dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Galeria małych mieszkań powinna być w dziale:

Głosujących
9. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • My z mieszkań

    1 11,11%
  • Wnętrza

    8 88,89%
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Cool Galeria małych mieszkan do - 50 metrow - WKLEJAJCIE SWOJE FOTO

    Aby uporzadkowac Wasze fantastyczne pomysly i inspiracje prosze o zamieszczanie tutaj realizacje z Waszych mieszkan do 50 metrow - same zdjecia bez opisow.
    Ostatnio edytowane przez agusiakq ; 14-09-2011 o 20:25
    Prosze przekaż swój 1% na zaprzyjaźniona placówke Towarzystwo Przywracania Rodziny w Obornikach - Franciszek http://www.tpr.ngo.org.pl

  2. #2

    Domyślnie

    No i co z tego, mieszkania wnętrz nie posiadają?
    Z chęcią bym obejrzała taką galerię, też mam małe mieszkanko i duży problem z pomieszczeniem wszystkiego.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Nasze poprzednie mieszkanie, jeszcze z ery zanim-trafiłam-na-Forum Muratora
    54 m2























    I link do małej galerii https://picasaweb.google.com/close77/NaszeMieszkanie#
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Lina_ Zobacz post
    No i co z tego, mieszkania wnętrz nie posiadają?
    Z chęcią bym obejrzała taką galerię, też mam małe mieszkanko i duży problem z pomieszczeniem wszystkiego.
    A czy ja napisałam gdzieś, że małe mieszkania nie posiadają wnętrz ?
    Po prostu 99% forumowiczów to ludzie, którzy budują domy lub właśnie wyposażają wnętrza tych domów. A umieszczane na tym forum zdjęcia dotyczą właśnie tych wnętrz. Prędzej znajdziesz zdjęcia mieszkań na forum gazeta.pl
    Ania i Bartek piekne mieszkanko Uaaa łazienka z oknem..
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 15-09-2011 o 06:45

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Agusiakq,
    wnętrza mieszkań o wymiarach Cię interesujących są w galeriach użytkowników, np.: Nemi, Korozja, Mrówka, Maszenka. Moje też się mieści w zadanym przedziale - link w sygnaturze.
    Nie podoba mi się ten wątek - 1. nie sprawdzi się "brak komentarzy", bo zaraz padną pytania o podłogi/meble itd., 2. czym innym jest małe mieszkanie o pow. 30 mkw., a czymś zupełnie innym o pow. 50 mkw. W mieszkaniu 50 mkw. możesz mieć open space, który będzie inaczej zorganizowany niż 3 pokoje na tym samym metrażu itd. Inaczej wygląda 50 mkw. dla jednej osoby, inaczej dla rodziny. Inaczej dla młodego faceta, inaczej dla emerytki itd. itp. Moim zdaniem metraż nie jest sensownym kryterium wydzielania tematu I kto będzie pilnował, czy wklejane mieszkania mają maks. 50 mkw.? Ania i Bartek mieli 54 mkw. - to już metraż niezgodny z tytułem te 4 metry robią duuuużą różnicę (i bardzo by mi się przydały).

    Jak wszystko poukładać? Ten problem mają wszyscy rozsądnie podchodzący do urządzenia swoich 4 kątów - bez znaczenia jest, czy mają 30, 60 czy 150 mkw. Coraz częściej widać kuchnie o pow. 10 mkw. w domach - a przecież to standard w bloku, prawda?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Aleksandryta dziękuję
    Zdjęcia wkleiłam - może Komuś się przydadzą
    Ale fakt - nasze mieszkanie to 54 m2, więc wymogów wątku do końca nie spełnia.
    Tym bardziej, że to nie jest typowe blokowe mieszkanie, ale jedno z 4-lokalowego budynku (wspólnota mieszkaniowa).
    Stąd okno w łazience
    Podejrzewam, że Założyciel wątku chciał dotrzeć do szerszej grupy Forumowiczów, wystarczy porównać liczbę postów we Wnętrzach z My z mieszkań, ale chyba tam wątek lepiej by pasował...
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  7. #7

    Domyślnie

    []joliska, właśnie chodzi mi oto że jako nowy uzytkownik nie mam pojęcia kto jakie mieszkanie czy tez dom wlasnie aranzuje a niestety moja pojemnosc mozgowa nie jest w stanie ogarnac wpisow ponad 3 tys uzytkownikow....
    Dziekuje Ci ze napisalac ze uzytkownicy ktorych mi wymienilas maja mieszkania o ktore mi chodzi tzn.
    , np.: Nemi, Korozja, Mrówka, Maszenka.

    Odpowiadajac na Twoje drugie zastrzezenie czyli "Nie podoba mi się ten wątek - 1. nie sprawdzi się "brak komentarzy", bo zaraz padną pytania o podłogi/meble"
    wlasnie chcialam uniknac nadmiernego zadawania pytan - zawsze mozna po obejrzeniu galerii zadac pytanie bezposrednio do odsoby ktora dana galerie umiescila....

    Jesli chodzi o dane metrazowe danych mieszkan to najepiej jakby bylo takich watkow iwecej czyli np. jednopokojowe lub do 35 metrow, do 50 i np. do 70

    Mieszkanie ktore ma 80 metrow czy tez dom nie jestem w stanie urzadzic podobie jak np.40 metrow

    Mam nadzieje ze wyjasnilam o co mniej wiecej mi chodzi.......
    Prosze przekaż swój 1% na zaprzyjaźniona placówke Towarzystwo Przywracania Rodziny w Obornikach - Franciszek http://www.tpr.ngo.org.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    A czy ja napisałam gdzieś, że małe mieszkania nie posiadają wnętrz ?
    Po prostu 99% forumowiczów to ludzie, którzy budują domy lub właśnie wyposażają wnętrza tych domów.
    Jak wyliczyłaś te 99%? Skąd wiesz, że nie jest ich tylko 60% czy 50%? Moim zdaniem taki wątek dla małych mieszkań we Wnętrzach bardzo by się przydał.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może zlikwidować ten watek, który zrobił się dyskusją a nie inspiracjami i założyć nowy we wnętrzach pt: "Inspiracje dla małych przestrzeni mieszkalnych (kawalerki, małe mieszkania)" ?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Elfir, ale to też niebezpieczny pomysł, bo zacznie się wklejanie designerskich rozwiązań, które nijak się mają do możliwości zakupowych; pojawią się niewielkie pomieszczenia, które nie pełnią żadnej funkcji itd. Wystraczy zobaczyć, co proponuje prasa wnętrzarska pod nagłówkami "Urządzamy małe mieszkanie"
    Zostawmy ten wątek tutaj, zobaczymy co się z nim stanie

  11. #11

    Domyślnie

    I wątek zdechł na drugi dzień... A szkoda...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rania Zobacz post
    I wątek zdechł na drugi dzień... A szkoda...
    zdechł bo zdecydowanie wiecej forumek jest na wnetrzach - tam gdzie go umiescialam

    tutaj nawet ja sama rzadko zagladam
    najwieczej czasu spedzam na wnetrzach i tam tez powiniwn byc ten watek......

    coz.... moderatorzy zdecydowali inaczej

    fakt szkoda..
    Prosze przekaż swój 1% na zaprzyjaźniona placówke Towarzystwo Przywracania Rodziny w Obornikach - Franciszek http://www.tpr.ngo.org.pl

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej mało tu "mieszkaniowych".
    Ja mam małe mieszkanko, ale ono żadną miarą nie może posłużyć za inspirację.

  14. #14

    Domyślnie

    Mieszkaniowych jest całkiem sporo - tylko agusiak ma rację. Ja też "siedzę" na wnętrzach a nie na mieszkaniach.
    Nie wiem skąd się wzięło przekonanie że musi być w osobnym wątku.

  15. #15

    Domyślnie

    Jestem za wątkiem o małych mieszkaniach .... NA WNĘTRZACH !!!

    Cytat Napisał Aylin Zobacz post
    Nie wiem skąd się wzięło przekonanie że musi być w osobnym wątku.
    Głównie ze względu na metraż pomieszczeń....korelującą z nim zasobnością portfela właściceli......oraz możliwości techniczne.
    Kilka przykładów:
    1. Od strony designu - nijak się ma np. aranżacja mojej nory w bloku....do kuchni o rozsądnym metrażu w domku.
    2. Od strony finansowej - marmuru na ścianach raczej nie będzie
    3. Od strony technicznej - kucie bruzdy pod przewody do kinkietu w "wielkiej płycie" - to ambitne zadanie.

    p.s.
    Czy można do tego wątku dołączyć ankietę?
    Niech się użytkownicy wypowiedzą gdzie ma być.

  16. #16

    Domyślnie

    jestem za!!!!

    Cytat Napisał MarynaM Zobacz post
    Jestem za wątkiem o małych mieszkaniach .... NA WNĘTRZACH !!!


    Głównie ze względu na metraż pomieszczeń....korelującą z nim zasobnością portfela właściceli......oraz możliwości techniczne.
    Kilka przykładów:
    1. Od strony designu - nijak się ma np. aranżacja mojej nory w bloku....do kuchni o rozsądnym metrażu w domku.
    2. Od strony finansowej - marmuru na ścianach raczej nie będzie
    3. Od strony technicznej - kucie bruzdy pod przewody do kinkietu w "wielkiej płycie" - to ambitne zadanie.

    p.s.
    Czy można do tego wątku dołączyć ankietę?
    Niech się użytkownicy wypowiedzą gdzie ma być.
    Prosze przekaż swój 1% na zaprzyjaźniona placówke Towarzystwo Przywracania Rodziny w Obornikach - Franciszek http://www.tpr.ngo.org.pl

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarynaM Zobacz post
    Jestem za wątkiem o małych mieszkaniach .... NA WNĘTRZACH !!!

    Głównie ze względu na metraż pomieszczeń....korelującą z nim zasobnością portfela właściceli......oraz możliwości techniczne.
    Kilka przykładów:
    1. Od strony designu - nijak się ma np. aranżacja mojej nory w bloku....do kuchni o rozsądnym metrażu w domku.
    Kuchnia w bloku może być większa od tej w domu...

    2. Od strony finansowej - marmuru na ścianach raczej nie będzie
    A dlaczego nie? Czyżby we wszystkich domach był?

    3. Od strony technicznej - kucie bruzdy pod przewody do kinkietu w "wielkiej płycie" - to ambitne zadanie.
    Owszem, ale to pytanie nie na Wnętrza, ale do działu ogólnego - wątek ściany, stropy itd.

    p.s.
    Czy można do tego wątku dołączyć ankietę?Niech się użytkownicy wypowiedzą gdzie ma być.
    Pewnie można...
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 05-12-2011 o 06:52

  18. #18

    Domyślnie

    Patrząc na zagadnienia osobno - masz słuszność.
    Niemniej....mi chodziło o występowanie wszystkich tych czynników na raz.
    A taki splot okoliczności występuje....
    znacznie....znacznie częściej w mieszkaniach
    (zwłaszcza tych o powierzchni poniżej 50 m2).
    Co do bruzd elektrycznych - nie chodziło mi o wskazówki jak kuć....
    ale unikanie takiego "dizajnu" wobec perspektywy np. własnoręcznego rycia w wielkiej płycie.

    Tak czy siak - Dzięki za ankietę
    Jestem za Wnętrzami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony