dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie siatka ogrodzeniowa - ceny!!!

    Szlag mnie chyba trafi. Dzwonię wczoraj do fachowca który miał mi robić w maju siatkę ogrodzeniową (bagatela 800 m) i okazuje się że od lutego ceny podskoczyły o 100-120 %. To jakiś obłęd. Podaję ceny za ocynkowane: "3"-13,80 zł; "3,5"-18 zł a "4" - 23,50 zł netto za metr bierzący o wysokości 1,5 m! Zastanawiam się czy jest szansa że potanieją? Wstrzymać się z zakupem?

  2. #2

    Domyślnie

    Drożej już chyba nie będzie, mam nadzieję, bo tez siatkę kupić muszę.

  3. #3

    Domyślnie

    Zaproponowano mi tańszą, czarną siatkę konserwowaną abizolem ale pomijając względy estetyczne nie wiem jaka jest trwałość takiej siatki w porównaniu do ocynkowanej. Może ktoś ma miarodajne porównanie ?

  4. #4

    Domyślnie Re: siatka ogrodzeniowa - ceny!!!

    Cytat Napisał Urticae
    Szlag mnie chyba trafi. Dzwonię wczoraj do fachowca który miał mi robić w maju siatkę ogrodzeniową (bagatela 800 m) i okazuje się że od lutego ceny podskoczyły o 100-120 %. To jakiś obłęd. Podaję ceny za ocynkowane: "3"-13,80 zł; "3,5"-18 zł a "4" - 23,50 zł netto za metr bierzący o wysokości 1,5 m! Zastanawiam się czy jest szansa że potanieją? Wstrzymać się z zakupem?
    Wstrzymaj się, obok mnie jest gościu co mi robił siatkę i zapytam go o ceny jeśli chcesz, rozumiem że ma być ocynk, polwekany, wysoki 1,5m; acha mieszkam koło Konina.

  5. #5

    Domyślnie

    Mariuszu,
    Jeśli możesz spytać byłbym wdzięczny aczkolwiek jestem z okolic Skierniewic i koszt transportu przewyższyły by ewentualne zyski. Ciekawe, czy "Twój" majster też jest zdania, że te ceny powinny w ciągu kilku miesięcy znacznie obniżyć się. Myślę że chwila obecna to najgorszy czas na zakupy ale może jestem przesadnym optymistą ? Acha. podane przeze mnie ceny są na siatkę ocynkowana, bez innego powlekania.

  6. #6

    Domyślnie

    Aktualne ceny z okolic Wrocławia (sprawdzone, bo też właśnie siatkę namierzam):

    Ocynkowana, powlekana, oczko 6cm, drut 2mm: 5.80 za 1 m2.

    Kontakt do producenta ewentualnie na priva.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    kolega handluje siatką od Bekerta na dzień dzisiejszy siatka 150 cm
    gr.2,8mm ok.12zł brutto. Siatka powlekana

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Najtańsza powlekana (zielona) siatka 1,5 m wysokości jest za 55-60 zł za 10 mb w hipermarketach (castorama, nomi). A przynajmniej jeszcze jakis czas temu była. Siatka ma ciut większe oczka i jest miekka, ale jeśli nie będziesz łaził po płocie to nie powinno mieć znaczenia.
    Jasiu

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    11 zł za 1 mb; 1,5 m wysokości, 2,8" - ocynk, kupowałem 2 tygodnie temu. Pan, u którego kupowałem raczej wróżył wzrost na przyszłość.
    Mało znam zresztą przypadków w naszej historii nowożytnej, żeby coś staniało po tym jak podrożało.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie znam się na rodzajach siatek, ... ale ja swoją tzw. "leśną" /wysokość 160 cm/ kupiłem tydzień temu za 4,10 zł /brutto/ za mb z dostawą /razem trzy rolki po 50 mb/.
    Marcin proj. FIESTA MTM

  11. #11

    Domyślnie

    W sumie jak tak prześledziłem ten wątek, to się zastanawiam nad własnym wyborem....Bo się "napaliłem" na siatkę tzw. "leśną", której cena to od 4,4 - 6,31, dot. to siatki 160 i 200 cm wys. Więc jeśli się tak przyjrzeć to ceny są porównywalne...Sam już nie wiem...Aha, norma, chodzi o mi o ogrodzenie tymczasowe/budowlane!!!

  12. #12

    Domyślnie

    miwol
    jaka wysokość tej siatki?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    No mnie też mało szlag nie trafił.
    W poniedziałek dzwonię do gościa (bo miał czarną 1,5m wys. za 4,5 zł m.kw.) a on mi na to że teraz za 12zł. Żegnam Pana.
    Dzwonię do drugiego od siatki leśnej, niby OK 4,5 za m.kw. ale odbiór w Sycowie (200 km od Warszawy). Trzeba dodać: przyczepa 50 + dojazd ok. 100.
    Zajechałem do LiroyM.... , drogo jak cholera, patrzę a Panowie ciągną paletę z siatką. Ile? 6 zł m.b. Powlekana 1,50m wys.
    Okazało się, że mieli jeszcze po starej cenie w promocji. Może nawet dam ją potem na właściwe ogrodzenie. A jak nie zgodnie z moją obietnicą, odstąpię po budowie.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Aha dodam, że mi było potrzebne 140 m, więc cena grała rolę.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  15. #15

    Domyślnie

    W OBI W Warszawie na Radzymińskiej jeszcze w weekend była siatka ocynkowana i powlekana Bekaert 150cm/60mm/2,8mm/15mb po 99,95zł (na półce była cena 139zł, ale kasa nabija nadal 99,95zł). Wychodzi niewiele drożej niż leśna, a wg. mnie wygląda lepiej - w zasadzie jak docelowa
    Slaw

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony