dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie Jaki samochód na dojazdy?

    Muszę kupić samochód. Warunki brzegowe - cena max do 30 tyś a lepiej mniej. Rocznik 2007/2008 albo lepiej.
    Mały ale z duzym bagaznikiem.
    Ma służyć do jazdy po mieście ale też na wakacje dla 3 os rodziny
    Bezawaryjny, bo jak się wydamy z kasy, to nie będę miała forsy, przynajmniej na początku.
    bezpieczny
    Wiem to tylko w Erze, ale może ma ktoś jakieś pomysły albo jeszce lepiej - auto do sprzedania???

    Mam na oku Merca A 150 z 2007 roku, ale sama nie wiem. Plusem jest to, że sprzedaje koleżanka, był serwisowany, malo jezdzony, salonowy. Ale nie wiem, czy drogi w eksploatacji, czy awaryjny i czy na nasze dziury się nada. No i piecioletni, pewnie trzeba bedzie zaczać wkładać.
    druga opcja to Kia RIO czy cee'd ale nie znam nikogo, kto by chciał sprzedać a chce od 1 właściciela. I też mało o nim wiem.
    Co wiecej???? I skad???
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 16-09-2011 o 23:13

  2. #2

    Domyślnie

    A nie chcecie dwóch? jakiś tani do tłuczenia na codzień i kombi na wakacje?
    Per Aspera Ad Astra

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    mamy dwa ile można?
    Serio - mamy starą nexię, prawie pełnoletnią, która jest w świetnym stanie i nie do zajechania. Była do tej pory samochodem rodzinnym a ja mam matiza na "koło domu". Układ jest fajny, ale nexia się zestarzała i strach nią jechać dalej od domu. A sprzedać szkoda, bo rocznikowo to dostaniemy za nią tysiąc złotych a jeździć będzie jeszcze długo - zadbana jest bardzo. Więc ja muszę zmienić auo dla siebie. Stad warunki brzegowe. Ma być do jazdy po mieście, ale musi też przejąć funkcję auta na wakacje. Kurka blaszka...

  4. #4
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Ja jeszcze jeżdżę (z powodu wyczerpania funduszy na budowę domu) czternastoletnią KIA Pride i mogę powiedzieć, że była (dotąd) bezawaryjna i niezawodna. Wysuwam z tego wniosek, że nowsze modele powinny być co najmniej nie gorsze.
    Jedynie te ceny oryginalnych części gdy w końcu leciwe autko zaczyna się psuć )
    P.S. Słyszałem, że Hyundai'e są jeszcze lepsze, ale też i ... droższe.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 17-09-2011 o 22:47

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    ano ceny części...
    właśnie dlatego boję się mercedesa. Rozumiem, że Kia też nie jest tania.
    Co do wieku - rany, ja nie wiem, kiedy to leci. Niedawno kipowałam matiza a już ma 8 lat! Jakim cudem? Żeby mieć nowy samochód to należy naokrągło kupować - sprzedawać. Kto ma do tego głowę???

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Kia Rio to jest świetne auto,niezawodne,tanie,mało pali .Reflektory przednie super oświetlają drogę.Kompletny rozrząd 300zł.Polecam.Merc A ma bardzo dużo miejsca na tylnych fotelach.Ceny części wysokie.

  7. #7
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Żeby mieć nowy samochód to należy naokrągło kupować - sprzedawać. Kto ma do tego głowę???
    Głowę to bym miał, gdybym miał ... pieniądze

  8. #8

    Domyślnie

    Nie pogodzi sie małego auta do kręcenia się koło domu z solidnym autem "na wakacje" Przynajmniej w moim przekonaniu. To juz lepiej matiza sprzedać, póki jeszcze coś jest wart, a nexią tłuc sie koło domu, a rodzinny kupić. Może tak?
    Per Aspera Ad Astra

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja radzę japończyki. Mamy Nissana Primera i jest bezawaryjny, chociaż stary.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Czy naprawdę jest jakaś różnica między samochodem na wakacje a takim na codzień? Nie mogę niestety doradzić jaki kupić używany bo jeszcze nigdy takiego nie kupowałem. Ale wydaje mi się że przy obecnych samochodach komfort podróżowania jest taki sam w dużych jak i małych autach. Szczególnie jak wybieramy wakacje poza Polską i kierunkiem wschodnim.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    Kia Rio to jest świetne auto,niezawodne,tanie,mało pali .Reflektory przednie super oświetlają drogę.Kompletny rozrząd 300zł.Polecam.Merc A ma bardzo dużo miejsca na tylnych fotelach.Ceny części wysokie.
    do nexi 180

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Czy naprawdę jest jakaś różnica między samochodem na wakacje a takim na codzień? .
    na wakacje moja córka zabiera pół szafy ubrań
    na co dzień muszę parkować na różnych skrawkach, bo łódź jest ciasna i zapchana samochodami.....

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekcmarecki Zobacz post
    Nie pogodzi sie małego auta do kręcenia się koło domu z solidnym autem "na wakacje" Przynajmniej w moim przekonaniu. To juz lepiej matiza sprzedać, póki jeszcze coś jest wart, a nexią tłuc sie koło domu, a rodzinny kupić. Może tak?
    taki mam zamiar, ale to JA będę jeżdzić tym "rodzinnym" i wcale mi się to nie podoba.

    Wczoraj poszliśmy do jakiegoś komisu. Mąż ciągnął w kierunku limuzyn, ja zauważałam wszelkie toyoty yaris. Chyba mamy konflikt interesów.

    Wygrywa Kia Rio, tylko gdzie ją kupić?????

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A to wyjaśnia - ja mam syna. Dlatego nasz 300 litrowy bagażnik jest wystarczający.

  15. #15

    Domyślnie

    Zaraz, a Twoja córka jeszcze jezdzi z Wami? Przecież chyba juz pełnoletnia jest ? Nawet , jak do tej pory jezdziła, to lada moment pojeżdzi z koleżankami, albo nawet z kolegami? Oczywiście biorąc na takie podróże Wasz świeżo zakupiony samochód rodzinny

    PS. Jeszcze pomyslcie o Skodzie przecież tani serwis i ma dobre opinie. Fabia Combi?

    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 18-09-2011 o 21:18

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    pełnoletnia (prawie) to jest nasza nexia a nie córka. Córka ma lat 14 i, sądząc po jej przyzwyczajeniach i skłonnosci do wygody, to będzie jeździć z nami jeszcze długo...
    Na skody jakoś nie patrzyłam dotychczas. Miałam już dwie (100 i 105) i jakoś nie mam serca, choć wiem, ze to teraz inny samochód. Ale nie do końca inny, sporo staroci ze skody jednak zostawili

  17. #17

    Domyślnie

    A to sorki cos mi się pomyliło z wiekiem Twojej córki. A Skoda przecież to Volkswagen
    Skoro kazdy szanujący się świeży emeryt kupuje za swoją odprawę emerytalną Fabię. To coś w tym musi być... przynajmniej tak jest w Warszawie. Kiedys kupowali Volkswagena Golfa, ale teraz za drogi...
    Kia? Nie wiem, ale wokół mnie wszyscy psioczą na Kię....
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 18-09-2011 o 21:40

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Wygrywa Kia Rio, tylko gdzie ją kupić?????
    już jest nowy model w salonach a tak poważnie to pojechać do Berlina i kupić od "dziadka"

  19. #19

    Domyślnie

    EZS też jesteśmy właśnie na etapie przymusowej zmianie samochodu Nie jest łatwo wybrać coś konkretnego...
    A może Focusika?? Jak dla mnie całkiem zgrabny, ale może dlatego że w ogóle lubie Hatchback'i

  20. #20

    Domyślnie

    W skodzie nic chyba nie zostawili. Możesz dopisać do listy potencjalnych nabytków.
    Kiedyś zachorowałem na Kia Carnival bo duża i tania i sporo ich nawet obejrzałem, ale odstraszyła mnie stosunkowo szybko pojawiająca się rdza na niektórych egzemplażach.
    Generalnie mankamentem większych aut jest z reguły jedynie większe zużycie paliwa. Reszta to praktycznie same zalety, od bezpieczeństwa począwszy.
    Nie ma nic za darmo. Są większe, cięższe, a więc potrzeba większej mocy żeby je poruszyć itd. itp, bla bla bla można się wymądrzać.
    Pewnie się narażę, ale wydaje mi się, że już nie ma złych aut. Konkurencja jest niesamowita. Kiedyś taka Dacia, Skoda, to był obciach. A teraz proszę jakie fury.
    Jak się zastanowiam, to nie przychodzi mi do głowy żadna marka o której mógłbym napisać że nie warto kupować jej produktów i jakimiś sensownymi argumentami to udowodnić.
    A tak na serio, to pomyślcie EZS ile będziesz jeździć dziennie (miesięcznie).
    Per Aspera Ad Astra

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony