dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 18
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 355

Temat: MAŁY, TANI ale własny - w poszukiwaniu projektów bardzo tanich w budowie

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

Domyślnie

Bo ci nikt nie odpowie. Fachowcy to raz a materiały to dwa. Trzy to czas.
    Na fachowcach zaoszczędzisz, jeżeli sam zrobisz dużo. Ja miałam taniego murarza. Co z tego? Najwięcej kosztował mnie dach, bo taniego dekarza w okolicy znaleźć się nie dało. No i bałam się, bo jak mury schrzani, to najwyżej będą krzywe, a jak dach, to cieknie a remont potem kosztuje dwa razy tyle. Okna też najtaniej się nie da, bo jak kiepskie będą to będzie ciekło, wiało itd. warunki gruntowe - czasem niestety najdroższe okazują się fundamenty. Przyłącza... możesz sobie szpadlem kopać, ale do gazu musi być firma. Do prądu ktoś z uprawnieniami. U mnie same przyłącza kosztowały koło 30 tyś na zewnątrz, a jeszcze wewnątrz.To są koszta niezależne od wielkości domu. I tak naprawdę, to nie wielkość domu robi niską cenę a wkład własnej pracy. Rożnica w ilości materiałów to pikuś, jest dużo rzeczy, które i tak musisz zrobić lub zapłacić, czy dom 40 czy 140 m. I pod to kupuj projekt. Choćby taki szczegół- dom parterowy nie musi mieć stropu. A wewnątrz regipsy podpięte do jętek i ocieplenie poddasza nieużytkowego zrobisz sobie sam. Ocieplenie zewnętrzne... w parterowym da się samemu styropian przykleić, w piętrowym trudniej.
    Czas... In taniej tym dłużej. Trzeba fachowca niskobudżetowego wydłubać, znaleźć tanie materiały, promocje, przeceny. To trwa, albo jesteś na budowie i pomagasz i pilnujesz (szczególnie "fachowca") albo szukasz materiałów. Dwa etaty potrzebne, wierz mi. Albo przestoje, przestoje...

cena? Ja budowałam za 320 tyś. Dom 125 m. Duuużo pracy własnej, praktycznie prawie całe wykończenie. Ale szybko - pół roku budowy. I za pospiech płaciłam często drożej. Gdybym przeciągała, szukała, sama kopała rowy (zamiast koparki- mąż) to może bym zeszła niżej. To cena z podłogami, tynkami, kranami itd. Bez mebli. Jak miało by być taniej, to już by trzeba samemu elektrykę kłaść, centralne dłubać, wodę, tynki, ocieplenie zewnętrzne, regipsy na poddaszu. To są prace, z których można zejść jeszcze w moich kosztach ze 20 tyś. Można jeszcze dać papę na dach zamiast dachówki. Więcej oszczędności nie widzę.

zobacz sobie mój dziennik - post 158 na 4 str. specjalnie podałam łączne koszty budowy dla pytających.
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 24-08-2013 o 20:37

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

54

Domyślnie

Cytat Napisał implozer Zobacz post
    Widzę, że na tym forum trudno spotkać kompetentną osobę, która rzeczowo odpowie na postawione pytanie.

A może pytanie jest tak głupie, że nie da się na nie odpowiedzieć?
    Jesli nikt nie budował tego domu w twojej najbliższej okolicy, to żadna odpowiedź nie będzie precyzyjna, bo koszty robocizny i materiałów są różne w różnych częściach kraju.

Zapłać facetowi od kosztorysów to ci zrobi wycenę w oparciu o cenniki SECOCENBUD. Tutaj nikt za free tego za ciebie nie zrobi.
    Mam wątek w dziale "Ogłoszenia drobne"

Elfir stawia klocka - dziennik
    Komentarze

3. Pytania o przyszłość, czyli jak będziemy budowali domy za kilka lat Zmiany w projekcie. Podcień lub wyższa ścianka kolankowa Jak kupić działkę budowlaną. Wybór posesji Ziemia na sprzedaż. Zakup działki budowlanej. Formalności
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

9

Domyślnie

Nasz domek ma 87 metrów - projekt indywidualny. Przy małym domku bardziej potrzebny projekt na miarę moim zdaniem. Żadnego garażu w bryle, tylko wiata na zgłoszenie. Pom tech 12 m kw na najpotrzebniejsze rzeczy. My budujemy energooszczędnyna płycie fundamentowej i ssz max 80 tys - bez robocizny. Projekt: 10 000. Buduj domz dachem bez okapu zaoszczędzisz sporo - to 30% powierzchni dachu mniej. Buduj energooszczędny -zaoszczędzisz na c.o. Schody? Dwa kątowniki stalowe malowane proszkowo i 15 stopni bukowych koszt max 3000 zł. Ale trzeba umieć coś przyspawać i dokręcić. No to już bez przesady. Z doświadczenia naszej budowy - dom z poddaszem super pomysł - no dach który ma 95 m kw mówi to samo za siebie ;]
    Zapraszam na bloga o minimaliźmie: http://plusultraminimalism.blogspot.com/

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    muratorkaaa89

Kod pocztowy
    44-200

Domyślnie Bardzo mały domek - dla jednej osoby, skromny

Dzień dobry
    Jestem tutaj pierwszy raz. Chciałabym poprosić o pomoc w związku z moim pomysłem dot. budowy domu.
    Nie wchodząc w szczegóły: Nie chcę kupować mieszkania w bloku, po prostu to nie dla mnie. Wynajmować też nie ma sensu, nie chcę się męczyć. No i wpadłam na pomysł, żeby postawić sobie mały domek. Mam swoją działkę (na 99% można na niej budować, tutaj musiałabym dopytać bo nigdy się tym nie interesowałam na poważnie). Jeżeli w bloku miałabym wynająć 20-30m kawalerkę, to dlaczego nie postawić takiego domku?
    Bliska mi osoba twierdzi, że ten pomysł jest absurdalny i bardzo mi to odradza...
    Czy moglibyście mi napisać, jakie są koszty budowy takiego małego domku? Wolałabym dom murowany, z cegieł (jakoś nie mam zaufania do takich z drewna). Chodzi mi o koszt całkowity domu do zamieszkania - tzn. do stanu, gdzie wystarczy wnieść ,meble, kupić kabinę prysznicową, itp.

Z góry dziękuję.

Dodam, że myślę o takim domu (zdjęcie - Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wtmarzony dom 2.jpg
Wyświetleń:	345
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	210161), a nie np. o kontenerze

Domyślnie

Mały domek to 60-100m,nie da się postawić mniejszego bo to będzie wyglądać jak altanka.200tys napewno ci wystarczy na całość.Jak masz działkę to nawet się nie zastanawiaj.

ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Kod pocztowy
    64-920
    2

Domyślnie

Da się postawić mniejszy z całą pewnością - jeśli Ci nie będzie przeszkadzało, że wygląda jak altanka A na poważnie - będzie taki trochę jak dla krasnoludków, ale myślę, że może być bardzo urokliwy W tej sytuacji sensowny byłby metraż około 50m2 - mniej chyba nie warto, mury zjedzą dużą część powierzchni zabudowy. Zresztą w domku nie do końca jest tak samo jak w mieszkaniu - w bloku ma się na ogół piwnicę czy inną komórkę lokatorską, czy jeszcze coś podobnego - w domku jest potrzebne pomieszczenie gospodarcze, kotłownia choćby.
    Pomysł jest fajny, ja kibicuję. Myślę, że 150 tys jest zupełnie realną kwotą.
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic

Domyślnie

gdybym tak z mojego pierwotnego projektu odciął piętro to:
    kuchnia-10m2
    salon z jadalnią-22m2
    sypialnia z małą garderobą-14m2
    garderoba,składzik-6m2
    łazienka- 5m2
    hol-7m2
    razem 64m2

i powiem ci że całkiem wygodnie można zamieszkać
    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Kod pocztowy
    41-400

Domyślnie

50-60m2 to buduj w szkielecie drewnianym posadowionym na palach. Będzie tanio i szybko. A co do trwałości to na Śląsku jest masa fińskich domków z lat 50-tych XX wieku. Stoją do tej pory a budowane były z myślą o 10-20 latach użytkowania.

Domyślnie

koszty w takim układzie jak podałem przybliżone:

stan SSO -60 k
    dach z ociepleniem -24 k
    okna z roletami -8 k
    tynki -5 k
    wylewki -4 k
    ocieplenie -15 k
    elektryka - 9 k
    kanaliza,woda -7 k
    ogrzewanie jak dobrze ocieplony dom to elektryczne - 4 k
    wentylacja - 3 k
    kuchnia wyposażenie - 10 k
    łazienka z wyposażeniem - 6 k
    podłogi i malowanie to już wg. widzimisię tak jak zresztą wszystko

wg.mnie 200 k to spokojnie do zamieszkania z meblami na gotowo.
    Z umiarem włącznie.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Värmepumpsägare

Domyślnie

Tez mysle ze domek 60-75m2 moze wyjsc b. fajny.
    Jak zaprojektujesz wnetrze " otwarcie" przestrzennie to ogrzejesz Pompa Ciepla za 5000:- spokojnie, zamiast bezposrednim pradem... A latem bedziesz miala komfort klimatyzacji.
    Pamietaj tez o pomieszczeniu gospodarczym...
    Powodzenia

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

54

Domyślnie

Maly domek i pompa ciepła? Bez jaj - wbijanie gwoździ kafarem. Sama pompa nie nagrzeje, potrzebna jeszcze wodna instalacja c.o. A to da o wiele więcej niż 5 tyś.

W tak małym domku ma sens nie-centralne elektryczne lub powietrzne - włącza się grzejnik akurat tam, gdzie się siedzi.

Komentarze

Elfir

54

Domyślnie

Co do przedstawionego obrazka domku - to jest dom mały i drogi.
    Architekt był do dupy.

Jesli projektuje się mały dom, to wiadomo, że taki projekt wybierają osoby niezamożne. A więc koszt budowy powienen być jak najniższy.
    To co tam robi czterospadowy dach z gankiem dwuspadowym podparty kolumienkami i dwa wielkie murowane kominy?

Mój dom planuję zbudowac poniżej 300 tyś a ma powierzchnię 150 m2 i jest budowany w wysokim standarcie energetycznym.

Komentarze

Domyślnie

za całość? do zamieszkania?
    Z umiarem włącznie.

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    34

Domyślnie

A ja bym się nie przejmowała tym, że ktoś powie "altanka" albo "kurnik".
    Fakt, że budując dom w ogóle, cena metra kwadratowego dla malutkiego budynku jest stosunkowo wysoka, ale to ma być dom dla jednej osoby. Parter mojego domu ma 75m2 i moim zdaniem byłby wystarczający nawet dla rodziny 2+2 dopóki dzieci nie podrosną.
    Wybrałabym coś w stylu projektu z42, albo zleciła projekt indywidualny.

Plan prostokąta, cztery otwory, fajny tarasik, wiązary, sufit podwieszany. Ogrzewanie elektryczne (docieplić, żeby było cieplutko jak w uchu - ze 20cm styro na ściany, nad sufitem ze 40cm wełny), do tego można ale nie trzeba dodać wspomaganie kominkiem albo kozą.
    Kuchnię zrobiłabym całkowicie otwartą, odgraniczoną od części wypoczynkowej wyspą albo stołem jadalnym. Przy wejściu po prawej stronie dodałabym szafę.

Domek w wersji dobrze docieplonej, wraz z przyłączami, wykończony, z wyposażeniem łazienki i kuchni uważam, że można pobudować do 3 tysięcy za m2, czyli do 120 tysięcy. Może uda się taniej, ale to już zależy od wielu szczegółów materiałowo-technicznych, zdolności negocjacyjnych i kosztów robocizny.

Takiego domku nie stawiałabym na środku działki, tylko raczej z boku - w razie jakichś większych planów budowlanych albo sprzedaży nieruchomości można go "przekwalifikować" na domek gościnny.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Elfir

54

Domyślnie

Cytat Napisał qubic Zobacz post
    za całość? do zamieszkania?
    Stan deweloperski, biały montaż i podstawowe wyposażenie kuchni. Być może podłogi na gotowo.

Komentarze

Elfir

54

Domyślnie

Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Wybrałabym coś w stylu projektu z42, albo zleciła projekt indywidualny.
    To jest kolejny przykład projektu, w którym architekt nie rozumie idei małego, taniego domu.
    Dom nie musi mieć małej powierzchni by być tani.
    Kominek + kominek zewnętrzny - ma sens, jeśli to jest domek letniskowy dla średnio zamożnego klienta. Ale nie ma sensu dla klienta, który liczy każdą złotówkę.
    Piec gazowy z kominem. Takie maleństwo można ogrzać piecem poniżej 21 kW, czyli komin wychodzi przez ścianę! Pomojam sens w ogole prowadzenia instalacji gazowej do takiego maleństwa.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-09-2013 o 11:39

Komentarze

Domyślnie

Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Maly domek i pompa ciepła? Bez jaj - wbijanie gwoździ kafarem. Sama pompa nie nagrzeje, potrzebna jeszcze wodna instalacja c.o. A to da o wiele więcej niż 5 tyś.

W tak małym domku ma sens nie-centralne elektryczne lub powietrzne - włącza się grzejnik akurat tam, gdzie się siedzi.
    A to wiesz z doswiadczenia... I wszystkie domy korzystajsce z tej formy ogrzewania, sprawdzajacej sie, klamia...

Domyślnie

Oczywiscie mozesz moj wpis zmoderowac... Twierdzac ze klamie gdyz Ty wiesz ze musi byc CO wodne i PC P/P sie nie nadaje.

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    34

Domyślnie

Mam wrażenie Elfir, że czytałaś post tylko do obrazka.
    Gotowe projekty malutkich domów niestety są zwykle wzbogacone różnymi "kwiatami", które powodują gwałtowny wzrost kosztów budowy, dlatego napisałam o opcji indywidualnego projektu, ewentualnie o elektrycznym ogrzewaniu zetki. Zgadzam się z tym, że zewnętrzne palenisko to już zbędny i drogi bajer, ale też chyba najłatwiejszy do zlikwidowania w ramach adaptacji.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Elfir

54

Domyślnie

Mowa jest o małym domku a nie jakimkolwiek domku.
    Mnie nie obchodzi jaki sposób wybierze sobie ktoś do ogrzewania 200 m2.
    W przeciwieństwie do lobby PC nie żyję ze sprzedazy i montażu pomp i nie mam żadnego preferowanego systemu ogrzewania. Nie uważam, że jest jeden cudowny system ogrzewania, który dałby się zastosować uniwersalnie w domach od 10 do 1100 m2. Uważam, że trzeba je dobierac indywidualnie.

Mamy pomóc wybrac najtańszy sposób na zbudowanie małego domku.
    Jesli uważasz, że rzeczywiście CAŁY system CO da się zbudować za 5 tyś. to jest to opcja do rozważania. Ale ja uwazam, że przy PC nie da się.

Komentarze

Strona 16 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia