dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie projekt DOM W LUBCZYKU pracownia ARCHON

    Witam!!!

    Proszę o opinię, co sądzicie o nowości biura Archon "Dom w lubczyku"
    http://www.archon.pl/index.php?menu_...49a551&lang=pl.
    Według mnie dom wygląda fantastycznie. W szczególności podobają mi się duże przeszklenia, co sprawia, że jest bardzo nowoczesny. Interesujący jest równiez wykusz umieszczony w od zachodniej strony, a nie jak to zwykle bywa od południa.
    Jest to jednak projekt domu z wejściem od południa i z tego względu krąg osób zainteresowanych będzie ograniczony.
    Muszę przyznać, że jestem bliski zdecydowania się na ten projekt.

    Pozdrowienia!!!

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Mi też w sumie by odpowiadał od strony funkcjonalnej - mam południową działkę i buduję dom podobnej wielkości. Duże plusy to bardzo fajny układ salonu i duża kuchnia od północy
    Minusem dla mnie jest dach - ładny, ale skomplikowany i utrudniający wykorzystanie poddasza. Schody zabiegowe, które raczej ciężko będzie przerobić. Kotłownia nadaje się tylko na ogrzewanie gazowe - maleńka. Składzikiem tez raczej za bardzo nie będzie. Hall zgrabny, ale będzie raczej ciemny. W salonie proponowane miejsce na TV jest raczej średnio pomyślane - słońce by się pięknie odbijało od ekranu.
    Ogólnie - udany parter, trochę gorzej z piętrem. Szczególnie pokój 8 - mały, wąski, z dwoma skosami.
    To to co ja wyłapałam - dla Ciebie wcale nie musi być minusem Ja potrzebowałam bardzo użytkowego poddasza (jest nas piątka, maluchów sztuk 3) i sporego gabinetu. I także sporej przestrzeni na deski, rowery, narty i takie tam rupiecie - tutaj jej mi troszkę brak.
    Pozdrawiam
    BabaB

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Witam,

    Dobrze zaprojektowany uwzględniając strony świata, troche gorzej z komunikacją - kuchnia daleko od wejścia i garażu, trzeba iść przez cały dom. Brakuje trochę zadaszonego miejsca od strony ogrodu.
    Ew. przeniesienie kuchni koło wejścia - wątpliwe. Po co kuchnia od południa?

    Pokój 8 na piętrze - raczej nie do codziennego użytku dla mieszkańca, może pracownia albo strych.

    Pozdr/Mariusz

  4. #4

    Domyślnie

    Witam

    Projekt bardzo sympatyczny wizualnie . Duzo zalezy od dzialki czy taraz ma byc z boku czy z tylu czy z przodu .Optycznie jest bardzo fajny niestety za duzy dla mnie i nie to rozmieszczenie stron .Bardzo mi sie podoba

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bryta
    Witam

    Projekt bardzo sympatyczny wizualnie . Duzo zalezy od dzialki czy taras ma byc z boku czy z tylu czy z przodu .Optycznie jest bardzo fajny niestety za duzy dla mnie i nie to rozmieszczenie stron .Bardzo mi sie podoba

  6. #6

    Domyślnie

    Ale piękny dom!!!
    Nigdy nie zwracałam uwagi na projekty Archonu, gdyz większośc ich domów ma wejście do domu w stylu dworkowym, którego nie lubię. Ten jest inny, ma ładne wejście i pasuje na moją działeczkę.
    Co ja bym zrobiła bez tego forum

  7. #7

    Domyślnie

    Też mi się bardzo podoba
    Najładniejszy moim zdaniem projekt archonu. Niestety podzielam Wasze zdanie. Poddasze chyba mało funkcjonalne, za małe pomieszczenie na kotłownię . Zastanawiam się nad nim z jednego powodu. Sąsiad ma podobny projekt, ale z dachem blaszanym , a ceramika wiąże się z dodatkowymi słupami w pokojach. A ja chcę koniecznie ceramikę

  8. #8

    Domyślnie

    Też mi się bardzo podoba
    Najładniejszy moim zdaniem projekt archonu. Niestety podzielam Wasze zdanie. Poddasze chyba mało funkcjonalne, za małe pomieszczenie na kotłownię . Zastanawiam się nad nim z jednego powodu. Sąsiad ma podobny projekt, ale z dachem blaszanym , a ceramika wiąże się z dodatkowymi słupami w pokojach. A ja chcę koniecznie ceramikę

  9. #9

    Domyślnie

    Też mi się bardzo podoba
    Najładniejszy moim zdaniem projekt archonu. Niestety podzielam Wasze zdanie. Poddasze chyba mało funkcjonalne, za małe pomieszczenie na kotłownię . Zastanawiam się nad nim z jednego powodu. Sąsiad ma podobny projekt, ale z dachem blaszanym , a ceramika wiąże się z dodatkowymi słupami w pokojach. A ja chcę koniecznie ceramikę

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariolag

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie czy kots buduje dom w lubczyky archon

    czy ktos budowal domek w lubczyku z archonu
    Jelsi mozna jakies zdjecia i koszt budowy

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariolag

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    mam pytanko ,zdecydowales sie na ten projekt??? jesli tak to moze przeslij fotki i jaki koszt poniosles i czy jest funkcjonalny bo ja zamierzam budowac dom w lubczyku 2 troszke prostszy dach ale uklad podobny

  12. #12

    Domyślnie

    Ja buduję ten dom:wesja z dwoma garażami. Co zmieniłam- ścianka kolankowa podniesiona na 1,4(uwaga!architekt koniecznie musi przeprojektować małe okna tworzące lukarnę nad kuchnią!!bo inaczej okno balkonowe i małe będa na innej wysokości. U mnie niestety nie zostało to wyłapane na czas!!), garaż dwustanowiskowy dał mi na piętrze pokój o pow.50m2. Wyszła super małżeńska sypialnia z 7-a okanmi dachowymi), kotłownie przeniosłam z parteru na piętro i przeznaczyła połowę garderoby przypisanej do tego średniogo pokoju na piętrze. Można zająć caą garderobe i zrobić tam jeszcze pralni/suszarnie, cały dom powiększyłam o 1,5m("rozszerzyłam" na krótszym boku).

    Dom jest świetny, dobrzez rozplanowany, na razie kuchnia oddalona od garażu mi nie przeszkadza(może dlatego, że jeszcze w nim nie mieszam), ważne , że jest od północy, spiżarnię i wykusz do postawienia stołu kuchennego. Żałuje , nie podniosłam okna w kuchni o 15-20 cm wyżej-jestem wysoka i zależał mi na podwyższeniu szafek kuchennych najakieś 94-96cm-niestey jest to juz nie możliwe ze wzgledu na parapet.

    Pozdrawiam "lubczykowców", za jakiś czas pewnię pokażę dom w Galerii to ocenicie sami czy warto go budować)
    kolina
    "Szczęście jest wszystkim. Trzeba je mieć..." J.P.Sartre
    http://forum.muratordom.pl/lubczyk,t128630.htm

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    asiadob

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    96
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    w 99% postanowilismy ze bedziemy budować dom w lubczyku
    z tego co udało mi sie wyczytac na forum wiem ze należy zmienic schody na schody ze spoczynkiem, oczywiście bede podnosić ścianę kolankową

    Jezeli ktoś budował ten dom i mogłby podzielić sie ze mną swoim doświadczeniem, udzielić rad byłabym bardzo wdzięczna

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aprilka1000
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Trojmiasta
    Posty
    341

    Domyślnie

    troszke tu zamarlo ,
    asiadob....a jak Twoja budowa .....? padlo jednak na lubczyka ....?

    Chcialam budowac Rozete ale z przyczyn technicznych musimy sie przebranzowic , i zastanawiamy sie nad lubczykiem lub nad majerankiem2 .

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich lubkowiczów. Widzę, że wątek trochę zamarł więc najwyższa pora trochę go ożywić. Mam kupiony projekt domu w lubczyku 2(G) i 29.07.2010 r. dostaliśmy pozwolenię na budowę. Z budową ruszamy jednak na wiosnę. Muszę przyznać, że naszukłam się w internecie ludzi którzy budują lubczyka. Znalazłam domek od koliny i asiadob, ale ich wątki jakoś się urwały a szkoda. Myślę, że niedługo zacznę pisać swój dziennik i mam nadzieję, że ludziska będziecie zaglądać.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aprilka1000
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Trojmiasta
    Posty
    341

    Domyślnie

    bedziemy , bedziemy . Ja jednak ostatecznie kupilam rozete2 lustro , kolejny miesiac sie adaptuje dluga to historia z tym Lubczykiem i Rozeta .

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zgodnie z obietnicą wznawiam wątek. Budowa rozpoczęta ...

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michalina123123

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    mysiadlo
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    1

    Domyślnie lubczyk2

    Cytat Napisał basiaimirek Zobacz post
    Zgodnie z obietnicą wznawiam wątek. Budowa rozpoczęta ...
    witam
    jak idzie budowa lubczyka.Ja też zastanawiam sie nad tym projektem.Jakie Państwo zmiany wprowadzili.Może uda się wysłać jakieś zdjęcia z budowy to bardzo proszę [email protected]

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Budowa lubczyka idzie jak na razie całkiem nieźle. Jesteśmy na etapie szałowania stropu nad parterem i na tym etapie chyba w tym roku skończymy. Dachu już nie damy rady zrobić. Jeśli chodzi o zdjęcia to zapraszam do mojego dziennika. Jest tam parę fotek, ale muszę galerię trochę uaktualnić. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony