dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 28
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 544
  1. #361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    70 metrów i 2 kondygnacje ?

    Schody zjedzą dom

  2. #362
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    W mim 80 m (dwie kondygnacje) były niejadalne...Fakt, dość niewygodne...

    Najlepszy dom na świecie! Do dziś nie mogę odżałować, że zbudowałem większy...

  3. #363
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    http://www.mgprojekt.com.pl/zosia .Taki dom wg pracowni 152tys netto i jak już pisałem w innym poście, systemem mocno gospodarczym powinno dać się uzyskać tę sumę brutto. Przyjmujemy 2tys/m2 zakładając sporo pracy własnej. Niektórzy budując samemu schodzą z kosztami do ok.1500/m2
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  4. #364
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    implozer

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    70 metrów i 2 kondygnacje ?

    Schody zjedzą dom

    Schody będą troszkę większe od takich jak na strych. Czyli zajmą jakieś 1,5 metra kwadratowego.

  5. #365
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Znowu dwa kominy...
    Kotłownia mala, więc i tak tylko na gaz lub pc, to co za problem komin przez ściane puścić.

  6. #366
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    http://www.mgprojekt.com.pl/zosia .Taki dom wg pracowni 152tys netto i jak już pisałem w innym poście, systemem mocno gospodarczym powinno dać się uzyskać tę sumę brutto. Przyjmujemy 2tys/m2 zakładając sporo pracy własnej. Niektórzy budując samemu schodzą z kosztami do ok.1500/m2
    Ten projekt to 70 m2 ale w parterze. Czyli zamiast 25 mb fundamentów, trzeba zrobić 35 mb. Potrzeba więcej pełnego muru, więcej dachu. Taki domek z użytkowym poddaszem powinien być jednak tańszy mimo schodów. Ja schody akurat sam wydłubałem.

    Na korzyść Zosi bardzo zdecydowanie przemawia komfort, do jakich zaliczam poruszanie się na jednym poziomie i strych, który doskonale (tradycyjnie!) izoluje nas od warunków zewnętrznych. Żadna bida konstrukcja typu adaptacja poddasza nie załatwi problemu przegrzewania góry latem w słoneczne dni. Szczególnie z oknami dachowymi (kolejny bida pomysł). Budując jeszcze raz takie cóś, okna dachowe zastąpiłbym zwykłymi w szczytach budynku.

  7. #367
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    implozer

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Chodzi mi na przykład o taki domek: http://www.domywstylu.pl/projekt-dom...p#projekt_opis
    ile w małopolsce zapłącę za stan surowy z dachem? Na tej stronie pisze, że systemem gospodarczym to 87tyś zł. Czy można tak przyjąć? Czy raczej będzie mniej czy więcej?
    Ostatnio edytowane przez implozer ; 23-08-2013 o 15:25

  8. #368
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał implozer Zobacz post
    Chodzi mi na przykład o taki domek: http://www.domywstylu.pl/projekt-dom...p#projekt_opis
    ile w małopolsce zapłącę za stan surowy z dachem? Na tej stronie pisze, że systemem gospodarczym to 87tyś zł. Czy można w to wierzyć? Czy będzie mniej czy więcej?
    To już raczej nie kwestia wiary, tylko różnych takich...

    U mnie wstępny kosztorys zakładał kopanie fundamentów dwa dni przez dwóch ludzi od rana do nocy. Z kumplem wykopaliśmy to w 5 godzin, bo był żółciutki piaseczek - bajka! Ale jak założysz kopanie w 5 godzin, a trafisz na glinę, to z bajki będzie horrorek...

    I tak po kolei, gdy się mury pną do góry. Raz wtopisz, drugi raz zyskasz. Raz Ty kogoś, innym razem ktoś Ciebie...jak mawiają handlarze aut...

  9. #369
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał implozer Zobacz post
    Schody będą troszkę większe od takich jak na strych. Czyli zajmą jakieś 1,5 metra kwadratowego.
    Życzę zdrowia - szczególnie zdrowych stawów - szczególnie kolanowego i skokowego

  10. #370
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    implozer

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Widzę, że na tym forum trudno spotkać kompetentną osobę, która rzeczowo odpowie na postawione pytanie.

  11. #371
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał implozer Zobacz post
    Chodzi mi na przykład o taki domek: http://www.domywstylu.pl/projekt-dom...p#projekt_opis
    ile w małopolsce zapłącę za stan surowy z dachem? Na tej stronie pisze, że systemem gospodarczym to 87tyś zł. Czy można tak przyjąć? Czy raczej będzie mniej czy więcej?
    Za SSO mojego domu zapłaciłem pi razy oko 90tys razem z robocizną. Myślę, że ta cena jest jak najbardziej realna. Moi dwaj murarze wzięli 120zl/m2 pow. całkowitej i 20zł/m2 pokrycie dachu blachodachówką (ponad 250 m2). W sumie 21400 za dom o pow. całkowitej 140m2. Wyceny za SSO zaczynały się od 21tys do prawie 50tys . Jak widać niektórym padło na mózg, 50 tysiaków za 2 miesiące spokojnej pracy dla dwóch ludzi.Ten domek jest niewielki, znajdź miejscowego murarza z pomagierem, niech wycenią robotę, materiały łatwo policzysz z zestawienia materiałów na stronce projektu (gotowiec już jest) i będziesz miał prawie pełny obraz sytuacji . Nie denerwuj się, czasami trzeba przełknąć błyskotliwe "porady".
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  12. #372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Bo ci nikt nie odpowie. Fachowcy to raz a materiały to dwa. Trzy to czas.
    Na fachowcach zaoszczędzisz, jeżeli sam zrobisz dużo. Ja miałam taniego murarza. Co z tego? Najwięcej kosztował mnie dach, bo taniego dekarza w okolicy znaleźć się nie dało. No i bałam się, bo jak mury schrzani, to najwyżej będą krzywe, a jak dach, to cieknie a remont potem kosztuje dwa razy tyle. Okna też najtaniej się nie da, bo jak kiepskie będą to będzie ciekło, wiało itd. warunki gruntowe - czasem niestety najdroższe okazują się fundamenty. Przyłącza... możesz sobie szpadlem kopać, ale do gazu musi być firma. Do prądu ktoś z uprawnieniami. U mnie same przyłącza kosztowały koło 30 tyś na zewnątrz, a jeszcze wewnątrz.To są koszta niezależne od wielkości domu. I tak naprawdę, to nie wielkość domu robi niską cenę a wkład własnej pracy. Rożnica w ilości materiałów to pikuś, jest dużo rzeczy, które i tak musisz zrobić lub zapłacić, czy dom 40 czy 140 m. I pod to kupuj projekt. Choćby taki szczegół- dom parterowy nie musi mieć stropu. A wewnątrz regipsy podpięte do jętek i ocieplenie poddasza nieużytkowego zrobisz sobie sam. Ocieplenie zewnętrzne... w parterowym da się samemu styropian przykleić, w piętrowym trudniej.
    Czas... In taniej tym dłużej. Trzeba fachowca niskobudżetowego wydłubać, znaleźć tanie materiały, promocje, przeceny. To trwa, albo jesteś na budowie i pomagasz i pilnujesz (szczególnie "fachowca") albo szukasz materiałów. Dwa etaty potrzebne, wierz mi. Albo przestoje, przestoje...

    cena? Ja budowałam za 320 tyś. Dom 125 m. Duuużo pracy własnej, praktycznie prawie całe wykończenie. Ale szybko - pół roku budowy. I za pospiech płaciłam często drożej. Gdybym przeciągała, szukała, sama kopała rowy (zamiast koparki- mąż) to może bym zeszła niżej. To cena z podłogami, tynkami, kranami itd. Bez mebli. Jak miało by być taniej, to już by trzeba samemu elektrykę kłaść, centralne dłubać, wodę, tynki, ocieplenie zewnętrzne, regipsy na poddaszu. To są prace, z których można zejść jeszcze w moich kosztach ze 20 tyś. Można jeszcze dać papę na dach zamiast dachówki. Więcej oszczędności nie widzę.

    zobacz sobie mój dziennik - post 158 na 4 str. specjalnie podałam łączne koszty budowy dla pytających.
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 24-08-2013 o 21:37

  13. #373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał implozer Zobacz post
    Widzę, że na tym forum trudno spotkać kompetentną osobę, która rzeczowo odpowie na postawione pytanie.

    A może pytanie jest tak głupie, że nie da się na nie odpowiedzieć?
    Jesli nikt nie budował tego domu w twojej najbliższej okolicy, to żadna odpowiedź nie będzie precyzyjna, bo koszty robocizny i materiałów są różne w różnych częściach kraju.

    Zapłać facetowi od kosztorysów to ci zrobi wycenę w oparciu o cenniki SECOCENBUD. Tutaj nikt za free tego za ciebie nie zrobi.

  14. #374
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nasz domek ma 87 metrów - projekt indywidualny. Przy małym domku bardziej potrzebny projekt na miarę moim zdaniem. Żadnego garażu w bryle, tylko wiata na zgłoszenie. Pom tech 12 m kw na najpotrzebniejsze rzeczy. My budujemy energooszczędnyna płycie fundamentowej i ssz max 80 tys - bez robocizny. Projekt: 10 000. Buduj domz dachem bez okapu zaoszczędzisz sporo - to 30% powierzchni dachu mniej. Buduj energooszczędny -zaoszczędzisz na c.o. Schody? Dwa kątowniki stalowe malowane proszkowo i 15 stopni bukowych koszt max 3000 zł. Ale trzeba umieć coś przyspawać i dokręcić. No to już bez przesady. Z doświadczenia naszej budowy - dom z poddaszem super pomysł - no dach który ma 95 m kw mówi to samo za siebie ;]

  15. #375
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    muratorkaaa89

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    1

    Domyślnie Bardzo mały domek - dla jednej osoby, skromny

    Dzień dobry
    Jestem tutaj pierwszy raz. Chciałabym poprosić o pomoc w związku z moim pomysłem dot. budowy domu.
    Nie wchodząc w szczegóły: Nie chcę kupować mieszkania w bloku, po prostu to nie dla mnie. Wynajmować też nie ma sensu, nie chcę się męczyć. No i wpadłam na pomysł, żeby postawić sobie mały domek. Mam swoją działkę (na 99% można na niej budować, tutaj musiałabym dopytać bo nigdy się tym nie interesowałam na poważnie). Jeżeli w bloku miałabym wynająć 20-30m kawalerkę, to dlaczego nie postawić takiego domku?
    Bliska mi osoba twierdzi, że ten pomysł jest absurdalny i bardzo mi to odradza...
    Czy moglibyście mi napisać, jakie są koszty budowy takiego małego domku? Wolałabym dom murowany, z cegieł (jakoś nie mam zaufania do takich z drewna). Chodzi mi o koszt całkowity domu do zamieszkania - tzn. do stanu, gdzie wystarczy wnieść ,meble, kupić kabinę prysznicową, itp.

    Z góry dziękuję.

    Dodam, że myślę o takim domu (zdjęcie - Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wtmarzony dom 2.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	210161), a nie np. o kontenerze

  16. #376

    Domyślnie

    Mały domek to 60-100m,nie da się postawić mniejszego bo to będzie wyglądać jak altanka.200tys napewno ci wystarczy na całość.Jak masz działkę to nawet się nie zastanawiaj.

  17. #377
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Da się postawić mniejszy z całą pewnością - jeśli Ci nie będzie przeszkadzało, że wygląda jak altanka A na poważnie - będzie taki trochę jak dla krasnoludków, ale myślę, że może być bardzo urokliwy W tej sytuacji sensowny byłby metraż około 50m2 - mniej chyba nie warto, mury zjedzą dużą część powierzchni zabudowy. Zresztą w domku nie do końca jest tak samo jak w mieszkaniu - w bloku ma się na ogół piwnicę czy inną komórkę lokatorską, czy jeszcze coś podobnego - w domku jest potrzebne pomieszczenie gospodarcze, kotłownia choćby.
    Pomysł jest fajny, ja kibicuję. Myślę, że 150 tys jest zupełnie realną kwotą.
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  18. #378
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    gdybym tak z mojego pierwotnego projektu odciął piętro to:
    kuchnia-10m2
    salon z jadalnią-22m2
    sypialnia z małą garderobą-14m2
    garderoba,składzik-6m2
    łazienka- 5m2
    hol-7m2
    razem 64m2

    i powiem ci że całkiem wygodnie można zamieszkać
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  19. #379
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    50-60m2 to buduj w szkielecie drewnianym posadowionym na palach. Będzie tanio i szybko. A co do trwałości to na Śląsku jest masa fińskich domków z lat 50-tych XX wieku. Stoją do tej pory a budowane były z myślą o 10-20 latach użytkowania.

  20. #380
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    koszty w takim układzie jak podałem przybliżone:

    stan SSO -60 k
    dach z ociepleniem -24 k
    okna z roletami -8 k
    tynki -5 k
    wylewki -4 k
    ocieplenie -15 k
    elektryka - 9 k
    kanaliza,woda -7 k
    ogrzewanie jak dobrze ocieplony dom to elektryczne - 4 k
    wentylacja - 3 k
    kuchnia wyposażenie - 10 k
    łazienka z wyposażeniem - 6 k
    podłogi i malowanie to już wg. widzimisię tak jak zresztą wszystko

    wg.mnie 200 k to spokojnie do zamieszkania z meblami na gotowo.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

Strona 19 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony