dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 46
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 915
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Cytat: Śmiało można postawić te okna na krawędzi zewnętrznego muru tworząc z ocieplenia węgarek zachodzący do połowy szerokości ramy. Warstwę pustki w strefie ościeża trzeba wypełnić materiałem izolacyjnym, a ościeże można wykończyć płytą g-k. pzdr

    Witam
    Prosze jeszcze o poradę a gdzie wg. Pana najkorzystniej bedzie zamontować te okna. Czy na krawędzi na styk z ociepleniem ( przypominam 5cm styropianu) bedzie optymalnie?

    pozdrawiam
    W zasadzie 5 cm styropianu ,który dodatkowo zakryje ramę ościeżnicy w połowie jej grubości jest ok.
    Ale wracając do opisanego przez ciebie przekroju muru nie mam pewności czy ta pozycja okna w murze ( zlicowane z zewnączną płaszczyzną ściany zewnętrznej) jest optymalna. Dodam ,że okno powinno być mechanicznie przytwierdzone do ściany nośnej. Jak możesz to załącz rysunek przekroju ściany.

  2. #42

    Domyślnie

    Mur tak jak napisalem to dwie cegly grubosci 12 cm oddzieline pustka ok 5cm i ocieplone na zewnątrz styropianem 5 cm a tu jest rysunek przekroju: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...038af8051.html
    Jest to stary poniemiecki budynek.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Mur tak jak napisalem to dwie cegly grubosci 12 cm oddzieline pustka ok 5cm i ocieplone na zewnątrz styropianem 5 cm a tu jest rysunek przekroju: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...038af8051.html
    Jest to stary poniemiecki budynek.
    Bez obaw zrób jak opisałem wczesniej. Miałem identyczną sytuację w moim starym starym domu i funkcjonuje do dzisiaj bez zarzutu. Jedyna różnica, to dałem na ocieplenie styropian 10 cm - to ew. jeszcze możesz rozważyć. pzdr

  4. #44

    Domyślnie

    Naczytałem się historii o przemarzajacych ścianach dlatego jestem taki dociekliwy pozdrawiam

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Mur tak jak napisalem to dwie cegly grubosci 12 cm oddzieline pustka ok 5cm i ocieplone na zewnątrz styropianem 5 cm a tu jest rysunek przekroju: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...038af8051.html
    Jest to stary poniemiecki budynek.
    Jak jest taka możliwość to zamontuj okno na kotwy przykrecone do tej cegły od wewnątrz budynku. Co do styropianu to jak masz taką mozliwość to daj grubszy 10 lub 15 cm. I oczywiście zamontuj go tak żeby co najmniej w połowie zakrywał ościeznicę okna.
    Ostatnio edytowane przez andrzejzms ; 14-06-2012 o 15:24

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Naczytałem się historii o przemarzajacych ścianach dlatego jestem taki dociekliwy pozdrawiam
    I bardzo słusznie, w końcu to Ty będziesz tam mieszkać.. - pzdr

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kruszcz

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1176.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	128182Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1182.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	39,4 KB
ID:	128183Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1186.JPG
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	128184Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1190.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	128185Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1193.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	128186
    Dzień dobry
    Mieszkam we Wspólnocie Mieszkaniowej. Budynek jest typowy z lat sześćdziesiątych 2059 m2 powierzchni użytkowej. Jego wymiary to 57x10,3 m. z płaskim dachem. Posiada cztery piętra, cztery klatki schodowe, łączna ilość mieszkań 60: po 15 w klatce. Mieszkania na jednym poziomie są jednopokojowe, dwupokojowe i trzypokojowe. Budynkiem administruje ZGM.
    ZGM zaproponował ocieplenie budynku (wszystko z kredytu w PKO 400 000zł na 20 lat ) i wymianę okien na klatkach schodowych w ilości 32 szt. po 8 na klatce. ZGM zapewnił mieszkańców, że drogą przetargu została wybrana najlepsza firma budowlana z okolicy. Zostały włożone okna jak na zdjęciach. Proszę się wypowiedzieć czy jest to dobrze wykonana robota. Mianowicie zgodnie ze sztuką budowlaną, technologią itd. Brak jest folii paro przepuszczalnej, paroszczelnej, listwy progowej, grubość pianki 7 cm, itd. Jak się to ma do prawa budowlanego, bo będą pomniejszone ościeża. Otwór okienny z oryginalnego 85x76 cm. jak w projekcie, zostanie zmniejszony na 74x58 cm. ZGM twierdzi, wręcz zapewnia mieszkańców, że wszystko jest wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, technologią i jest zatwierdzone przez inspektora nadzoru, (który jest etatowym pracownikiem ZGM). ZGM mówi , że jak na budynku będzie zamontowana 12-sto centymetrowa warstwa styropianu, wszystko się wyrówna i będzie bardzo dobrze. Problemu ani błędu nie ma. Firma wkładająca okna nie posiadała instrukcji montażu okien wydanej przez producenta, nie posiada licencji od jakiegokolwiek producenta okien w Polsce. Nie wiem, czy na tak włożone okna należy się gwarancja od producenta i na jak długo, a jaką gwarancję może dać wykonawca i na co. Proszę o opinię, wypowiedzi, wnioski, rady, propozycje, zalecenia i czy należy zapłacić za tę robotę. Tadeusz
    Ostatnio edytowane przez Kruszcz ; 30-07-2012 o 10:34

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kruszcz

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pozostałe zdjęcia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1190.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	128187Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1193.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	128188Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1194.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	128189Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7419.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	128190Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7422.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	128191

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kruszcz Zobacz post
    Pozostałe zdjęcia
    Błędów jest całe mnóstwo. Po pierwsze: źle zwymiarowane okna - te wymienione są o 30 proc. mniejsze. Konsekwencją tego jest zmniejszenie powierzchni przeszklenia - jest na pewno mniej swiatła. Dalszą konsekwencją są zbyt szerokie szczeliny montażowe - nie powinny być szersze niż 3 cm. Nie zdemontowano parapetów, a więc strefa podparapetowa na pewno nie będzie szczelna. Podobnie nie będzie paroszczelnie na całym obwodzie, skoro nie ma żadnego zabezpieczenia paroszczelnego. Szczelność od wiatru i deszczu od zewnątrz będzie można uzyskać za pomocą taśmy rozprężnej przy wykonywaniu węgarków styropianowych - tego trzeba przypilnować.
    Jesli nie ma listwy podparapetowej - to błąd. Mam wrażenie, że jest też za mała ilość kotew - powinno być 8 na całym obwodzie (na dole też!). Wreszcie miejsce posadowienia okna - nie wiem jaki to jest mur, ale jeśli ma przyjść na to ocieplenie 12 cm, to smiało mozna było postawić okna na krawędzi muru, zlicowac z zewnetrzną płaszczyzną.
    Zasadniczym błędem jest tu jednak źle zwymiarowane okno. To akurat ni epodlega reklamacji u producenta, jesli tak było opisane zamówienie. pzdr

  10. #50

    Domyślnie

    Witam
    Mam podobny dylemat jak aga47
    mianowicie firma w której zamówiłem okna energooszczędne pakiet 3 szybowy podaje na swojej stronie wytyczne montażu okien http://www.vetrex.com.pl/sites/defau...tow_vetrex.pdf można to uznać za instrukcje montażu i tzw. ciepły montaż będzie wykonany ?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał darektech Zobacz post
    Witam
    Mam podobny dylemat jak aga47
    mianowicie firma w której zamówiłem okna energooszczędne pakiet 3 szybowy podaje na swojej stronie wytyczne montażu okien http://www.vetrex.com.pl/sites/defau...tow_vetrex.pdf można to uznać za instrukcje montażu i tzw. ciepły montaż będzie wykonany ?
    Owszem, ta instrukcja dość szczegółowo i poprawnie określa etapy montażu i co ważne, wyraźnie wskazuje na konieczność wykonania trzech warstw montażowych. Rozwinięciem jej zapisów są Wytyczne Montażowe ZMS, do pobrania ze strony Zrzeszenia. pzdr

  12. #52

    Domyślnie

    Autoryzowany przedstawiciel tej firmy żądał dodatkowej opłaty za montaż warstwowy okien mam czuć się oszukany czy żądać warstwowego montażu ?

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał darektech Zobacz post
    Autoryzowany przedstawiciel tej firmy żądał dodatkowej opłaty za montaż warstwowy okien mam czuć się oszukany czy żądać warstwowego montażu ?
    Oooooo, to bardzo typowy przypadek i bardzo interesujące jest jak pan montazysta z tego wybrnie...
    Jeżeli podpisał pan umowę na dostawę okien wraz z montazem i otrzymał pan propozycję cenową na całą tą usługę wraz z VAT 7%, wówczas wystarczającym Pana wymaganiem jest wymaganie montazu zgodnego z instrukcją producenta okna. Nic ponad to...
    Podejrzewam, że z chęci przedstawienia Panu jak najtańszej oferty uwzględniono w niej koszty montazu niepełnego, na samą pianę, nie spodziewając się, że bedzie chciał Pan wyekzekwować montaż zgodny z instrukcją. To jest oczywiście Pana prawo, ale też i powinność, bo tylko montaż warstwowy jest montażem poprawnym. Tak więc na pewno ten montaż musi być wykonany w sposób warstwowy, wymagany przez producenta okien. A ile pan za niego zapłaci, to już zależy od Pana dobrej woli: albo pozwoli pan na skorygowanie kalkulacji w ofercie, albo bedzie pan bezwzględnie wymagał realizacji zamówienia po uzgodnionej cenie. Zalecałbym drogę wzajemnego kompromisu.. pzdr

  14. #54

    Domyślnie

    Kierownik Działu Obsługi Klienta w/w firmy nawet nie raczy się wypowiedzieć na ten temat, jutro do niego zadzwonię i porozmawiam
    Dziękuje za wszystkie sugestie
    Pozdrawiam

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Jest trudno wbrew pozorom , stwierdzić jak powinna być zamontowana stolarka jeżeli nie ma w umowie załącznika ze szczegułowym opisem.Nie każda instrukcja producenta zawiera szczególowy opis montażu na który można się powołać. Prawdą jest też ,że ze względu na koszty montaże są wykonywane głównie z zastosowaniem piany i kotew , a materiały dodatkowe są za dopłatą. Jako człowiek " po drugiej stronie barykady " tzn wykonawca mam wrażenie ,że ci klienci ,którzy wiedzą że za montaż niewiele zapłacili , nie dopytują się o szczegóły ( nie ma opisu dołączonego do umowy ) , a po montażu oczekują np. taśm i montażu warstwowego , próbują po prostu " naciągnąć " wykonawcę.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejzms Zobacz post
    próbują po prostu " naciągnąć " wykonawcę.
    Nikt nikogo tutaj nie chce naciągać wystarczyło by wyraźnie napisać ze montaż warstwowy wykonywany jest za dodatkową opłatą.
    A nie ładnie tylko to ładnie opisywać, ja zrozumiałem to jako instrukcje montażu okien w/w firmy.
    Po zadzwonieniu do BOK pan nawet nie wiedział że taka informacja na stronie jest zamieszczona i podarował mi nr to pana serwisanta żebym się z nim skontaktował

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejzms Zobacz post
    . Jako człowiek " po drugiej stronie barykady " tzn wykonawca mam wrażenie ,że ci klienci ,którzy wiedzą że za montaż niewiele zapłacili , nie dopytują się o szczegóły ( nie ma opisu dołączonego do umowy ) , a po montażu oczekują np. taśm i montażu warstwowego , próbują po prostu " naciągnąć " wykonawcę.
    Z całą moją sympatią dla "drugiej strony barykady" nie mogę się zgodzić z takim tokiem rozumowania. W relacji klient/sprzedawca, to ten drugi jest (powinien być?) profesjonalistą, a klient jest amatorem w zakresie stolarki. Więc to profesjonalista powinien mieć wiedzę i być jednoznaczny w określaniu swoich zobowiązań. Klient ma prawo "pływać", domyślać się, oczekiwać - a już szczególnie ma prawo oczekiwać, że okno będzie zamontowane tak, jak zaleca jego producent.
    Podejrzewam, że w tym konkretnym przypadku klient nie prosił sprzedawcy o jak najniższy koszt montażu, to była zapewne inicjatywa jego samego. Gdyby zapisał w umowie, że montaż nie będzie zgodny z zaleceniami producenta, to zapewne "amator-klient" nie zgodziłby się na to albo zażądał wyjaśnień, opisu sposobu montazu i wtedy podjąłby decyzję, czy rzeczywiście tak chce. Chodzi więc tak naprawdę o to, żeby po "drugiej stronie barykady" stali własnie profesjonaliści. A najlepiej gdyby tej "barykady" wogóle nie było, bo i nie owalkę tu chodzi..

  18. #58

    Domyślnie

    Byłem u dystrybutora w sprawie montażu warstwowego i sprzedawca zaczął mi usilnie uświadamiać że taki montaż nie nadaje się do starego budownictwa ? Obawiam się że chyba to ich przerasta.
    Ostatnio edytowane przez darektech ; 06-08-2012 o 19:25

  19. #59

    Domyślnie

    Pomocy teraz już nie wiem co zrobić zamówiłem okna (kredyt) montaż podstawowy. Wczoraj byłem się dowiedzieć o montaż warstwowy wyliczyli mi koszty dzisiaj idę zapłacić a oni mówią że nie podejmą się montażu warstwowego w starym budownictwie. Proszę doradźcie mi co teraz mogę zrobić ?

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał darektech Zobacz post
    Pomocy teraz już nie wiem co zrobić zamówiłem okna (kredyt) montaż podstawowy. Wczoraj byłem się dowiedzieć o montaż warstwowy wyliczyli mi koszty dzisiaj idę zapłacić a oni mówią że nie podejmą się montażu warstwowego w starym budownictwie. Proszę doradźcie mi co teraz mogę zrobić ?
    Zrezygnować? Prawdopodobnie panowie nie mają pojęcia o montazu warstwowym, a zapewne przeraża ich, że bedą musieli wyrównać ościeże i naprawić tynki. Najrozsądniej byłoby chyba namówić ich, żeby sam montaż zlecili podwykonawcy, który się na tym zna. Akurat w okolicach Bydgoszczy są sprawdzone ekipy. pzdr

Strona 3 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony