dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 28
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 544
  1. #501
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    co sądzicie o projekcie Z295 z pracowni z500? http://z500.pl/projekt/628/Z295,zgra...a-dzialke.html
    Jak szacujecie koszty budowy - czy przy zmianie dachu na płaski można wygenerować oszczędności na etapie budowy czy niekoniecznie?
    Myślałam nad wprowadzeniem zmian - zmienić pom gospodarcze na gabinet / pokój gościnny, zrezygnować z podcieni robiąc tam wc-łazienkę i na miejscu wc i spiżarni zrobić pom gospodarcze, przestawiając równocześnie kominek na ścianę kotłowni - by zlikwidować jeden komin.
    Co sądzicie ile mogłaby kosztować budowa do stanu deweloperskiego w opcji z dachem 4spadowym i płaskim?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	347220  
    Ostatnio edytowane przez agao_83 ; 18-02-2016 o 11:53

  2. #502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zacznijmy od tego , że nie szukasz domu małego.
    Tego domu też nie zbudujesz za 200 tyś. , nawet jak będzie miał płaski dach.

  3. #503
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    dom ma powierzchnię 114m użytkowa / netto, więc nie jest duży. Niestety potrzebuję 4 sypialnię (mogą być niewielkie, ale muszą być 4). Rozważam też parterówki z dachem prostym 2 spadowym na planie prostokąta. I zastanawiam się jaki typ domu o tej powierzchni wyszedłby najtaniej (z poddaszem, piętrowy z płaskim dachem czy parter)

  4. #504
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    zastanawia się mocno nad prostą parterówką z lekki stropem bez możliwości adaptacji poddasza - z opcją co najwyżej przechowywania szpargałów na strychu. Plus to szybkość budowy, co z kolei niweluje koszty, brak schodów, łatwe ocieplenie stropu no i spora powierzchnia na strych, tylko zastanawiam się jak z kosztami ogrzewania - czy będą znacząco wyższe niż w piętrówce / domu z poddaszem? Gdzieś czytałam opinię, że przy powierzchni 100-120m koszty budowy parterówki i poddasza są porównywalne tak samo jak koszty ogrzewania, ale jak jest rzeczywiście??

  5. #505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kilka numerów temu w czasopiśmie murator były porównania budowy dwóch prostych projektów - z poddaszem i parterówki.
    I faktycznie parterówka wychodziła w cenie z poddaszem lub nieco taniej.
    Ale IMHO przy twoich założeniach (dom za 200 tyś) to się nie uda - 4 sypialnie i spora kotłownia na paliwo stałe. Chyba, że te sypialnie to jakieś klitki mniejsze od kotłowni będą.

  6. #506
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    chcielibyśmy się zmieścić w 200-250. żeby w tej cenie była przynajmniej 1 łazienka zrobiona i kuchnia. Meble niekoniecznie. Ostatnio wynalazła tez coś takiego http://z500.pl/projekt/1159/Z376,par...omentarze.html. Może dałoby się jeszcze lekko skrócić dom zmniejszając nieznacznie sypialnie. Tylko się zastanawiam, czy ogrzewanie nie byłoby dużo droższe niż w domu z poddaszem. Oczywiście tu nei robiłabym zadaszenia tarasu i drzwi tarasowych w 3 sypialniach - zwykłe okna i tyle, no i dom w wersji murowanej.
    Ostatnio edytowane przez agao_83 ; 21-02-2016 o 12:32

  7. #507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Obawiam się, że w tej kotłowni nie zmieści wam się piec na ekogroszek z podajnikiem.
    To projekt pod piec gazowy.

  8. #508
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    to wersja wyjściowa - można pokombinować na etapie adaptacji albo zlecić projekt indywidualny z pewnymi założeniami. Po prostu póki co zastanawiam się jaką konstrukcję najlepiej rozważać, żeby przy 4 sypialniach była względnie tania zarówno budowa jak i utrzymanie. Parter ma ten plus, że szybciej się buduje no i w tym akurat projekcie instalacje są ładnie zlokalizowane w 1 części domu - nie rozwalone po całości, co też powinno wpłynąć korzystnie na cenę wykonania

  9. #509
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Małych domów po prostu nie ogrzewa się węglem, bo to coś w stylu machania motyką na słońce - piec, kotłownia, miejsce na węgiel zajmują m2, a i tak większość pieców ma za duża moc do bardzo małych domków.
    Mały dom spokojnie bez rujnowania budżetu ogrzewa się prądem + wspomaga kominkiem.
    Na dodatek piec na prąd to ułamek kosztów pieca na węgiel.

  10. #510
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    niby tak ale jak widzę rachunki moich rodziców za ogrzewanie prądem 60m mieszkania, to odechciewa mi się takiego grzania na 120m domu :/ wolałabym gaz ale obawiam się, że takiej opcji nie będzie

  11. #511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ogrzewanie z cieplika miejskiego moich 50 m2 mieszkania w bloku kosztowało mnie więcej niż grzanie gazem domu o pow. 160 m2
    Dlatego nie można porównywać, bo duże znaczenie ma jak ten blok, w którym jest mieszkanie, jest ocieplony i jakie ma straty ciepła na mostkach cieplnych (np. balkon, wentylacja grawitacyjna).

  12. #512

    Domyślnie bardzo mały z strefą dzienną na piętrze

    Witam,
    Szukam projektu domu o bardzo małej powierzchni zabudowy (taki mikro domek), piętrowego lub z poddaszem użytkowym. Nie wiem jeszcze czy uda mi się znaleźć coś co mnie interesuje w ofercie gotowych projektów czy będzie musiał być indywidualny. Ale może ktoś z Was w swoich poszukiwaniach trafił na coś co może mi posłużyć za wzór, tzn coś co ma:
    - powierzchnię zabudowy ok 7x9m (mniejsza chętnie widziana, domek ma być alternatywą dla mieszkania w bloku i tylko tyle)
    - 2 sypialnie + salon połączony z kuchnią i miejscem na duży stół
    - użytkowe piętro lub poddasze
    - dach dwuspadowy
    - prostą formę bez ozdobników
    - no i teraz najtrudniejsze: wysoka ścianka kolankowa 120-160 cm dobrze wkomponowana w bryłę domu

    Docelowo będę chciała zamienić układ pomieszczeń tak, żeby na parterze były 2 sypialnie+łazienka, na piętrze strefa dzienna w formie otwartej przestrzeni.
    Na razie znalazłam 2 projekty "w miarę" chociaż nie idealne:
    Projekt LK&841:
    http://lk-projekt.pl/lkand841-produkt-941.html
    Tu zamiast garażu zrobiłabym na parterze 2 sypialnie
    Projekt Delta:
    http://domus.wroc.pl/projekt/delta/rzuty

    Będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź

  13. #513

    Domyślnie

    Czy posiadasz już działkę z warunkami zabudowy lub objętą planem zagospodarowania?

    Rozumiem, że dom ma też być tani w budowie? W Twojej sytuacji raczej zdałbym się na projekt indywidualny obliczony na Twoje wymagania.

  14. #514

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź!
    Mam działkę, właściwie to kawałek działki rodziców. I to właśnie działka mocno narzuca mi wymiary domu. Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a8caf0bcce0c28a1.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	353196
    Mogę budować w zakreskowanym obszarze. Zawsze podobały mi się domki wciśnięte w różne dziwne miejsca, więc takie ograniczenia mi odpowiadają.
    Tylko tak jak piszesz, chyba faktycznie czeka mnie projekt indywidualny. Oczywiście, że ma być tani w budowie

    WZ jeszcze nie mam, ale już kilka razy rozmawiałam w urzędzie co z tym można zrobić i też po tym co sąsiedzi budują widzę, że nie będzie problemów.

  15. #515

    Domyślnie

    Znalazłam gotowy projekt z salonem i kuchnią na piętrze. Gdyby ktoś jeszcze kiedyś szukał wrzucam linka:
    http://domyczystejenergii.pl/projekty-domow/z-tarasem

  16. #516

    Domyślnie

    Zaczynamy budowę systemem gospodarczym http://http://www.domdlaciebie.com.p...arazu,472.html. Czy uda się zmieścić w 200 tys. zobaczymy w praktyce

  17. #517

    Domyślnie

    Witam, potrzebujemy porady. Planujemy mieć wreszcie swoje własne lokum dlatego zamierzamy wybudować domek, w związku z tym mam kilka pytań do ludzi którzy już mają to za sobą , albo się na tym znają. Działki jeszcze nie ma, najpierw chcemy sprawdzić czy jest sens się za nią rozglądać. Problem polega na tym, że mamy 200 tyś na to aby wybudować dom i w nim zamieszkać, oczywiście nie wliczając w to działki.
    1. Nasza pierwsza propozycja to http://www.mgprojekt.com.pl/zosia-2
    2. Jeśli wybierzemy https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-jagoda.php to za te 200 zrobili byśmy tylko parter plus łazienka na piętrze, resztę możemy wykończyć później.
    3. Tutaj także zrobili byśmy tylko parter, a poddasze później http://projekty.muratordom.pl/projek...ate_cost#rzuty
    Która wersja będzie najbardziej realna do wykonania mając tak małą kwotę na budowę i wykończenie?? Sami robili byśmy tylko gładzie, kładli płytki panele i malowali ściany, mąż jest elektrykiem więc też sami, na innych rzeczach się nie znamy więc fachowcy (no chyba ze znacie jakąś stronkę co uczy laików jak budować dom). Wiem, że cenniki są na stronach, ale piszę z prośbą o poradę, bo jak ktoś budował to bardziej realnie ocenia koszty wie na czym można by zaoszczędzić, a na czym nie warto.
    Ostatnio edytowane przez annia-89 ; 19-10-2016 o 15:02

  18. #518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma szans z żadnym z tych projektów.
    Małe domy tylko parterówki i 100% pracy własnej..

  19. #519

    Domyślnie

    ojej to się teraz trochę załamałam, bo myslałam że jak luksusów nie potrzebuję to chociaż starczy na parter, a reszta w swoim czasie. A gdybym dołożyła 50 tys i z 200 zrobiło się 250?

  20. #520
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to już lepiej. Ale jak planujesz to robić ekipami to będzie trudno "pod klucz", bo ekipa murarsko-dekarska weźmie min. 50 tyś.
    Ale takich małych domów nie ma sensu budować z poddaszem użytkowym. Takie małe domy ogrzewa się prądem - duże oszczędności na instalacji grzewczej.

Strona 26 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony