dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buddo

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Jerzykowo
    Kod pocztowy
    62-007
    Posty
    3

    Domyślnie Jaki piec na ekogroszek ?

    Witam, jestem zainteresowany piecem na ekogroszek 25kW z rusztem (mozliwosc palenia alternatywnymi paliwami) dobrej jakosci. Szukałem odpowiedzi na roznych forach , takze tutaj i nigdzie nie znalazłem jednoznacznej, co człowiek to inna opinia. Jedni twierdza ,ze tylko ciechewicz czy defro, znajomy instalator twierdzi ze on zakłada ketlera piece i grzejniki i ze sie sprawdzaja, choc sam powiedział,ze jego kuzyn kupił w markecie budowlanym jakis za 4500zł i drugi rok grzeje i jest zadowolony. Sam juz nie wiem jaki kupic?!?!?1 Bardzo bym prosił o porade!

  2. #2

    Domyślnie

    Na forum są często opinie o piecach bez uwzględnienia jakości spalanego groszku. Poszukaj pieca, który jest produkowany jakiś czas. Jeżeli jego konstrukcja się sprawdza to normalna rzecz ,że jest w sprzedaży na rynku przez dłuższy czas.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Ponieważ o dobry ekogroszek na rynku jest coraz trudniej to proponuje abyś kolego buddo znalazł taki kocioł, którego palnik potrafi spalać dobrze gorszej jakości ekogroszki i który spala dobrze miał.

    Ja mam zwykły palnik to niestety w moim zainteresowaniu pozostaje zawsze jedynie najlepszy ekogroszek.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Ponieważ o dobry ekogroszek na rynku jest coraz trudniej to proponuje abyś kolego buddo znalazł taki kocioł, którego palnik potrafi spalać dobrze gorszej jakości ekogroszki i który spala dobrze miał.

    I to jest bardzo dobra rada.

  5. #5

    Domyślnie

    protecha sobie kup np karo duo
    bardzo dobry kocioł sprzedawany przez "różnych" producentów pod różnymi nazwami np taurus gaur.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał buddo Zobacz post
    Witam, jestem zainteresowany piecem na ekogroszek 25kW z rusztem (mozliwosc palenia alternatywnymi paliwami) dobrej jakosci. Szukałem odpowiedzi na roznych forach , takze tutaj i nigdzie nie znalazłem jednoznacznej, co człowiek to inna opinia. Jedni twierdza ,ze tylko ciechewicz czy defro, znajomy instalator twierdzi ze on zakłada ketlera piece i grzejniki i ze sie sprawdzaja, choc sam powiedział,ze jego kuzyn kupił w markecie budowlanym jakis za 4500zł i drugi rok grzeje i jest zadowolony. Sam juz nie wiem jaki kupic?!?!?1 Bardzo bym prosił o porade!
    Może warto postawić na produkt produkowany bliżej miejsca zamieszkania.
    Oczywiście sprawdzony, z dobrym palnikiem na miały i groszki oraz z odpowiedniej klasy sterowaniem.

    Zobacz wątek o Skam-P Premium:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma

    Pytanie czy aby na 100% potrzebujesz 25kW?
    Jaka jest pow. grzewcza?
    Jak docieplony dom?
    Nowa instalacja czy stara?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    protecha sobie kup np karo duo
    bardzo dobry kocioł sprzedawany przez "różnych" producentów pod różnymi nazwami np taurus gaur.
    Taurus Gaur to kocioł tłokowy produkowany przez firmę Isko z Jastrzębia.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buddo

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Jerzykowo
    Kod pocztowy
    62-007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Do kolegi JARECKI79
    no z tego co sie orientuje to własnie 25kW jest mi potrzebne, dom 180m2 , nowa instalacja, grube mury + 12 cm styropian, okna nowe trojszybowe, bedzie jakies 80 m2 podłogowki reszta grzejniki
    do kolegow wyzej-czy naprawde jest taki problem z dostaniem lepszej jakosci ekogroszku?! licze sie z tym ze musze wydac na tone 700-850 zł, nie miałem zamiaru palic jakims shitem ale jesli jest ogolnie coraz wiekszy problem z zaopatrzeniem w odpowiedni groszek?!?!?1
    Ostatnio edytowane przez buddo ; 14-09-2011 o 00:11

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Taurus Gaur to kocioł tłokowy produkowany przez firmę Isko z Jastrzębia.
    A to ciekawe od kiedy isko ma zakład produkcyjny. Taurus Gaur to Protech Gierałtowice kocioł Karo. Isko to tylko sprzedaje pod swoją Marką. Nigdy tego kotła NIE PRODUKOWALI !!!
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał buddo Zobacz post
    Do kolegi JARECKI79
    no z tego co sie orientuje to własnie 25kW jest mi potrzebne, dom 180m2 , nowa instalacja, grube mury + 12 cm styropian, okna nowe trojszybowe, bedzie jakies 80 m2 podłogowki reszta grzejniki
    do kolegow wyzej-czy naprawde jest taki problem z dostaniem lepszej jakosci ekogroszku?! licze sie z tym ze musze wydac na tone 700-850 zł, nie miałem zamiaru palic jakims shitem ale jesli jest ogolnie coraz wiekszy problem z zaopatrzeniem w odpowiedni groszek?!?!?1
    Jeżeli jest to nowe budownictwo to gwarantuję, że wystarczy z modelu Skam-P Premium model o mocy 17kW

    Jeżeli jest to stare budownictwo, modernizowane, to na 180m2 polecam wybrac model 25kW, będzie bardziej oszczędny

    Zastosowany palnik radzi sobie z miałami i groszkami 0-32mm, także tymi o większej spiekalności, nie ma więc obawy o nieco gorszą jakość ekogroszku (pod warunkiem,że nie będzie tam kamieni czy metalowych śrub )
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #11

    Domyślnie

    Witam stoje przed wyborem kotła na ekogroszek z rusztem awaryjnym mam normalnie mętlik w głowie i nie wiem na jaki sie zdecydować, ostatnimy czasu bardzo sie przekonałem do kotłów ze stajni Heiztechnik, parametry mojego domu to nowo wybudowany dom nowa powierzchnia 180m2 instalacja sciana grubość 24cm plus 12 cm styropianu, moje wybory padają na kotły HT Q ECO DUO lub Q ECO DUO, jaka powinna być moc kotła i jaki palnik proponujecie do tych kotłów?? Prosze o porade jakiegoś fachowca oraz użytkowników co do marki piece

    Pozdrawiam
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  12. #12

    Domyślnie

    O palnik to musisz pytać producenta, czyli HT

    Spytaj jakie mają opcje, jaki producent palników.

    Pewnie będzie coś klasycznego w standardzie i coś na ekogrochy i miały za dopłatą.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Z ciekawości spojrzałem na ulotkę Q EKO DUO Heiztechnika to najlepszy palnik na ekogroszek jaki proponują to obrotowy Pancerpol ten z rantem a sterownik to Eco MAx 800 - no i jeszcze zwykła retorta i jakiś palnik rynnowy na biomasę. Cena katalogowa z Eco Maxem 800 to 8400 zł.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mam zwykłą retortę w swoim kotle i jestem z tego palnika zadowolony.
    Pewnie dlatego że mam dostęp do bardzo dobrego paliwa i najnowszych a zarazem chyba najlepszych sterowników na rynku.
    W obecnej sytuacji jaka jest na rynku paliw nie polecałbym już tego typu rozwiązań.
    Rozejrzałbym się za nowszym palnikiem który umożliwia palenie innymi paliwami.
    Myślę że obecnie wybrałbym nową Ekoenergię, Bernera-S bądź Brucera ale z tym ostatnim niektórzy użytkownicy mieli trochę problemów i raczej też bym go nie wybrał.
    Ale to tylko moje zdanie.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    zbierz wszystkie podane przez kolegów informacje w całość i szybko podejmiesz decyzję:

    1) odległość firmy lub serwisu- śpisz spokojnie i nie latasz co chwilę do kotłowni sprawdzać czy działa w obawie że serwis przyjedzie za tydzień jeśli wogóle

    2) moc pieca oraz zapotrzebowanie na pełne jej wykorzystanie- w zależności od rejonu kraju będziesz mieć więcej lub mniej dni z duzymi mrozami lub okresami przejściowymi więc może taki model którego palnik będzie pracował w duzym zakresie mocy bez szkody dla kotła

    3) jakość paliwa - tak jak radzą koledzy karoka65, czy jarecki79 palnik przystosowany do spalania paliw gorszej jakości i kłopot z głowy. ja mam piec z palnikiem Brucer i nie narzekam choć jest to trudny palnik zwłaszcza jeśli tak jak ja ma sie sterownik dwustanowy

    4) obsługowość - jeśli nie chcesz spędzać zbyt dużo czasu w kotłowni poszukaj kotła ze sterowaniem nowszego typu (PID, FUZZY LOGIC LUB eCoal- ogniwo Biecz) zwłaszcza ten ostatni jest podobno taki mądry że sam dostosowuje swoje działanie do rodzaju paliwa i warunków atmosferycznych a Twoje wizyty będą się ograniczać do czyszczenia kotła i uzupełniania paliwa - niestety podaję tylko informacje od tych co o nim wiedzą dużo więcej ode mnie ja nie miałem z nim do czynienia .

    Myślę że odpowiadając sobie na te 4 pytania łatwo i szybko podejmiesz decyzję i będziesz więcej czasu niż w kotłowni spędzał z rodzina czego Ci życzę

  16. #16

    Domyślnie

    Heiztechnik wycoal z oferty sterownik ecoMax 800

  17. #17

    Domyślnie

    Witam

    Nie wycofaliśmy całkowicie sterownika ECO MAX. Na specjalne życzenie możemy zrealizować zamówienie na kocioł z takim sterownikiem.
    Jednak z góry informujemy, że nie dajemy gwarancji na idealną pracę kotła bez konieczności wprowadzania korekt.
    Wielu użytkowników zarzucało nam, że nie po to wydali tyle kasy aby dokonywać jakichś zmian. Dlatego proponujemy HT tronic 500, gdzie podajemy konkretne wartości i to sprawdza się w 99 %.
    Na ECO MAX-ie potrafiło nam wypalać palniki przez nadmiary powietrza.
    Może się mylę, ale uważam, że paliwo stałe takie jak węgiel i jego pochodne jest na tyle niestabilne, oprócz tego warunki w kotłowni takie jak ciąg kominowy i wentylacja, że nie ma algorytmów, które to wszystko przewidzą.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama...

  18. #18

    Domyślnie

    HT Tronic 500 to inaczej menuet Fostera, to bardzo dobrej jakości klasyczne sterowanie.
    Do palnika obrotowego Pancerpola "jak znalazł"
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #19

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepiej wydać trochę więcej kasy i kupić kocioł który pochodzi parenaście dobrych lat. Mój tata ma kocioł Zębca od 6 lat i działa bez zarzutu. Firma ma duży wybór kotłów i na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis Heiztechnik Zobacz post
    Witam

    Nie wycofaliśmy całkowicie sterownika ECO MAX. Na specjalne życzenie możemy zrealizować zamówienie na kocioł z takim sterownikiem.
    Jednak z góry informujemy, że nie dajemy gwarancji na idealną pracę kotła bez konieczności wprowadzania korekt.
    Wielu użytkowników zarzucało nam, że nie po to wydali tyle kasy aby dokonywać jakichś zmian. Dlatego proponujemy HT tronic 500, gdzie podajemy konkretne wartości i to sprawdza się w 99 %.
    Na ECO MAX-ie potrafiło nam wypalać palniki przez nadmiary powietrza.
    Może się mylę, ale uważam, że paliwo stałe takie jak węgiel i jego pochodne jest na tyle niestabilne, oprócz tego warunki w kotłowni takie jak ciąg kominowy i wentylacja, że nie ma algorytmów, które to wszystko przewidzą.

    Pozdrawiam
    No nareszcie jakiś porządny producent który napisał prawde o sterowaniu.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony