jako przedstawiciel producenta zna Pan ceny samych zestawów solarnych i ewentualne przyzwoite w branży instalatorskiej marże realizowane z tytułu ich montażu. Podano mi cenę brutto za całość tj. łącznie z montażem i przy stawce 8% VAT (czas montażu to jak wynika z oferty, tylko 1-2 dni robocze).


    Wydaje mi się dziwne, że różnica w cenach dwu wersji zestawów jest niewielka. Będę starać się o dotację na solary i obawiam się, że z tego względu, zarówno parametry techniczne jak i ceny mogły zostać przez oferenta "przewymiarowane". Byłabym ogromnie wdzięczna za informację czy się mylę w tej kwestii czy nie. Jestem słabym negocjatorem, a gdybym miała jakieś wytyczne, byłoby mi już dużo prościej się targować

    Poniżej podaję parametry techniczne zestawów oraz ceny całkowite brutto z montażem zaproponowane przez oferenta.

    1. Zestaw tylko do ogrzewania c.w.u.

    1. Kolektor słoneczny KS 2000 SLP 3szt
    2. Zestaw przyłączeniowy kolektora ZPKS 3 1kpl
    3. Podgrzewacz VF300-2S: 1sz
    4. Zestaw przyłączeniowy podgrzewacza PW: 1kpl
    5. Zespół pompowo-sterowniczy ZPS 6-01: 1kpl
    6. Zespół naczynia przeponowego ZNP 18DS: 1kpl
    7. Płyn Termsol EKO: 20 kg
    8. Pompa ręczna do napełniania instalacji 1szt
    9. Uchwyt uniwersalny KSOL-1 1 szt,
    10. Uchwyt uniwersalny KSOL-2 1szt
    11. Przyłącze elastyczne KS 3/4 1szt.
    12. Rura elastyczna w otulinie DN 15 2 szt.
    13. Profil maskujący KSL 2szt.

    Cena brutto z 8% VATem i z montażem: 13.500

    Zestaw do ogrzewania c.w.u. i wspomagania c.o.

    Pozycje są analogicznie jak w zestawie powyżej, natomiast, są zmiany:
    w pozycji nr 3: jest Podgrzewacz SISS350/100: 1szt
    w pozycji nr 4: jest zestaw przyłączeniowy podgrzewacza PA: 1 kpl
    w pozycji nr 6: jest Zespół naczynia przeponowego ZNP 24DS: 1kpl
    w pozycji nr 7: jest 30 kg Termsol EKO

    Cena z montażem brutto i 8%VAT: 16000 zł

    Proszę również mi doradzić, czy jest w ogóle sens wspomagać c.o. solarem, jeśli podłogówka jest tylko na parterze. Zaznaczam, że mam bardzo dobry układ względem stron świata (wszystkie solary będą na południu). Ale może warto poprzestawć tylko na c.w.u ? Czy fakt, że będę mieć wspomaganie ogrzewania c.o., będzie miał znaczące przełożenie na oszczędności w grzaniu kotłem na paliwo stałe ? Jaki procent tych oszczędności na materiale będzie ? Czy np. w okresie wiosny lub jesieni, nie będę musiała grzać kotłem na paliwo stałe, gdyż solary ogrzeją podłogówkę ? Bardziej niż oszczędność na paliwie stałym, istotna jest dla mnie kwestia braku konieczności schodzenia do kotłowni i grzania "w ogóle". Jak się to realnie kształtuje, jesli zdecyduję się na wspomaganie ?

    Dziękuje za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez eugenia ; 13-09-2011 o 21:51 Powód: błędy
    enja

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    (...) jestem ciekaw opinii Pana w sytuacji opisanej tu: http://www.bachus.com.pl/wicia/index...te=publikacja7
    gdzie właściciel mógł Solar Keymark włożyć w buty.
    pozdrawiam.
    Witold
    Nie certyfikaty tutaj zawiodły, ale nieuczciwy dostawca lub niedostateczna kontrola jakości. Te rury powinny zostać wymienione przez dostawcę lub dystrybutora.
    Ostatnio edytowane przez Ekspert Hewalex ; 14-09-2011 o 11:33

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał eugenia Zobacz post
    Witam,
    podmiot, który sprzedaje kolektory Hewalexu przedstawił mi ofertę na dwa zestawy solarne wraz z montażem: jeden zestaw w wersji tylko do podgrzewania wody, a drugi także do wspomagania c.o. (co do zasady, dom zamieszkiwany przez 3-5 osób, będzie ogrzewany kotłem na paliwo stałe, na parterze będzie zamontowane ogrzewanie podłogowe na ok. 108 metrów 2, a tylko na piętrze o wielkości ok. 50 m2 grzejniki).
    Czy może Pan się wypowiedzieć czy parametry techniczne dobrane przez oferenta poniżej są prawidłowe przy założeniu pełnienia różnych funkcji przez dwa różne zestawy.
    Proszę także o wypowiedź odnośnie tego czy cena jest rozsądna.(...) Podano mi cenę brutto za całość tj. łącznie z montażem i przy stawce 8% VAT (czas montażu to jak wynika z oferty, tylko 1-2 dni robocze).

    Wydaje mi się dziwne, że różnica w cenach dwu wersji zestawów jest niewielka. Będę starać się o dotację na solary i obawiam się, że z tego względu, zarówno parametry techniczne jak i ceny mogły zostać przez oferenta "przewymiarowane". Byłabym ogromnie wdzięczna za informację czy się mylę w tej kwestii czy nie. Jestem słabym negocjatorem, a gdybym miała jakieś wytyczne, byłoby mi już dużo prościej się targować

    (...)
    1. Zestaw tylko do ogrzewania c.w.u.

    1. Kolektor słoneczny KS 2000 SLP 3szt
    2. Zestaw przyłączeniowy kolektora ZPKS 3 1kpl
    3. Podgrzewacz VF300-2S: 1sz
    4. Zestaw przyłączeniowy podgrzewacza PW: 1kpl
    5. Zespół pompowo-sterowniczy ZPS 6-01: 1kpl
    6. Zespół naczynia przeponowego ZNP 18DS: 1kpl
    7. Płyn Termsol EKO: 20 kg
    8. Pompa ręczna do napełniania instalacji 1szt
    9. Uchwyt uniwersalny KSOL-1 1 szt,
    10. Uchwyt uniwersalny KSOL-2 1szt
    11. Przyłącze elastyczne KS 3/4 1szt.
    12. Rura elastyczna w otulinie DN 15 2 szt.
    13. Profil maskujący KSL 2szt.

    Cena brutto z 8% VATem i z montażem: 13.500

    Zestaw do ogrzewania c.w.u. i wspomagania c.o.

    Pozycje są analogicznie jak w zestawie powyżej, natomiast, są zmiany:
    w pozycji nr 3: jest Podgrzewacz SISS350/100: 1szt
    w pozycji nr 4: jest zestaw przyłączeniowy podgrzewacza PA: 1 kpl
    w pozycji nr 6: jest Zespół naczynia przeponowego ZNP 24DS: 1kpl
    w pozycji nr 7: jest 30 kg Termsol EKO

    Cena z montażem brutto i 8%VAT: 16000 zł
    Podane ceny brutto za obydwie instalacje nie są wygórowane i są to raczej normalne ceny rynkowe. Stosunkowo niewielka różnica pomiędzy tymi zestawami wynika z zastosowania m.in. innego podgrzewacza, ale i tak zostajemy przy tej samej liczbie kolektorów 3 szt. 1-2 dni robocze - tyle zazwyczaj zajmuje wykonanie instalacji kolektorowej dwuosobowej ekipie instalatorskiej w domu jednorodzinnym.

    Zawsze warto negocjować warunki wykonania instalacji. Negocjacje mogą dotyczyć nie tylko bezpośredniego obniżenia ceny, ale także udzielenia gwarancji na usługę montażu (oprócz gwarancji producenta na materiały) oraz na wykonywanie przeglądów serwisowych w przyszłości.

    Gwarancja na usługę montażu polega na zapewnieniu bezpłatnego usunięcia usterki spowodowanej nieprawidłowym wykonawstwem przez określony czas, np. 1 roku. Czynności serwisowe to coroczne sprawdzenie funkcjonowania instalacji:
    - sprawdzenie ciśnienia i przepływu nośnika ciepła,
    - kontrola anody magnezowej w podgrzewaczu i jej ewentualna wymiana najpóźniej co 2 lata (koszt zakupu ok. 100 zł),
    - po upływie gwarancji na nośnik ciepła (3 lata) coroczna kontrola jakości płynu.

    Po ewentualnym wynegocjowaniu zadowalających nas warunków warto każdorazowo spisać krótką umowę.

    Osobiście uważam, że warto mieć dobre relacje z instalatorem tak, by w przyszłości móc liczyć na jego wsparcie i bezproblemowe wykonywanie ewentualnych czynności serwisowych. Na rynku instalacyjnym panuje duża konkurencja i jeżeli od początku coś wzbudza nasze poważne wątpliwości, nie bójmy się wyjaśnić tego wprost z instalatorem, a jeśli to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, zwróćmy się do kogoś innego z prośbą o przedstawienie oferty.

    Cytat Napisał eugenia Zobacz post
    Proszę również mi doradzić, czy jest w ogóle sens wspomagać c.o. solarem, jeśli podłogówka jest tylko na parterze. Zaznaczam, że mam bardzo dobry układ względem stron świata (wszystkie solary będą na południu). Ale może warto poprzestawć tylko na c.w.u ? Czy fakt, że będę mieć wspomaganie ogrzewania c.o., będzie miał znaczące przełożenie na oszczędności w grzaniu kotłem na paliwo stałe ? Jaki procent tych oszczędności na materiale będzie ? Czy np. w okresie wiosny lub jesieni, nie będę musiała grzać kotłem na paliwo stałe, gdyż solary ogrzeją podłogówkę ? Bardziej niż oszczędność na paliwie stałym, istotna jest dla mnie kwestia braku konieczności schodzenia do kotłowni i grzania "w ogóle". Jak się to realnie kształtuje, jesli zdecyduję się na wspomaganie ?
    W tym konkretnym przypadku nie polecam instalacji od wspomagania centralnego ogrzewania. By móc realnie dogrzewać budynek (tylko parter) w okresie przejściowym (wiosna, jesień), musielibyśmy zainstalować min. 9 m2 powierzchni czynnej kolektora. Są to niepotrzebne koszty, które w przypadku kotła na paliwo stałe zwracałyby się nam stosunkowo długo. Na spore oszczędności rzędu 50% będziemy mogli liczyć w przypadku podgrzewania wody użytkowej. Musimy mieć jednak pewność, że użytkownicy będą zużywać min. 200 l ciepłej wody na dobę. W przeciwnym razie zalecam zastosowanie mniejszej instalacji.

  7. #27

    Domyślnie

    Bardzo Panu dziękuję za empatyczną i wyjątkowo fachową odpowiedź. Tak właśnie podejrzewałam jesli chodzi o funkcjonalność solarów w mojej konkretnej sytuacji i zdecyduję się na znacznie mniejsze rozmiary kolektorów i służące tylko do podgrzewania wody użytkowej.
    enja

  8. #28
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert Hewalex Zobacz post
    Instalacja solarna jest bezobsługowa.
    Pozwoliłem sobie zwrócić uwagę na to stwierdzenie z którym się nie zgadzam.Dlaczego.Mam kolektory próżniowo rurowe.Max temp. w tym roku którą widziałem na zegarze to 59 stC.Bufor 350l.Raz na jakiś czas muszę odpowietrzać instalację ,odpowietrznikiem zamontowanym bezpośrednio na skrzynce.Bywa tak ,że ręczna pompką muszę dobić glikolu by zwiększyć ciśnienie.Zauważyłem także ,że jeżeli na zegarze ciśnienie jest w granicach od1-1,3 bara układ solarny pracuje stabilnie.t/z częściej włącza się pompa itd.Moje pytanie .Czy mój układ jest nieszczelny?

    pzdr.

  9. #29

    Domyślnie Pompa ciepła CWU Hewalex 3.8 kW

    [QUOTE=Ekspert Hewalex;4895595]Pompa ciepła PCWU3,8 jest to powietrzna pompa ciepła do wody użytkowej produkcji HEWALEX. Dzięki wysokiemu współczynnikowi COP doskonale sprawdza się zarówno latem jak i w przejściowych okresach grzewczych (wiosna, jesień). Należy ją montować w pobliżu podgrzewacza wody, wewnątrz budynku. Współpraca z kotłem jest możliwa poprzez zastosowanie styku zwiernego, czyli kocioł musi być wyposażony w automatykę.


    Jeżeli pompa ma być w pobliżu podgrzewacza wody to znaczy, że w kotłowni. Moja kotłownia ma tylko 9,5 m2 (26,5 m3) - nie jest za mało ? Ile ta pompa pobiera powietrza ? Gdzieś wyczytałem, że nawet 500 m3/h.
    Nad poddaszem mam strych użytkowy (pow. 58 m2), ale nie jest ogrzewany. Może stamtąd zasysać ciepłe powietrze (od wiosny do jesieni), tylko nie wiem jakiej średnicy powinna być rura ? Natomiast zimne powietrze mógłbym wyrzucać na zewnątrz budynku, lub podczas upałów (poprzez trójnik skierować do mieszkania, czy choćby do spiżarni ? Czy jest to dobry pomysł ? Zasobnik ciepłej wody powinien mieć dwie wężownice (do jednej podłączam kocioł c.o., do drugiej pompę ciepła CWU) pojemność zbiornika powinien mieć przynajmniej 200 l ?
    Byłbym wdzięczny za poradę.
    Pozdrawiam.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pozwoliłem sobie zwrócić uwagę na to stwierdzenie z którym się nie zgadzam.Dlaczego.Mam kolektory próżniowo rurowe.Max temp. w tym roku którą widziałem na zegarze to 59 stC.Bufor 350l.Raz na jakiś czas muszę odpowietrzać instalację ,odpowietrznikiem zamontowanym bezpośrednio na skrzynce.Bywa tak ,że ręczna pompką muszę dobić glikolu by zwiększyć ciśnienie.Zauważyłem także ,że jeżeli na zegarze ciśnienie jest w granicach od1-1,3 bara układ solarny pracuje stabilnie.t/z częściej włącza się pompa itd.Moje pytanie .Czy mój układ jest nieszczelny?

    pzdr.
    Instalacja solarna powinna być bezobsługowa, wyłączając czynności związane z jej okresowym serwisowaniem, np. wymianę anody w podgrzewaczu. Jeżeli tak nie jest oznacza to, że instalacja nie pracuje prawidłowo. Ciśnienie w typowych, małych instalacjach zazwyczaj zawiera się w granicach 2 - 2,5 bara i zależy ono od wysokości instalacji, tzn. różnicy poziomów pomiędzy kolektorami, a podgrzewaczem wyrażonej w metrach.

    Ciśnienie 1 - 1,3 bara jest zbyt niskim ciśnieniem. Jeżeli co jakiś czas musimy uzupełniać płyn lub zwiększać ciśnienie w instalacji solarnej oznacza to, że albo zamontowano w niej odpowietrznik automatyczny, co jest błędne, albo układ jest nieszczelny.
    W dodatku kolektory próżniowe rurowe z systemem bezpośredniego przepływu, z układem rurka w rurce, musimy odpowietrzać przy użyciu pompy wirowej, gdyż sama pompa obiegowa w układzie solarnym nie wystarczy.

    W tym konkretnym przypadku zalecam kontakt z instalatorem, w celu zidentyfikowania i usunięcia przyczyn takiego stanu.

  11. #31

    Domyślnie

    [QUOTE=Andi007;4904410]
    Cytat Napisał Ekspert Hewalex Zobacz post
    Pompa ciepła PCWU3,8 jest to powietrzna pompa ciepła do wody użytkowej produkcji HEWALEX. Dzięki wysokiemu współczynnikowi COP doskonale sprawdza się zarówno latem jak i w przejściowych okresach grzewczych (wiosna, jesień). Należy ją montować w pobliżu podgrzewacza wody, wewnątrz budynku. Współpraca z kotłem jest możliwa poprzez zastosowanie styku zwiernego, czyli kocioł musi być wyposażony w automatykę.

    Jeżeli pompa ma być w pobliżu podgrzewacza wody to znaczy, że w kotłowni. Moja kotłownia ma tylko 9,5 m2 (26,5 m3) - nie jest za mało ? Ile ta pompa pobiera powietrza? Gdzieś wyczytałem, że nawet 500 m3/h.
    Nad poddaszem mam strych użytkowy (pow. 58 m2), ale nie jest ogrzewany. Może stamtąd zasysać ciepłe powietrze (od wiosny do jesieni), tylko nie wiem jakiej średnicy powinna być rura ? Natomiast zimne powietrze mógłbym wyrzucać na zewnątrz budynku, lub podczas upałów (poprzez trójnik skierować do mieszkania, czy choćby do spiżarni ? Czy jest to dobry pomysł ? Zasobnik ciepłej wody powinien mieć dwie wężownice (do jednej podłączam kocioł c.o., do drugiej pompę ciepła CWU) pojemność zbiornika powinien mieć przynajmniej 200 l ?
    Byłbym wdzięczny za poradę.
    Pozdrawiam.
    Wymiary pompy ciepła PCWU3,8H-A3 są następujące: 630 mm / 460 mm / 390 mm. Wymiana powietrza, jaka musi być zapewniona do jej prawidłowego działania to min. 500 m3/h. Z tego powodu zaleca się, aby kanał zasysający wyprowadzony był na zewnątrz budynku lub do pomieszczenia otwartego, które ciągle wymienia powietrze z otoczeniem. W tym przypadku można czerpać powietrze kanałem z poddasza ale tylko wtedy gdy występuje napływ powietrza z zewnątrz o podobnym wydatku.

    Powietrze wylotowe (schłodzone i osuszone) można natomiast skierować na zewnątrz budynku lub w zależności od potrzeb także do wnętrza budynku celem schładzania pomieszczeń latem.
    Taki rozdzielacz jest tutaj dobrym pomysłem.

    Optymalnymi do zasilania pompą ciepła PCWU3,8H-A3 podgrzewaczami są te o pojemności do 400 litrów. Zastosowanie większych podgrzewaczy wydłuży czas podgrzewu wody ale będzie jak najbardziej możliwe.
    Ponieważ pompa posiada wbudowany tytanowy wymiennik ciepła i pompę cyrkulacyjną jest ona podłączana bezpośrednio do obiegu wody użytkowej i nie wymaga aby podgrzewacz posiadał wolną wężownicę. W przypadku podłączenia kotła i pompy ciepła do podgrzewacza wystarczy aby posiadał on tylko jedną wężownicę, przewidzianą dla obiegu kotła.
    Ostatnio edytowane przez Ekspert Hewalex ; 20-09-2011 o 10:27

  12. #32

    Domyślnie

    Witam,

    Od roku posiadam zestaw solarny firmy Hewalex. Posiadam kolektory plaskie z zasobnikiem 300l. Jak narazie sprzet sprawuje sie bez zarzutow jednak zmuszony jestem dokonanie rocznego przegladu.

    Zwracam sie z prosba o wykaz czynnosci, które serwisant powinien wykonać aby gwarancja została przedłużona. Dodam, że wlasnie warunkiem przedluzenia gwarancji jest coroczny przeglad.

    pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal_Tychy Zobacz post
    Witam,
    Od roku posiadam zestaw solarny firmy Hewalex. Posiadam kolektory plaskie z zasobnikiem 300l. Jak narazie sprzet sprawuje sie bez zarzutow jednak zmuszony jestem dokonanie rocznego przegladu.
    Zwracam sie z prosba o wykaz czynnosci, które serwisant powinien wykonać aby gwarancja została przedłużona. Dodam, że wlasnie warunkiem przedluzenia gwarancji jest coroczny przeglad.pozdrawiam
    Warunek corocznego przeglądu dotyczy tylko samego podgrzewacza. Chodzi tutaj o kontrolę i ewentualne uzupełnienie ochronnej anody magnezowej. Serwisant powinien corocznie sprawdzić anodę i wystawić zaświadczenie o takiej wizycie.

    Ponieważ każdy z elementów zestawów solarnych HEWALEX posiada swoją oddzielną gwarancje, w momencie nie dochowania warunku regularnego uzupełniania anody magnezowej gwarancja może nie zostać uznana tylko na sam podgrzewacz.

    Wymiana anody magnezowej jest jedynym wymogiem związanym z przedłużeniem gwarancji. Pozostałe czynności serwisowe, jakie są zalecane, to ogólne sprawdzenie instalacji, czyli: kontrola ciśnienia, temperatur, prawidłowych nastaw sterownika, sprawdzenie stanu płyny solarnego.
    Jeżeli instalacja od samego początku spełnia nasze oczekiwania jest to wskaźnik, że funkcjonuje prawidłowo i nie dzieje się z nią nic złego.

  14. #34

    Domyślnie

    Tych Wszystkich, którzy nie zaglądali ostatnio na naszą stronę internetową www.hewalex.pl, pragnę poinformować, że pierwszego dnia jesieni HEWALEX ogłosił bardzo atrakcyjną promocję na najnowsze zestawy solarne:



    Ogłoszenie promocji zbiegło się w czasie z uzyskaniem certyfikatu jakości Solar Keymark dla kolektora KS2000 TP AC oraz z wprowadzeniem do oferty innowacyjnego zespołu pompowo–sterowniczego ZPS typu „włącz i używaj”, a także wysokiej jakości podgrzewaczy HX SOLAR z 7-letnią gwarancją.
    Promocja potrwa do 21.12.2011 i naprawdę warto z niej skorzystać, nawet jeśli montaż instancji planujemy dopiero na przyszły rok. Zupełnie nowe w ofercie zestawy solarne, oferowane są w bardzo korzystnej cenie i dodatkowo w pełni podlegają dopłacie 45% z NFOŚiGW.

    Czy mają Państwo pytania?

  15. #35

    Domyślnie

    Jak się ma wydajność kolektorów TLP AC do pozostałych modeli SLP oraz TLP.
    Jaka jest zasadność inwestowania w droższe modele skoro wg raportu SPF różnice są znikome?
    Gdzie można poczytać o nowej grupie pompowo-sterowniczej?

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    parapet

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-875
    Posty
    13

    Domyślnie

    witam, chciałbym prosić o radę w doborze kolektorów do:
    lato - ciepła woda użytkowa + basen 3X10X1,5
    Zima - ciepła woda + wspomaganie ogrzewania (piec kondensat - głównie ogrzewanie podłogowe + grzejniki kanałowe z wentylatorem)
    według moich wyliczeń na lato potrzebuje od 8-10 kolektorów płaskich , czy jeżeli zastosuje próźniowe jest możliwe w okresie zimowym wspomaganie ogrzewania?
    rodzina 4 osoby , dom 300m2 - dobrze docieplony

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Jak się ma wydajność kolektorów TLP AC do pozostałych modeli SLP oraz TLP.
    Jaka jest zasadność inwestowania w droższe modele skoro wg raportu SPF różnice są znikome?
    Wybór odpowiedniego kolektora, uzależniony jest w tym przypadku od indywidualnych preferencji, nawet wizualnych. Trudno wskazać tutaj wyraźnego faworyta, ponieważ wszystkie są te kolektory są wysokiej jakości, mają zbliżoną wydajność są w dobre cenie i posiadają długi 10-letni okres gwarancji. Na korzyść droższych może przemawiać to, że są montowane już od wielu lat, z kolei dla osób szukających maksymalnych oszczędności lepszą propozycją będą kolektory serii AC.
    Raporty dla kolektorów można pobrać ze strony http://www.hewalex.pl/pliki/certyfikaty/

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Gdzie można poczytać o nowej grupie pompowo-sterowniczej?
    Nowy zespół pompowo-sterowniczy charakteryzuje się brakiem konieczności ustawiania przepływu w instalacji – odbywa się to automatycznie – oraz sterownikiem działającym na zasadzie termostatu – użytkownik nastawia w nim tylko maksymalną temperaturę w podgrzewaczu, a reszta parametrów sterujących dobierana jest automatycznie. Taki układ pozwala zmaksymalizować uzyski energii z instalacji słonecznej. Sposób montażu i napełniania instalacji nie uległ zmianie.

    Układ ten jest szczególnie polecany do instalacji z kotłami na paliwo stałe, oraz wtedy, gdy nie zachodzi konieczność sterowania dodatkowymi urządzeniami, jak np. pompy cyrkulacyjne itp.

  18. #38

    Domyślnie

    Witam.

    Chciałbym u siebie zainstalować kolektory Państwa firmy. Jaki jest zalecany sposób podłączenia Waszych kolektorów? Szeregowy czy równoległy.Co przemawia za jednym bądź drugim sposobem.
    Konstrukcja dachu wyklucza możliwość podłączenia 3 kolektorów w jednej baterii i będą musiały być zainstalowane oddzielnie.
    W instalacji bufor 750l i ogrzewanie podłogowe, CWU przepływowe realizowane poprzez górną wężownicę w buforze.

    Michał Wdowski

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daro81

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Posiadam zestaw kolektorów słonecznych Hewalex i od kilku dni z jednego zaworu wyrzucą wodę, znajomi mi powiedział, że prawdopodobnie jest za niskie ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym. Czy to może być to? Czy mogę sam usunąć tą usterkę i jak czy należy wezwać serwis?? Proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez daro81 ; 22-03-2012 o 21:12

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Czyżby ekspert zniknął, że nie odpisuje ?

    W opisie PPC znalazłem:
    "Po krótkotrwałym odchyleniu od pionu nie wolną uruchamiać urządzenia przez dobę. Po długotrwałym lub podczas transportu nie wolno uruchamiać urządzenia przez 4 miesiące."

    4 miesiące ??? dobrze, że nie 4 lata - czy to błąd czy faktycznie gdy nie wiemy czy podczas transportu urządzenie nie przechyliło się od pionu [np. razem z autem je wiozącym] nie wolno go potem przez 4 miesiące uruchamiać ?

    Czy sterownik nie zeświruje jeśli będziemy urządzenie wyłączać z zasilania [programowalnym wyłącznikiem czasowym] 2 razy na dobę tak, żeby działało tylko w 2 taryfie [oryginalny sterownik pewnie nie ma takiej opcji?] ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony