dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Zmiana ilości i wielkości otworów okiennych na etapie budowy

    Witam,
    Jak w temacie bardzo proszę o odpowiedź na pytanie :

    Czy można i jeśli tak to co trzeba zrobić, żeby zmienić ilość okien i ich wielkość w projekcie?

    Chodzi dokładnie o przesunięcie 2 okien o około 50-80cm oraz dodanie jeszcze jednego okna , którego nie ma w projekcie.
    Projekt jest już po zmianach i adaptacji a budowa na etapie wylania płyty fundamentowej.
    Na wiosnę pójdą mury.

    Bardzo proszę o pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    A co powiedział kierownik budowy?

  3. #3

    Domyślnie

    Jeszcze go nie pytałam Na razie luźne pytanie do was Czy w ogóle można i jeśli tak to kto to załatwia i w jaki sposób?

  4. #4

    Domyślnie

    Takie zmiany może załatwić kierownik budowy odpowiednim wpisem w dzienniku budowy, więc proponuję najpierw do niego uderzać

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    nic go nie pytaj, zmieniaj jak ci się podoba, ja mojego kiedyś spytałem to powiedział że jak dużo nazmieniam to będzie trzeba zrobić rysunki zastępcze do projektu przy odbiorze, później machnął ręką i stwierdził że będzie dobrze. Sam nie wiem jak wyjdą odbiory-chyba nikt nie będzie mierzył czy okno jest metr w prawo czy lewo, ale jak coś projektant zrobi mi rysunki i tyle bo nie będę się ograniczał oknami przy domu budowanym na całe życie.
    Z242 na kujawach

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi trochę mnie uspokoiliście Myślałam, że to jest tak że jak już jest projekt po zmianach - zaadaptowany , to nie można już w nim nic zmienić

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    nic go nie pytaj, zmieniaj jak ci się podoba...
    Rozumiem że jak złośliwy i wpływowy sąsiad podkabluje gdzie trzeba i urząd zechce się czepiać, to Ty załatwisz ten odbiór?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Fin czy ja gdzieś napisałem że coś komuś załatwię? opisałem jak u mnie kierownik to widzi. Każdy ma swój rozum i robi jak uważa a forum jest do wymiany doświadczeń. Nawet jak mu się przywidzi na sam koniec że trzeba coś gdzieś wpisać w dziennik to dopisze że dokonano wymiany okna na więsze lub przesunięcia go o 2m w lewo. Robisz po budowach to chyba wiesz jak wygląda rzeczywistość w polsce i nie zawsze wszystko jest zgodnie z wymiarami na projekcie.
    Z242 na kujawach

  9. #9

    Domyślnie

    Fin wspomniał o tym jak byc powinno. Każda zmiana wyglądu elewacji powinna być zaakceptowana przez Urząd. Na podstawie dokumentacji która tam jest jest później odbiór a odbierający.... może podam przykład gdzie klient wydłużył sobie okap dachu o tylko 40 cm... nie ma odbioru do chwili doprowadzenia budynku zgodnego z zatwierdzoną dokumentacją
    Inny przypadek, wybudowany zadaszony ganek i odbiór bez problemu, wprowadzone rysunki do dokumentacji już po odbiorze całego domu i nawet mnie to nic nie kosztowało
    Zależy jak sie trafi

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No ja niestety - też mam w pamięci tylko te przypadki, gdzie nie wszystko poszło gładko.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    nic go nie pytaj, zmieniaj jak ci się podoba,
    fakt może i macie rację że popłynąłem z tym stwierdzeniem bo nie wszędzie musi być łatwo. U mnie kierownik naświetlił mi jak sytuacja wygląda i to opisałem. bardziej mi chodziło o to że zmiany na etapie budowy są częste i często nawet nie są przez nikogo zauważalne ale nie zawsze musi to być reguła. W moich rejonach budowlańcy robią często na kserach projektów które są w trakcie załatwiania dokumentacji/pozwolenia a gdy jest pozwolenie wydane często ludzie mają już tynki zrobione haha ale nie wszędzie jest tak samo.
    Z242 na kujawach

  12. #12

    Domyślnie

    Już wszystko wiem mogę jeszcze na tym etapie zmienić ustawienie okien i kierownik budowy wszystko załatwi dziękuję za pomoc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony