dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 46
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 915
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie Ekspert Zrzeszenia Montażystów Stolarki odpowiadał na Wasze pytania

    Na pytania Forumowiczów odpowiadał ekspert Zrzeszenia Montażystów Stolarki.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar slavkor
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Śląsk cieszyński
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    WITAM.
    PYTANIE: Czy to prawda że nie dostane gwaranji na drzwi drewniane zewnętrzne (sosna, meranti) jak mam podłogówke w wiatrołapie?
    Tak mi powiedzieli już w dwóch firmach.
    Trzecia powiedziała że da, ale muszą to być drzwi ze spejalnego drewna (chyba machoń, który rósł w "specyficznych warunkach" i został wysuszony "exstra")
    i czy to prawda - bo cena tego exstra drewna też jest extra

    Prosze admina o usuniecie tego postu - sorrry!
    Ostatnio edytowane przez slavkor ; 10-09-2011 o 19:27

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavkor Zobacz post
    WITAM.
    PYTANIE: Czy to prawda że nie dostane gwaranji na drzwi drewniane zewnętrzne (sosna, meranti) jak mam podłogówke w wiatrołapie?
    Tak mi powiedzieli już w dwóch firmach.
    Trzecia powiedziała że da, ale muszą to być drzwi ze spejalnego drewna (chyba machoń, który rósł w "specyficznych warunkach" i został wysuszony "exstra")
    i czy to prawda - bo cena tego exstra drewna też jest extra
    !
    Nie prawda, odpowiedź jest w wątku o gwarancji.. pzdr

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga47

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-512
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam eksperta,
    jestem właśnie na etapie wymiany okien w domu i potrzebuje fachowej porady.
    Wybrałam okna pvc energooszczędne z pakietem 3-szybowym. Sprzedawca wspomniał o możliwości zastosowania ciepłego montażu.
    Mam teraz dylemat, bo nie wiem czym się różni montaż "tradycyjny" (na samą pianę) od montażu warstwowego? poza ceną oczywiście.
    Czy nie jest to zwykłe naciąganie na droższą usługę? Co mogę na tym zyskać?
    Pozdrawiam i liczę na rzetelną informację.
    Agnieszka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga47 Zobacz post
    Wybrałam okna pvc energooszczędne z pakietem 3-szybowym. Sprzedawca wspomniał o możliwości zastosowania ciepłego montażu.
    Mam teraz dylemat, bo nie wiem czym się różni montaż "tradycyjny" (na samą pianę) od montażu warstwowego? poza ceną oczywiście.
    Czy nie jest to zwykłe naciąganie na droższą usługę? Co mogę na tym zyskać?
    Pozdrawiam i liczę na rzetelną informację.
    Agnieszka
    Montaż "tradycyjny" (nazywany przez innych "ekonomicznym") to po prostu 1/3 wykonania montażu warstwowego (nazywanego z kolei niewłaściwie "ciepłym"). Chodzi o to, że zawiera w sobie wykonanie mocowania okna w murze i wykonanie jednej tylko z trzech warstw - tej środkowej, będącej ociepleniem. Poprawny montaż warstwowy powinien przewidzieć jeszcze wykonanie warstwy paroszczelnej od środka i paroprzepuszczalnej od zewnątrz.
    Co można zyskać? Pewność właściwego funkcjonowania ocieplenia wokół okna przez wiele lat, nie narażenie się na zawilgocenie warstwy ocieplenia (pianki), a w konsekwencji na niskie temperatury wokół okna, co "owocuje" często pleśnią na murze, a w ekstremalnych przypadkach zagrzybieniem. Ale to trochę tak, jakby spytać, co mogę zyskać stosując folie w ociepleniu dachu (nad i pod wełną)? Zasada ochrony warstwy ocieplenia i w dachu, i w oknie, jest identyczna. Więc jedyny poprawny montaż to ten wykonany w 3/3 (trzywarstwowy), a nie w 1/3. pzdr

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga47

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-512
    Posty
    27

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za odpowiedź, to nawet logiczne co pan napisał. Wniosek z tego taki, że jak zapłacę teraz więcej za montaż to mam szansę uniknąć wymiany okien za rok czy dwa. A może przy okazji zapytam - czy montaż warstwowy dotyczy także drzwi zewnętrznych? tam co prawda nie są tak duże straty ciepła jak w przypadku okien, bo jest mniej szkła, natomiast mostki termiczne chyba też występują?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Ja poproszę o odpowiedź na jedno banalne pytanie. Ile powinien trwać montaż jednego okna w typowym M3. ?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to od tego co wchodzi w zakres montażu. Natomiast można przyjąć ,że średnio taki montaż zajmuje 2 - 3 godziny z czego około 1 godziny " tracimy " oczekując na utwardzenie się pianki.Jednocześnie czas ten się " skraca się " przy montażu kilku okien ( można wtedy pominąć " stratę " czasu na utwardzenie się pianki wykonując inne czynności ).
    Z montażem jednego okna jest prawie zawsze problem " logistyczny " tzn nie opłaca się montować jednego okna i jak już montażyści muszą takie jedno okno zamontować , to łączą je z innym zleceniem i bywa,że umówią sie na 14 a przyjadą o 16 ( bo poprzedni montaż sie przedłużył )

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga47 Zobacz post
    Bardzo dziękuje za odpowiedź, to nawet logiczne co pan napisał. Wniosek z tego taki, że jak zapłacę teraz więcej za montaż to mam szansę uniknąć wymiany okien za rok czy dwa. A może przy okazji zapytam - czy montaż warstwowy dotyczy także drzwi zewnętrznych? tam co prawda nie są tak duże straty ciepła jak w przypadku okien, bo jest mniej szkła, natomiast mostki termiczne chyba też występują?
    Nie należy znowu przesadzać z wnioskami.. Błędny montaż nie oznacza konieczności wymiany okien, ale w przypadku gdy na ościeżu zacznie występować wilgoć czy w konsekwencji pleśnie, wówczas konieczne będzie wykonanie montazu ponownie. Dlatego własnie wykonując prace budowlane trzeba to zrobić raz, a porządnie..
    W przypadku drzwi wejściowych zewnętrznych zasady montażu są podobne, bo prawa fizyki są te same. pzdr

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maciej K

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy uważają Państwo, że promowanie Warstwowych montaży jest konieczne, czy nasz rynek, na te usługi, jest na tyle rozwinięty – by korzystać z Państwa spotkań - podobno są dobre.
    Z moich rozmów z fachowcami wynika, że nie wszyscy chcą tak montować- bo klient jest niedoinformowany i decyduje się na to co już zna.
    Ostatnio edytowane przez Maciej K ; 02-01-2012 o 08:57

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej K Zobacz post
    Czy uważają Państwo, że promowanie Warstwowych montaży jest konieczne, czy nasz rynek, na te usługi, jest na tyle rozwinięty – by korzystać z Państwa spotkań - podobno są dobre.
    Z moich rozmów z fachowcami wynika, że nie wszyscy chcą tak montować- bo klient jest niedoinformowany i decyduje się na to co już zna.
    Panie Maćku, to nie jest kwestia "promowania" warstwowych montaży, ale INFORMOWANIA, jak poprawnie powinien być wykonany montaż okien. Instrukcje i wytyczne wszystkich instytutów budowlanych w Europie wyraźnie mówią o tym, że powinno to być wykonane w sposób szczelny, zabezpieczający warstwę pianki montażowej przed wnikaniem pary wodnej i wody. Inaczej jest po prostu niepoprawnie.
    A że klient jest niedoinformowany? Dlatego m.in. zamawia usługę Fachowca, żeby ten mu doradził i poinformował. Kłopot chyba jednak polega na tym, że dzisiaj wciąż jeszcze niewielu montazystów może nazwać się Fachowcami. Ale i to pomału się zmienia...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej K Zobacz post
    Czy uważają Państwo, że promowanie Warstwowych montaży jest konieczne, czy nasz rynek, na te usługi, jest na tyle rozwinięty – by korzystać z Państwa spotkań - podobno są dobre.
    Będzie mozna przekonac się o tym osobiscie, przyjeżdżając na poznańską Budmę. Już od wtorku ruszają tam Wielkopolskie Warsztaty Montażowe i potrwają do piątku, codziennie od 11.00 do 16.00 . Na miejscu też funkcjonować będą doradcy techniczni, gotowi do odpowiedzi na każde pytanie dotyczące poprawnego montazu stolarki i kryteriów wyboru dobrych okien i drzwi. W imieniu Zrzeszenia - zapraszam wszystkich zainteresowanych.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Wielkopolskie Warsztaty Montazowe się już odbyłu z dużym sukcesem , odwiedziło je wiele tysiecy ludzi. Teraz odbędą się kolejne tym rtazem w Sosnowcu 24-26 luty .Warto przyjechać.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar heimen
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    3

    Domyślnie Makabra okienna

    Witam!
    Mam pytanie odnośnie okien, które wymieniłam w zeszłym roku w sierpniu. Wszystko było (niby) OK do czasu, kiedy przyszły 25 stopniowe mrozy. Od okien makabrycznie wieje (temperatura na parapecie nie przekracza 10 stopni, a płomień zapalonej na parapecie świeczki wyraźnie "kładzie się" w stronę środka pokoju), temperatura w mieszkaniu spada do 14 stopni mimo maksymalnie odkręconych kaloryferów, znajdujących się pod oknami. Dodatkowo wzdłuż dolnych krawędzi szyb powstaje w nocy warstwa lodu o grubości 5mm...w ciągu dnia lód się topi i rzecz jasna ścieka na parapet tworząc kałuże. Każdy pokój w moim mieszkaniu stanowi sypialnię (jeśli to ma jakieś znaczenie). W każdym pokoju znajduje się nawiewnik automatyczny marki Ventair. Dodatkowo w jednym pokoju właściciel firmy tam zmierzył okna, że między ostatnim skrzydłem, a ścianą powstała luka o szerokości ok 4 cm, którą montażyści "uszczelnili" pianką montażową i DREWNIANĄ LISTEWKĄ!!! Wzdłuż wymienionego parapetu w kuchni pod spoiną silikonową powstała szpara, na której również tworzy się warstwa lodu. Pod parapet nawet nie warto ręki wkładać, chyba, że w rękawiczkach... Okna są 5-cio komorowe , marka DOBROPLAST. Posiadam pozytywne opinie i protokoły dotyczące wentylacji. Właściciel firmy twierdzi, że to kwestia za dużej wilgotności w mieszkaniu, która nawiasem mówiąc wzrosła po wymianie okien - ponieważ do środka wpada lodowate powietrze z zewnątrz. Początkowo twierdził, że będzie u producenta reklamować wszystkie szyby, ale szybko zmienił zdanie, po tym jak producent stwierdził, że zamarzanie okien to rzecz zupełnie normalna!!!!! Proszę o pomoc/poradę co mam zrobić, bo to co się dzieje zwyczajnie wykańcza mnie nerwowo . Zgłosiłam sprawę do Powiatowego Rzecznika Konsumenta... Serdecznie pozdrawiam! Dołączam zdjęcia :
    http://heimen.wrzuta.pl/katalog/4rBeinPuKel/oknosan

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał heimen Zobacz post
    Proszę o pomoc/poradę co mam zrobić, bo to co się dzieje zwyczajnie wykańcza mnie nerwowo . Zgłosiłam sprawę do Powiatowego Rzecznika Konsumenta...
    Ze zdjęć i objawów, które opisujesz wynika jasno, że słowo MAKABRA jest zupełnie odpowiednie dla opisania jakości tego montażu. Należy podejrzewać złe wykonanie ocieplenia i uszczelnienia stref podparapetowych, co objawia się przemarzaniem. Zgłoszenie sprawy do Rzecznika jest dobrym krokiem, dalej powinno iść za tym pisemne zgłoszenie reklamacji do dostawcy (i montera) okien, a gdyby nie zareagował właściwie, skierowanie sprawy na drogę sądową.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar heimen
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    3

    Smile

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Ze zdjęć i objawów, które opisujesz wynika jasno, że słowo MAKABRA jest zupełnie odpowiednie dla opisania jakości tego montażu. Należy podejrzewać złe wykonanie ocieplenia i uszczelnienia stref podparapetowych, co objawia się przemarzaniem. Zgłoszenie sprawy do Rzecznika jest dobrym krokiem, dalej powinno iść za tym pisemne zgłoszenie reklamacji do dostawcy (i montera) okien, a gdyby nie zareagował właściwie, skierowanie sprawy na drogę sądową.
    Bardzo dziękuję za odpowiedź!
    Ocieplenie??? Jakie ocieplenie???? Stare okna zostały wyrwane przy pomocy łomu i na miejsce dziur po starych wstawili nowe okna. Na samej pianie!!! Nie użyli do tego ani żadnych dybli, ani kotw, bo stwierdzili, że nie mają do czego ich przytwierdzić. Fakt nie było do czego, bo to blok z lat 80tych, ale chyba powinni coś z tym zrobić, żeby mieć do czego prawda? Nie usunęli też spod spodu starych "farfocli" po wymienianych oknach...więc spodziewam się w najbliższym czasie grzyba na ścianie, a wtedy za siebie nie ręczę, bo mam w domu małe dziecko...
    Reklamacja pisemna poszła ponad 10 dni temu,potem była wizyta u Rzecznika. Po interwencji Rzecznika P.K otrzymałam odmowną odpowiedź na reklamację i od producenta i od montażysty, gdyż "pan" stwierdził, że osobiście sprawdził, że okna są zamontowane zgodnie ze sztuką budowlaną, a wilgoć w mieszkaniu jest za duża. Dziwne, bo moje wskaźniki do pomiaru wilgotności NIGDY NIE PRZEKROCZYŁY 55%. Zazwyczaj jest to między 35-47%.... chyba spotkamy się jednak w sądzie...

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    jesli okna na samej pianie a rzeczoznawca stwierdził ze zgodnie z tech bud to brawo brawo brawo

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    jesli okna na samej pianie a rzeczoznawca stwierdził ze zgodnie z tech bud to brawo brawo brawo
    Zrozumiałem, że ten "pan", który stwierdził, to nie rzeczoznawca, tylko pan z firmy montującej.. Błedy montażu są ewidentne, więc gdyby był rozsądny, to czym prędzej by je usunął i miałby po kłopocie. Widać rozsądku mu zabrakło..

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar heimen
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    jesli okna na samej pianie a rzeczoznawca stwierdził ze zgodnie z tech bud to brawo brawo brawo
    To koleś od montażu stwierdził, że jest ok...totalny ignorant! Do tego chamski i arogancki....

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga47

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-512
    Posty
    27

    Domyślnie

    Drogi ekspercie: czy istnieje jakaś norma albo dokument dotyczący montażu na który można się powołać przy odbiorze zlecenia zamontowania okien? To znaczy w jaki sposób jako klient (inwestor) mogę sprawdzić czy robota została dobrze wykonana nie do końca znając się na temacie?

Strona 1 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony