dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 46
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 915
  1. #761

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post

    ale pewne rozwiązania muszą być i tyle - takie moje zdanie.

    Pozdrawiam
    Ale dlaczego muszą być? Czy ta dodatkowa szczelność jest taka niezbędna? Czy miliony okien zamontowane na samą pianę są naprawdę taką udręką dla użytkowników?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  2. #762

    Domyślnie

    ach zapomniałem coś dodać. Tak wszyscy powołują się na Niemców, że tylko szczelnie itd.
    Mieliśmy okazję wymieniać okna u nich w kamienicach i . . . zalecenie architekta wpisane w dokumentację było jasne - sama piana, żadnych taśm, foli czy innych uszczelniaczy
    A trzeba wiedzieć że używają do wyjmowania starych okien odpowiednich narzędzi i nie byłoby problemu wstawić okna z taśmą wielofunkcyjną czy nawet z dedykowaną do wymiany taśmą IsoChemii
    To tak na marginesie informacji jakie tu się dość jednostronnie podaje

  3. #763
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Ale dlaczego muszą być?
    1. Ze względu na wymagania krajowych przepisów techniczno-budowlanych
    2. Ze względu na interpretację tych przepisów przez Ministerstwo Budownictwa
    3. Ze względów ograniczania ryzyka uzasadnionej reklamacji kiedy nabywcy odwidzi się sama pianka albo zacznie mu wiać tu i ówdzie.

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Czy ta dodatkowa szczelność jest taka niezbędna?
    Jeżeli jednym z założeń budowy jest ograniczanie zużycia energii, to jest niezbędna. Tylko nie można przykładać do tego elementu budowania kretyńskiego pytania "kiedy to się zwróci". No chyba, że ktoś sobie policzył kiedy mu się zwróci koszt budowy całości domu, wtedy to zasadne. Jeśli całość nie ma określonego terminu zwrotu, to dlaczego akurat ta malutka część "ma się zwracać"?

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Czy miliony okien zamontowane na samą pianę są naprawdę taką udręką dla użytkowników?
    To już kwestia mocno indywidualna, co, kogo, kiedy i dlaczego dręczy. Jednak liczba pytań zaczynających się od: "Dlaczego mi wieje...." wcale nie maleje, a mogłaby gdyby.... .
    PRO QUALITY

  4. #764
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Ale dlaczego muszą być? Czy ta dodatkowa szczelność jest taka niezbędna? Czy miliony okien zamontowane na samą pianę są naprawdę taką udręką dla użytkowników?
    Kolega Test już odpowiedział ja tylko zapytam - czy udręką jest teraz jeździć "maluchem" ? dla mnie delikatnie mówiąc TAK a jednak jeszcze naście lat temu takowe autka stanowiły przeważającą większość i były pożądane przez wszystkich. Świat nie stoi w miejscu. Mało tego buduje się teraz inaczej ba same okna zmieniły bardzo (ich "osiągi" ) a montaż ma zostać taki jak był 15-20-30 lat temu ? DLACZEGO ?

    Pozdrawiam

  5. #765

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    "Dlaczego mi wieje...." wcale nie maleje, a mogłaby gdyby.... .
    Wieje nie przez izolację wokół okna tylko źle okute okna i kiepskie uszczelki Nie mówie już o sp ... montażu. Oczywiście popieram montaż szczelny, ale to tylko jeden z elementów całości.

  6. #766

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Kolega Test już odpowiedział ja tylko zapytam - czy udręką jest teraz jeździć "maluchem" ? dla mnie delikatnie mówiąc TAK a jednak jeszcze naście lat temu takowe autka stanowiły przeważającą większość i były pożądane przez wszystkich. Świat nie stoi w miejscu. Mało tego buduje się teraz inaczej ba same okna zmieniły bardzo (ich "osiągi" ) a montaż ma zostać taki jak był 15-20-30 lat temu ? DLACZEGO ?

    Pozdrawiam
    Dobre porównanie, choć przyznać trzeba, że wielu montażystów zatrzymało sie na etapie "malucha". A jeśli tak, to i swoich klientów namawiają żeby się na tym etapie zatrzymali..

  7. #767

    Domyślnie

    Gdy idzie się do sklepu zakupić np. okna lub drzwi każdy usłyszy, że "nasi montażyści mają wieloletni staż i doświadczenie w zawodzie", trzeba zapytać czy technika którą stosowali 15 lat temu jest niezawodna i nadal stosowana, gdyż jak wszyscy dobrze wiemy techniki montażu, materiały których się używa zmieniły się i nadal się zmieniają. Warto czasem zainwestować w wiedzę. Jest liczne grono montażystów którzy unikają np. drzwi które mają ościeżnice w opakowaniu do samodzielnego skręcenia. Mają trochę racji, jeżeli jest coś zrobione przez producenta to spada ryzyko błędy popełnione przez ekipę montażową ale jeżeli ktoś robi to na co dzień nie powinien mieć problemu by zrobić to poprawnie. Nieszczelność może się pojawić wszędzie gdzie są połączenia ale to czy wystąpią może być winą montażu lub produkcji ale nie zapominajmy, że nieodpowiednie użytkowanie tez ma wielki wpływ i zanim zgłosi się reklamacje do dystrybutora warto przeczytać instrukcję montażu i użytkowania. Można odszukać tam zapiski podobne do tego:

    Drzwi należy użytkować zgodnie z przeznaczeniem.
    Nie należy narażać drzwi na trzaskanie pod wpływem przeciągów ani obciążać skrzydła ciężarami, które mogą naruszyć ustawienie okuć i pogorszyć funkcjonowanie drzwi.
    Drzwi należy obsługiwać za pomocą klamek. Otwieranie lub zamykanie poprzez trzaskanie nimi nie powinny się zdarzać, bo mogą spowodować uszkodzenie powłoki wykończeniowej na drzwiach bądź pogorszenie funkcjonowania okuć, uszczelnień, zwichrowanie skrzydła, itp.

  8. #768

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Gdy idzie się do sklepu zakupić np. okna lub drzwi każdy usłyszy, że "nasi montażyści mają wieloletni staż i doświadczenie w zawodzie", trzeba zapytać czy technika którą stosowali 15 lat temu jest niezawodna i nadal stosowana, gdyż jak wszyscy dobrze wiemy techniki montażu, materiały których się używa zmieniły się i nadal się zmieniają. Warto czasem zainwestować w wiedzę.
    To dotyczy każdego zawodu, w tym także budowlanego, gdzie technologie budowania modyfikowane są w każdym niemal sezonie. W każdym sezonie też pojawiają się nowi inwestorzy, którzy też w tych coraz nowszych technologiach wznoszą swoje obiekty. Do tych nowych technologii dobierane są też coraz nowsze materiały montażowe i uszczelnieniowe - o tym trzeba po prostu wiedzieć (nie tylko warto), jeśli żyje się z montowania. pzdr

  9. #769

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    To dotyczy każdego zawodu, w tym także budowlanego, gdzie technologie budowania modyfikowane są w każdym niemal sezonie. W każdym sezonie też pojawiają się nowi inwestorzy, którzy też w tych coraz nowszych technologiach wznoszą swoje obiekty. Do tych nowych technologii dobierane są też coraz nowsze materiały montażowe i uszczelnieniowe - o tym trzeba po prostu wiedzieć (nie tylko warto), jeśli żyje się z montowania. pzdr
    To wszystko prawda ale jest jeszcze jedna grupa ludzi bardzo związanych z budowlanką dzięki którym te wszystkie nowe budowle nie są jednakowe, oklepane. Projektanci siedzą i wymyślają jak łączyć ze sobą wszystkie nowe technologie by się wyróżnić i zaspokoić wstępne pomysły inwestorów.
    Często spotykam się z połączeniami o których nawet bym nie pomyślał, a finalnie tworzą naprawdę imponującą całość np. połączenia kolorystyczne.
    Zwróćcie uwagę jacy wszyscy stali się odważni pod tym względem. Oczywiście i od tego są wyjątki, nie można powiedzieć, że wszystko jest oryginalne, niestety powielanie pomysłów jest równie często spotykane.

  10. #770

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    To wszystko prawda ale jest jeszcze jedna grupa ludzi bardzo związanych z budowlanką dzięki którym te wszystkie nowe budowle nie są jednakowe, oklepane. Projektanci siedzą i wymyślają jak łączyć ze sobą wszystkie nowe technologie by się wyróżnić i zaspokoić wstępne pomysły inwestorów.
    Często spotykam się z połączeniami o których nawet bym nie pomyślał, a finalnie tworzą naprawdę imponującą całość np. połączenia kolorystyczne.
    Zwróćcie uwagę jacy wszyscy stali się odważni pod tym względem. Oczywiście i od tego są wyjątki, nie można powiedzieć, że wszystko jest oryginalne, niestety powielanie pomysłów jest równie często spotykane.
    Być może, że kolorystyka wymaga odwagi.. ale odwagi wymaga już samo projektowanie, bo absolwenci uczelni technicznych kończą je bez podstawowej nieraz wiedzy budowlanej. Nie chcę generalizować, ale tak często spotykam sie z architektami, którzy o oknach/drzwiach nie mają pojęcia, że wydaje mi się to być normą. Niechże projektant bedzie sobie odważny w swoich wizjach kolorystycznych, ale przede wszystkim niech ma wiedzę techniczną. Przede wszystkim powinien on być inżynierem (inż.), a dopiero potem architektem (arch.). pzdr

  11. #771

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    . Świat nie stoi w miejscu. Mało tego buduje się teraz inaczej ba same okna zmieniły bardzo (ich "osiągi" ) a montaż ma zostać taki jak był 15-20-30 lat temu ? DLACZEGO ? Pozdrawiam
    Wszystkim inwestorom z Warszawy i okolic polecam odwiedzenie warszawskich targów budowlanych na ul.Prądzyńskiego, gdzie pokazane zostały najnowsze sposoby montażu warstwowego i okien i drzwi. Zastosowano tu nowe systemy montażowe, proste i dość ekonomiczne, także wówczas kiedy montuje się w warstwie ocieplenia. Na miejscu są również technolodzy z firm producenckich i eksperci Zrzeszenia, którzy odpowiedzą na każde pytanie. Sobota to ostatni dzień tej wystawy. pzdr

  12. #772

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Wszystkim inwestorom z Warszawy i okolic polecam odwiedzenie warszawskich targów budowlanych na ul.Prądzyńskiego, gdzie pokazane zostały najnowsze sposoby montażu warstwowego i okien i drzwi. Zastosowano tu nowe systemy montażowe, proste i dość ekonomiczne, także wówczas kiedy montuje się w warstwie ocieplenia. Na miejscu są również technolodzy z firm producenckich i eksperci Zrzeszenia, którzy odpowiedzą na każde pytanie. Sobota to ostatni dzień tej wystawy. pzdr
    Im więcej takich targów tym lepiej dla wszystkich, bo domorosłych montażystów jest w naszym kraju cała masa. Później człowiek zastanawia się jak poprawić schrzaniony przez kogoś montaż. Ostatnio rekord świata pobił jeden "fachowiec" ze starej szkoły, który zamontował (choć ciężko to nazwać montażem) ościeżnicę termo na styk i całość oblał betonem. Jak właściciel próbował wytłumaczyć działanie tego człowieka wyszło, że zabieg ten miał poprawić połączenie ościeżnicy z murem.
    Ościeżnica nie nadawała się już do niczego, bo lakier został uszkodzony. Na szczęście Wikędziaki szybko podesłały nowy sprzęt i zdążyliśmy z poprawą przed pierwszymi chłodami.
    Stąd tak ważne są szkolenia i uświadamianie ludzi, że montuje się raz a dobrze.
    Czy cieszę się z takiego zarobku na poprawkach? Raczej nie, bo wolę sam zamontować raz i nie rzeźbić po kimś.

  13. #773

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Im więcej takich targów tym lepiej dla wszystkich, bo domorosłych montażystów jest w naszym kraju cała masa. Później człowiek zastanawia się jak poprawić schrzaniony przez kogoś montaż.
    Każdy montażysta jest "domorosły", bo przecież w szkołach, też budowlanych. nie uczą jak poprawnie montowac okna czy drzwi. Obecni montazyści uczyli się tego fachu od tych "starszej daty", a przecież i tamci szkół nie kończyli. Na szczęście są jakieś kursy montażowe, jakieś pokazy, jakieś opracowania - teraz jedyny kłopot, żeby ci "domorośli" przestali wierzyć w swoje nadzwyczajne umiejętności i chcieli jednak się dokształcać. Na Pikniku w Warszawie pokazano dwie nowe techniki montażu - nie trzeba od razu ich stosować w każdych okolicznościach, ale warto wiedzieć że są i że w razie potrzeby można będzie z nich skorzystać. Na tym polega rozwój zawodowy.. pzdr

  14. #774

    Domyślnie

    Rozwój, rozwój, rozwój.... masz rację.
    Jakie nowe techniki się pojawiły? Możesz opisać co przeoczyliśmy?

  15. #775
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Schatje
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom, okolice
    Posty
    203

    Domyślnie

    Witam.

    Jestem świeżo po montażu drzwi zewnętrznych. Miał to być montaż "ciepły", z zastosowaniem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. Niestety nie mogłam być osobiście przy odbiorze, ekipa sprawdzona juz wcześniej, więc nie sądziłam, że mogą być jakieś problemy.
    Okazało się, że Panowie montażyści nie zastosowali taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. Drzwi zostały tylko opianowane.
    Moje pytanie co można teraz z tym fantem zrobić??? Możliwe będzie danie teraz tych taśm na wierzch? Czy trzeba "wyrywać" drzwi i jeszcze raz zamontowac z taśmami? Dom będzie ogrzewany prądem, więc baaaaardzo zależy mi na uniknięciu wszelkich mostków termicznych.
    Dziekuję i pozdrawiam.
    Projekt POSTĘPOWY z Muratora /Berlin od LIPIŃSKICH/ na ławach,porotherm 25cm+20cm szara termoorganika, w podłodze 20cm szarego styropianu + kable DEVIflex18T w 10cm wylewce /7,75kW na 91m/ , okna 3 szyby MS EVOLUTION +"ciepłe parapety i montaż", rekuperacja, blachodachówka + 32cm szarego styropianu w skosach

    okolice Radomia

  16. #776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Da się. Jest to trudniejsze manualnie i nie każda folia się nadaje, ale jeśli miałeś to określone w umowie to nie Twój problem, a sprzedawcy i montażysty, bo to między nimi zabrakło komunikacji.
    Moze wyniklo to z faktu, ze niewiele drzwi się montuje warstwowo, ale mi się zdarzało to robić nawet ze zwyklymi stalwkami na klasycznej oscieznicy
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #777
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Widze, ze tutaj sa sami montazysci, ktorzy nie boja sie nowinek i ida z biegiem czasu i to cieszy.
    Jestem po montazu okien i raczej jestem zadowolony i z okien i z ekipy ale...
    Mam 2 pytania. Jedno dotyczy mojego montazu a drugie to swobodne przemyslenia i taki powiedzmy hyde park.
    1. Zamowilem i zaplacilem za montarz warstwowy, tutaj na FM intensywnie sie doszkalalem i wiedzialem na co zwracac uwage, teraz wszedlem do dzialu okien i tak was czytam i nagle przypomnialo mi sie, ze zapomnialem o bardzo istotnej sprawie a moze nie? Chodzi o to, ze w tym montazu warstwowym od zewnatrz i od wewnatrz mam taka sama folie? Czy taka forma montazu tez jest dozwolona? Wiem, ze powinny byc 2 rodzaje o roznej gramaturze i bardziej szczelna od wew. strony a mniej od zewnetrznej.
    Tutaj temat wraz ze zdjeciami tychze tasm (http://forum.muratordom.pl/showthrea...siatka-na-klej )
    2. Przygladajac sie tej foli w trakcie montazu, doszedlem do przekonania, ze to cos do zludzenia podobne do geowlokniny z tym, ze znacznie drozsze i teraz to odwazne pytanie, co by bylo gdyby zastosowac taka geowloknine o roznych gramaturach ( a takie wystepuja) zamiast tych folii w montarzu warstwowym? Co sadzicie na taki troche szalony pomysl?

  18. #778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja nie wiem jak z zamiennikami. Niektórzy mówią że są producenci oferujący membranę dachową pociętą na mniejsze kawałki.
    Pewnie w tej sprawie najlepiej byłby zorinetowany MMichał..
    Już kiedyś myślałem, że montazysta zrobił babola i dał z obu stron tą samą folię (znam z reala przypadki takiej "pomylki"). Ale kiedyś po symbolu na tasmie doszedłem do informacji że to była taśma tzw duo - czyli uniwerslana - w zależności od miejsca odpowiednio się dostosowuje (np. Illbruck ME 500). Jest nieznacznie droższa, ale majstrom ułatwia zycie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #779

    Domyślnie

    są taśmy obustronne, może takie zastosowali ? Dajesz taką i od zewnątrz i od środka

  20. #780

Strona 39 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony