dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 28
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 544
  1. #101

    Domyślnie

    Moi znajomi budują dom o powierzchni użytkowej ok. 125m2 (wszystkie pozostałe parametry znacznie wyższe) i mówią, że stan surowy zamknięty zmieszczą w kwocie 100tys.
    ALFILO

  2. #102

    Domyślnie

    Witam

    Projekt pochodzi ze strony http://www.archeton.com.pl/index.aspx

    Zwie się: "Na kwadracie".

    Do alfilo: 125 m2 za 100 tys. brzmi nieźle . Czy możesz napisać z jakich materiałów budują Twoi znajomi? Systemem gospodarczym czy przez firmę?

    Pozdrawiam

  3. #103

    Domyślnie

    Na razie mają fundamenty, które budowali sami tzn. pan domu plus dziadek plus koledzy. Odchodzi im koszt robocizny dachu, bo tez zrobią sami. Mówią, że stan surowy bez robocizny powinno im się udać zamknąć w 70 000zł. (a że z robocizną wyszłoby 100 000). Chcą budować z Ytonga. To projekt Paulina Archipelagu. http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=356 Szczerze mówiąc jeszcze nie wiem, czy jestem poprawną czy niepoprawną optymistką, ale zastanawiam się nad zmieszczeniem w kwocie 100 000zł stanu surowego zamkniętego domu Emilia Archipelagu. http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=242 A na stan pod klucz przewiduję ok. 200 000-250 000zł. (nie wiem czy to realne ale mam nadzieję, że tak. Nikt na temat domu Emilia na forum nie ma ochoty pisać). W katalogu domów firmy Lipińscy są projekty domów z kalkulacja kosztów do 200 000zł. Są tam domy pod klucz od 125tys. netto. Ich strona:
    http://www.ciepledomy.pl/main.xml
    ALFILO

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Projekcik bardzo sympatyczny. przejrzałem kosztorys i skonfrontowałem to zmoimi doświadczeniami i myśle że ci starczy.

    Pozdrawiam
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  5. #105

    Domyślnie

    oli_oli
    Jeżeli to do mnie - to super! No i nareszcie jakaś opinia o EMILII.
    ALFILO

  6. #106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co do sympatyczności to moja opinia tyczy się projektu twojgo jak i Halszki, lecz co do ceny to analizowałem projekt Halszki
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  7. #107

    Domyślnie

    do oli_oli:
    jeżeli miałbyś ochotę przeanalizować mój-bedę wdzięczna.
    ALFILO

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ochotę to może i bym miał, ale nie jestem ani kompetentny, ani uczony w tym temacie. Z projektem Halszki niebyło problemu bo ma więcej kasy niż ja a domek mniejszy więc na chłopski rozum wyszło mi że starczy.

    Twój hausik jes 2x wiekszy od mojego więc to nieco inna sprawa.

    Przykro mi, że nie mogę pomóc.

    Pozdrawiam
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  9. #109

    Domyślnie

    Ok. I tak dzięki za chęci! Pozdrawiam i spadam ze swoim projketem z Halszki wątku.
    ALFILO

  10. #110

    Domyślnie Małe domy z większymi kotłowniami


  11. #111

    Domyślnie Bardzo mały dom

    Decyzja o budowie zapadła,gdy okazało sie, że na mieszkanie 3 pokojowe w naszym kochanym mieście trzeba wydać minimum 200000, a jak nowe i z garażem to odpowiednio więcej. Dom ma oczywiście i inne plusy, ale ten przeważył - dom jest tańszy od mieszkania. Wtedy znalazłam projekt:
    http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55248&page=1
    Wszyscy się chwycili za głowę: o rany, jakie to małe! jak już budujecie, to cos porządnego. I znalazłam parę fajnych projektów - 100, 120 mkw, tyle że sęk w tym, że nie mamy kasy.Wiekszego to bym nie chciała, bo nie chcę go sprzątać na starość. Wspomniany projekt to koszt ok 140-150 tys.Dochodzi, oczywiscie dzialka i inne tzw koszty stałe, ale to nie zmienia faktu, że choć w metrażu droższy od 120 mkw, to w sumie tańszy.
    Przepraszam, że tak długo.Co myslicie? Czy ktoś zdecydował się na tak mały dom? Za 100 tys moge w nim zamieszkać (parter), a na większy kredyt raczej nie ma szans.
    I jeszcze jedno: czy nie warto by było dobudować garaż i tym samym zyskać pokój na poddaszu? i dobudować wiatrołap? Sporo wyjdzie, ale garaż byc musi, choćby na rowery i inne graty - chyba że postawić blaszak i go jakos odświeżyć?
    Proszę o poradę, bo do lipca projekt MUSI być gotowy. W tym sezonie chcemy wylać fundamenty.

  12. #112

    Domyślnie

    Rzeczywiscie malutki ale ladny. Jak przeczytalam ze chesz zamieszkac w domu za 100 tys, to pomyslalam ze niemozliwe, ale przy tym metrazu, byc moze. Niech sie wypowiedza fachowcy. Ale kosztu dzialki chyba w te sume nie wliczasz?
    pewnie, wiatrolap by sie przydal, garaz na dwa samochody, wieksza kuchnia, druga lazenka i tak by mozna wymieniac
    Moze jak juz chesz budowac to daj sobie na razuie z tym spokoj, za to tak usytuuj dom na dzialce, zeby mozna go bylo rozbudiwac gdy pojawi sie wiecej gotowki. Szkoda chyba wydawac kasy na garaz jelsi ma sie kuchnie 5 m2, ale to moje zdanie.
    renjul

  13. #113

    Domyślnie

    Akurat w tym domu nie ma garażu (przy tym poziomie cenowym nie ma na to szans), wiatrołap jest. Łazienka nie jest tragicznie mała, no chyba, że ktoś ma ochotę w niej pobiegać. Dotkliwy w przyszłości może być brak pomieszczenia gospodarczego. Domek z zewnątrz ładny, ale według mnie trochę mało funkcjonalny. Do kwoty kalkulacji ze strony internetowej wszyscy radzą dodać VAT i 20% (ale nie wiem czy to się sprawdza).
    Ja też jestem na etapie poszukiwań, ale parterowego z garażem i na razie (i chyba już ostatecznie padło) na ten z Archidesign (w stopce).
    Życzę miłego dnia !
    *********************

  14. #114

    Domyślnie

    Warpi- domek ładny, ale bez 220 tyś. do niego nie podchodź Ja jestem jedną z budujących D06 muratora o pow. 77 m kw. mam już stan surowy zamknięty z końcówką tynków wewnętrznych i myślę, że potrzebuję jeszcze z 45 tyś. zł , co da kwotę rzędu 180 tyś. za domek i uzbrojenie działki. Pozdrawiam

  15. #115

    Domyślnie

    Brałem pod uwagę projekt Beaty ze względu na niski koszt i estetyczny wygląd (przeważył brak garażu, ale jak jeszcze policzę to może powrócę po niego, wówczas garaż może kiedyś...). Koszt budowy D06 podany na stronie Muratora (130 tys.), odnosi się do wszystkiego poza wystrojem wewnętrznym (+VAT do wszystkiego). Jak widzę dodałaś więc około 50 tys. To ważna dla mnie informacja, gdyż bardzo trudno ocenić realistyczność kwot jakie projektanci piszą na stronach.

    W przypadku planowanego przeze mnie projektu z Archidesign w dość rozbudowanym (jak na strony biur projektowych) kosztorysie sugerują, że DJ 120 ma kosztować 160 tys. i VAT w systemie zleconym lub ponad 140 tys. w systemie gospodarczym. Przyznaję, że to najniższe kwoty z jakimi spotkałem się przy tej wielkości domu z garażem. Jeśli mówisz, że z tych 160 tys. zrobi się 220 tys. to "lekka załamka", bo liczyłem maksimum na 180 tys. . Ktoś zresztą rzucił, że przy małych domach koszt "pod klucz" lub bliski takiemu to 2000 zł za metr. Mój ma mieć prawie 90 m2 + mały garaż.

    Bardzo byłbym ciekaw na ile sumy podane przez biura projektowe odbiegają od realnych, szczególnie w przypadku małych domów.
    Życzę miłego dnia !
    *********************

  16. #116

    Domyślnie

    Wari- dostałeś moją wiadomość?

  17. #117

    Domyślnie

    Garaz jest koniecznoscia, mniej z powodu samochodu, bardziej rowerów i innych gratów łącznie z olejem opałowym.Nad garażem byłyby wiec dwa a nie jeden pokój. Kase na stan zero mamy, działke tez i na papierologie tez. Wiec to 100 tys to na stan surowy całosci i wykończenie tanio dołu (stare meble, wykładziny itp). Obawiam sie jednak że mimo wszystko potrzeba będzie 120tys. Mam nadzieje, że do stycznia sytuacja finansowa się poprawi i uda sie wziąc wiekszy kredyt, a jak nie to chyba własnymi rekami wymuruje, bo mam juz dosyć płacenia za wynajem.
    A jak odchowam dzieci i pójde do pracy to dokonczymy dzieła. MUSI się udac!

  18. #118

    Domyślnie

    Beaty, dzięki, dostałem i napisałem.
    Wybór padł więc na wersję garażową, czyli LMP 26a. Życzę zmieszczenia się w kosztach. Ja mam trochę więcej kasy, co nie znaczy, że łatwo znaleźć odpowiedni projekt i oszacować koszty.
    Życzę miłego dnia !
    *********************

  19. #119

    Domyślnie

    Cieszę się , że mogłam pomóc Życzę dobrego wyboru.

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ... a to może taki domeczek :
    http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S24/s24_rzut.html
    Pozdro
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

Strona 6 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony