dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 28
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 544
  1. #301
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Wszystko zależy, jaki program użytkowy najbardziej by Ci odpowiadał, jaka ma być kotłownia, ile sypialni, parter czy z poddaszem, z której strony wjazd na działkę. My do ostatecznego wyboru mieliśmy Z12, Z34, pm18 z Bauherra, Kokosza i Kokosza Eko. Ze względu na budowę bez kredytu i dużo robocizny własnej, wybraliśmy ten ostatni (nie ponosiliśmy właściwie żadnego ryzyka finansowego, bo jakby trzeba było wydać więcej, to budowa by po prostu dłużej potrwała). Nadawał się do wykańczania etapami i jest kapkę większy od swojej wersji bazowej, czyli Kokosza. W kosztorysie materiał na dach był dużo droższy, niż faktycznie wydaliśmy, ale ogólnie większość materiałów była u nas w cenie zbliżonej do podanych w kosztorysie.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  2. #302

    Domyślnie

    Jedyny zanotowany na forum dom w cenie około 200 tys. PLN bez pracy własnej to ten
    http://projekty.muratordom.pl/projek...x=22&y=15&nr=0

    Tutaj o nim poczytaj

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...�d-Murator-M72

  3. #303

  4. #304
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Zielony ogród z Muratora dało sie wybudować za ok. 220tys. w 2009 roku, bez wkładu pracy własnej (3 ekipy plus zakupy w opcji z montażem), z betonu komórkowego, materiały wykończeniowe mogły być przynajmniej o 15 tys.tańsze, ale za to instalacja grzewcza najtańsza z mozliwych - elektryczna. Robocizna w moim regionie nie jest tak droga jak np. w Warszawie, ale tez nie najtańsza.
    I masz racje - podstawą do zmieszczenia się w budżecie nie sa jakieś oszczędności w trakcie budowy (z g...a bata nie ukręcisz), tylko wybór projektu.

  5. #305
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    basia z b.

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-827
    Posty
    28

    Domyślnie

    Znalazłam dwa ciekawe domy zx17 i z182. Drewniane elementy nadają im nowoczesny wygląd. Są nieduże, ale dzięki prostej konstrukcji tanie w budowie.

  6. #306
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Ogólnie tak - bryła dość prosta, ale zmieszczenie się w 200 tysiącach dla Zx17 raczej mało prawdopodobne, a Z182 niemożliwe zupełnie, bo szacunkowy kosztorys netto ma na 374 tysiące. No i pozostaje jeszcze kwestia rozkładu pomieszczeń, bo jest zupełnie inaczej w obu projektach - pierwszy ma strefę wejściową w sąsiedztwie sypialni, a część dzienną oddaloną od wejścia, a drugi dokładnie odwrotnie.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  7. #307

    Domyślnie

    np. parterowy, powierzchni aok111m2, bez garażu, jest podany kosztorys

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/anatol/index.php

  8. #308
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    projekt indywidualny wyjdzie taniej w budowie.
    zaznaczysz architektowi/konstruktorowi pod jakie materiały ma liczyć,

    w projektach "gotowych" jest często zdecydowanie przegięte z więźbą, ilością słupów i podciągów (Stal).

  9. #309

    Domyślnie

    Super, dzięki wszystkim za info!

  10. #310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W indywidualnych projektach też jest przegięcie ze stalą - konstruktor zaprojektował mi bunkier z żelbetu :/

    Właśnie buduję prosty dom, który w zamierzeniu ma się zmieścić do stanu deweloperskiego (plus ceramika i sanitariaty na parterze) w 220 tyś. zł

  11. #311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w pierwszym zlikwidowałabym wykusz i kominek - to jeszcze bardziej obniżyłoby koszty.
    A w drugim wycięłabym garaż - to też obniży koszt budowy.

  12. #312

    Domyślnie

    @Jacob Arannia
    km-636 bardzo fajny. Dziękuję, bo nie znałem tej strony.

    @Elfir
    Dla mnie wykusz też do likwidacji (efekty wizualne są dla mnie mniej ważne), ale kominek raczej bym zostawił. Pytanie ile przez taki kominek musiałbym więcej wydać?

  13. #313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Komin - ok 5 tys, wkład ok 5-10 tyś i obudowa - od 2 tys wzwyż.
    To jeden z powodów dla którego nie planowałam kominka u siebie. W tej cenie mam wentylacje mechaniczną z rekuperacją, co dla mnie było wyższym priorytetem.

    Poza tym zobacz ile komin i kominek zajmują cennego miejsca - jeśli już muszą być to może koza w takim małym pokoju?

    W tym drugim projekcie, jak obetniesz wykusz, będziesz miał problem by wstawić stół większy niż na 4 osoby - bo będziesz musiał przesunąć go bardziej na środek pokoju (teraz zajmuje wykusz) - a za duży stół uniemożliw swobodne wejście do kuchni. za to kuchnia fajna - duża i przestronna.
    Ale w wiatrołapie nie zmiesci się szafa.
    Heh - można poszerzyć dom o wielkość wykuszu i staje się bardziej ustawny.

    Mnie martwi fakt, że w tym projekcie parterówki nie ma z wielu ścian nośnych - z jeden strony ułatwia aranżację, ale z drugiej podraża budowę stropu o dużej rozpiętości.

  14. #314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Komin - ok 5 tys, wkład ok 5-10 tyś i obudowa - od 2 tys wzwyż.
    Co to za komin i co to za wkład, że tyle kosztują. Wkład na pewno można kupić o wiele taniej, może nie będzie z górnej półki, ale też spełni swoją funkcję, może mniej efektywnie, ale jak cały dom ma być niskobudżetowy, to i kominek raczej też nie za prawie 20tys. Wkłady zaczynają się już od 900PLN (np. w Leroy Merlin czy Castorama) Obudowę - można zrobić samemu po przeczytaniu pewnych instrukcji, często dołączanych do wkładów.
    Pytanie więc - po co straszyć inwestora, skoro kominek to w tej chwili bardzo dobre i tanie źródło energii cieplnej.
    Do do kominów, mnie komin systemowy schiedel (najdroższy jaki jest na rynku), do domu o pełnych 2 kondygnacjach (łącznie 8m komina) kosztował 3600zł (06.2011). Inwestor chce budować dom parterowy, więc komina będzie 2/3 tego co u mnie. Plus można wybrać nieco tańsze, a wcale nie koniecznie gorsze rozwiązania (choćby PLEWA), co oznacza, że komin wyjdzie +- 2 tys.
    Razem: Komin 2tys + wkład powiedzmy 2,5 tys, + obudowa 1 tys = 5,5tys.

  15. #315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Opierałam sie na kosztach podanych przez forumowiczów a opublikowanych w "Muratorze".

    PS - a doprowadzenie powietrza z zewnątrz?

  16. #316

    Domyślnie

    Kosztorys homecactusa znacznie bardziej mi się podoba

  17. #317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jest fajny, o ile wszystko zrobisz sam.

  18. #318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kolejny kosztorys z Muratora (wątek o domku Cronin):

    BTW kominek - mój kosztował tak:
    - system kominowy jakieś 1,5
    - cegła +murowanie koło 2
    - wkład 3,5
    - obudowa promocja z LM 1,2
    - robocizna i rozne pierdoły ze 2,5-3,5
    czyli coś koło 12tysi do tego 1,5 za DGP ale to nieobowiązkowe.

  19. #319
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    maxus79

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    309

    Domyślnie maly domek systemem gospodarczym

    witam chcialbym zapytac fachowcow czy jest mozliwe wybudowanie malego domku w stanie surowym systemem gospodarczym takiego ( jak w linku mniej wiecej prostego w budowie ) do kwoty 50 tys zl z znajomym murarzem

    a moze jest jakis jeszcze tanszy domek ?

    stan surowy otwarty

    http://projekty.muratordom.pl/z-podd...1,1,2.htm?nr=5
    lub
    http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcj...74&w=t&id_d=72
    mieszkam na slasku okolice bielska bialej
    z gory dziekuje ,pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez maxus79 ; 12-11-2011 o 17:26

  20. #320

    Domyślnie

    koszt materiałów to ok 70-90tyś w zależności od upustów w hurtowniach.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

Strona 16 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony