dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 28
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 544
  1. #521

    Domyślnie Jaki dom parterowy ok. 100m2 z garażem

    Witam wszystkich.

    Wiem, że idę na łatwiznę w tym momencie ale potrzebuję pomocy przy wyborze domu parterowego z garażem, z powierzchnią mieszkalną do 100m2. Interesuje mnie prosta ale jednocześnie efektywna konstrukcja z 3 pokojami, sporym salonem z aneksem kuchennym, mini kotłownią, małym pomieszczeniem gospodarczym, łazienką, osobnym wc i holem. Na początku w ogóle nie brałem garażu pod uwagę i bardzo chciałem zbudować dom w oparciu o ten projekt: http://pracownia-projekty.dom.pl/arn_mokka_ce.htm jednak moja druga połówka kategorycznie wymusiła i mnie zmianę decyzji.

    Chciałbym abyście polecili mi coś co sprawdziło się w praktyce, a nie pięknie wyglądało tylko na papierze. Cieszyłbym się jakby to nie był jakiś mega kosztowny projekt. Ogrzewanie jakie przewiduję to gaz i kominek z płaszczem wodnym. Działka o powierzchni około 1000m2 prawie w kwadracie.

    Za propozycje z góry dzięki i pozdrawiam.

  2. #522
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaki masz problem dobudować do tego projektu garaż? Nawet jest w wersji z garażem https://www.extradom.pl/projekt-domu-mokka-g1-WOF1088

  3. #523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do większości projektów dostawisz garaż. Gorzej, jak chcesz przejścia między domem a garażem robić i to jeszcze w wiatrołapie.

    Drzwi do spiżarki otwierane do wewnątrz - no, jak architekt tak się przyłożył do pracy, to chcę zobaczyć "rzetelność" opracowania projektowego

    Kominek praktycznie w kuchni, chociaż można było zrobić jeden duży komin przy piecu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-12-2016 o 15:25

  4. #524

  5. #525

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Znalazłem projekt który spełnia praktycznie w 100% moje oczekiwania.
    Proszę o opinie co można poprawić, co jest bez sensu a co można pominąć.

    http://z500.pl/projekt/654/Z131,wygo...-uzytkowe.html

  6. #526
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agjantom

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    22

    Domyślnie

    Mokka, ma niestety wyjście z kotlowni na tars - w Atlancie wychodzi się bardziej na tył, sądze, ze to lepsza opcja
    https://www.domenadom.pl/produkty/266/atlant-3-ps.html
    Ostatnio edytowane przez Agjantom ; 22-06-2017 o 12:25

  7. #527
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agjantom

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    22

    Domyślnie

    hej, rozumiem, ze świadomie nie chcesz przejścia z garazu do domu ?

    jedna rzecz mnie zastanawia w tym projekcie - łazienki bez okien. Dla mnie to ważne, gdyż możliwość uchylenia okna jest ważna przy zaparowanej łazience, czasami dobrze wpuścić świeże powietrze bo czyszczeniu cif, i innych przypadkach, oświetlenie dzienne przy makijazu ... kwiaty na parapecie ...

  8. #528
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agjantom

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    22

    Domyślnie

    mówię o z23

  9. #529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    velvetka - co dla ciebie oznacza "mały dom"? Jakim dysponujesz budżetem?
    Bo ten dom wcale nie jest mały. Owszem, niby pow. użytkowa mała, ale budujecie pow. całkowitą a nie użytkową!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-06-2017 o 23:11

  10. #530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Piter - sąsiadowanie sypialni z sedesem przez cienką ścianę działową to zły pomysł. Pokój od frontu może być niedoświetlony - znajduje się we wnęce.

  11. #531

    Domyślnie mały domek 60 m2 użytkowych

    Witam,

    jestem na etapie zakupu działki, więc nadszedł czas na rozmyślania o projekcie domu. Przejrzałam setki projektów i żaden do końca mi nie odpowiadał. Najbliższy ideału byłby z11 120 lub z139 ale mimo wszystko nagryzmoliłam coś sama ( w załączeniu). Co myślicie? Zależy mi na dwóch sypialniach i dodatkowo gabinecie, który w przyszłości stałby się sypialenką rodzicielki. Ze względu na fundusze szukam projektu do 60 m2 użytkowych, parterowego, jak najprostszego w budowie. Chciałabym zbudować takie jakby mieszkanie, tylko na fajnej działce. Zastanawiam się nad otwarciem salonu do kalenicy, stąd takie rozmiary domu.

    Działka ma wymiary 18m na 27m (szer. x dł.), wjazd od wschodu. Mogę postawić dom parterowy o kącie nachylenia połaci dachu min.30 stopni.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	394491  
    Ostatnio edytowane przez ewachowiak ; 07-08-2017 o 23:07

  12. #532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z łózka małżeńskiego da się wstać?
    Czym chcecie grzać?
    Gdzie suszyć pranie?
    Miniaturowy pokoik ma być dla dziecka czy dla gości?

  13. #533

    Domyślnie

    Już tłumaczę. 5,81 m2 to gabinet, ale ciekawiło mnie czy zmieści się tam łóżko w razie czego. Powinien być wydzielony, może niekoniecznie ścianą ale przynajmniej czymś co spowoduje, że można tak ukryć rozłożone segregatory, bo wolałabym codziennie tego nie składać, może drzwiami? Szerokość sypialni większej to 250 cm, łóżko ma 180 cm, więc zostaje 35 cm z każdej strony. Mniejsza sypialnia ma być pokojem gościnnym, wydaje mi się mimo swoich rozmiarów dość ustawna...

    Przeliczyłam to jeszcze raz i nic z tego chyba nie będzie. Dałam tam szerokość drzwi z programu, a tam ustawione jest 73 cm, gdyby dać 90 cm (drzwi plus futryna) to dom większy się prawie do 70 m2, a to za dużo

    Grzać będziemy gazem, dodatkowo koza dla klimatu. Pranie pewnie wyląduje w gabinecie.

    Próbowałam znaleźć dom do dalszej rozbudowy, taki starter w którym mogą spokojnie mieszkać dwie osoby (tak ok.55-60 m2), przez chwilę trzy ale niczego nie znalazłam. Powinny tam być dwie sypialnie, kącik do pracy, osobne wc byłoby pewnie luksusem..

  14. #534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Odradzam GAZ w małym domu. Koszty instalacji i przeglądów + abonament pokryją ci darmowe grzanie prądem na kilka lat do przodu.
    Mam dom energooszczędny ~ 150 m2 i gaz na takiej powierzchni wychodzi nieekonomicznie. A co dopiero na miniaturce 60 m2.

    Chcesz na 60 m2 upchnąć spory program. A spójrz na rzut mieszkania 60 m2:

    jedna sypialnia, brak wiatrołapu, brak osobnego wc.

  15. #535

    Domyślnie

    Wiem, że pakiet jest duży, ale nie wszystkie mieszkania 60 m2 mają jedną sypialnię. Dom ma być przełożeniem mieszkania w bloku, ni mniej ni więcej. Max do 65 m2. Dwie sypialnie (10 m2, 7-8 m2), kącik do pracy, osobne WC, salon z aneksem, pomieszczenie gospodarcze (na mopa, szczotkę, odkurzacz, itp.). Mały metraż, ale dużo okien rekompensujących to i oczywiście ogród.
    Na szpadle, kosiarki, itp. będzie budynek gospodarczy.

    Mój dom rodzinny ma 400 m2 i nigdy więcej. Sypialnia ma być przytulna, a nie być boiskiem do koszykówki. W moim rodzinnym domu mam sypialnię 16 m2 plus garderoba i wiem, że to nie dla mnie. Za to wynajmuje mieszkanie 28 m2 z osobną kuchnią i jest super. Jakbym zamieniła kuchnię z sypialnią to byłoby idealne.

    Wiem, że większość uważa 60 m2 za kurnik i za nic nie chciałaby zamieszkać w takim domu, ale jest to moja świadoma decyzja. Całkowicie przemyślana.
    Ostatnio edytowane przez ewachowiak ; 16-08-2017 o 08:12

  16. #536

    Domyślnie

    A może coś na bazie tego projektu z11 120, trochę w łazience przestawiły mi się meble, ale to bez znaczenia. I trochę za małe okna tam dałam, nie jestem też pewna ich ustawień...

    Pokój 0,87 to ten osobny wc.

    https://z500.pl/projekt/381/Z11_120,...BoCRI0QAvD_BwEKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowy projekt.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	67,8 KB
ID:	394900
    Ostatnio edytowane przez ewachowiak ; 16-08-2017 o 08:20

  17. #537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ewa - mała sypialnia może być latem duszna. IMHO pokoje w domach jednorodzinnych nie powinny schodzić poniżej 12 m2. Ewentualnie biuro może być mniejsze.

    Jak przejść wygodnie, bez obijania się wokół łóżka, kiedy przejście ma 35 cm?
    Albo jak stanąć przed szafą i wybrać ciuchy, kiedy do krawędzi łóżka jest poniżej 60 cm?
    Jak chcesz upchnąć sedes w tej kanciapce?
    Popadasz w skrajności. Między 400 a 60 m2 jest spory margines wygodnych metraży.
    A różnica w kosztach budowy 60 a 80 m2 naprawdę nie jest duża, bo sporą część kosztów stanowią koszty stałe, niezależne od metrażu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-08-2017 o 11:22

  18. #538

    Domyślnie

    Pewnie i tak, choć jestem świadoma swojego budżetu, więc nie chce przesadzić. Ja mam 100 tys na stan deweloperski, nie więcej. I albo wybuduje dom albo będę mieszkać w mieszkaniu 28 m2 dalej. Więc dla mnie zachętą jest już ogród i większa przestrzeń dookoła domu.

    Moim ideałem jest dom stodoła, więc moje założenia są takie:
    - dom w kształcie prostokąta
    - dach dwuspadowy, kąt nachylenia 30 stopni (minimum w mpzm), otwarty do kalenicy w salonie
    - jak najwięcej z mojego pakietu

    Nie zależy mi na wielkości ale na funkcjonalności i ustawności pomieszczeń. Natomiast dla mojego budżetu im mniej tym lepiej...
    Ostatnio edytowane przez ewachowiak ; 17-08-2017 o 15:00

  19. #539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko sypialnia gdzie odległość łóżko-szafa jest poniżej 60 cm nie będzie nigdy funkcjonalna.
    A gdzie wstawisz pralkę?

    Nie wygodniej miejsce do pracy zrobić w jakiejś zamykanej wnęce, szafie niż budować osobny miniaturowy pokój kosztem reszty pomieszczeń?



    Na bazie Z11 (50,7 m2):
    https://z500.pl/projekt/11/Z11,maly-...ne-ogolne.html



    Gdzie aneks gabinetowy oddzielony jest od salonu regałami.
    A w razie czego można powiększyć salon likwidując gabinet.
    Pralka pod elektrycznym piecykiem dwufunkcyjnym.

    Masz w takim domu dużo szaf do przechowywania. Normalną, wygodną sypialnię. Kuchnię w której jest jakikolwiek blat roboczy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-08-2017 o 11:38

  20. #540

    Domyślnie

    A gdzie byś widziała taką wnękę?

    Pralka ma stanąć w wiatrołapie z prawej strony- na razie będzie to jedno wspólne pomieszczenie na graty. Osobne WC będzie, jeżeli korekt do łazienki będzie zbyt duży. Wolałabym mieć taką opcję.
    Ostatnio edytowane przez ewachowiak ; 17-08-2017 o 15:04

Strona 27 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony