dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    No nareszcie jakiś porządny producent który napisał prawde o sterowaniu.
    Powiedziałbym nieco inaczej.

    Producent, który znalazł tzw. BAT... (Best Alternative Technology)

    Do palnika obrotowego pancerpol ecomax nie zdaje egzaminu a sam znam model Menuet (dla tej firmy pod nazwą HT Tronic 500) i wiem,że do tego palnika idealnie pasuje, podobnie jak podstawowy model Tango czy innego producenta Titanic.
    Wynika to z kilku niuansów technicznych tego konkretnego palnika.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  2. #22

    Domyślnie

    Jarecki sam dobrze wiesz że żaden z palników nie jest do końca dopracowany. Dopracujcie palnik i zwykłe proste sterowanie i bedzie po kłopocie stara poczciwa retorta dobrze wykonana spala bardzo ładnie każdy eko ale tylko z prostym sterownikiem no w sterowniku jest potrzebne tylko modulacja mocy palnika tak najlepiej 5 stopniowa i w zasadzie tyle a reszta to tylko zbędny marketing.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    stara poczciwa retorta dobrze wykonana spala bardzo ładnie każdy eko ale tylko z prostym sterownikiem
    Mam starą poczciwą retortę i faktycznie bardzo dobrze spala eko groszek nawet mieszany z miałem próbowałem, ale myślę że Bruli chociaż dwustanowy i Cobra to nie takie proste sterowniki a przy ich pomocy jest możliwe takie ładne spalanie.
    Przy użyciu takiego prostego jak piszesz a którego nazwy nie chcę tutaj wymieniać żeby nie krzywdzić jego producenta bo też dużo czasu i pracy do tego włożył i jeszcze nie tak dawno było to coś nowego ale nie było to takie proste, łatwe i ładne.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Jarecki sam dobrze wiesz że żaden z palników nie jest do końca dopracowany. Dopracujcie palnik i zwykłe proste sterowanie i bedzie po kłopocie stara poczciwa retorta dobrze wykonana spala bardzo ładnie każdy eko ale tylko z prostym sterownikiem no w sterowniku jest potrzebne tylko modulacja mocy palnika tak najlepiej 5 stopniowa i w zasadzie tyle a reszta to tylko zbędny marketing.
    Jeżeli chodzi o przeboje to kwestia doboru właściwego stera z modulacją do danego palnika.

    Z obrotówką Pancerpola nie ma żadnego kłopotu jak pracuje na Ogniku PID, sporo takich zestawów poszło i nie wypala się ani palenisko ani ślimak.

    Z drugiej strony sami mieliśmy kłopot w zestawie mała Ekoenergia+RT09pid, tak jak RT09pid z dużą ekoenergią fajnie współdziała tak do małej były zonki z przegrzanym ślimakiem.

    To wszystko jest stale poprawiane, udoskonalane. W gruncie rzeczy cały czas mówimy o nowościach, co to jest te 3-4lata?


    Zwykła retorta pancerpola sprawia najmniej kłopotów, pieknie pracuje i można w niej bez bólu spalać dobre ekogroszki, ale również ekogroszek węgla brunatnego czy też miksik ok.30 do 40%miału z ekogroszkiem (mimo,że instrukcja o tym nic nie mówi to taki miks bardzo ładnie idzie, wystarczy dobry, świadomy user)

    Klasyczne retorty są na rynku od ok.1994roku, są więc dopracowane i wolne od wad tzw wieku dziecięcego. Z klasycznym jako "nowość" to malutki pancerpol 10-15kW, tutaj jeszcze kilka poprawek potrzebne, sami znaleźliśmy na niego odpowiedni "chwyt".
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 25-09-2011 o 11:58
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Qrcze, widzę że tu sami fachowcy, ale może mnie nie pogonicie... Stoję przed wyborem pieca, a kompletnie się na tym nie znam. Nie chcę też ślepo zawierzyć wykonawcy, tylko poznać opinie kogoś obiektywnego Może pomożecie? Domek jest ocieplony(280m2): ściany 24 +12 styropianu, dach - supermata 15+5, podłoga 10styro., okna pcv, domek nowy, instalacja nowa, miedziana, o ile to ma znaczenie :/ częściowo podłogówka. Rozważam w sumie 3 piece: Defro 25kw, Zębiec 25kw i wykonawca namawia mnie na SAS 29kw oczywiście z zasobnikiem i najlepiej na wszystko Defro i Zębiec wiem że mają ruszt wymienny, za to SAS ma już wbudowany. Nie wiem też które zasobniki są lepsze: te ślimakowe czy tłokowe - cokolwiek to znaczy. I który ma lepszy sterownik? najbardziej mi zależy na takim piecu, który właśnie sam się steruje a rola inwestora sprowadza się do czyszczenia raz na jakiś czas... (mąż często wyjeżdża i potrzebujemy pieca, w którym jak napali w niedzielę, będzie grzał do co najmniej soboty Proszę o wyrozumiałość, na prawdę się na tym nie znam... a i czy ten zawór mieszający to do każdego trzeba montować? a może ktos mi poleci jeszcze coś innego???
    Iwona

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał dardurdka Zobacz post
    ...Proszę o wyrozumiałość, na prawdę się na tym nie znam...
    Poczytaj może trochę.
    Zacznij od
    http://zawijan.wordpress.com/poradni...tly-retortowe/
    a potem - jak Ci się spodoba - poczytaj resztę tego poradnika.
    Ukłony dla Redakcji

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krystek38

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał buddo Zobacz post
    .....choc sam powiedział,ze jego kuzyn kupił w markecie budowlanym jakis za 4500zł i drugi rok grzeje i jest zadowolony. Sam juz nie wiem jaki kupic?!?!?1 Bardzo bym prosił o porade!
    Dwa lata to zdecydowanie za mało żeby ocenić trwałość kotła. Szczególnie tego na paliwo stałe. Decydując się na kocioł na paliwo stałe, zdecydowanie kierował bym się również tym, czy dany model jest już jakiś czas w sprzedaży i zdecydowanie sprawdzonej marki. Firm produkujących kotły na paliwo stałe jest wyjątkowo dużo. Te "małe" może i robią dobre kotły, ale na pewno znajdą się i takie które chałturę uprawiają. Żeby nie ryzykować wybierz sprawdzonego dostawcę. Znam Defreo i trochę Cichewicza. Wybrał bym tego którego bardziej znam

    Całkowicie odradzam zakup kotła z MARKETU!!! jeszcze do tego jakiś tam marki

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony