dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 46
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 915
  1. #781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na foliach masz jakies symbole. Podaj je lyb wygoogluj.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #782

  3. #783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na Twoich wcześniejszych zdjęciach było widać jakieś symbole - ale nie dosć wyraźnie. Może koledzy praktykujący Illbrucka będą wiedzieli, czy taśma z siatką występuje też w wersji Duo?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #784

    Domyślnie

    to wogóle nie ma problemu gdyż na czole rolki masz zaznaczone do jakiego miejsca w przegrodzie zastosować
    Pod takim kątem nie widzę który kwadracik zaznaczono ale jest to chyba wilofunkcyjna
    Od dawna przeszedłem na inny sposób montażu i nie pamiętam

  5. #785
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dzieki,za wasze odpowiedzi i rady. A w zwiazku z tym, ze juz wszedlem do tematu i zabieram Wam czas to mam jeszcze jedno pytanie takie troche z innej beczki. Wyjazd prawdopodobnie mi sie wydluzy i mysle o zleceniu komus tej roboty, czyli podklejeniu tych tasm ale nie mam pojecia jak to sie ma finansowo. Podpowiedzcie prosze jakie stawki teraz sa na tego typu roboty? Ile za metr wykonczenia okna? Oczywiscie tak orientacyjnie i w przyblizeniu.
    Dziekuje.

  6. #786

    Domyślnie

    folia illbrucka występuje jak duo.

  7. #787
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dzieki @slaku, troche mnie uspokoiles.
    Mam jeszcze jedno troche innowacyjne pytanie na ktore wlasnie wpadlem ( nie oznacza to, ze ktos inny tez na nie nie wpadl) a dotyczy tych nieszczesnych tasm. Placenie kupe kasy za same tasmy i za ich montaz a potem zaklajstrowanie je klejem do siatki, totalnie mi nie lezy bi jak dla mnie mija sie z celem samego stosowania tych siatek, bo po co one niby maja byc skoro tworzy sie warswe tynku cienkowarstwowego? Rownie dobrze mozna by polozyc sam klej+ siatka i efekt bylby ten sam a wydatek znacznie, znacznie miejszy. Dlatego pomyslalem, ze pomiedzy musrem a tasma, zamiast kleju do siatki uzyje pianki, tylko trzeba by ja zaraz na swiezo rozciagnac aby nie urosla, nie wiem jednak jak to sie w praktyce okaze. Jak myslicie , moze byc cos takiego? Tasma za pomoca pianki napewno bedzie trwale polaczona z murem ale boje sie o jakies nieprzewidziane konsekwencje??? Dlatego ciekaw jestem waszego zdania na ten temat, wszak z piankami macie na co dzien do czynienia.
    Pozdrawiam.

  8. #788
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dzieki @slaku, troche mnie uspokoiles.
    Mam jeszcze jedno troche innowacyjne pytanie na ktore wlasnie wpadlem ( nie oznacza to, ze ktos inny tez na nie nie wpadl) a dotyczy tych nieszczesnych tasm. Placenie kupe kasy za same tasmy i za ich montaz a potem zaklajstrowanie je klejem do siatki, totalnie mi nie lezy bi jak dla mnie mija sie z celem samego stosowania tych siatek, bo po co one niby maja byc skoro tworzy sie warswe tynku cienkowarstwowego? Rownie dobrze mozna by polozyc sam klej+ siatka i efekt bylby ten sam a wydatek znacznie, znacznie miejszy. Dlatego pomyslalem, ze pomiedzy musrem a tasma, zamiast kleju do siatki uzyje pianki, tylko trzeba by ja zaraz na swiezo rozciagnac aby nie urosla, nie wiem jednak jak to sie w praktyce okaze. Jak myslicie , moze byc cos takiego? Tasma za pomoca pianki napewno bedzie trwale polaczona z murem ale boje sie o jakies nieprzewidziane konsekwencje??? Dlatego ciekaw jestem waszego zdania na ten temat, wszak z piankami macie na co dzien do czynienia.
    Pozdrawiam.

  9. #789

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Rozwój, rozwój, rozwój.... masz rację.
    Jakie nowe techniki się pojawiły? Możesz opisać co przeoczyliśmy?
    Pokazaliśmy dwa nowe systemy, które miały swoją premierę na wiosennych targach w Norymberdze. Pierwszy to system JBD/L umożliwiający wysunięcie okna o 4-5 cm w warstwę ocieplenia (konsole i kotwy tworzywowe). Drugi to system WinFramer - tańsza, a i prostsza alternatywa dla tzw.MOWO. Poza tym pokazaliśmy krok po kroku jak zamontować drzwi wejściowe w warstwie ocieplenia z użyciem konsol Knelsena. Wkrótce na stronie Zrzeszenia zawiesimy filmy zrealizowane przy tej okazji. pzdr

  10. #790

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Pokazaliśmy dwa nowe systemy, które miały swoją premierę na wiosennych targach w Norymberdze. Pierwszy to system JBD/L umożliwiający wysunięcie okna o 4-5 cm w warstwę ocieplenia (konsole i kotwy tworzywowe). Drugi to system WinFramer - tańsza, a i prostsza alternatywa dla tzw.MOWO. Poza tym pokazaliśmy krok po kroku jak zamontować drzwi wejściowe w warstwie ocieplenia z użyciem konsol Knelsena. Wkrótce na stronie Zrzeszenia zawiesimy filmy zrealizowane przy tej okazji. pzdr
    JBD/L jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, zastanawia mnie jakie obciążenie mogą przenieść takie uchwyty, wiadomo, że okna i drzwi zewnętrzne nie należą do lekkich i są elementami które ciągle pracują.

  11. #791

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    JBD/L jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, zastanawia mnie jakie obciążenie mogą przenieść takie uchwyty, wiadomo, że okna i drzwi zewnętrzne nie należą do lekkich i są elementami które ciągle pracują.
    Bez jakichkolwiek obaw : 100 kg na każdą podporę. Szczegóły w ulotce. pzdr

  12. #792

    Domyślnie

    Cytat Napisał stam222 Zobacz post
    Dzieki,za wasze odpowiedzi i rady. A w zwiazku z tym, ze juz wszedlem do tematu i zabieram Wam czas to mam jeszcze jedno pytanie takie troche z innej beczki. Wyjazd prawdopodobnie mi sie wydluzy i mysle o zleceniu komus tej roboty, czyli podklejeniu tych tasm ale nie mam pojecia jak to sie ma finansowo. Podpowiedzcie prosze jakie stawki teraz sa na tego typu roboty? Ile za metr wykonczenia okna? Oczywiscie tak orientacyjnie i w przyblizeniu.
    Dziekuje.
    To zupełnie drugorzędne jaka stawka, bo z twoich wpisów wynika, że nie masz pojęcia o tej robocie i sam nie wykonasz jej poprawnie. Powiem więcej: nie kazdy montazysta potrafi to poprawnie zrobić. Więc znajdź ekipę, która ma doświadczenie w takim montażu i zleć im tż pracę. Cena montażu warstwowego z taśmami waha się zazwyczaj w granicach 40-50 zł/mb obwodu okna.

  13. #793
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Schatje
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom, okolice
    Posty
    203

    Domyślnie

    Witam.
    Wczoraj odkryliśmy ku naszemu zmartwieniu, że pękła szyba wewnętrzna w oknie /fix/. Pajączek jest spory
    Okna wstawiane były niecałe 2,5 roku temu. Okna PCV, pakiet 3 szyby, montaż warstwowy. Dom jest jeszcze niezamieszkany, obecnie na etapie wykończenia. Ogrzewanie jeszcze nieuruchomione więc nie ma mowy o jakichs wielkich różnicach temperatur.
    Poniżej fotki. Co o tym myślicie, co może byc przyczyną pęknięcia?
    Pozdr.

    http://www.fotosik.pl/u/Schatjeee/album/1730575
    Projekt POSTĘPOWY z Muratora /Berlin od LIPIŃSKICH/ na ławach,porotherm 25cm+20cm szara termoorganika, w podłodze 20cm szarego styropianu + kable DEVIflex18T w 10cm wylewce /7,75kW na 91m/ , okna 3 szyby MS EVOLUTION +"ciepłe parapety i montaż", rekuperacja, blachodachówka + 32cm szarego styropianu w skosach

    okolice Radomia

  14. #794

    Domyślnie

    Zgłosiłeś ta reklamację? Jaka była konkluzja dostawcy szyby?
    Na naszych ostatnich warsztatach w Sosnowcu był z nami ekspert z SaintGobain - jeśli chcesz, mogę mu przesłać Twój problem.. pzdr

  15. #795
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Schatje
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom, okolice
    Posty
    203

    Domyślnie

    Oczywiście, że zgłosiliśmy to zdarzenie do dostawcy. Dostawca przekazał do producenta.
    Producent odpowiedział że z uwagi na termin /upłyneło 2,5 roku od zakupu i montażu/ oraz ze względu na to, ze SZYBA NIE PODLEGA GWARANCJI -nie może uznać reklamacji i zaproponował 20% rabatu na zakup nowej szyby. A dostawca-montażysta z kolei zaproponował podzielenie się kosztami zakupu nowej szyby na pół.
    Mam nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy i już nigdy żadna szyba nie pęknie.
    Projekt POSTĘPOWY z Muratora /Berlin od LIPIŃSKICH/ na ławach,porotherm 25cm+20cm szara termoorganika, w podłodze 20cm szarego styropianu + kable DEVIflex18T w 10cm wylewce /7,75kW na 91m/ , okna 3 szyby MS EVOLUTION +"ciepłe parapety i montaż", rekuperacja, blachodachówka + 32cm szarego styropianu w skosach

    okolice Radomia

  16. #796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Schatje Zobacz post
    zaproponował 20% rabatu na zakup nowej szyby. A dostawca-montażysta z kolei zaproponował podzielenie się kosztami zakupu nowej szyby na pół.
    Myślę, że taka postawa producenta i dealera zasługuje na pochwałę. Powinieneś podać jaka firma tak się zachowała (dealer).

  17. #797
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Schatje
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom, okolice
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Powinieneś podać jaka firma tak się zachowała (dealer).
    Ależ oczywiście. My jesteśmy zadowoleni ze współpracy z nimi, fachowe doradztwo i montaż, napewno jeszcze nie raz skorzystamy z ich /innych/ usług.

    firma BUD-SYSTEM /autoryzowany partner handlowy MS OKNA / z Ostrowca Śwętokrzyskiego /
    Projekt POSTĘPOWY z Muratora /Berlin od LIPIŃSKICH/ na ławach,porotherm 25cm+20cm szara termoorganika, w podłodze 20cm szarego styropianu + kable DEVIflex18T w 10cm wylewce /7,75kW na 91m/ , okna 3 szyby MS EVOLUTION +"ciepłe parapety i montaż", rekuperacja, blachodachówka + 32cm szarego styropianu w skosach

    okolice Radomia

  18. #798

    Domyślnie

    Cytat Napisał Schatje Zobacz post

    firma BUD-SYSTEM /autoryzowany partner handlowy MS OKNA / z Ostrowca Śwętokrzyskiego /
    Dzisiaj MS, juz ktoś inny, a tak naprawdę liczy się Dystrybutor, czyli Bud-System. Pogratulować takiego Partnera. pzdr

  19. #799
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W tej sprawie wszystkie strony zachowały się dobrze, tzn. szukały wspólnego, kompromisowego rozwiązania sprawy, bo każda mogła się okopać na swojej pozycji i przerzucać racjami. Cieszę się że to tak przebiegło.

  20. #800

    Domyślnie

    Oby więcej firm (lub osób) miało takie podejście. OK, coś się schrzaniło to poszukajmy wspólnego wyjścia aby wszyscy byli zadowoleni z rozwiązania i przebiegu sprawy.
    Widzę, że nie są to tylko moje pobożne życzenia ale rynek na prawdę zmienia się na lepsze (może powoli ale zawsze). Powiedzenie "Klient mój pan" zmienia się na "Klient mój przyjaciel" co cieszy mnie ogromnie.

Strona 40 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony