dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 28
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 544
  1. #481
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    W tych pieniądzach, to realny jest mały dom i o prostej bryle.
    "Szału" nie ma, ale coś takiego na przykład:
    http://extradom.pl/projekt-domu-z7-gl-WAE1405

  2. #482

    Domyślnie

    Najczęściej na forum w takich przypadkach przewijają się pracownie z500 i MG projekt.
    Jak ma być parterowo, prosto i tanio to przejrzyj oferty - Bursztyn, Z8, Z91, Słoneczny itd.

    Deweloperski za 200 tys? Nie powinno być najmniejszego problemu. Z zamieszkaniem za 300 tys. też.
    Oczywiście jeśli nie ma jakichś nietypowych dużych wydatków.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #483
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tutaj projekt za 145 tyś do stanu deweloperskiego:
    http://www.blog.awx2.pl/2015/01/jak-...ntu-rawstudio/

  4. #484

    Domyślnie

    Witam! To mój pierwszy post na tym forum, proszę więc o wyrozumiałość
    Chcemy z mężem zbudować dla nas dwojga tzw. „dom spokojnej starości”
    Zupełnie, ale to zupełnie nie znamy się na tych sprawach …oboje humaniści… Dlatego też na pewno zlecimy budowę fachowcom – rozważamy albo budowę z jedną firmą do stanu surowego zamkniętego, a potem się zobaczy, albo być może do stanu deweloperskiego ; to wszystko też zależy od kosztów.
    Zależy nam na jak najniższych kosztach budowy i również – później - utrzymania domu. Trudno mi precyzyjnie podać, jaka kwotą dysponujemy – na początek mamy około 100 – 120 tys. gotówką; liczymy się z tym, że na resztę trzeba będzie dobrać kredyt (oby jak najniższy).
    Mamy działkę ok. 12 a, o szerokości 22 m. Myślimy o prostym, parterowym domu o powierzchni użytkowej 70-80 m, z 2 sypialniami, (do tego salon z kuchnią, łazienka i pomieszczenie/pomieszczenia gospodarcze), z dachem dwuspadowym, chcieliśmy też garaż w bryle budynku. Myślimy o ogrzewaniu gazowym (gaz z sieci miejskiej) + kominek z nawiewem. W tej wersji idealnym domem jest dla nas ten: http://extradom.pl/projekt-domu-gaja-2-BSE1049
    Co o tym myślicie? Wiemy, że taki garaż podnosi koszty, ale jak bardzo? A jeśli nie ten domek , to jaki? Dodam jeszcze, że trochę zależy nam na czasie – budowę możemy zacząć na wiosnę, ale gdyby tak udało się wprowadzić przed następną zimą…
    Będę bardzo wdzięczna za wszystkie uwagi i pomysły.

  5. #485

    Domyślnie

    Ja także stawiam na mniejszy projekt. Właśnie w myśl przysłowia - ciasne, ale własne
    Powstrzymajcie ich! Powstrzymajcie! Teraz! Czas najwyższy!

  6. #486
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AlinaB.

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Lubań
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Garaz w bryle to dobre rozwiązanie. Nie wystaje z budynku, nie trzeba dodatkowych dachów. My zdecydowalismy się na podobny projekt o nazwie HOSTE .Czekamy na kosztorys.
    Czy nie uważacie, ze kominek może za mocno grzać na tą wielkość salonu którą macie ? Ja rozważam usunięcie kominka. W obecnym domu mamy kominek, nie uzywamy go ( brudzi się od niego )




    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Witam! To mój pierwszy post na tym forum, proszę więc o wyrozumiałość
    Chcemy z mężem zbudować dla nas dwojga tzw. „dom spokojnej starości”
    Zupełnie, ale to zupełnie nie znamy się na tych sprawach …oboje humaniści… Dlatego też na pewno zlecimy budowę fachowcom – rozważamy albo budowę z jedną firmą do stanu surowego zamkniętego, a potem się zobaczy, albo być może do stanu deweloperskiego ; to wszystko też zależy od kosztów.
    Zależy nam na jak najniższych kosztach budowy i również – później - utrzymania domu. Trudno mi precyzyjnie podać, jaka kwotą dysponujemy – na początek mamy około 100 – 120 tys. gotówką; liczymy się z tym, że na resztę trzeba będzie dobrać kredyt (oby jak najniższy).
    Mamy działkę ok. 12 a, o szerokości 22 m. Myślimy o prostym, parterowym domu o powierzchni użytkowej 70-80 m, z 2 sypialniami, (do tego salon z kuchnią, łazienka i pomieszczenie/pomieszczenia gospodarcze), z dachem dwuspadowym, chcieliśmy też garaż w bryle budynku. Myślimy o ogrzewaniu gazowym (gaz z sieci miejskiej) + kominek z nawiewem. W tej wersji idealnym domem jest dla nas ten: http://extradom.pl/projekt-domu-gaja-2-BSE1049
    Co o tym myślicie? Wiemy, że taki garaż podnosi koszty, ale jak bardzo? A jeśli nie ten domek , to jaki? Dodam jeszcze, że trochę zależy nam na czasie – budowę możemy zacząć na wiosnę, ale gdyby tak udało się wprowadzić przed następną zimą…
    Będę bardzo wdzięczna za wszystkie uwagi i pomysły.

  7. #487
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AlinaB.

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Lubań
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kajetan4 Zobacz post
    Ja także stawiam na mniejszy projekt. Właśnie w myśl przysłowia - ciasne, ale własne
    nie takie ciasne. Uważam, ze ten dom na dwie osoby, czy na trzy to całkiem duża przestrzen.

  8. #488

    Domyślnie

    Alina, czy mogłabyś zamieścić link do Waszego projektu?
    Bo ja wciąz szukam i przeglądam...
    Od wczoraj mam wątpliwości co do garażu w bryle budynku, bo wyczytałam, że może wychładzać dom i powodować mostki cieplne I że podobno lepszy jest taki jakby "dostawiony", pod osobnym dachem...Już głupieję.
    Poza tym w tym "naszym" projekcie trochę mi jednak nie pasuje, ze to wejście z garażu do domu nie znajduje się w wiatrołapie, tylko dośc daleko - i co, będę ganiać przez cały dom, zeby zdjąc buty???
    Natomiast co do kominka, to zdecydowanie chcemy go mieć - też mamy w domu, w którym teraz mieszkamy i jakoś nie kopci i nie brudzi, a za to jest bardzo ekonomiczny, ogrzewa praktycznie cały domek.

  9. #489
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AlinaB.

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Lubań
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    nic takiego o mostkach jak mówisz nie słyszałam, mąż podpowiada, ze to drobiazg. Nie ma balkonów, załamań, lukarn - bo tutaj jest najwięcej mostków. My pilnowaliśmy aby był w miarę prosty.
    tutaj jak klikniesz to zobaczysz Hoste http://www.domenadom.pl/produkty/329/hoste.html

  10. #490
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AlinaB.

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Lubań
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    nam odległość od garazu do wiatrołapu nie przeszkadza. W wiatrołapie będzie jedna para drzwi mniej.

  11. #491

    Domyślnie

    Rzeczywiście bardzo ładny i prosty domek! Ma garderobę i spiżarnię, osobno łazienka i WC, super. Prawie idealny...bo ciągle jednak myślę o tym wejściu do domu z garażu... Zresztą chyba z tego powodu zrezygnujemy z Gai.
    A czy zamierzacie zagospodarować to poddasze użytkowe? Bo my na pewno nie mamy takiego planu i dlatego wybieramy taki bez poddasza.

  12. #492
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radek508

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Lubawa
    Kod pocztowy
    14-260
    Posty
    20

    Domyślnie Projekt domu do 100m2

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Poszukuje projekt z poddaszem użytkowym do 100m2 plus garaż i pomieszczenie gospodarcze.
    Może ktoś coś polecić?

    Pozdrawiam

  13. #493

    Domyślnie

    http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/salsa/328
    Jeden z projektów nad którym się zastanawiam,z pewnymi zmianami kosmetycznymi aby wyglad trochę unowocześnić.
    Ostatnio edytowane przez tom.pk ; 10-12-2015 o 21:28

  14. #494

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Mam taką Salsę, jednak z małymi zmianami wewnątrz. Zrezygnowałem między innymi z tego małego garażu (zrobiłem tam gabinet) i postawiłem garaż wolnostojący na dwa samochody obok domu. Ogólnie jestem zadowolony z rozkładu pomieszczeń i funkcjonalności projektu. Mi odpowiada i mogę polecić Jednak jest ciut większy niż 100m2 o które pytasz.
    Pozdrawiam.

  15. #495
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    mi bardzo podoba się ten domek http://z500.pl/projekt/761/Z177_PLUS...ny-o-20m2.html. Myślicie, że jest szansa by wybudować go za 200tys do stanu deweloperskiego? ogrzewanie na paliwo stałe, podłogówka na dole i w górnej łazience, budowa z ytonga?

  16. #496
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sami będzie wszystko robić własnymi rękoma?

  17. #497
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    sami będzie wszystko robić własnymi rękoma?
    planujemy metodą gospodarczą - nie ekipa, a murarz i mąż z teściem jako pomocnicy. Wykończenie w sensie malowanie, podłogi, oświetlenie, biały montaż, montaż drzwi itd we własnym zakresie.

  18. #498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Stawiam bardziej na co najmniej 250 tyś.
    Dużo pójdzie na instalacje

  19. #499
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Elfir a znasz jakis dom ok 110-120m z 4 sypialniami (to warunek konieczny) ktory mozna do deweloperki wybudowac za 200tys?

  20. #500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie.
    Przykro mi, że wątek "dom za 200 tyś" pochodzi sprzed kilku lat, kiedy jednak ceny były inne. Obecnie aby utrzymać się w tej cenie trzeba byłoby zbudować bardzo mały, kompaktowy dom o pow. 100-120m2 ale całkowitej nie użytkowej i z uproszczonymi instalacjami.

    Czterech sypialni i kotłowni na paliwo stałe w 100 m2 raczej nie upchniesz.

Strona 25 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony