dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Asiek77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6

    Domyślnie Okna drewniane z nakładką aluminiową- proszę o opinie

    Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów
    Jesteśmy na etapie ścian parteru i stropu, no i chyba najwyższy czas poważnie zabrać się za temat okien. Bardzo podobają nam się okna drewniane z nakładką aluminiową, pasują też rewelacyjnie do nowoczesnej stylistyki naszego domu. Czy macie doświadczenia z takimi oknami? Obawiam się, że pod aluminiową nakładkę może zaciekać woda lub może zbierać się tam wilgoć, a to w efekcie doprowadzi do uszkodzenia drewnianej ramy i dramat gotowy.
    Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje i podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Asiek77 ; 13-09-2011 o 09:57

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Aluminiowa "skóra" na oknie drewnianym (występuje też w PVC ) nie licuje z ramiakiem drewnianym. Około 5-8 mm przerwy pozwala wymusić wentylację przestrzeni pomiędzy aluminium a drewnem. Dystans ten wynika ze sposobu montażu profilu aluminiowego w formie okładzin na profilu drewnianym.
    Inną rodzajem jest połączenie profilu drewnianego z aluminiowym via odpowiedni kompensator naprężeń pomiędzy tymi dwoma różnymi materiałami (głównie chodzi o rozszerzalność cieplną). Jest to opcja droższa od okładzin alu. ale w mojej opinii najbardziej trwała.

    Ten typ okna jest zalecany ze względów praktycznych przede wszystkim w strefie nadmorskiej w celu ochrony przed solą morską , która obok chloru jest najbardziej agresywnym środowiskiem dla drewna.

    Oczywiście osobnym aspektem jest estetyka, designe.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Asiek77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6

    Domyślnie

    Charlie, bardzo dziękuję za odpowiedź. Nadal jednak nie jest dla mnie jasna kwestia zabezpieczenia powierzchni pod nakładką aluminiową przed działaniem warunków zewnętrznych takich jak wilgoć. Zachowanie dylatacji pomiędzy nakładką alu, a ramą okna pozwala jedynie na swobodny obieg powietrza. Co jednak z konserwacją? Przecież standardowe okna drewniane trzeba co jakiś czas konserwować, by przedłużyć ich żywotność. W przypadku okien z nakładką aluminiową, nie ma tej możliwości. Co to oznacza dla ich użytkowników? Czy okna te są w jakiś sposób bardziej zabezpieczone czy może produkt ten jest na tyle krótko na rynku, że tak naprawdę nie wiadomo co się z nim stanie po kilku latach użytkowania?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Ramiak pod profilem alu jest polakierowany tak jakby go tam nie było (znaczy się aluminium).
    W związku z tym, że profil aluminiowy nie przepuszcza promieniowania UV, które przede wszystkim degraduje lakier więc powierzchnia drewnianego ramiaka nie ulega zniszczeniu.
    Jakakolwiek kondensacja ulega likwidacji przez wentylację jaką umożliwiają dystanse pomiędzy profilem a drewnem.

    To wszystko.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #5

    Domyślnie

    ja właśnie jestem zainteresowany takimi oknami z oprawą aluminiową , np. www.pozbud.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony