dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 28
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 544
  1. #61

    Domyślnie

    My też się nad tym zastanawiamy jak to można w projekcie dostrzec oszczedności
    wiemy już, że:-
    - dach dwu lub czrterospadowy
    - łazienka, wc i kuchnia umiejscowione blisko siebie - zmniejszy to koszty instalacji
    - prosta bryła

    coś jeszcze?

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ogólny termosik, tak żeby ogrzewanie nie zeziarło kolegi i koszta utrzymania zmalały.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #63

    Domyślnie

    a co to jest blokowanie pionów???

  4. #64

    Domyślnie

    To jak np. kuchnia przylega do łazienki i oba pomieszczenia może obsłużyć jeden pion wod-kan.

    My w próbie wprowadzenia tego rodzaju "oszczędności" poszliśmy dalej usiłując zachować powszechnie znane wymiary materiałów wykończeniowych. Niestety - tak daleko posunięte sknerstwo jest w praktyce niemożliwe. Bez cięcia i odpadów raczej się nie da.
    W końcu zadowoliliśmy się tym, co napisał robert skitek.

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    sceptyk, tak jak napisala ania: jak najmniej pionow kanalizacyjnych a takze zblokowanych kominow wentylacyjnych. co za tym idzie lazienki np jedna nad drugą...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  6. #66

    Domyślnie

    dzięki już wstępnie wiem, chociaż nie za bardzo zrozumiała jest dla mnie geneza użycia akurat określenia "zblokowanie". tak szczerze mówiąc jestem trochę zdegustowany bo w wybranym przeze mnie projekcie " w alei wiązów", którym tak nota bene się chwaliłem, piony chyba nie są zbyt spójne nie zwracałem na to wcześniej uwagi, a skupiałem się tylko na konstrukcjach dachu, powierzchni, bryle etc. no ale chyba projektów doskonałeych nie ma

  7. #67

    Domyślnie

    niestety tak juz to jest ,ale zawsze mozesz miec projekt indywidualny gdzie masz wszytko to co napisal Robert.

  8. #68

    Domyślnie Re: Jaki powinien być projekt aby zminimalizować koszty budo

    Cytat Napisał fubu
    gdzie najlepiej umiejscowić kotłownię w domu jaki musi być minim. jej wymiar,?
    dla zwykłego kotła gazowego-kubatura min. 8m3
    dla kotła turbo-min.6.5m3
    kocioł jak najbliżej punktów poboru wody
    ale nie zawsze warto zmniejszać kotłownię-pełni przecież więcej funkcji gosp.

    generalnie najdroższe elementy projektu to te, które zmienia się w trakcie budowy -zadane przez ciebie pytanie świadczy,że jesteś na dobrej drodze-bądźcie tylko konsekwentni i przemyślcie wszystko do końca.

    pozdrawiam.
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

  9. #69

    Domyślnie

    A czy ten projekt jest przykładem na dobre (tańsze) roziwązania?
    www.dobredomy.pl/?id_project=27
    Ciekawe co o nim sądziecie, chociaż kuchnia wcale nie jest przy łazience.
    A w ogóle to mam na myśli dwa projekty i sama nie wiem który ma lepsze rozwiązania (piony, etc.)
    Drugi to www.dobredomy.pl/?id_project=28

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Zobacz sobie Kopciuszka Archipelagu, też powinien być tani, nieco skromniejszy i mniej oznak bogactwa, a metrażowo podobny.
    Uwagi znajdziesz poniżej.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  11. #71

    Domyślnie

    ale przede wszystkim to ma być dom który spełni wasze wymagania - nie buuj domu dlatego że tani w budowie, buduj bo ci się podoba. My szukaliśmy projektu taniego w budowie i nie znaleźliśmy w końcu stwierdziliśmy że ma być owszem jak najtańszy w budowie ale to ma być NASZ ukochany domek w którym - mam nadzieję - będziemy mieszkać resztę życia - jest to parterówka (drogi dach i fundamenty!) 140 m + 30 m garażu - garaż podwójny nieekonomiczny ale nie chcę co wieczór losować kto będzie następnego dnia skrobać szyby ...
    To samo z resztą - dom ma być WYGODNY

  12. #72

    Domyślnie

    Te projekty to wybór z około setki innych. Zawiera pomieszczenia które ja właśnie potrzebuję czyli salon, jadalnie z możliwością oddzielenia od salonu, kuchnię, spiżarkę, łazienkę kotł. pokój dla dziadków i pom. gospod. przy garażu. U góry trzy pokoje (rodzice + narazie 1 dziecko), łazienka. Prosta bryła i dach, cyba zrezygnowałabym z tych zapomniałam jak to si.e nazywa ale wypuszczonych zaokrągleń z jadalni.
    Zaraza obejrze tego KOpciuszka, dzięki

  13. #73

    Domyślnie

    Mam serdeczne pytanie ??

    Czy znacie moze projkety domow w ktorych kuchnia i lazienka znajduja sie kolo siebie?? Szukam domu bez piwnicy ale z garazem i troszke sie obawiam tego jak beda potem wygladaly sprawy kanalizacyjne w takim domu w ktorym nie ma piwnicy i moga zapchac sie najzwyczajniej w swiecie rury od moich dlugich jasnych wlosow ))

    Blagam doradzice!!!

    Czy szukajac projektu trzeba sie nad tym takze zastanawiac??

    Czy moze teraz juz takie problemy rozwiazuje sie w inny sposob??
    W starszych domach wszystskie rury biegly piwnica i mozna bylo sobie je do woli odkrecac a jak to jest teraz ??

    Macie jakies doswiadczenia???

    Pozdrawiam cieplo...

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Natalia: siateczka, siteczka.
    In nie ma kłopotu.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AGNIESZKA31

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    586
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie Jaki projekt???małego domku??z dachem30-40 stopni???

    Jak widać wkurzyłam sie i postanowiłam jedna wybudowac ten mój dom.Poniewaz nie bede mogła liczyć na dodatkowe pieniążki-postanowiłam zrezygnować z marzeń o domu z bala i postanowiłam wybudować domek w technologii tradycyjnej.
    I mam pare pytań.Licze na Waszą pomoc i może Murator pomoże??
    Mam warunkach zabudowy dom z uzytkowym poddaszem i kąt nachylenia dachu 30-40 stopnia.Czyli nie moge mieć parterówki--tak???
    Będe budowac etapami.Narazie mam 16-20 tyś.to chyba wystarczy na fundamenty??Nie mówie o papierologi i prądzie bo na to też mam.
    Do czerwca bede miała około 55 tyś.Potem wezme kredyt--rozumiem ze jeżeli bede miała na placu zakupiony materiał za 55 tyś i zrobione fundamenty to bank uzna to za wkład własny,no moze działke tez policzy.Bede sie martwić póżniej.Bardzo podoba mi sie projekt z Archetonu-Kruszyna ale ma mały kąt dachu.Moze widzieliscie gdzies projekt taniutkiego domu o pow.80-90m???
    No i kurcze zastanawiam sie czy jeżeli pisze wysokość domu--dom uzytkowym poddaszem to moze parterówka mogłabybyć???
    Ale zasypałam pytaniami
    marzenia dobre są -bo są

  16. #76
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    http://www.postawdom.pl/produkt.php?...ojektu=W-21.12

    Chyba zaczniemy odkładać z Anetą kasę na taki domek. Kąt nachylenia dachu to 42st ale to chyba da się zaadoptować na 40st

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_pr ojektu=W-21.12

    Chyba zaczniemy odkładać z Anetą kasę na taki domek. Kąt nachylenia dachu to 42st ale to chyba da się zaadoptować na 40st
    Bardzo fajny domeczek. Ma wszystko czego trzeba, żeby normalnie żyć.
    Prawie na pewno będziemy budować wersję z garażem

  18. #78

    Domyślnie Re: Jaki projekt???małego domku??z dachem30-40 stopni???

    Cytat Napisał AGNIESZKA31
    Potem wezme kredyt--rozumiem ze jeżeli bede miała na placu zakupiony materiał za 55 tyś i zrobione fundamenty to bank uzna to za wkład własny,no moze działke tez policzy.
    Tutaj radziłbym się spytać w banku. W "moim" powiedzieli, że materiał leżący na budowie typu właśnie cegły, pustaki, etc. nie wchodzi w zakres wkładu własnego.

  19. #79
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara_Andrzej
    Bardzo fajny domeczek. Ma wszystko czego trzeba, żeby normalnie żyć.Prawie na pewno będziemy budować wersję z garażem
    My również Tylko, że dostawimy garaż do tego projektu. Jest już gotowiec - z przyklejonym garażem ale jakoś tak dziwne, że budynek traci proporcje.

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AGNIESZKA31

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    586
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    M@riusz_Radom dach od 30-45 stopni ,nie doczytałam.I ten domek to faktycznie godny uwagi.Zastanawiam sie czy jeżeli w WZ pisze parterowy z użytkowym poddaszem to dom parterowy lub parterowy ze strychem to może być??
    marzenia dobre są -bo są

Strona 4 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony