dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Przyjacielu wyluzuj bo nie zaśniesz! Czy nie rozumiesz co piszę? Tobie się to podoba i bardzo dobrze! Pewnych rzeczy nie widzisz bo się na tym nie znasz, bo nie wiesz, że można wykonać to lepiej. Pogodnych snów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    Profesjonalnie na podstawie zdjęcia (obiektywem szerokokątnym) zauważyłeś brak symetrii??? Jak to zmierzyłeś? Uświadom nieoświeconych? Wpadnij z miarką a potem tu sam ładnie wszystko odszczekasz, ok? Poza wiedzą której nie potrafisz tu przekazać potrzeba tu takich osób (jak ja) którzy będą ostrzegać przed takimi jak Ty.
    Aż brak mi słów . . . Mimo, że w życiu ich nie szczędzę . . . Ale, żeby porywać się z motyką na Słońce hmmm masz odwagę i masz TUPET

  3. #123

    Domyślnie

    Ja spokojny jestem, taki spec ja Ty może mnie jedynie rozbawić i dlatego ciągnę temat. Obok mojego przyjaciela to nawet pewnie nie stałeś więc odpuść. Każda twoja kolejna odpowiedz pogrąża Cie coraz bardziej . Twoja niepodważalna racja wyniesiona na podstawie zdjęcia wręcz powala. Wytykasz błędy, potem nie potrafisz (nie chcesz) ich wyjaśnić ciemnocie, powołując sie na moją niewiedzę. "Nie wytłumaczę Ci, przecież sie na tym nie znasz...Wiem ale nie powiem, ja zrobił bym to lepiej" Ile ja już tego słyszałem. Prawdziwy fachoffiec. To co tu robi taki spec? Przecież nie piszesz tego z dachu który właśnie kładziesz kolejnemu zadowolonemu klientowi. Zagmatwam sprawę to uznają mnie za autorytet. Dla wszystkich inwestorów którzy to czytają: omijacie wykonawców którzy sami się tu ogłaszają. To w większości (nie wszyscy) bezrobotni ludzie którzy szukają tu zleceń. Co druga tzw "porada" takiego kończy się tekstem, chętnie podejmę sie wykonania tego zadania. Łatwo to rozpoznać po treściach jakie zamieszcza. Aż mam ochotę jutro założyć sobie lewy profil i wstawić wątek pt: szukam wykonawcy dachu. Wiem kto będzie pierwszy w kolejce. Nasz drogi Andrew.
    Warto szukać ludzi z polecenia, obejrzeć poprzednie prace danej ekipy (na żywo nie z fotek) porozmawiać z poprzednim zleceniodawcą, sprawdzić opinie w internecie, ale nie te co sobie wykonawca (Andrzej) sam wystawił razem ze szwagrem i sąsiadką. Trochę to pracy ale warto.

  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Odpuść sobie i wyluzuj. Ciesz się swoim dachem. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-03-2014 o 20:54
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #125

    Domyślnie

    Jak prawdziwy fachoffiec musi mieć ostatnie słowo...

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    Ponieważ jestem po ułożeniu pokrycia dachowego z paneli łączonych na rąbek stojący. Napisze czego się dowiedziałem od 5 wykonawców któzy byli brani pod uwagę w końcowym castingu na mojego wykonawcę.
    1. Panel panelowi nie równy a cena idzie za jakością. 1 wykonawca powoził mnie nawet po swoich budowach i pokazał jaka różnica jest w ułożeniu różnych paneli przez tego samego wykonawcę.
    2. Bardzo ważne są równe powierzchnie na połaciach dachu już na etapie więźby dachowej.
    3. Pod rąbek w panelach nie trzeba robić pełnego deskowania. U mnie wyglądało to tak: Gęste łacenie grubszymi latami plus dobra folia (u mnie Dorken maxx plus, balach Ruukki Classic z przetłoczeniami wzmacniającymi)
    Załącznik 248944Załącznik 248945

    Witam trochę odgrzebałem temat jednak mam pytanie. Jestem zainteresowany tym pokryciem jednak na innych zdjęciach widzę że wszystkie rąbki pokrywają się ze sobą na przełamaniach a tutaj jest przesunięcie, z czego wynikało to przesunięcie arkuszy?

  7. #127
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Banschee

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Laskowa
    Kod pocztowy
    34-602
    Posty
    1

    Domyślnie Blacha na rąbek - szajs! nie zakładajcie tego!

    Na moje nieszczęście zdecydowałem się na pokrycie dachu blachą na rąbek. Ten syf tak się tłucze na wietrze, że o sypialni na poddaszu można zapomnieć....tragedia!!! Jak wieje wiatr to dźwięki dochodzące z dachu praktycznie nie różnią się od grzmotów burzy! Szczerze nikomu nie polecam...
    Ostatnio edytowane przez Banschee ; 09-04-2017 o 19:42

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Masz źle zamontowane pokrycie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cała sprawa jest od początku błędnie nazwana. Wszyscy mówią, że dotyczy to blach na tzw. rąbek stojący. Tymczasem mamy do czynienia z blachą na tzw. KLIK - jest to imitacja rąbka stojącego. Blacha na tzw. rąbek stojący jest wykonywana na zasadzie felcowania mechanicznego lub ręcznego z materiałów o dużej plastyczności takich jak: miedź, cynk, blacha stalowa o zupełnie innych parametrach plastyczności niż panel dachowy typu KLIK. Dla klienta wygląda to bardzo podobnie, lecz są to zupełnie dwa inne i różne produkty. Blacha na rąbek była stosowana już w okresie przedwojennym i pokrywa większość zabytkowych obiektów. Blacha na KLIK jest jej imitacją, wymyśloną przez firmę RUUKKI, która jest bardzo modnym pokryciem. Obecnie większość firm oferuje ten produkt. Najlepszym jakościowo produktem jest produkt firmy RUUKKI, która oprócz swoich produktów oferuje panel KLIK przejętej w ubiegłym roku (tj. 2016) szwedzkiej PLANJIA. Z reszty producentów indywidualnym podejściem do tego produktu jest zastosowanie przez firmę Pruszyński tzw. mikrofali. Zarówno RUUKKI, jak i mikrofala Pruszyńskiego przenoszą odpowiednio naprężenia pasów KLIK i nie widać na nich nieestetycznie wyglądających "bąbli".
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony