dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zamber

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-410
    Posty
    13

    Domyślnie Elektryczny pistolet do malowania

    Witam
    Zakupiłem używany elektryczny pistolet do malowania. Elektrycznie jest sprawny, jednak nie "psiuka"
    Rozkręciłem go i stwierdziłem, że musi działać, bo jego konstrukcja i zasada działania jest prosta jak konstrukcja cepa. A jednak muszę się trzasnąć w pierś i przyznać, że nie wiem czemu nie działa.
    Po odkręceniu pojemnika na farbę mamy dwie rurki, jedna od strony dyszy z wsadzoną rurką do pobierania farby i druga od strony napędu. Czy zasada działania jest taka, że w rurkę tą od strony napędu wtłaczane jest powietrze, a rurką od strony dyszy wypychana farba? Czy może rurką od strony dyszy wtłaczane jest powietrze i zasysana farba, a rurka od strony napędu służy może do smarowania tłoczka. Może sa jakies nieszczelności, dodam, że próby robię z wodą.
    Ma ktoś z Was takie ustrojstwo i miał podobny problem?
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kl.jpg
Wyświetleń:	841
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	73299  

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    nasmaruj jakims smarem (wazelina) ten trzpien, ktory pracuje razem ze sprezyna.
    jezeli nie bedzie mimo to aplikacji farby, zatknij palcem dysze wylotowa i nacisnij FIRE
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Nie chcę cię martwić ale to najprawdopodobniej wyrobiony tłoczek jest przyczyną że nie "psiuka" Miałem coś podobnego i zepsuł się tak że najpierw zamiast rozpylać farbę to nią pluł bo ciśnienie było za małe a potem przestał psikać wcale. Być może u ciebie jest coś innego ale u mnie tak to wyglądało.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Kurt ma rację. U mnie często po dłuższym nie używaniu zacinał się właśnie ten trzpień ze sprężyną. Trzeba go wyjąć i dość silnie przycisnąć aby sprężyna się ugięła. Pomoże w tym wcześniej prysnąć WD40, a później posmarować np. wazeliną. Za jakiś czas sytuacja może się powtórzyć.
    pzdr

  5. #5

    Domyślnie

    A farba czasami nie za gęsta

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    A farba czasami nie za gęsta


    Cytat Napisał zamber Zobacz post
    dodam, że próby robię z wodą.

  7. #7

    Domyślnie

    no to woda za gęsta trzeba ją rozcieńczyć

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sylwekk1985

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja też zakupiłem ten nowy pistolet tylko po jakimś czasie przestało chodzić na zasadzie że tylko buczy co może być to powodem proszę o pomoc

  9. #9

    Domyślnie

    Przy zakupie sprężarki zwróć uwagę na wydajność bo często pistolety pociągną nawet 250L powietrza/min do niej dokupić musisz reduktor (jeżeli nie ma go w sprężarce) i odwadniacz powietrza, na średniej klasy pistolet będziesz musiał wydać sporo więcej.
    Na początek proponuję coś nie drogiego, bo malować "pistoletem" też trzeba umieć inaczej efekt opłakany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony