dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie forma umowy z kierownikiem budowy

    Witam

    czekam na PnB, a w międzyczasie znalazłem Kierownika Budowy którego zarówno doświadczenie, wiedza jak i posiadane uprawnienia sa mi bardzo po drodze. Dogadaliśmy się co do zakresu jego i moich obowiązków itp. Jest jedno "ale"... mianowicie nie prowadzi on dzialalnosci gospodarczej, wiec nie moze mi wystawic f-v ani zadnego innego rachunku (ktory z mojego punktu widzenia nie jest mi potrzebny). Mozemy zawrzec umowe zlecenie lub umowe o dzielo. Pytanie tylko brzmi czy taka umowa jest mi do czegokolwiek potrzebna? Oczywiscie zawsze mozna zalozyc najczarniejszy scenariusz tzn ze mu "odbije" i zarzada jakiejs niebotycznej kwoty "a jak nie to nie podpisze", tylko czy po za tym jednym przypadkiem do czegokolwiek potrzebna jest mi umowa? Mam przeciez wpis w dzienniku o podjeciu obowiazkow kierownika, a "odbic" moze zawsze i kazdmu, i nawet majac umowe w garsci moze byc klopot.

    Czy w razie czego w trakcie trwania budowy mozna wymienic Kierownika Budowy na innego?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jednak lepiej ją mieć. Umowa o dzieło jest umową , ktora kończy się określonym skutkiem- tu zakończeniem budowy.
    Można, ale nie jest to wcale proste. Dlaczego jeszcze nie zacząłeś budowy a już myślisz o zmianie kierbuda ? LOL
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Analizuje kazdy scenariusz Np co gdyby Kierownik zmarl (tfu tfu tfu), zaniemogl, oslepl itp itd Albo gbyby zwyczajnie okazal sie chybionym wyborem

    Budowe zaczne jak tylko pogoda na wiosne pozwoli jednak lada dzien zaczne sobie zbrojenia na fundament przygotowywac. Po nowym roku nie bede mial czasu, a potem bedzie nam zalezalo na czasie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Pomyśl ile ekip i ilu dostawców przed Tobą - nie zakładaj, że każdy oślepnie lub zejdzie, bo zwariujesz przez stanem 0


    Inwestor jest zobowiązany do zawiadomienia Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Łęcznej o zmianie kierownika budowy, inspektora nadzoru inwestorskiego i projektanta sprawującego nadzór autorski. W zawiadomieniu należy podać od kiedy nastąpiła zmiana. Do zawiadomienia należy dołączyć oświadczenia tych osób o przyjęciu obowiązku.


    Ale jeszcze trzeba znaleźć kierbuda, ktory przejmie po innym robotę. To dość ryzykowna zabawa.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Wystarczy poszukać porad Muratora i gotowe

    Wzór umowy z kierownikiem budowy
    http://muratordom.pl/prawo/wzory-umo...,133_4158.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony