dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bubek19

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    1

    Question projekt C218 MAGNAT

    Proszę o opinię, wady, zalety projektu. Może ktoś buduje Magnata??

    http://projekty.muratordom.pl/projek...t,1596,1,0.htm

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Zamierzam budować ten projekt, udało sie zrealizować inwestycję? Może jest możliwość zobaczyć zdjęcia domu?
    Pozdrawiam

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Poddasze przy dachu wielospadowym nie jest zbyt ustawne i doświetlone, więc ludzie wolą dwuspadowe. Tutaj dach na dodatek jest bardzo stromy przez co kosztowny w budowie, bo ma ogromną powierzchnię. Stąd małe zainteresowanie tym projektem.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz
    Jednak dla mnie sypialnie na górze są duże i ustawne w porównaniu do innych domów (o podobnym metrażu) z dachem czterospadowym gdzie pokoje najczęściej to 9,10, m2. Powieszchnia dachu raczej przeciętna niz ogromna.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Skoro ty nie widzisz wad, to buduj.

  6. #6

    Domyślnie

    w tym problem że ja nie widze, może ktoś bardziej doświadczony je pokaże bo mam male doświadczenie w zakresie budowy czegokolwiek

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skoro dla ciebie dach 14-sto spadowy (licząc lukarny) to dach niedrogi w budowie, to ok.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    skoro dla ciebie dach 14-sto spadowy (licząc lukarny) to dach niedrogi w budowie, to ok.
    Mam kolegę ktory sprzedaje dachy pytalem i mowi ze miedzy dwu spadem a cztero spadem o tej wielkosci czyli 213m2 to roznica ok 5 tys., dla mnie do zaakceptowania.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ok. rozumiem, że liczył także robociznę, dachówki kalenicowe, itd?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ok. rozumiem, że liczył także robociznę, dachówki kalenicowe, itd?
    Sprzedaje i wykonuje dachy, mowil o kwocie 5 tys na calosci materiał i robocizna. Dla niego nie ma znaczenia w wykonaniu i tak ustala cena za m2. A owe 5 tys to wlasnie gasiory, trójnik i itp.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ok, skoro tak twierdzi. Ja napisałam dlaczego ten projekt nie jest popularny.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ok, skoro tak twierdzi. Ja napisałam dlaczego ten projekt nie jest popularny.
    Nie jest popularny to malo, nie znalazlem nikogo kto by go budowal, wybudowal lub choc.mial by taki zamiar
    Dziekuje za odpowiedzi.
    Moze masz jakies przemyslenia na temat jego rozmieszczenia lub jakies inne uwagi np wielkosc kotlowni bo niestety musi byc na paliwo stale, proporcje dachu do bryly, sam styl nawiązujący do dworku (troche nie widze innego na dzialce ze wzgledu na otoczenie).

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Staropolski dworek zasadniczo miał ogromny dach.

    Tylko nieco inne proporcje i ten tu trochę przypomina na wizualizacjach przysadzistego grzybka.

    Ze względu na niską ściankę kolankową, w zasadzie 1,3-1,5 do ściany nie da się podejść, bo już jest za nisko. Ma to bezpośrednie przełożenie na sposób zagospodarowania pokoi. Przydałyby się wizualizacje wnętrz na poddaszu, albo przynajmniej zaznaczenie na planie, gdzie zaczyna się wysokość 1,8 m.

    W temacie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...nownie/page389 właśnie prawie wszyscy na skosy narzekają

  14. #14

    Domyślnie

    [QUOTE=Elfir;7414503]Staropolski dworek zasadniczo miał ogromny dach.

    Tylko nieco inne proporcje i ten tu trochę przypomina na wizualizacjach przysadzistego grzybka.

    Ze względu na niską ściankę kolankową, w zasadzie 1,3-1,5 do ściany nie da się podejść, bo już jest za nisko. Ma to bezpośrednie przełożenie na sposób zagospodarowania pokoi. Przydałyby się wizualizacje wnętrz na poddaszu, albo przynajmniej zaznaczenie na planie, gdzie zaczyna się wysokość 1,8 m.

    W temacie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...nownie/page389 właśnie prawie wszyscy na skosy narzekają [/QUOTE

    Jasne ze skosy to nic fajnego, ale jak się chce dach czterospadowy to chyba trzeba z tym żyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony