dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 46
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 915
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga47 Zobacz post
    Drogi ekspercie: czy istnieje jakaś norma albo dokument dotyczący montażu na który można się powołać przy odbiorze zlecenia zamontowania okien? To znaczy w jaki sposób jako klient (inwestor) mogę sprawdzić czy robota została dobrze wykonana nie do końca znając się na temacie?
    Dokumentem najwyższym rangą w Polsce jest Instrukcja ITB, niemal w całości przywołana w Poradniku Zrzeszenia, dostępnym dla każdego na naszej stronie. Obecnie trwają prace nad wydaniem Polskiej Normy na ten temat, ale to dość odległa perspektywa.
    "Robota montażowa" zostanie dobrze wykonana jeżeli okno zostanie stabilnie osadzone w progu (na listwie podparapetowej), trwale zamocowane mechanicznie do ścian (kotwy na całym obwodzie), starannie ocieplone dookoła (pianką?) a na koniec pianka zabezpieczona będzie przez wnikaniem wiatru i wody z zewnątrz i wilgoci od środka pomieszczenia (montaż warstwowy). Żeby więc to sprawdzić powinno się po kolei sprawdzić te elementy - niektóre w trakcie montowania, przed ich zakryciem.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    najlepiej skożystać ze strony http://montaze.info.pl/.Mozna wspomóc sie instrukcja itb z roku 2010 i instrukcją montażu jaką dołącza do stolarki jej producent. To przynajmniej w części tobie pomoże

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Zdjęcie 12 okno za wązkie ( co nie znaczy ,że złe np. może być na jednej ścianie budynku kilka okien o tym samym wymiarze a jeden otwór był za szeroki i trzena było go zmobyfikować przed ( lepiej) lub po montzrzu okna.Zdjęcia 14,15 nie skończony montaż ( dlaczego ? ).Co do reszty zakladając ,że okna są właściwie zamontowane ( pion, przekos, poziom ) i wyregulowane ( docisk , właściwa pozycja skrzydła wzgledem ościeżnicy ) orza ,że nie ma wady produktu np wadliwych szyb TO faktycznie wykonawca ma rację zbyt mała jest wymiana powietrza ( wietrzenie ) lub ( oraz ) jest zbyt mała temperatura wewnatrz budynku w wyniku jego nie ogrzewania ( wystarczjacego dla tego konkretnego budynku ).
    CO ROBIĆ ?
    Po pierwsze należy dokończyć montaż ( z ponowną regulacją okien
    Po drugie sprawdzić ( jeszcze raz ) czy wentylacja i sposób ogrzewania są wystarczające
    Po trzecie jeżeli pierwsze i drugie nie rozwiaże problemu to należy zaprosić rzeczoznawce , który zajmie w tej sprawie stanowisko bo bedzie to ozbnaczalo,że sprawa jest złożona.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejzms Zobacz post
    najlepiej skożystać ze strony http://montaze.info.pl/.Mozna wspomóc sie instrukcja itb z roku 2010 i instrukcją montażu jaką dołącza do stolarki jej producent. To przynajmniej w części tobie pomoże
    Chyba błędnie podałeś link. Jeśli chodziło o "Warunki techniczne..", to właściwy adres jest TUTAJ. pzdr

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bogdan117

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie montaz okna dachowego

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Zapraszamy do zadawania pytań. Odpowie Ekspert Zrzeszenia Montażystów Stolarki.
    bardzo prosze o pomoc -nie wiem od czego mam zaczac potrzebuje zamontowac okno pcw (okpol do lazienki) i nie wiem czy pierwsze zamontowac okno a puzniej blache i do jakiej wysokosci powina byc BARDZO PROSZE O POMOC

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdan117 Zobacz post
    bardzo prosze o pomoc -nie wiem od czego mam zaczac potrzebuje zamontowac okno pcw (okpol do lazienki) i nie wiem czy pierwsze zamontowac okno a puzniej blache i do jakiej wysokosci powina byc BARDZO PROSZE O POMOC
    Nie wiem czy nie byłoby najprościej zacząć od telefonu do specjalisty, który to okno potrafi szczelnie zamontować..
    Do każdego okna powinna być dołączona instrukcja montazu i trzeba postępować dokładnie z jej zapisami. Ale jeżeli pyta Pan czy najpierw zamontować okno czy tez blachę, to nie wróżę sukcesów w tym dziele.. Gdyby jednak zdecydował się pan tego podjąć, proszę jeszcze zerknąć na film o montażu okna Okpolu. pzdr

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdan117 Zobacz post
    bardzo prosze o pomoc -nie wiem od czego mam zaczac potrzebuje zamontowac okno pcw (okpol do lazienki) i nie wiem czy pierwsze zamontowac okno a puzniej blache i do jakiej wysokosci powina byc BARDZO PROSZE O POMOC
    Podaj wiecej szczegółów : jakiej wielkości jest okno , z jakiego materiału wykonana jest ściana i jaki jest jej przekrój, co to jest "blacha" ( pewnie parapet zewnetrzny ), co miałeś na myśli pisząc " pierwsze okno.....później biachę i do jakiej wysokości...

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maxinka

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Zakupiłam okna w sklepie firmowym Oknoplastu. Dojechały wczoraj do sklepu i jutro maja być montowane. Jest problem taki, że wszystkie drzwi tarasowe sztuk 4 przyjechały z matowymi szybami. Pani pomyliła sie przy zamówieniu, ponieważ matowe miały byc tylko dwa garażowe i kliknęła tak że wyszły także tarasowe. Teraz mówi ,ze można je wstawić i wymienić tylko szyby. Swoja droga dziwę się jak taka pomyłka w takiej firmie mogła wystąpić i że nikogo to nie zastanowiło. Cała góra domu to matowe szyby. Proszę mi powiedzieć czy to nie wpłynie na właściwości okna - taka wymiana. Czy przy wymianie można uszkodzić okno ? . Ciężko jednak jest zrobic cokolwiek mając półmrok w domu. Wydaliśmy duzo pieniędzy na te okna, czekaliśmy i okazuje sie teraz, że są niezgodne z naszym zamówieniem. Okna Platinium Evolution pakiet trzyszybowy. Bardzo dziękuję z góry za wszelkie rady.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxinka Zobacz post
    Teraz mówi ,ze można je wstawić i wymienić tylko szyby. Swoja droga dziwę się jak taka pomyłka w takiej firmie mogła wystąpić i że nikogo to nie zastanowiło. Cała góra domu to matowe szyby. Proszę mi powiedzieć czy to nie wpłynie na właściwości okna - taka wymiana. Czy przy wymianie można uszkodzić okno ? .
    Pomyłka - ludzka rzecz więc się zdarza. Rzeczywiście szybę można wymienić i dla fachowca nie stanowi to żadnego problemu. Więc jeśli będzie tej wymiany dokonywał fachowiec to i nie ma raczej ryzyka uszkodzenia okna. Spokojnie więc mozna wbudować obecne okno i umówić się na termin wymiany szyb. pzdr

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Taka pomyłka w zamówieniu okien (szyb) to błąd ludzki wystarczy przy projektowaniu okna wybrać szybę z pozycji obok i tego nie zauważyć, potem tą pozycję się kopiuje i błąd nie zauważony się powiela.Natomiast szyby można bez problemu ( poza kosztem ) wymienić bez szkody dla okien.

  11. #31

    Domyślnie

    Witam !!! Nastawilem sie psychicznie na montaz okien 3-szybowych,lecz znajomy ktory troche zna sie na rzeczy przestrzega mnie,ze czeste sa przypadki obwieszania sie ich z powodu ich znacznego ciezaru.Prosze o rozwianie moich watpliwosci z tym zwiazanych.Pozdrawiam !

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kilervirago Zobacz post
    Witam !!! Nastawilem sie psychicznie na montaz okien 3-szybowych,lecz znajomy ktory troche zna sie na rzeczy przestrzega mnie,ze czeste sa przypadki obwieszania sie ich z powodu ich znacznego ciezaru.Prosze o rozwianie moich watpliwosci z tym zwiazanych.Pozdrawiam !
    Niewątpliwie jest prawdą, że skrzydła z pakietem 3-szybowym są o połowę cięższe niż te z 2-szybowym. Dla okuć nie ma to większego znaczenia, gdyż są dobierane (a przynajmniej powinny być) w zależności od ciężaru skrzydła. Jedyny kłopot może być na elewacjach nasłonecznionych, na których otwarte okna mocniej są narażone na odkształcenia pod wpływem temperatury. Ale tu też poprawne wykonanie szklenia znakomicie zapobiega tego rodzaju usterkom. Ważne jest więc kupowanie takich okien od producentów o uznanej renomie, a niezaleznie od tego unikanie zostawiania rozwartych skrzydeł okiennych bez podparcia w sytuacji silnego nasłonecznienia. Dobry producent i dobry montazysta to podstawa, a dalej to już tylko właściwe użytkowanie. pzdr

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał kilervirago Zobacz post
    Witam !!! Nastawilem sie psychicznie na montaz okien 3-szybowych,lecz znajomy ktory troche zna sie na rzeczy przestrzega mnie,ze czeste sa przypadki obwieszania sie ich z powodu ich znacznego ciezaru.Prosze o rozwianie moich watpliwosci z tym zwiazanych.Pozdrawiam !
    Każde okno ma gwarancje producenta odnoszacą sie w sposób oczywisty do jego funkcjonowania. Więc nia masz sie czego obawiać co do jego funkconalności. Natomiast z uwagi na cieżar okien( głównie szyb ) pewne wymiary dostepne z zestawem lżejszym dwuszybowym nie bedą dostepne w wersji trzyszybowej ( cięższej ) - wtedy jeżeli to możliwe wykonuje się szklenia nie otwierane lub okna mniejsze

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejzms Zobacz post
    Każde okno ma gwarancje producenta odnoszacą sie w sposób oczywisty do jego funkcjonowania.
    Prawda, pod warunkiem, że mówimy o solidnym producencie o wysokiej renomie (chocby lokalnej)..

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Gwarancję ma każde okno. Ale masz racje ,że z wiarygodnością gwarancji bywa różnie. I tu warto pamietać ,że najlepiej stolarke zamawiać u wykonawcy , który sam ja zamontuje, można wtedy liczyc na to,że choćby dla własnej wygody i bezpieczeństwa , zproponuje nam stolarkę najlepszą.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejzms Zobacz post
    Gwarancję ma każde okno. Ale masz racje ,że z wiarygodnością gwarancji bywa różnie. I tu warto pamietać ,że najlepiej stolarke zamawiać u wykonawcy , który sam ja zamontuje, można wtedy liczyc na to,że choćby dla własnej wygody i bezpieczeństwa , zproponuje nam stolarkę najlepszą.
    Niezależnie od gwarancji producenta to sprzedawca jest gwarantem, że kupione okno ma właściwości zgodne z tym co ustaliliście. Podstawą jest, że kupione okno ma się otwierać i zamykać bez problemów. Nabywcy indywidualni (konsumenci) są szczególnie chronieni przez prawo, więc w razie jakiejkolwiek usterki zawsze mają do kogo się zwrócić z żądaniem usunięciem tej usterki.

  17. #37

    Domyślnie

    Witam

    Prosze o porade w ktorym miejscu muru zamontowac okna ( salamander bluevolution trzyszybowe) . Mur jest wykonany z dwoch warst standardowych cegieł wapiennych oddzielonych pustka powietrzna ok 5 cm. Z zewnątrz ocieplony 5 cm warstwa styropianu. Stare okna ( skrzynkowe skręcane) są zamocowane w pierwszej warstwie cegieł i są wg mnie za bardzo wsunięte do środka.
    pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Witam

    Prosze o porade w ktorym miejscu muru zamontowac okna ( salamander bluevolution trzyszybowe) . Mur jest wykonany z dwoch warst standardowych cegieł wapiennych oddzielonych pustka powietrzna ok 5 cm. Z zewnątrz ocieplony 5 cm warstwa styropianu. Stare okna ( skrzynkowe skręcane) są zamocowane w pierwszej warstwie cegieł i są wg mnie za bardzo wsunięte do środka.
    pozdrawiam
    Śmiało można postawić te okna na krawędzi zewnętrznego muru tworząc z ocieplenia węgarek zachodzący do połowy szerokości ramy. Warstwę pustki w strefie ościeża trzeba wypełnić materiałem izolacyjnym, a ościeże można wykończyć płytą g-k. pzdr

  19. #39

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za porade. Tak własnie zrobię.
    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat: Śmiało można postawić te okna na krawędzi zewnętrznego muru tworząc z ocieplenia węgarek zachodzący do połowy szerokości ramy. Warstwę pustki w strefie ościeża trzeba wypełnić materiałem izolacyjnym, a ościeże można wykończyć płytą g-k. pzdr

    Witam
    Prosze jeszcze o poradę a gdzie wg. Pana najkorzystniej bedzie zamontować te okna. Czy na krawędzi na styk z ociepleniem ( przypominam 5cm styropianu) bedzie optymalnie?

    pozdrawiam

Strona 2 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony