dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Stan deweloperski a pod klucz

    Witam !
    to moj pierwszy post wiec jesli nie w tym miejscu to prosze o wyrozumialosc.
    W marcu 210 ruszam z budowa domu, firma poprowadzi budowe do nastepujacego stanu -
    beda rozprowadzone wszystkie instalacje, stolarka okienna , dzwi wejsciowe, brama garazowa, tynki wewnetrzne pod gruntowanie, ogrzewanie podlogowe w lazienkach, pelne wykonczenie z zewnatrz, grzejniki, wylewki betonowe na gladko - mozna klasc podloge
    Dzis siadlem i policzylem ile bedzie mnie kosztowalo wykonczenie do stanu pod klucz
    jest to projekt http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/24.aspx

    Dzwi wewnetrzne 9 x 400 zl =3600
    podlogi drewniane 125 m kw x 80 zl = 10 000
    podlogi kafle 32m kw x 50 zl = 1600
    gniazdka plus wlaczniki swiatla jakies 60 szt = 1000
    farby = 3000
    piec na ekogroszek = 10 000
    wanna , kabina prysznicowa plus panel = 5000
    baterie 4 szt =1200
    umywalki 2 szt =1000
    wc szt 2 = 700
    bidet szt 1 =350
    grzejniki lazienkowe szt 2 = 800
    sprzet do kuchn i lodowka, zmywarka, okap, piekarnik, plyta, pralka = 7500
    drobne sprzety = 1000
    meble kuchenne =10 000
    kominek =6000
    taras = 5000
    centralny odkurzacz =3000
    sa to ceny samych materialow, poza polozeniem kafli sam bede reszte robil, proste rzeczy zostaly
    wychodzi okolo 70 tys
    Prosze Was o wypowiedz czy sa to rozsadne ceny materialow i czy da rade zrobic za ta cene ?
    i tak bedzie dobrze

  2. #2

    Domyślnie

    Drzwi wewnętrzne: patrzyłam na najtańsze, z dodatkami w kolorze srebrnym matowym (okucia, klamki, zawiasy, wywietrzniki w łazienkowych) wyszło mi za 6 sztuk 4800zł - a cena za skrzydło to 160 zł - więc pozostałe 640 zł to futryna i inne pierdoły. W szoku byłam!!! Nadal jestem.

    Podłoga drewniana: kupiłam po 50 i 70 zł za 1m2, za ułożenie, cyklinowanie i czynność lakierowania - 60 zł materiały typu kleje, podkłady, lakiery - 60 zł

    Podłogi kafle: płaciłam po 64 zł, za ułożenie i wykończenie w łazienkach, kotłowni, wiatrołapie wyszło 6 tyś, nie liczę szlifowania kantów.

    Odnośnie wc i bidetów, stelaże podtynkowe liczyłeś?

    A bateria prysznicowa też policzona w tych 1200zł ?

    Sprzęt kuchenny? Używany?

    Kominek - to sama konstrykcja?

    Taras weź pod uwagę że też należy obłozyć boki i jak masz na poswyższeniu to również schody.

    A schody na poddasze - właśnie robie rozeznanie, sama konstrukcja stalowa z barierką z metalu szlachetnego 13 tyś.


    Brakuje mi schodów, drzwi zewnętrzynych, i wejściowych, jednego kibelka, jednego prysznica, jednego lustra w łazience, wykończonego tarasu i wejścia, ułożenia podłogi w salonie, przedpokoju, wiatrołapie, garażu, mebli, i zrobienie ogrodu. (materiały na podłogi mam, fachowców też, tylko z kasą krucho )

    Policzyłam orientacyjnie ile kasy potrzebuje i wyszło że 100 tyś to mało.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz.
    Drzwi wejsciowe juz w cenie daje firma, podloga beda panela - sam poloze , cyklinowanie odpada, parkiet niestety zbyt drogi jak dla mnie
    stelazy kurde nie liczylem, lustra, kafli na scianach lazienek tez nie oswietlenia , bateria prysznicowa policzona
    Co do drzwi to dalas mi do myslenia, chyba musze sprawdzic ceny...
    Sprzet kuchenny nowy, mysle ze da rade sie zmiescic w 9 tys,
    Schody tego nie wliczylem ale wiem ze beda kosztowac, tylko zostanie mi i ch wykonczenie, taras chcemy miec bez schodow , jak najbardziej zrownany z trawnikiem , prawdopodobnie deskowany,
    Co do kominka , to nic wyszukanego , ma byc tylko dla klimatu choc bedzie rozprowadzac cieplo po domu - to juz firma robi, grzac nas bedzie glownie piec

    na dole bedzie prysznic na gorze wanna dlatego tylko jeden prysznic .

    to co w pierwszym poscie wyliczylem , zdaje sobie sprawe ze jeszcxze kilka rzeczy zostaje a niektore policzone wyjda drozej, zostawiamy sobie 40 tys pln w (zapasie ) co zapewne sie rozejdzie na rozne roboty itp chcac czy nie

    ciagle szperam w necie, mam nadzieje ze przylaczajac sie do tego forum bardziej mi sie rozjasni poglad na ceny i technologie 1
    Pozdrawiam !
    i tak bedzie dobrze

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Kleje do glazury, folia w płynie, fugi, krzyżyki, impregnaty, korek pod panele, listwy do paneli, folia, żarówki, kostki, (gniazdka i wyłączniki - bardzo optymistycznie policzone - jakieś gniazdka do skrętek ? antenowe?), akryl/silikon, gips/gładź do ubytków, grunt przed malowaniem, wałki, folie, wiadra, narzędzia różne (mieszadło masz ? pace ?) kotwy chemiczne (jak będzie trzeba). Policzyłeś blat w kuchni ? Sprzęt AGD z pralką za 7500 ? Odważnie. Sam zrobisz kominek ? Elektrykę sam pomierzysz ? Masz uprawnienia ? Schody kosztują baardzo dużo.
    Rozumiem, że baterie, biały montaż - hipermarket bo te ceny to raczej tak.Jakiś alarm ? Ogród ?Kostka? Rolety ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5

    Domyślnie

    No i obraz wydatkow zaczyna mi sie powoli klarowac, prosze o wiecej , kazda uwaga mile widziana, za tydzien dwa podpisuje umowe z firma budowlana , mysle ze w trakcie budowy - kierwonik budowy wyprostuje moje poglady na temat cen materialow wykonczeniowki.

    Tak czy inaczej kwota wieksza niz 110 tys nie bede dysponowal - chyba ze nastapia nieprzewidziane zmiany - dobrze by sie stalo i byc moze zrobie parter na gotowo lepszymi materialami plus sypialnia na gorze a dwa pokoje zostawie na pozniej choc wiem jak sie takie zostawianie na pozniej czasami konczy...
    i tak bedzie dobrze

  6. #6

    Domyślnie

    http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/526319
    http://www.skapiec.pl/site/cat/308/comp/384198
    http://www.skapiec.pl/site/cat/300/comp/369455
    http://www.skapiec.pl/site/cat/332/comp/114798
    http://www.skapiec.pl/site/cat/303/comp/413065

    plus jakas plyta grzejna do 800 zl i to z ciezkiego sprzetu kuchennego na tyle nie chodzi mi o te konretne modele ale o ten przedzial cenowy.
    wychodzi 7 tys plus 1 tys na drobnice
    w tym temacie nie jestem onanista sprzetowym, zasadniczo uwazam, ze w dzisiejszych czasach niejednokrotnie rozne firmy pracuja na tych samych -bebechach- tylko czasami za logo przyjdzie wiecej zaplacic.
    Lodowka ma dla mnie chlodzic o mrozic a nie mowic mi o godzinie i grac radio. to samo jest z reszta sprzetow, wiem ze liczy sie energooszczednosc i funkcjonalnosc i mysle ze ten przedzial cenowy powinien to zapewnic, oczywiscie mozna drozej ale niestety tylko brak kaski ....
    i tak bedzie dobrze

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze dodam, że wszystko się da.
    Ja np wogóle nie zawracałam sobie głowy kontaktami, powiedziałam że mają być białe, proste, nie najtańsze nie najdroższe. Elektryk, z hurtowni przywiózł mi 3 do wyboru, wskazałam na jeden i po sprawie.

    Ja skupiłam się wewnątrz na tym co podnosi wartość domu: łazienkach, schodach, kuchni, podłogach - wiem, że robie dla siebie, ale ... w życiu różnie bywa.

  8. #8

    Domyślnie

    Masz racje mynia pynia , cos takiego jak kuchnia, lazienka czy schody chcialbym zrobic na zadowalajacym poziomie- bo nie chce przez nastepne 5-7 lat tego zmieniac.
    Musze jednak szukac zlotego srodka miedzy tym na co mnie stac a co chce miec i tak np podloge panelowa mozna miec za 20 pare zlotych ja ja licze po 80 , tak jak wczesniej napisalem o sprzecie kuchennym- sadze ze ten , ktory jest w moim poprzednim poscie spokojnie mi wystarczy - mozna wydac 5 -10 tys wiecej na lodowki, pralki - ale to juz indywidualna kwestia zasobu kieszeni .

    a tak na marginesie firma wycenila mi ten domek
    http://www.domenaprojekt.pl/
    na 308 brutto stan deweloperski, jak uwazacie czy to rozsadna cena, dodam ,ze oni sie wszystkim zajma a ja nie mam o budowaniu pojecia ?
    Dzieki
    i tak bedzie dobrze

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    a który to domek ? Aaaaaaaaa Persefona...
    Masz racje - trzeba znaleźć złoty środek .
    Tylko zacznij czytać forum, żebyś sie jednak naumiał trochę o budowaniu, bo poprawianie po kiepskiej ekipie to dopiero są koszty. A tych na pewno nie przewidziałeś. Więc czytaj
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Wlasnie dlatego sie na nich zdecydowalismy
    Buduja u sasiada teraz i okazalo sie ,ze sa solidni, nie ma zadnych opoznien .
    Sasiad sprawdza ich na kazdym kroku i w zasadzie jedyne do czego sie przyczepil byl drenaz wokol budynku - okazalo sie ze jednak dobrze zrobiony oraz drobne niedociagniecia przy tynkowaniu.
    zatrudniony kierownik budowy tez nie ma do nich zadnych zastrzezen, oczywiscie pewne rzeczy jesli sa zle zrobione wyjda po czasie ale umowa z ta firma jest tak skonstuowana ze naprawiaja powstale szkody na swoj koszt , daja gwarancje na kilka lat.

    Na tyle na ile moglem ich sprawdzilem i mozna im zaufac, dzialaja pare ladnych lat wiec to tez nie firma krzak!
    Jak bedzie zobaczymy . A co sadzicie o cenie jaka zaoferowali 308 brutto za stan deweloperski ?
    i tak bedzie dobrze

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechu1979
    Jak bedzie zobaczymy . A co sadzicie o cenie jaka zaoferowali 308 brutto za stan deweloperski ?
    A ile to jest metrów, bo projekt mi sie coś nie otwiera?
    Temat woda.
    Wlasnie kończymy nasze 150m2 powierzchni użytkowej + garaż z PG (30m2) za kwote niewiele większa niż podaleś do zamieszkania
    No ale jak pamiętam dwa lata temu firma - generalnyw wykonawca wyliczył to na 360 000 za stan developerski
    Jednych stać drugich nie i dlatego budują systemem gospodarczym, znacznie tańszym
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  12. #12

    Domyślnie

    projekt ma 129 m uzytkowej ale bedzie 143 bo robimy pokoj nad garazem. plus 22 garaz.
    Zazdroszcze- w pozytywnym tego slowa znaczeniu sytuacji jaka masz Ty pawlok bo wiem ze by wyszlo taniej ale w mojej sytuacji nie da rady.
    Pomoc rodziny odpada, sam sie nie znam na budowlance, nie chce sie tez naciac na kiepskie ekipy- mam przekonanie do tej firmy ktora wybralem , z kaska sie licze bardzo ale mogloby byc jeszce tak ze samotne budowanie wyszloby mnie drozej .
    Swoja droga jesli

    Wlasnie kończymy nasze 150m2 powierzchni użytkowej + garaż z PG (30m2) za kwote niewiele większa niż podaleś do zamieszkania

    to podziwiam i respekt wyszlo Ci niewiele ponad 2 tys za m kw na gotowo zakladajac za jest to okolo 350 tys
    i tak bedzie dobrze

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechu1979
    Pomoc rodziny odpada, sam sie nie znam na budowlance, nie chce sie tez naciac na kiepskie ekipy- mam przekonanie do tej firmy ktora wybralem , z kaska sie licze bardzo ale mogloby byc jeszce tak ze samotne budowanie wyszloby mnie drozej .
    ...
    to podziwiam i respekt wyszlo Ci niewiele ponad 2 tys za m kw na gotowo zakladajac za jest to okolo 350 tys
    To jest po prostu kwestia poszukiwań i wyborów.
    Ot oferty schodów - różnica w cenie pomiedzy najtańszą a najdroższą ofertą blisko 60% (te same drewno jako materiał).
    Wybudowanie ścian ceny ekip 30% rozrzut. Zauważyłem w Poznaniu ze czym ekipa bliżej Poznania tym droższa, czy dalej tym taniej stąd murarze 100km mieli na budowę, cieśla 50 drwi przyjechały mi można powiedzieć z krańca wielkopolski ( drzwi od stolarza wyszły taniej niz marketowe po zliczeniu wszystkich składników).
    Ceramike miałenm po 4,15 zł za pustak "24" a były oferty składów i po 6,60 zł
    I tak ten sam dom może kosztować X lub 2X
    Niekoniecznie ze względu na zastosowanie innych materiałów
    Co prawda nie doliczyłem w kosztorysie płotu (mam tego prawie 100m ) i bramy przesuwnej która jest znacznie droższa od skrzydłowej
    powodzenia życzę w budowie
    Pawlok
    PS: jako "laik budowlany" powiem że podstawa to dobry KB zmuszający ekipy do robienia tak a nie wg ich widzimisie
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony