dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 28
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 544
  1. #261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4nia
    wow, aż tyle???
    ??? aż ??? Metr mieszkania w W-wie zaczyna się od 7.000
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #262

    Domyślnie

    no ja nie z Warszawy, ale czy to znaczy ze tylko koszt budowy zalezy od wielkości domu?

  3. #263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4nia
    no ja nie z Warszawy, ale czy to znaczy ze tylko koszt budowy zalezy od wielkości domu?
    Koszt budowy zależy od :
    wielkości domu,
    ewentualnych problemów gruntowych,
    wybranych materiałów i technologii,
    skomplikowania bryły domu ( w tym dachu) ,
    wybranych materiałów wykończeniowych,
    solidności ekipy,
    czasu trwania budowy,
    wytrzymałośći inwestora , e
    wentualnych "wodotrysków" które sobie życzysz posiadać w środku
    I miliona innych rzeczy
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #264

    Domyślnie

    Witaj!
    rozumiem ze od tych rzeczy zależy, wiec pytanie, który z tych podanych projektów jest najtańszy przy założeniu ze każdy zbudowałabm z pustaków i żadnych udziwnień by nie było- nie stać mnie na to
    pozdrawiam

  5. #265

    Domyślnie

    im projekt prostszy w bryle, tym tańszy. jeśli chcesz zaoszczędzić pieniążki, to wybierz projekt bez garażu. obok domu można postawić blaszak za 1500zł i też auto będzie stało, a koszty budowy garażu murowanego na pewno zwiększą koszt budowy od kilku do kilkunastu tysięcy.
    nie wiem jakie planujecie ogrzewanie, ale dowiedz się, gdzie można umieścić piec. nie wszyscy lubią mieć go w kuchni, jeśli na groszek to musi być osobne pomieszczenie. no jak już budować to może faktycznie do 110m2 ale powierzchni użytkowej. przy 80m2 pokoiki są naprawdę ciasne, szczególnie te które mają po ok 9-10m.

  6. #266

    Domyślnie

    wszystkie są bardzo podobne, o zbliżonym metrażu, więc nikt Ci nie powie, że ten będzie o 5000 tańszy od tamtego. popatrz na powierzchnię dachu, może tam będzie odpowiedź.

  7. #267

    Domyślnie

    A może jakiś tani domek z kopertowym dachem?
    moze ktoś ma linki do takich

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4nia
    A może jakiś tani domek z kopertowym dachem?
    moze ktoś ma linki do takich
    z tego co się orientuje to kopertowy dach nie należy do tanich, jeżeli zalezy ci na tanim zbudowaniu domu to musisz poszukać projektu z prostszym dachem.

  9. #269

    Domyślnie

    a jednak szkoda
    zatem czekam na pomoc w wyborze prostego domku do 105 m2, moze znajdziecie jakies linki?
    ciekawe czy ktos budował NInę?

  10. #270

    Domyślnie

    http://projekty.muratordom.pl/projek...=24&p=40&nr=49

    Rzekłbym ikona projektowa, z dachem koprtowym i nie taki drogi w budowie.
    Te które wybrałaś są dobre, określ potrzeby i możliwości, wybierz właściwie.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  11. #271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    4ania,

    Nikt za Ciebie nie wybierze Ci domu. Szczególnie,że nikt nie wie jakie masz potrzeby.
    Kup 2,5 metra katalogów z domami i siedź i oglądaj. POtem przejrzyj większość firm architektonicznych na necie (masz googlarkę) .Inne opcji nie ma.
    Zastanów się ile masz kasy - przy założeniu 2500 za metr ( chyba, że umeicie sami wiele zrobić, ale materiału sami nie wyrzeźbicie ) i zobacz na jaką wielkość domu CIę stać. W ten sposób już cześć wyeliminujesz. Potem warunki na działce, garaż itd.
    najpierw musisz wiedzieć co chcesz i ile masz kasy.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #272

    Domyślnie

    ProStaś ten domek owszem,ale dach chyba bedzie zbyt drogi? czy te kosztprysy są w miarę dokłade? bo np Filipek z ign mi sie podoba koszt w pobliżu 200 tys, ale niecałe, a dach kopertowy, wiec mi sie wydaje ze chyba będzie droższy?

    Nefer, dziekuje ze odpowiadasz na moja prośbę,u mnie sprawa tak stoi ze chciałabym w niecałe 200 tys sie wyrobic, no ale taki domek parterowy z 4 pokojami, pom gospodarczym/kotłownią ( czyli powierzchnia ok 100m2) to chyba bedzie droższy?nie wiem czy patrzec na te wszystkie kosztorysy? Szukam juz z rok projektu i wydaje mi sie ze wciaż trafiam na te same, stad moja prośby by ktos podsunął jakis link, czy projekt, przyznam juz nie mam sił, dlatego napisałam na tym forum

  13. #273

    Domyślnie

    np ten:http://pprojekt.pl/projekt18-calineczka.html prosty i drogi ponad 200 tys, a Filipek załóżmy bez garażu http://www.domfort.eu/?p=szczegoly&id=373 jest wyceniony jako tańszy dlaczego? bo ktos inny wyceniał?

  14. #274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    a to jak 100 metrów parterówka, to już wiadomo czego się trzymac
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    to małe Słoneczko też jest fajne :
    http://www.projekt-domu-parterowego....�a-2892-1.html
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #278

    Domyślnie

    Nefer dziękuje, popatrze na te linki, a Słoneczko tez mi sie podoba

  19. #279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    tu jest kilka - patrz na dach - im prostszy, mniej załamań- tym taniej :
    Np. taki Kamyczek - to maleństwo

    http://projekty.dom.pl/projekty_parterowe.htm
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #280

    Domyślnie

    Oj, dużo pracy przed Tobą...
    Czym będziesz ogrzewać ? Potrzebujesz kotłowni ? Musi być na nią miejsce, będziesz grzała gazem, kotłowni może nie być lub może być symboliczna, ile osób będzie mieszkało ? 2,3,4 może więcej ?
    Jak masz usytuowaną działkę względem stron świata ? Jaki masz MPZP ? Czy są tam ograniczenia ?Jak duża jest działka ?

    Co do wyliczeń z biur archit. to zapomnij. Jedyne co z nich wynika to, że jeden dom z danej pracowni jest droższy ( tańszy ) od drugiego, i nic więcej.
    Gdzie mieszkasz ? Jak droga jest u Cibie siła robocza ? Ile zrobicie swoimi siłami, z czego budujecie, na jak długo chcecie rozłożyć budowę, jakie chcecie zastosować materiały itd....

    Pozdrawiam.

    Jeśli Ci pasuje buduj słoneczny. Tanie mat. na ściany, blacha na dach, sufit z KG, kocioł na eko groszek, duuuuużo własnej pracy i w 200.000 zł. się zamkniesz. Mniej więcej, tzn. mniej niż więcej
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

Strona 14 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony