dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 129
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    homecactus a rynny macie w tym samym kolorze czy 087?
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Rynny występują tylko w niektórych kolorach i my mamy dlatego 087, ale praktycznie nie widać różnicy na domu (może jeszcze spust się jako tako nieco odróżnia, ale rynien, które de fakto są na styku z dachem i wydaje się że powinno być widać różnicę - różnicy nie widać)

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    to dobrze wiedzieć.

    Jejku spadam z forum, bo od rana nic innego nie robię tylko wpatruję się w Wasze zdjęcie ))) (i podziwiam)
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    homecactus - piękny dach i cały dom. Też będę budowała w gminie Tarczyn (na wiosnę). Dzisiaj właśnie ogarniam temat pokrycia, bo planowana wstępnie blachodachówka nie bardzo mi się podoba. Wpadłam na ten wątek, a tu taki piękny dach i to w mojej okolicy. Jak mnie nie przegonisz, to chętnie zerknę zza ogrodzenia.
    Gratuluję wyboru blachy - śliczna.
    Kto Wam kładł tę blachę, czy jesteście zadowoleni?
    Pozdrawiam.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cały dom (krycie również) robiła nam ekipa z małopolski - z czystym sumieniem mogę polecić, (zero konfliktów, jakieś małe poprawki, czy zmiany jakie nam przychodziły do głowy robili bez gadania, widać że mają doświadczenie i głowę do budowlanki).
    Projekt indywidualny robił pan Mateusz Zajkowski z Z3Z Architekci z Piaseczna - młody, ze świeżą i nowoczesną wizją budownictwa.

    Oczywiście zapraszam do obejrzenia, jeśli jesteś zainteresowana, to szczegóły na priv.
    A gdzie się budujesz?

    Pzdr

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    Cały dom (krycie również) robiła nam ekipa z małopolski - z czystym sumieniem mogę polecić, (zero konfliktów, jakieś małe poprawki, czy zmiany jakie nam przychodziły do głowy robili bez gadania, widać że mają doświadczenie i głowę do budowlanki).
    Projekt indywidualny robił pan Mateusz Zajkowski z Z3Z Architekci z Piaseczna - młody, ze świeżą i nowoczesną wizją budownictwa.

    Oczywiście zapraszam do obejrzenia, jeśli jesteś zainteresowana, to szczegóły na priv.
    A gdzie się budujesz?

    Pzdr
    Będę budowała w Kawęczynie. Mieszkam też blisko, bo Henryków -Urocze - chętnie podjadę zerknąć. Podeślij proszę namiary.

  7. #47

    Domyślnie

    My polozylismy we wrzesniu identyczna blache - nawet kolor sie zgadza. Firma, ktora to robila twierdzila ze to bardzo dobry material w sensie latwosci ukladania. Jako ze mielismy pelne deskowanie OSB i na to pape (chalupa stala przez ponad rok) - - zreszta robione to bylo z mysla o tytan cynku - to na to byly bite laty i kontrlaty.

    Tak czy inaczej bardzo polecamy - wyglada swietnie ten material na dachu i w rzeczywistosci nie jest az tak ciemny jak na probce (inne ulozenie w stosunku do slonca i wzroku obserwatora).
    rynny chcielismy prostokatne (bo okragle srednio do w miare nowoczesnego domu) - tutaj juz tak latwo z kolorem nie bylo - wzielismy rheinzink patynowany - odcien sie nieco rozni ale nie jest to az tak widoczne.
    A stodola nasza stoi w Nadarzynie.

    pozniej wkleje zdjecie w sensowniejszym rozmiarze.
    Ostatnio edytowane przez Jabar1975 ; 26-10-2011 o 14:36 Powód: dodatkowe informacje

  8. #48

    Domyślnie

    takie cos

    Ostatnio edytowane przez Jabar1975 ; 29-04-2012 o 09:32

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Jabar1975 - bardzo ładny!

  10. #50

    Domyślnie

    Witam..
    Mam pytanie czy te panele PRIME CLICK z Budmat'u mają przetłoczenia przez środek? Bo na folderze są a na zdjęciach ich nie widzę. I niestety nie ma już w ofercie koloru 035 - jest tylko ten jaśniejszy grafit 087(czyli taki jak rynny)......

  11. #51

    Domyślnie

    Plannja posiada kolor 035 mat , u nich nazywa się grafitowoszary lub 10 mat

  12. #52

    Domyślnie

    pepe2009 - mają delikatne przetłoczenia - z dołu praktycznie niewidoczne.

  13. #53

    Domyślnie

    witam takze bede chcial pokryc dach na rabek zastanawiam sie nad firma faktycznie budmat ma dobra cene ale zastanawiam sie nad pruszynski lub rukki maja panel z taka powlaka puralmat jest to taka chropowata male zaglebienia ciekawi mnie efekt gdzies na dachu tego pokrycia i jeszcze jedno napotkalem w sieci fotki dachu gdzie blacha sie faluje nie na kazdym panelu ale jest to widoczne czy u was tez to wystepuje???? bo jakos to mnie zastanowilo poniewaz u mnie bedzie kilka odcinkow po 9m i boje sie by taki efekt niepowstal bo bardzo nieladnie to wygladalo by. Jestem z Wlkp jak ktos w okolicy ma taki daszek chetnie podjade

  14. #54

    Domyślnie

    Kolego musisz znaleźć naprawdę solidnego wykonawcę. Sporo dachów faluje, taki urok blachy płaskiej, przy okazji wyolbrzymiany przez niechlujne wykonawstwo.

    Ja jestem jedną z ofiar falowania. Trochę uratowaliśmy sprawę, ale do ideału trochę jeszcze brakuje. Ja mam najdłuższą blachę 7,80 m.

    Poczytaj temat na tym forum o falowaniu.
    Polecam również inne fora: http://www.forumbudowlane.pl/vt/3359...o-dachu#194007
    http://www.forumbudowlane.pl/vt/3357...lacha-na-rabek
    Ostatnio edytowane przez Baster_t ; 03-06-2012 o 23:55

  15. #55

    Domyślnie

    dzis podzwonile troszke mam dostac namiar fachowcow co juz to robili i jakies adresy na domki juz pokryte tym dam tez do wyceny do firmy ruukki jakos ich ptrzedstawiciej najbardziej profesjonalnie to wyjasnil i polecil by sie spotkac i poogladac juz zrobione dachy i bardzo chce sie angazowac w to by rozpowszechniac rabek

  16. #56

    Domyślnie

    Można usłyszeć głosy, że to najlepsza blacha do krycia rąbkiem. Jednak moim zdaniem nawet najlepszą blachę można kiepsko położyć
    Też miałem dobrą ofertę na Ruukki, ale kolorystycznie bardziej podszedł mi Bratex. Warto rozważyć krycie rąbkiem 30 cm (mniejsze ryzyko falowania).

  17. #57

    Domyślnie

    te tak mysle ze iz bedzie wezsza to mniejsze ryzyko pfalowania dzis rozmawialem znowu z przedstawicielem ruukki jest bardzo zaangazowany jezeli chodzi o rabek poniewaz chca go rozpowrzechnic i cena ma byc tez dobra zaraz polecil mi ekipe co u nich zaklada takie dachy tez rozmawiaja profesjonalnie cenowo okolo 35 a 40 za m2 latowanie polozenie foli i rabka w weekend mamy sie spotkac i ustalic co i jak. Namyslam sie nad blacha ruukki o powierzchni skurki pomaranczy na niej podobno niewidac zalaman itd tak twierdzil przedstawiciel ale ona jest najdrozsza zobaczymy co wymysla i policza a i dach ma byc bez deskowania tylko latowany wtedy niby najrowniej maga go polozyc

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    generalx

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    32

    Domyślnie

    Nie wierzcie w cokolwiek co mówi przedstawiciel handlowy jakiejkolwiek firmy. Równie dobrze mogliby być politykami- taka sama wiarygodność. Przedstawiciel handlowy znika w momencie zapłacenia przez was faktury i później już was nie poznaje- a do tego momentu to ożeniłby was nawet z własną córką. Niestety właśnie muszę teraz reklamować blachę na rombek w systemie na click i pierwsze co chciał zrobić przedstawiciel handlowy to ze mnie idiotę. Na moim przykładzie uważam że wszelkie systemy dachowe na click to porażka- może to i ładne ale ni jak funkcjonalne. Co z tego że się łatwo kładzie- skoro po roku masz już dosyć hałasu- a sami wiecie ile czasu trzeba np w kredycie spłacać taki dach. Dziś jestem tego zdania że jeżeli dach ma tak wyglądać to osobiście bym wziął zwykłą blachę trapezową- nawet ocynk- malowanie min co 10 lat i nikt wam nie wciska kitu z gwarancją, albo dać majstrowi zarobić i niech kładzie tradycyjną blachę na rombek.

  19. #59

    Domyślnie

    a jakiej firmy masz polozona bleche???? i jakiej szerokosci 50 , 30??? pisales o halasie a co mianowici z tym jest tz padajacy deszcz czy wiatr ja podwiewa i wali o krokwie??? tez nurtuja nie takie sprawy i ciagle zastanawiam sie i kalkuluje co i jak dlatego mysle nad blacha ruukki on jest wytlaczana ma powierzchnie skorki pomaranczy i w to moge uwierzyc ze jest sztywniejsza i mniej na niej widac pofalowan jak by co i do tego od spodu ma juz podklejona warstwe wygluszajaca. Takze mysle o blasze z pruszynskiego natknalem sie na nia niedawno bo to w miare nowosc ona cala jest lekko pofalowana co calkowice eliminuje jakies refleksy czy pofalowanie ale niejest juz taka gladka

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    generalx

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    32

    Domyślnie

    Mam planie emka click. Pasy są chyba 0,5 metra- chyba bo innych raczej nie mieli. Blacha normalnie z przetłoczeniami. Dach mam na pełnym deskowaniu z papą, blacha ułożona na łatach. a hałas jak deszcz pada jestem w stanie zaakceptować- bo to jak w standardowej blachodachówce. Problem się pojawia przy zmiennych podmuchach wiatrów. Blacha zaczyna tłuc o łaty- a jest to takie gwałtowne że wrażenie jest jakby piorun w chałupę strzelił. Do tego wezwany przedstawiciel handlowy najpierw próbował mi wcisnąć że jak ocieplę dach to przestanie to hałasować, a jak chciałem potwierdzenie że mimo hałasującej blachy nadal obowiązuje gwarancja na powłokę lakierniczą to zaczął już ściemniać. Dach zamontowany zgodnie dokumentacją plani aktualna w tamtym momencie- która nie uwzględniała montarzu mat głuszących i przykrecanie co drugą łatę. Poźniej to zmienili więc wiedzą o problemie. Mimo twierdzenia handlowca że blacha na końcu nie jest zagięta i zawiewa pod nią(co jest bzdurą bo w dokumentacji jest nawet o zapewnieniu wentylacji pod blachą) nie zgadzam się z tym bo: mam garaż którego krawędź dachu jest prostopadła do krawędzi dachu domu i niezależnie od kierunku wiatru na obu dachach widać "meksykańską falę". Co więcej mam jeszcze ten szajs na elewacji która też niemiłosiernie tłucze. Razem do kupy: czyli w sumie cena 2x większa, podejście w razie reklamacji , robienie z ludzi idiotów z twierdzeniem że przecież ma się "coś innego" na dachu i tak na "chłopski rozum" z jakiegoś powodu do tej pory ręcznie majstry to robili tak że nie hałasuje(mojego wujka dach robiony na rąbek z zwykłego ocynku ma ponad 20 lat i nie wydaje ani jednego takiego dźwięku) będę każdemu odradzał stosowanie tego typu blach, niezależnie od producenta.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony