dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 188
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asiamark

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1

    Domyślnie projekt DOM NA MEDAL pracownia MG PROJEKT

    Czy Ktos zna ten projekt? [/b]

  2. #2

    Domyślnie

    Witam w klubie
    Kupiliście już czy zamierzacie?
    Jak masz jakieś pytania pisz na pw.
    Najlepszy strzal to strzal w 10-tkę

  3. #3

    Domyślnie dom na medal

    witam!

    ja również zakupiłam ten projekt, wprowadzę w nimtylko kilka zmian

  4. #4

    Domyślnie dom na medal z MG-Projekt

    proszę napiszcie co o tym domku sądzicie a może już ktoś go wybudował i podzieli sie ze mną swoim doświadczeniem pozdrawiam Ania

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/domnamedal2/index.php

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar INWESTORKA71
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Domek naprawdę fajny Ogólnie podobają mi się projekty Pana Gąsiorowskiego
    sama ,buduję domek w/g jego biura "Komfortowy"
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki serdecznie też nam się z mężem wydaje że ten projekt jest bardzo fajny.Jedyny problem z jakim boryka się mój mąż to kwestia skosów na poddaszu.Mianowicie boimy się że na poddaszu jest skos na skosie jakoś nie mamy wyopbraźni jak to wygląda patrząc na projekt.Pociesza mnie jednak fakt że w opisie domku jest napisane " z minimalnymi skosami" pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki serdecznie właśnie chcemy z mężem podnieść trochę poddasze tak żeby było bardziej funkcjonalnie no i zastanawiamy się także nad małą piwnicą a to dlatego żę mamy mały domek w górach i zakładaliśmy w tym roku w nim ogrzewanie mianowicie piec na ekogroszek i trochę się przeraziliśmy że właśnie w tym projekcie kotłownia jest zaraz przy wejściu (na naszej działce nie ma gazu więc szukamy alternatywnego ogrzewania)nie chcemy żeby cały brud z kotłowni nam wchodził do domu więc albo zrobimy piwnicę albo wydłużymy garaż i zrobimy za nim kotłonię.Natomiast w miejscu kotłowni chcemy mieć garderobę
    Co do domu parterowego to raczej nie chcemy tzn ja nie chce bo bardziej podobają mi się z poddaszem no i nasza działka nie jest tak duża.
    chcieliśmy również poszerzyć garaż tak żeby był na 2 samochody ale ktoś nam powiedział że według nowego prawa budowlanego nie wolno za zgodą sąsiada przybliżyć sie do płoty na odlegość mniejszą niż 4 metry a my mamy działkę o szerokości 22,2 metry więc odpada ale jeszcze muszę to dokładnie sprawdzić.
    Jeszcze raz dziękuję i jak zrodzą mi się jakieś wątpliwości to poproszę o radę pozdrawiamAnia

  8. #8

    Domyślnie dom na medal z MG-Projekt

    Czesc,

    Ja akurat buduje ten dom.
    Jakis czas temu tez sie o niego pytalem ale bylo male zainteresowanie (czyli zerowe )
    http://forum.muratordom.pl/dom-na-me...ht=dom%20medal

    Moze bede pierwszy, ktory go wybuduje.
    W projekcie zrezygnowalismy z dodatkowych drzwi tarasowych.
    Bedziemy miec tam okno.
    Reszta tak nam pasowala, ze nie robimy zmian.

    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Ale bomba że ktoś buduje ten domek nam on się bardzooooo podoba i też zamierzamy go budować ale dopiero w przyszłym roku, a z jakiego miasta jesteś bo my z Wrocławia i napisz proszę jak ci idzie budowa i w ogóle opisz wszystko proszę proszę proszę

    Strasznie się cieszę Pozdrawiam Ania

  10. #10

    Domyślnie

    Zaczelismy niedawno.
    Mamy zrobione dopiero lawy fundamentowe i konczymy scianki fundamentow.
    Mam nadzieje, ze do konca roku uda nam sie dom doprowadzic do stanu surowego otwartego.
    A budujemy w Gdansku.

    Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    hej Naprawdę się cieszymy z mężem że budujecie ten sam domek co my byśmy chcieli i rzyczymy wam szczerze powodzenia. Mamy także prośbę do was jakbyście mieli zdjęcia z budowy to bardzo byśmy chcieli zobaczyć jak wam idzie. My planujemy troszke więcej zmian mianowicie chcemy mieć newielką piwnice na kotłownię i spiżarkę .Niestety w naszej miejscowoście nie ma gazu i chyba będziemy palić eko groszkiem a to jest raczej brudna sprawa dlatego nie chcemy mieć kotłowni odrazu po wejściu do domu.Planujemy także wydłuzyć garaż o jakieś pomieszczenie gospodarcze, w miescu kotłowni zrobić garderobę no i chyba tkże zamienimy te okno balkonowe na normalne co by mieć pełną scianę.To są nasze plany ale jak będzie zobaczymy.Jeszcze raz rzyczymy powodzenia.Ania

  12. #12

    Domyślnie

    Zdjecia na razie nie sa imponujace jak widac na zalaczonym przykladzie.
    Fundamenty i sciany fundamentowe sa juz zakonczone. Teraz musimy je tylko zaizolowac i mozemy ciagnac dalej murowanie scian parteru.




    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    dzięki serdecznie też byśmy już chcieli być na takim etapie z niecierpliwością bęziemy czekać na kolejne zdjęcia

  14. #14

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie!

    Po długich poszukiwaniach i oczekiwaniach udało mi się znaleć temat dotyczący domu na medal. My również startujemy z tym projektem, niestety w marcu nie było jeszcze domu na medal II - chyba panowie zrobili go po moich marudzeniach ze potrzebny mi projekt taki jak faworyt tylko węższy, no i zrobili tylko ja już zakupiłam pół blizniaka i musiałam wprowadzić kilka zmian. Po pierwsze kąt nachylenia dachu - musiał być max 45 a nie 50 stopni, dodatkowo wydłużenie garażu, no i troszkę zmian kosmetycznych. W środku zamiast spiżarni bedzie szafa w wiatrołapie a wiatrołap pomniejszony kosztem kotłowni, bo na piec na ekogroszek to troszke mało miejsca. A poza tym to na górze, jeszcze nie wiem jak to wyjdzie w rzeczywistości, ale chcę zrobić przejście z łazienki do pokoju nad garazem i tam zrobić w części pralnie(tak jak w faworycie). Mam nadzieję że do końca miesiąca zalejemy fundamenty a reszta na wiosnę. Budujemy pod Krakowem

    Pozdrawiam i czekam na dalsze etapy waszych budów

  15. #15

    Domyślnie

    cześć bardzo się cieszę że powiększa się grono zwolenników tego projektu.My z mężem niestety jeszcze jesteśmy na etapie działki ,ale mam nadzieję że w następnym roku ruszymy z budową.Narazie z całego serca Wam kibicujemy i czekamy na zdjęcia waszych domków.Projekt jest naprawdę bardzo fajny zarówno z zewnątrz jak i we wnątrz,praktycznie spełnia wszystkie nasze kryteria jakie założyliliśmy przy wyborze projektu.Życzymy wam powodzenia i odzywajcie się jak tam z budową.Pozdrawiamy Ania i Piotrek

  16. #16

    Domyślnie

    Dziś mija nasz 10 rocznica ślubu i właśnie dziś rozpoczynamy budowę, wydaje mi się że to super prezent na taką okrągłą rocznicę. Jak się nauczę to postaram się wkleić jakieś zdjęcia z pierwszych prac.

  17. #17

    Domyślnie

    Cześć,

    ja też chce budować ten dom. Jutro odbieram pozwolenie na budowę i szukam ekipy do budowy. Dostałem dzisiaj pierwszą wycenę od firmy za robociznę + materiał stanu surowego otwartego z dachem (pełne deskowanie + papa bez dachówki). Wycenili mi całość na 160 tyś. Nie wiem czy to do przyjęcia czy cena jest wygórowana. Proszę o wasze opinie.

  18. #18

    Domyślnie

    king111, w kwestii wyceny to za bardzo ci nie pomogę, u nas budowa będzie w systemie gospodarczym, a żeby było taniej to ekipę ściągamy z lubelskiego gdzie właśnie zakończyli budowę domu mojego brata. Są sprawdzeni i na pewno tańsi niż w Krakowie. A co do tej wycene to myślę że nie jest ona zbyt wygórowana, bo chyba pokrywa się z wyceną w projekcie, tyle że tam nie jest ujęta robocizna, jak się ją doliczy to wyjdzie na jedno.

  19. #19

    Domyślnie

    mrog-mam pytanko, ile poszło wam bloczków na ściany fundamentowe i jaka ilość piachu do zasypania.

    Póki co to chyba najwiecej się tu rozpisuje hehe

  20. #20

    Domyślnie

    Witam
    tak czytam sobei wasze wypowiedzi i ... moge coś podpowiedzieć, dla mnei też "dom na medal" był jakas inspiracją , ale znalazłem cos jeszcze lepszego a mianowicie "faworyt" z tej samej pracowni , mozna powiedziec delikatnie wiekszy i niepotzreba wydłuzac garazu , bo tam juz jest zaprojektowane pomieszczenie technicze za garazem , a ponadto jest jeszcze kolejne pomieszczenie techniczne z wejsciem do garazu, a wyglad i układ pomeiszczeń całkiem podobny, proponuje popatrzec.

    Cytat Napisał gosto2
    hej Naprawdę się cieszymy z mężem że budujecie ten sam domek co my byśmy chcieli i rzyczymy wam szczerze powodzenia. Mamy także prośbę do was jakbyście mieli zdjęcia z budowy to bardzo byśmy chcieli zobaczyć jak wam idzie. My planujemy troszke więcej zmian mianowicie chcemy mieć newielką piwnice na kotłownię i spiżarkę .Niestety w naszej miejscowoście nie ma gazu i chyba będziemy palić eko groszkiem a to jest raczej brudna sprawa dlatego nie chcemy mieć kotłowni odrazu po wejściu do domu.Planujemy także wydłuzyć garaż o jakieś pomieszczenie gospodarcze, w miescu kotłowni zrobić garderobę no i chyba tkże zamienimy te okno balkonowe na normalne co by mieć pełną scianę.To są nasze plany ale jak będzie zobaczymy.Jeszcze raz rzyczymy powodzenia.Ania

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony