dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 28
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 544
  1. #281

    Domyślnie

    wow, pro staś, duzo tych pytań
    gaz drogi wiec chyba miałem/weglem , na dzis dzien jest nas 3 moze dojdzie jeszcze jedno maleństwo w przyszłości?
    jesli chodzi o siłe roboczą to narazie nie wiem a sami to tylko w środku mozemy cos zrobić,
    działka duza 1ooo, działka od strony południowy zachód( z tej strony front)
    ta ilość pracy nas przerażą,
    podoba mi sie i Słoneczny i Słoneczko( ten bardziej bo nie jset taki całkiem prosty, ale pewnie i ciut droąszy może być)? mojemu mężowi nina sie podoba,ale przyznam ze wygląda jak barak, chiałabym ten domek zoabczyć http://www.dobry-dom.pl/projektydomow/95/757/

  2. #282

    Domyślnie

    chcemy budować z najtańszego materiału,a budowa ile potrwa? zależy od kasy, chciałabym jak najszybciej, ale pewnie tak nie bedzie, pewnie w tym roku przyłącza i moze fundamenty w przyszły stan surowy a reszta... jak beda pieniązki

  3. #283

    Domyślnie jaki projekt?

    Witam!
    Chcialam prosic o podanie mi kilku gotowych projektow domow,tanich w budowie,od 80m2 do 100m2,najlepiej z uzytkowym poddaszem.Zastanawiamy sie nad budowa,troche nas to przeraza(no moze troche wiecej niz troche ) i ciekawa jestem czy budowaliscie takie domki dla siebie,nieduze,ekonomiczne w utrzymaniu i oczywiscie niedrogie w budowie.Bede bardzo wdzieczna za udzielenie mi odpowiedzi na moje pytanie.

  4. #284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    wyszukiwarka, googlarka, nawątku wymiana doświadczeń, na architekturze (czyli tu - tylko trzeba poczytać trochę ).
    Wrzuć w google "projekty domów". Na każdej szanującej sie stronie masz wyszukiwarkę projektów po wielkości - to musisz przejść sama - nikt za Ciebie nie zdecyduje o 1000 rzeczy dotyczących projektu.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #285
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martech

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Działka 400 m2 i chciałbym coś wybudować

    Witam mam działkę w Barlinku piękne miejsce ,ale działka ma 400 m2 i mam zamiar postawić tam jakiś domek mały ale własny macie może jakieś dobre rady-tani projekt itd. :)

  6. #286

    Domyślnie

    Najpierw idź do gminy po wypis z planu zagospodarowania albo warunki zabudowy. Dopiero wtedy będziesz wiedział co, i czy w ogóle, możesz tam zbudować...
    Już w domku!!!

  7. #287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Re: Działka 400 m2 i chciałbym coś wybudować

    Cytat Napisał martech
    Witam mam działkę w Barlinku piękne miejsce ,ale działka ma 400 m2 i mam zamiar postawić tam jakiś domek mały ale własny macie może jakieś dobre rady-tani projekt itd.
    najpierw sprawdz w MPZP czy sa zapisy o tym jaki dom mozesz postawic (np. jak wysoki) jaka jest linia zabudowy (bo moze 10 metrów i zostana ci np 2 metry na budowe (nie wiem jakie wymiary ma dzialka) oraz czy jest np. zapis o pow. biologicznie czynnej - czyli pow pozostalej po odjeciu pow zabudowy, smietnika , ogrodzenia, podjazdow i chodnikow (bo moze np. 60% i zostanie ci 40% na zagospodarowan ie wszystkiego)
    zobacz tez czy w planie w ogole dopuszcza sie zabudowe jednorodzinna na dzialce o takiej powierzchni .

    Potem jak juz bedziesz to wiedzial - mozna poszukac projektu - chciaz na tak specyficzne warunki raczej spodziewalabym sie na twoim miejscu specyficznego (czytaj : indywidualnego projektu) za odpowiednia (czytaj : wyzsza niz typowego ) cene

  8. #288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    o! akacja ubiegłas mnie

  9. #289

    Domyślnie Re: Działka 400 m2 i chciałbym coś wybudować

    Cytat Napisał martech
    Witam mam działkę w Barlinku piękne miejsce ....................
    Faktycznie okolica cudna, uwielbiam przejeżdżać przez Barlinek, można poczuć się jak w górach. Gratuluję miejsca......a reszta jak wyżej.

  10. #290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Zielonooka Droga,
    projekt indywidualny nie musi być dużo drozszy od gotowego + Adaptacja+ projekt zagospodarowania działki. Ja dałem 2200 za projekt + 2000 za całą resztę, indywidualny ze wszystkim mógłbym mieć za 4500. Nie należy się bać

  11. #291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    coulignon- darling
    jestem architektem i sama robie projekty indywidualne
    oraz czasami adaptuje typowe
    tak wiec wiem jak sie ksztaltuja ceny
    owszem, bardzo czesto zabawa w indywidualny wychodzi podobnie jak typowego (co wiecej jestem raczej zwolenniczka projektow indywidualnych (chyba nikt nie jest zaskoczony ) ale za taka "trudna" i malutka dzialke na ktorej trzeba "upchnac" caly program domu jednorodzinnego - osobiscie wziela bym zdecydownianie wiecej niz 2200 + 2000 za reszte
    I b. sie zdziwie jesli zalozyciel watku znajdzie projektanta za mniej niz 5-6 tys - chociaz oczywiscie tego mu zycze

  12. #292
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    coulignon- darling
    jestem architektem i sama robie projekty indywidualne
    oraz czasami adaptuje typowe
    tak wiec wiem jak sie ksztaltuja ceny
    owszem, bardzo czesto zabawa w indywidualny wychodzi podobnie jak typowego (co wiecej jestem raczej zwolenniczka projektow indywidualnych (chyba nikt nie jest zaskoczony ) ale za taka "trudna" i malutka dzialke na ktorej trzeba "upchnac" caly program domu jednorodzinnego - osobiscie wziela bym zdecydownianie wiecej niz 2200 + 2000 za reszte
    I b. sie zdziwie jesli zalozyciel watku znajdzie projektanta za mniej niz 5-6 tys - chociaz oczywiscie tego mu zycze
    Dlatego napisałem "Droga Zielonooka"
    O Twej profesji zapomniałem pisząc posta. Z tą cena 4500 to powaga - Grodzisk Mazowiecki. Cena z kwietnia tego roku w jednej z droższych pracowni. Może rzucona na zachętę - nie wiem.

  13. #293

    Domyślnie projekt

    polecam rodzinke C117 warianty i C131warianty

  14. #294

    Domyślnie

    c113 i c115 sa tez calkiem fajne

  15. #295
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ligus1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Projekty małych domków.

    Witam,
    może znacie strone z projektami małych domków od 70-100m2
    Pozdrawiam
    Dziennik Budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...-GL-184-Zorba-)

    komentarze do Dziennika Budowy http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171477





    Ludzie nie cenią wysiłku fizycznego lecz on uwalnia.

  16. #296
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Lipińscy mają ciekawe domki - sama mam jeden

  17. #297
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Juzio179

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    tarnow
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    3

    Domyślnie Czy ktosc budowal maly domek do55m2 ??

    np.Na Kwadrcie czy podobny???i ile to kodsztowalo?

  18. #298

    Cool Inne kontenery - tani dom w jeden dzień

    Fajne, taki domek z jednego, powtarzalnego "kontenera"


    http://www.youtube.com/watch?v=M8IsggzBjO8
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	70,6 KB
ID:	59101   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image#3.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	59102   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image#14.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	59103  

  19. #299

    Domyślnie MAŁY, TANI ale własny - w poszukiwaniu projektów bardzo tanich w budowie

    Witam,
    Jestem na etapie wyboru projektu domu. Najważniejszym ograniczeniem przy wyborze jest koszt budowy (powinien się zamknąć w 200 tys.), dlatego też zdecydowany jestem na prostą bryłę, dach dwuspadowy, bez piwnic, wykuszy, lukarn itp.
    Powierzchnia użytkowa 100-120m2 (im więcej za tą kwotę się da tym lepiej). Działkę już mam, więc tego do kosztów nie wliczam. Budować będę systemem półgospodarczym.
    Może ktoś był jakiś czas temu w podobnej sytuacji jak ja i już buduje? Jaki projekt wybraliście? Czy rzeczywiste ceny pokrywają się z tymi z kosztorysu?
    Z góry dziękuję za pomoc.

  20. #300

    Domyślnie

    Nie wierzę, że nie ma tu nikogo w podobnej sytuacji Naprawdę będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje

Strona 15 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony